Článek

Vláda zřejmě bude moci odvolat státní tajemníky. Opozici se to nelíbí

 
Vláda pravděpodobně bude moci z popudu příslušných ministrů odvolávat ministerské státní tajemníky. Prosadila to v pátek ve sněmovně koalice ANO a ČSSD s pomocí SPD a KSČM. Podle opozice bude tato změna znamenat návrat k politizaci státní správy.
26.10.2018 15:00 |

podobné články

Podobné články

Páka na státní tajemníky. Díky novele je bude moci vláda odvolat

 
Vláda bude zřejmě moci odvolávat státní tajemníky na ministerstvech. V pátek to hlasy ANO, ČSSD, KSČM a SPD schválila Sněmovna v rámci novely zákona o státní službě. Část opozice varovala, že se jedná o účelovou změnu a vláda bude moci vyhodit každého, kdo se jí znelíbí. Předlohu nyní proberou senátoři.
26.10.2018 13:45 |

podobné články

Vláda bude smět odvolávat státní tajemníky, koalici pomohli komunisté i SPD

 
Vláda pravděpodobně bude moci z popudu příslušných ministrů odvolávat ministerské státní tajemníky. V pátek to ve Sněmovně prosadila koalice ANO a ČSSD s pomocí SPD a KSČM. Podle opozice bude tato změna znamenat návrat k politizaci státní správy.
26.10.2018 18:35 |

podobné články

Pehe sleduje dění kolem Klause: Tohle jsme zažívali jen s tajemníky KSČ

 
Politolog Jiří Pehe si v komentáři uveřejněném na blogu Pehe.cz všímá dění okolo Václava Klause. Připomíná, že šéfka nového uskupení Hlavu vzhůru byla ochotna kandidovat i v barvách komunistů. Vzývání Klause navíc připomínalo chvalozpěvy na někdejší komunistické tajemníky, které jsme znávali před rokem 1989. Exprezidentovi prý jde o další oslabení ODS.
31.08.2013 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jiří Pehe (383 článků)

Na setkání se zástupci Ministerstva vnitra přišlo přes dvě stě tajemníků

 
Náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy a legislativy Jana Vildumetzová se sešla s více než dvěma sty tajemníky obcí s rozšířenou působností, obcí s pověřeným obecním úřadem a tajemníky městských částí hlavního města Prahy.
08.05.2015 19:16 |

podobné články

Vláda bude řešit vytvoření generálního ředitelství státní služby

 
Vláda se dnes bude zabývat přípravou na vytvoření generálního ředitelství státní služby. S ředitelstvím počítá připravovaný návrh služebního zákona, o jehož podobě koalice už několik týdnů diskutuje. Podle posledního návrhu by měl šéf generálního ředitelství navrhovat jmenování a odvolání členů komise, která bude na sedmileté období vybírat státní tajemníky.
16.04.2014 06:20 |

podobné články

Opozici na Praze 1 se odvolat starostu nepodařilo

 
Opozici v Praze 1 se nepodařilo odvolat starostu Filipa Dvořáka (ODS). Zastupitelé neodsouhlasili zařazení tohoto bodu na program jednání, Dvořákovým odpůrcům chyběli čtyři hlasy.
30.07.2010 16:45 |

podobné články

Každý ministr má mít svého sira Humphreyho, vláda chce zavést státní tajemníky

 
Čelit svému siru Humphreymu jako v seriálu Jistě, pane ministře bude možná od roku 2014 každý ministr. Vládní koalice ODS, TOP 09 a LIDEM se totiž shodla, že za běžný chod resortu a za úředníky, kteří v něm pracují, bude odpovídat státní tajemník. A zbavit se ho nebude snadné.
12.06.2013 03:15 |

podobné články

Vláda odklepla zrušení stovek míst ve státní správě. Opozici se krok nelíbí

 
Počet míst ve státní správě se od počátku příštího roku sníží přibližně o 860. Obsazena je v současnosti zhruba jedna třetina z těchto míst. Na čtvrtečním zasedání to v rámci tzv. systemizace pracovních míst schválila vláda, řekl novinářům náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký. Jde podle něj o největší redukci od doby, co platí zákon o státní službě. Opozice rozhodnutí zkritizovala. 
29.11.2018 08:15 |

podobné články

Koudelka (ČSSD): Energetický regulační úřad, prezident republiky a vláda

 
Energetický zákon určuje, že Energetický regulační úřad jedná nezávisle. Zákon zdůrazňuje, že nesmí přijímat pokyny od orgánů výkonné moci. Takovým orgánem výkonné moci je i vláda nebo státní zastupitelství. Vláda či jiný orgán výkonné moci nesmí být tomuto úřadu nadřízeny, aby neměly možnost trestat úřad za rozhodnutí, jež se vládě nelíbí, či naopak odměňovat jej za provládní politiku. Navíc v době, kdy probíhal spor o rozsah podpory pro miliardové obnovitelné zdroje energie, zvláště solární elektrárny.
19.01.2016 09:15 |

podobné články

Televizní pokračování sněmovní řeže. Ódéesák hrozil Ústavním soudem, Hamáček vysvětloval. co znamená "bezprostředně"

