Článek

Vláda zřídí koordinátora strategické komunikace, projedná i domácí násilí

 
Jmenování bývalého náčelníka Vojenské policie Otakara Foltýna koordinátorem strategické komunikace státu projedná na dnešním zasedání vláda. Ministři se budou zabývat i novelou, která má zlepšit ochranu obětí domácího násilí a zajistit, aby policie, justice i intervenční centra postupovaly v typově stejných situacích jednotně.
29.05.2024 15:50 |

podobné články

Podobné články

Jásají, že bude „zavírat hubu“? Zděšení kolem Foltýna už i v ODS

 
Vláda schválila jmenování koordinátora strategické komunikace; bude jím Otakar Foltýn. Vedle strategické komunikace však bude zodpovídat i za obranu před dezinformacemi a cizím vlivem. Spíše skepticky se k celému tématu vyjadřuje europoslanec Jan Zahradil. Na sociálních sítích tvrdí, že příznivci tohoto opatření očekávají spíše státní zásahy do online obsahu, které by potlačily jim nepříjemné názory. Zároveň upozorňuje, že „paranoidní trend dezinfománie“ bude s blížícími se volbami sílit.
01.06.2024 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Bonzáctví jako zábava. Šichtařovou ale veselý plukovník moc nepobaví

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Máme premiéra, který je veden nikoli skutečnými geopolitickými zájmy naší země, ale osobní touhou být vidět a sehrát nějakou velkou dějinnou roli. Jeho stranický kolega a lídr Spolu do europarlamentu se chlubí fotkou, na níž se naparuje u české vlajky počmárané nápisem Brusel. A vláda zřídí funkci vládního koordinátora strategické komunikace a obsadí ji bývalým náčelníkem Vojenské policie. Ten se chystá zmáknout veřejnost, aby potřebné narativy šířili sami občané a média. „Je to výzva k uvědomělému bonzáctví, k uvědomělému potlačování všech, kdo odmítají opakovat provládní narativ,“ hodnotí pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
02.06.2024 16:40 |

podobné články

Vláda formalizuje funkci národního protidrogového koordinátora

 
Vláda ve středu oficiálně zřídí funkci národního protidrogového koordinátora. V návrhu změny statutu Rady pro koordinaci protidrogové politiky předkládaném premiérem Petrem Nečasem stojí, že národní protidrogový koordinátor bude odpovídat předsedovi vlády. Rada také dostane větší kompetence v personálních otázkách.
13.09.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Výtečný recept na domácí kečup

 
Dáte přednost kupovanému kečupu plnému nejrůznějších éček, sladidel, umělých barviv a jiných nezdravých látek, nebo si raději svépomocí připravíte chutný domácí kečup, u kterého si budete jisti jeho složením? Opomeňme na chvíli skutečnost, že nás výroba domácího kečupu pravděpodobně vyjde o něco levněji – domácí kečup jednoduše má něco do sebe, i když vás jeho výroba bude stát o něco více času, nežli jedna návštěva supermarketu a cesta do příslušné uličky… Máte-li letos slušnou úrodu rajčat a nevíte si rady s jejich šikovným využitím, pak je příprava domácího kečupu více než ideální volbou. Nejenže tak svou úrodu zužitkujete, ale navíc získáte zásobu vynikajícího kečupu, se kterým můžete v kuchyni doslova kouzlit – použijte jej na přípravu omáček, domácí pizzy, potřete si s ním langoše, dejte si ho k párku! Je domácí kečup opravdu tak zdravý? Většina lidí si myslí, že co je vyrobené podomácku, to je automaticky zdravé. Bohužel tomu tak v mnoha případech není a i u kečupu si musíte dát pozor, aby váš domácí výrobek skutečně zdravý byl. Nepohlídáte-li si správný obsah soli, cukru a rajčat, pak ani vaše dílo připravované s láskou a pečlivostí nebude mít co do kvality nějak navrch oproti kupovaným výrobkům. Recept na domácí kečup Nyní se již společně dostáváme k jádru věci – tedy receptu na domácí kečup, který si okamžitě zamilujete a po kupovaném sáhnete jen v případě, kdy vám dojde poslední domácí zásoba! Potřebujete: 1,5 kg rajčat 5 jablek 3 větší cibule 1 lžíci soli 4 hřebíčky 1/4 lžičky skořice 1 bobkový list 250 g cukru 1/8 l octu Postup: Všechny suroviny pečlivě omyjte, rajčata zbavte stopky a nakrájejte je na čtvrtiny. Jablka oloupejte, zbavte je jadřinců a nakrájejte na drobnější kousky, cibuli rovněž oloupejte a nakrájejte na větší půlměsíce. Všechny nakrájené suroviny nyní dejte do většího hrnce, přidejte zbylé ingredience... Čtěte více Příspěvek Výtečný recept na domácí kečup pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.07.2016 16:45 |

podobné články

Povinné financování neziskovek a další problémy? Je zde smlouva, kterou jsme podepsali ještě za Sobotky a Dienstbiera

 
Úmluva o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí byla sjednána na půdě Rady Evropy. Formálně byla dána k podpisu na ministerské konferenci Rady Evropy, která proběhla 11. 5. 2011 v tureckém Istanbulu. Podle něj je také označována jako Istanbulská úmluva. (Oficiální název je Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí; pozn red.) Česká vláda premiéra Petra Nečase (ODS) Úmluvu odmítla podepsat s odkazem na to, že obsahuje „příliš genderové ideologie“. Za ČR ji 8. 2. 2016 podepsal velvyslanec při Radě Evropy Emil Rufer. Všechny právní nástroje, které Úmluva vyžaduje k potírání násilí na ženách a domácího násilí české právo již obsahuje. I bez ratifikace Úmluvy. Jedinou výjimkou je účinné legislativní opatření proti stalkingu, které se však zatím nepodařilo napsat žádnému členskému státu. V souvislosti s ratifikací Úmluvy však ČR hrozí problém povinného financování nevládních neziskových organizací zaměřených nejen na pomoc obětem násilí, což je velmi žádoucí, ale i politických neziskovek zabývajících se genderem. V souvislosti s potenciálním vstupem ČSSD do vlády s ANO roste pravděpodobnost, že Úmluva bude Parlamentem ratifikována.
21.06.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9422 článků)

Domácí manikúra – tipy a triky

 
Jestliže nechcete utrácet peníze za návštěvy v nehtovém studiu, kde by o vaše ruce bylo patřičně postaráno, pak je domácí manikúra skvělým způsobem, jak si nehty upravit k obrazu svému. Ačkoli se zdá, že nehty představují pouze zanedbatelnou část našeho těla, která na sebe nedokáže strhnout příliš pozornosti, opak je pravdou. Ruce jsou nástrojem komunikace a není nic horšího, než když musíte podat ruku někomu, kdo má okousané nehty, na nich zbytečky starého laku a místo kůžičky nevzhledné záděry. Je pravda, že domácí manikúra chce možná zpočátku trochu cviku, než dané fígle, postupy a triky dostanete do rukou, ovšem na druhou stranu je zdarma – a to určitě stojí minimálně za zkoušku. Snad každá žena by chtěla mít dokonale upravené ruce, které by ji prezentovaly v tom nejlepším světle. Nemusíte vyhazovat peníze oknem, i když nechat se hýčkat je určitě příjemné. S našimi tipy na domácí manikúru se o své ruce zvládnete hravě postarat i vy! Domácí manikúra – tipy a triky Tip první: Péče o nehtovou kůžičku Jako první by měla vaše pozornost směřovat na nehtovou kůžičku a okolí okolo nehtů. Pamatujte, že se kůžička okolo nehtů nesmí zastřihovat, ale zatlačovat pomocí tzv. pomerančového dřívka. Před tím doporučujeme namočit si ruce alespoň na 5 minut do mýdlové vody, což kůži příjemně zjemní a zvláční, díky čemuž se s ní bude mnohem lépe pracovat. Tip druhý: Zastřihnutí nehtů Domácí manikúra zahrnuje i rozhodnutí, jaký tvar svým nehtům vykouzlíte. V současné době jsou do ústraní extravagantní tvary a do popředí se dostává klasika v podobě přirozeného vzhledu. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. K vytvarování nehtů radíme používat kvalitní pilník, u kterého nebude hrozit, že se vám nehty začnou třepit a lámat. Tip třetí: Přírodní nebo umělé? Určitě ani vám neunikl trend v podobě umělých nehtů – ať už gelových nebo akrylových.... Čtěte více Příspěvek Domácí manikúra – tipy a triky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.10.2016 18:45 |

podobné články

Neviditelné oběti koronaviru: V Česku během pandemie bují domácí násilí, trpí i děti

 
V souvislosti s pandemií covid-19 vzrostl i v Česku počet případů domácího násilí o 30 procent. Jak upozorňují odborníci, domácí násilí má i neviditelné oběti - děti. Ty, které jsou svědky násilí mezi rodiči, ztrácejí důvěru jak v agresora, tak i v oběť. Upozorňuje na to Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA. Během pandemie tak odborníci řešili například pokus dítěte o sebevraždu. Dětem, které násilí doma vídají, navíc pandemie sebrala jeden bod jistoty - školu. Nyní, když opět usedly do lavic, spustilo Centrum novou platformu, kde mohou najít pomoc nejen děti, ale i rodiče a učitelé.
23.09.2020 05:45 |

podobné články

Katku bil a škrtil manžel: Češi si myslí, že oběti si za domácí násilí mohou samy, ukázal průzkum

 
Kateřina se vdávala z lásky, po čtyřletém vztahu. Po svatbě a přestěhování na Nový Zéland začalo mladé ženě peklo. Manžel jí nejdříve sebral telefon, pak ji peskoval, nakonec došlo i na facky a škrcení. Trvalo dlouho, než se Kateřině ze vztahu plného násilí podařilo odejít. Za násilí je vždy zodpovědný ten, kdo se ho dopouští. I přesto se však mnoho lidí snaží najít viníka v samotné oběti. Jak ukázal průzkum, čtvrtina Čechů se domnívá, že oběť si může za domácí násilí alespoň částečně sama, další si myslí, že pokud se žena nestará o domácnost, může to násilí vyvolat. Proč oběti od násilníků neodcházejí?
29.11.2021 05:15 |

podobné články

Vích (SPD): Vláda na plnění svých politických cílů jmenovala vojáka

 
Česká republika má mít nově vládního koordinátora strategické komunikace (STRATCOM). Na pozici vláda od 1. června dosadila plk. Mgr. Otakara Foltýna, který nyní zastupuje vedoucího Vojenské kanceláře prezidenta republiky.
29.05.2024 12:40 |

podobné články

Babišův Agrofert založil útvar strategické komunikace. Řídí ho Soňa Křítková z VŠE

 
Ředitelkou nového útvaru strategické komunikace skupiny Agrofert Holding patřící podnikateli Andreji Babišovi je od srpna Soňa Křítková (40). Přichází z místa proděkanky pro rozvoj a PR Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické. Sdělila to ČTK.
03.08.2012 11:25 |

podobné články

„Něco je ve velkém nepořádku.“ Voják typu Foltýna u Fialy? Schneider řekl, co ví

 
Měly by být předčasné volby, protože ta vláda škodí každým dnem, co je u moci. Opozice to má ale spočítáno tak, že ty body jim nikdo lépe nenažene, než když vládu nechají vládnout podle jejích představ, uvedl v Aby bylo jasno bezpečnostní analytik, publicista a signatář Charty 77 Jan Schneider. Považuje za hrozbu, že post koordinátora strategické komunikace vlády obsadil plukovník Foltýn. Obává se dalších atentátů na vrcholné politiky, a že na ráně jsou Orbán a Trump.
03.06.2024 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (519 článků) , Jan Fiala (519 článků)

Mračková Vildumetzová (ANO): Vláda zřizuje jen papalášská místa a hledá další funkce pro kámoše

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k funkci vládního koordinátora strategické komunikace
04.06.2024 13:15 |

podobné články

„Hrstka lidí a pro mainstream událost.“ Petr Žantovský sleduje, co se děje kolem Foltýna

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Fialova vláda zřídila funkci koordinátora strategické komunikace, do níž si z Hradu zapůjčila bývalého náčelníka Vojenské policie. Na podporu nového bojovníka s dezinformacemi, který má vybrat bažinu kýblem, se sešla na Hradčanském náměstí hrstka lidí, ale i tak to pro mainstream byla událost. Do přehledu mediálních zajímavostí tohoto týdne zařadil Petr Žantovský i bizarní spor, který vede pirátský kandidát do europarlamentu Mikuláš Ferjenčík s významným českým režisérem Jiřím Strachem.
08.06.2024 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (299 článků) , Petr Strach (22 článků)

„Hrstka lidí a pro mainstream událost.“ Žantovský sleduje, co se děje kolem Foltýna

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Fialova vláda zřídila funkci koordinátora strategické komunikace, do níž si z Hradu zapůjčila bývalého náčelníka Vojenské policie. Na podporu nového bojovníka s dezinformacemi, který má vybrat bažinu kýblem, se sešla na Hradčanském náměstí hrstka lidí, ale i tak to pro mainstream byla událost. Do přehledu mediálních zajímavostí tohoto týdne zařadil Petr Žantovský i bizarní spor, který vede pirátský kandidát do europarlamentu Mikuláš Ferjenčík s významným českým režisérem Jiřím Strachem.
08.06.2024 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Strach (299 článků) , Petr Strach (22 článků)

„Kotelnice“ Jílková k domácímu násilí: Vinu má i naše šovinistická vláda

 
„Kdybyste věnoval více prostředků do prevence domácího násilí, ušetřil byste 1, 3 miliardy korun státnímu rozpočtu,“ vzkázala ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi (TOP09) „pekelná kotelnice“ Michaela Jílková. Ta tentokrát nesmažila ani nedusila politiky, ale naopak, moderovala konferenci „Kolik stojí domácí násilí?“. Servítky vůči vládě si ale už tradičně nebrala. „Jestlipak víte, že domácí násilí je hlavní příčinou smrti u žen, mezi 16 a 44 lety věku?, zlobí se na vládní garnituru.
02.10.2012 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (465 článků) , Jaromír Drábek (1079 článků)

Ponižování, bití, vydírání: Senioři čelí domácímu násilí. Jak se ubránit?

 
Domácí násilí se netýká jen žen a dětí. Stále více se oběťmi stávají senioři. To potvrzuje i jednoduchá statistika tísňového centra portálu Život 90, kam se jen za rok 2015 dovolalo 475 obětí domácího násilí. Policie si z tohoto množství převzala pouze 44 případů. Mnoho obětí se totiž bojí o domácím násilí mluvit nebo ho i řešit. Zároveň nemohou uvěřit, že by jim někdo z rodiny mohl ubližovat. Důležité je přiznat si, že jste obětí domácího násilí. Co pak mohou senioři dělat?
13.11.2017 05:35 |

podobné články

Golasowská (KDU-ČSL): Domácí násilí musí řešit politici s odborníky

 
Istanbulská úmluva a řešení domácího násilí - taková byla témata kulatého stolu, který se uskutečnil v pátek 11. května v Poslanecké sněmovně. I přesto, že účastníci zastávali na Istanbulskou úmluvu (Úmluvu Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí) a její ratifikaci rozdílné názory, na jednom se shodli - problematika domácího násilí si zaslouží větší pozornost nejen u neziskového sektoru, ale především u státu, politiků i odborníků.
12.05.2018 08:45 |

podobné články

Muž zakázal ženě chodit do práce a bil ji, další týral neslyšící: Jak bují domácí násilí v ČR?

 
Během pandemie covidu-19 vzrostl po celém světě počet případů domácího násilí. Organizace proFem–centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí uvedla, že v loňském roce se starala o 450 obětí a letos se na ni jen za prvních pět měsíců roku obrátilo 300 obětí. Aktuální výzkum Sociologického ústavu AV ČR navíc potvrdil, že oběti partnerského násilí se v mnoha případech k účinné pomoci nedostanou. Obzvláště spletitou cestu totiž mají právě ti, kdo se kromě partnerského násilí potýkají například se zdravotním, sociálním či jiným znevýhodněním.
06.07.2021 05:45 |

podobné články

Foltýn: „Konec kariéry jednoho lampasáka“

 
Plukovník Otakar Foltýn dostává volno ve vojenské kanceláři prezidenta republiky a přechází na civilní funkci koordinátora strategické komunikace vlády. Zdá se ale, že je úplně jedno, zda bude na vládní tiskovky chodit v uniformě nebo v civilu. Způsob jeho uvažování v kategoriích války, zbraní a padlých celkem jasně naznačuje, jak bude vládní komunikaci pojímat.
31.05.2024 07:20 |

podobné články