Článek

Vladimir Putin přišel o třetinu černomořské flotily. Velitele námořnictva nahradil šéfem ponorek. Příznačné, smějí se lidé

 
Ruský vrchní velitel námořnictva neslavně končí. Vladimir Putin odvolal admirála Nikolaje Jevmenova z jeho funkce poté, co ruské námořnictvo utrpělo ve válce na Ukrajině citelné ztráty. Naposledy minulý týden se Ukrajincům podařilo těžce poškodit loď Sergej Kotov, na jehož palubě zahynulo sedm vojáků. Informaci o výměně přinesly ruské weby.
12.03.2024 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)
Podobné články

Ukrajinský šéf námořnictva, vlastizrádce, se stal velitelem ruské flotily

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes jmenoval někdejšího šéfa ukrajinského námořnictva Denyse Berezovského zástupcem velitele ruské černomořské flotily. Informovala o tom agentura Interfax. Berezovského, jehož Kyjev stíhá jako vlastizrádce, uvedl Šojgu do funkce během inspekční cesty na anektovaný Krym.
24.03.2014 14:05 |

podobné články

Ukrajinci trefili sídlo černomořské flotily

 
Ukrajinci zasáhli sídlo ruské Černomořské flotily v Sevastopolu. Přesně a v pravou chvíli, kdy v budově jednali v ysoce postavení velitelé.
23.09.2023 11:40 |

podobné články

Blízko masakru: Ruská ponorka prý nabořila plavidlo státu NATO. Putin řádil a začalo to lítat

 
Na konci června ruská média informovala o bleskové „čistce“ ve vedení ruské Baltské flotily. Ministr obrany Sergej Šojgu na základě doporučení inspekce odvolal s okamžitou platností velitele flotily viceadmirála Viktora Kravčuka, jeho velitele štábu Sergeje Popova a dalších asi 36 vysokých důstojníků flotily.
12.07.2016 15:10 |

podobné články

Ruské námořnictvo obsadilo na Krymu jedinou ukrajinskou ponorku

 
Příslušníci ruského námořnictva obsadili jedinou ukrajinskou ponorku Zaporižžja (Záporoží), která kotvila v zátoce Streleckaja poblíž černomořského přístavu Sevastopol. Podle agentury Ria Novosti to dnes potvrdil velitel ruských ponorkových sil černomořské flotily Anatolij Varočkin. Na ponorce Zaporižžja už podle něj vlaje bílomodrá vlajka ruského námořnictva.
22.03.2014 13:30 |

podobné články

Ruské vrtulníky prý přistály na základně v Sevastopolu

 
Na ruskou základnu černomořské flotily v ukrajinském Sevastopolu údajně z Ruska  přelétlo  více než deset vojenských helikoptér. Informuje o tom agentura Interfax. Přílet podle portálu theinsider.ua potvrdil také vůdce menšiny krymských Tatarů Refat Čubarov, který podporuje novou ukrajinskou vládu. Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že operace jsou součástí platné dohody o černomořské flotile. Moskva zároveň přislíbila, že bude respektovat územní celistvost Ukrajiny. 
28.02.2014 13:35 |

podobné články

Největší čistka v armádě od dob SSSR? Stopku dostalo 50 příslušníků námořnictva

 
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu (61) odvolal ve čtvrtek velitele i náčelníka štábu baltské flotily Viktora Kravčuka a Sergeje Popova. Spolu s ním ale bylo dle ruských médií odvoláno dalších 50 vysoce postavených důstojníků námořnictva. Velmi neobvyklý krok označila média již za největší čistku v armádě od dob SSSR.
03.07.2016 06:05 |

podobné články

Rusko pořádá cvičné manévry na Baltu, se situací na Krymu prý vůbec nesouvisí

 
Cvičnými raketovými a dělostřeleckými střelbami dnes zahájilo mohutné vojenské manévry válečné loďstvo ruské baltské flotily. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na mluvčího flotily Vladimira Matvejeva. Scénář cvičení podle oficiální zprávy předpokládá útok nepřátelských lodí a ponorek. Souběžně s námořním cvičením začaly na pevnině i manévry ruských motostřeleckých jednotek.
03.03.2014 14:45 |

podobné články

Putin dnes nařídil zahájit na severu Ruska rozsáhlé vojenské cvičení

 
Ruská severní flotila byla uvedena do stavu nejvyšší bojové pohotovosti. Stalo se tak v souvislosti s bleskovou prověrkou bojeschopnosti vojsk ruské Severní flotily, kterou dnes nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Do manévrů se podle ruského ministerstva obrany zapojí 40.000 vojáků, přes 40 bitevních lodí, 15 ponorek a stovka letounů a vrtulníků.
16.03.2015 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

NATO podle Moskvy vyšle do Černého moře další lodě

 
Severoatlantická aliance v nejbližší době vyšle do Černého moře italskou a francouzskou výzvědnou loď ke sledování rádiové komunikace plavidel ruské Černomořské flotily. Napsala to dnes ruská agentura ITAR-TASS s odvoláním na zdroj v generálním štábu ruského námořnictva. NATO tak v Černém moři bude mít už čtyři válečné lodě.
10.06.2014 13:40 |

podobné články

Potopili jsme ruskou vlajkovou loď Moskva! říká Arestovič. Stejnou dříve Ukrajinci poslali „do pr*ele“!

 
Ruský raketový křižník Moskva, vlajkovou loď ruské Černomořské flotily, zachvátil požár a následně se měl potopit. Zasáhly ho dvě ukrajinské rakety Neptun. Na telegramu o tom informoval šéf administrace Oděské oblasti Maksym Marčenko, informaci potvrdil i poradce prezident Volodymyra Zelenského Aleksij Arestovyč, ten později uvedl, že loď šla ke dnu. Křižník Moskva je jednou z nejsilněji vyzbrojených lodí ruského námořnictva. Jde navíc o tu samou loď, která útočila u Hadího ostrova a kterou ukrajinští námořníci poslali „do pr*ele“. Podle Rusů loď závažně poškodil „výbuch munice“.
13.04.2022 22:55 |

podobné články

Popadli ho, táhli ho, bili ho, utekl. Mobilizace Ukrajinců začíná „smrdět“

 
Válka na Ukrajině trvá již víc než 580 dní a jak na straně ruských agresorů, tak na straně ukrajinských obránců přibývají mrtví a zranění. Spisovatel Andryj Kurkov popsal, co zažil ve Lvově. Přesvědčil se, jak probíhá odtažení ukrajinských mužů do armády. Ukrajincům schopným vojenské služby se prý chystá podívat na zoubek velký digitální bratr. Mezitím veřejný prostor zaplnily úvahy, zda Ukrajinci skutečně poslali na onen svět velitele Černomořské flotily Viktora Sokolova.
27.09.2023 08:30 |

podobné články

Rusko pořádá cvičení vojenského námořnictva v samém srdci NATO

 
Skupina bojových plavidel ruského vojenského námořnictva se přesunula do Lamanšského průlivu, kde uspořádá vojenské cvičení. Oznámila to dnes ruská agentura RIA Novosti. Do manévrů se zapojí protiponorková loď Severomorsk a několik dalších bojových a podpůrných plavidel ruské Severní flotily.
28.11.2014 11:18 |

podobné články

Rusové na Krymu propustili velitele ukrajinské flotily Hajduka

 
Velitel ukrajinské flotily kontradmirál Serhij Hajduk je na svobodě. Do dnešního rána ho zadržovaly krymské úřady. Informaci zveřejnila ruská agentura Interfax.
20.03.2014 09:05 |

podobné články

Rusové mají jaderné cvičení. Rakety střílí ze země i z ponorek

 
Ruské ozbrojené síly dnes přikročily k rozsáhlému cvičení se zapojením všech druhů vojsk, včetně sil jaderného odstrašení. Jednu balistickou raketu odpálili ze země, další dvě z jaderných ponorek.
08.05.2014 15:55 |

podobné články

USA a Jižní Korea cvičí likvidaci ponorek. Reagují na raketové testy KLDR

 
Spojené státy a Jižní Korea zahájily společné vojenské cvičení zaměřené na likvidaci nepřátelských ponorek. Vojenské manévry jsou reakcí na severokorejské testy balistické střely odpálené právě z ponorky. 
01.06.2015 19:26 |

podobné články

V budově amerického námořnictva zřejmě střílel jen jeden útočník

 
Pondělní střelbu v budově amerického vojenského námořnictva ve Washingtonu, která si vyžádala 13 mrtvých, měl na svědomí pouze jeden střelec. Uvedla to šéfka washingtonské policie Cathy Lanierová. Útočníkem byl bývalý záložník vojenského námořnictva Aaron Alexis, který měl platnou propustku do areálu. 
17.09.2013 11:20 |

podobné články

Dodávky zbraní na Ukrajinu: Německo se odmítá podílet, šéf námořnictva po kritice skončil

 
Navenek to nevypadá, že by Německo bylo v rozporu s USA a dalšími spojenci v NATO, pokud jde o hrozbu ruské invaze na Ukrajinu. Když se však vypnou kamery, tón německých představitelů se změní, píše evropský portál Politico. V sobotu se dokonce šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach nechal slyšet, že ruský prezident Vladimir Putin si zaslouží respekt, po kritice viceadmirál skončil.
22.01.2022 06:00 |

podobné články

Putinův muž vyrazil vysokého velitele. Co za tím je?

 
Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu 29. června 2016 překvapivě odvolal velitele ruského Baltského loďstva viceadmirála Viktora Kavčuka a náčelníka štábu flotily viceadmirála Sergeje Popova. Podle slov z Ministerstva obrany prověrka ukázala na závažné nedostatky v rámci jejich služby.
06.07.2016 10:50 |

podobné články

Rusko: Odrazili jsme útok na loď. Ukrajina: Rusové útočili na evakuaci

 
Rusko odrazilo ukrajinský útok na loď Černomořské flotily, hlásí ruské ministerstvo obrany. Šest ukrajinských bezpilotních člunů bylo zničeno, v oblasti měla být zaznamenáno i americké letadlo Global Hawk. Ukrajina pokračuje v evakuaci osob ze zaplavených oblastí. Ukrajinský ministr vnitra oznámil přes Telegram, že Rusové zaútočili na evakuační člun, zemřít měli tři lidé. Rusko útok na civilisty popírá.
11.06.2023 19:50 |

podobné články