 
Mezi opozicí a vládní koalicí se po středeční schůzi Poslanecké sněmovny rozpoutala slovní přestřelka. Poslanci totiž odhlasovali snížení daně z benzinu a nafty, k čemuž původně dojít vůbec nemělo. Vláda Bohuslava Sobotky, která má ve Sněmovně většinu, dopředu deklarovala svůj nesouhlas. Jenomže 17 poslanců za ČSSD zvedlo ruku pro. Ladislav Šincl (ČSSD) následně hlasování zpochybnil. Sněmovna tak bude zřejmě o návrhu v pátek rozhodovat znovu. To se však pranic nelíbí opozici, která vyhrožuje žalobou k Ústavnímu soudu.
23.07.2014 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Šincl (122 článků)

Tendr starosty Prahy 6 Koláře za 800 milionů, který přihraje rekonstrukci a provoz domova důchodců soukromníkovi, se nelíbí opozici. Vypsala petici

 
KAUZA Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) sám na sebe podal trestní oznámení kvůli dřívějšímu vyplacení nájemníka z objektu břevnovské polikliniky. Dle svých slov chce, aby policie prošetřila, zda ve věci došlo ke spáchání trestného činu. Předloni to byl ale právě starosta Kolář, pod jehož gescí proběhla změna v pojetí projektu na revitalizaci domova pro seniory na Vítězném náměstí. A ta se na Praze 6 nelíbí opozici, která proti jeho záměru dokonce vypsala petici. ParlamentníListy.cz pátraly, kde se skrývá pravda. Je tendr za 800 milionů korun na rekonstrukci a následný provoz domova důchodců skutečně problematický, anebo je za tím jen politický tlak z důvodu blížících se voleb?
29.04.2018 11:35 |

podobné články

Většina ministerstev už zná své státní tajemníky

 
Na většině resortů úspěšně skončila výběrová řízení na pozici státního tajemníka, tedy nejvyššího úředníka zodpovědného za realizaci služebního zákona na jednotlivých ministerstvech. Informoval o tom ve čtvrtek náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.
23.04.2015 11:05 |

podobné články

Odbory státních zaměstnanců chtějí sledovat dopady úbytku míst

 
Odborový svaz státních orgánů a organizací (OSSOO) přijal s rozpaky plán vlády snížit počet míst ve státní správě přibližně o 860. Odboráři chtějí sledovat, zda to nezvýší pracovní zátěž ostatních zaměstnanců, což by mohlo zkomplikovat nebo zpomalit práci úřadů. Odborový svaz to dnes sdělil ČTK. Zároveň zopakoval, že odmítá novelu služebního zákona, která umožní vládě odvolávat ministerské státní tajemníky.
30.11.2018 21:55 |

podobné články

Senát varoval před politizací státní správy a vrátil Sněmovně služební zákon

 
Senát ve středu odmítl vládní novelu služebního zákona a vrátil ji do Sněmovny. Podle novely by bylo možné odvolávat státní tajemníky na návrh ministrů. Pro neschválení a vrácení do Sněmovny hlasovalo 60 senátorů.
19.12.2018 12:40 |

podobné články

Zastupitelé Prahy 5 chtějí odvolat starostu Klímu: Vyčítají mu volby do Sněmovny

 
Zastupitelský klub TOP 09 radnice Prahy 5 chce odvolat svého starostu Radka Klímu. Toho by měl nahradit radní Pavel Richter (TOP 09). Starostu však může odvolat pouze zastupitelstvo. Zda bude svoláno jeho mimořádné jednání, není jasné. Z pozice starosty Klíma podle svého vyjádření pro Blesk.cz odstoupí pouze ve chvíli, kdy by byl nominován na volitelné místo kandidátky do Poslanecké sněmovny.
03.03.2017 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Richter (34 článků)

Francouzský prezident vyzval opozici v Sýrii k vytvoření vlády

 
Francouzský socialistický prezident François Hollande dnes vyzval syrskou opozici k vytvoření prozatímní vlády, jejíž legitimitu prý Paříž uzná. Francie je prvním státem, který něco takového syrské opozici nabídl. V projevu na výroční konferenci francouzských velvyslanců v Paříži prezident také pohrozil přímým zásahem v Sýrii, pokud by tamější současná vláda použila v boji chemické zbraně.
27.08.2012 21:45 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (208 článků)

Lidovci se po volbách topí v dluzích a začali propouštět

 
Lidovci začali kvůli dluhům po kampani a neúspěchu při volbách propouštět. Do konce května v ústřední kanceláři skončilo po dohodě deset zaměstnanců a na další by mělo dojít v nejbližší době. Podle generálního sekretáře KDU-ČSL Pavla Hořavy nebude moci ani ústředí platit regionům okresní tajemníky a peníze nebudou ani na mzdy krajských tajemníků ve všech regionech.
01.06.2010 18:05 |

podobné články

Pražští radní z TOP 09 navrhli odvolat z firem další členy ODS

 
Radní za TOP 09 navrhli odvolat z dozorčích rad úpraven vody Káraný a Želivka zástupce ODS. Z dozorčí rady firmy Zdroj pitné vody Káraný chtějí odvolat místostarostu Prahy 13 Petra Zemana (ODS) a z Úpravny vody Želivka Tomáše Chválu (ODS) a Zdeňka Lochmana (ODS).
31.05.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (311 článků)

Zeman chce odvolat šéfa hradní ochranky. Trenýrky má za bezpečnostní selhání

 
Prezident Miloš Zeman chce odvolat šéfa prezidentské ochranky Petra Dongrese kvůli víkendové akci skupiny Ztohoven, která na Hrad umístila červené trenýrky. Dongrese ovšem může odvolat policejní prezident Tomáš Tuhý a zatím není jisté, zda prezidentovo přání vyslyší. S šéfem ochranky se sejde ve čtvrtek. 
22.09.2015 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků)