Článek

Vláda zpřísňuje pravidla pro realitní makléře, budou muset mít vzdělání

 
Nároky na realitní makléře se zřejmě zpřísní. Vláda na pondělním zasedání schválila nový zákon o realitním zprostředkování, který stanoví, že makléři budou muset mít vysokoškolské vzdělání anebo potřebnou kvalifikaci. Předloha nyní poputuje do Sněmovny.
21.01.2019 16:40 |

podobné články

Podobné články

„Realiťákem“ jen s diplomem. Vláda chce prodeji domů a bytů vrátit prestiž

 
Realitní makléři zřejmě budou muset mít v budoucnu vysokoškolské vzdělání nebo potřebnou kvalifikaci. Vláda v pondělí schválila návrh zákona, který mění dosavadní volnou živnost realitního makléře na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Realitní kanceláře vesměs vítají, že se podle nich tolik potřebná regulace vůbec přichystala. Mají však řadu výhrad. Zákon ještě musí schválit parlament a podepsat prezident.
21.01.2019 20:15 |

podobné články

Podvodným realitkám "utnout tipec" zatím příliš nejde

 
Realitních kanceláří existuje v Česku více než 18 tisíc. Ne všechny jsou však poctivé, a proto důvěra v ně klesá. Aby "napálených" lidí bylo méně nebo ideálně žádní, je třeba stanovit pro realitní kanceláře a jejich makléře pravidla. Tlačí na ně jak Českomoravská realitní unie, tak i někteří politici - například pražský radní a poslanec Petr Hulinský ČSSD). Kdy by však nějaká změna měla v tomto ohledu nastat, je zřejmě zatím ve hvězdách.
01.08.2011 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hulinský (129 článků)

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Pražská správa komunikací chybně vybrala pojišťovacího makléře

 
Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) chybovala při výběru pojišťovacího makléře pro pojištění odpovědnosti za škodu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze zakázky. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS.
01.08.2014 10:10 |

podobné články

Krajské zakázky bez veřejné soutěže? Vítězem firma s vazbami na ČSSD

 
Některé kraje i státní firmy začaly v poslední době měnit pojišťovací makléře. Aniž by vyhlásily veřejnou soutěž, už mají makléře nového - firmu Buckley Associates.
02.02.2010 09:55 |

podobné články

Soud odmítl dovolání makléře, jenž žádal 150.000 Kč na úplatky

 
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání realitního makléře Petra Blahoňovského, jenž se údajně se třemi spolupachateli pokusil vylákat 150.000 korun na úplatky spojené s přidělením bytu v Brně-Černovicích. Čtveřice prý úplatek žádala od mladíka, který chtěl přepsat byt po zesnulé babičce. Blahoňovský dostal dvouletý trest s odkladem na čtyři roky. NS rozhodl nedávno bez veřejného jednání, nyní verdikt zpřístupnil na internetu.
28.07.2010 10:45 |

podobné články

Makléře zmátla 40 let stará zpráva o bombardování Sýrie. Cena ropy ihned vzrostla

 
Na sociální síti Twitter se objevila 40 let stará zpráva o útoku na Sýrii, která zmátla makléře natolik, že okamžitě došlo kvůli jejich vyplašenému jednání ke zdražení ropy!
11.10.2013 16:25 |

podobné články

Pozor na oslavy: Za noční party hrozí pokuty, vyhláška je ode dneška přísnější

 
Pokud plánujete organizovat ve vašem městě nebo vesnici bujaré večírky, měli byste zbystřit. V Česku totiž od soboty začíná platit novela zákona o přestupcích, která mimo jiné zpřísňuje pravidla pro výjimky z nočního klidu. Podle ní budou muset obce dopředu zveřejňovat ve vyhlášce seznam akcí, které svým konáním mohou noční klid narušit. Dosud byla pravidla jednodušší, stačilo si požádat o výjimku.
01.10.2016 08:35 |

podobné články

Konference Lidský kapitál a investice do vzdělání

 
Dne 4. listopadu 2014 se v Praze konala mezinárodní část 17. ročníku konference Lidský kapitál a investice do vzdělání pod názvem Investments in Human Capital pořádaná společně Vysokou školou finanční a správní (VŠFS), CERGE-EI a Institutem pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA). Hlavním tématem konference byla návratnost investic do vzdělání a zhodnocování lidského kapitálu na trhu práce. V centru zájmu účastníků byla návratnost investic do vzdělání v České republice v mezinárodním kontextu.
05.11.2014 16:11 |

podobné články

Novela vinařského zákona zpřísňuje podmínky prodeje sudového vína

 
Ministerstvo zemědělství připravilo novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, kterou dnes schválila vláda. Novela mimo jiné zpřísňuje podmínky pro dovoz a prodej sudového vína. Zvyšují se i pokuty za falšování vína, a to až na 50 milionů korun.
18.01.2016 14:20 |

podobné články

Pozor na realitní smlouvy: každá čtvrtá je neplatná

 
Každá čtvrtá realitní smlouva je špatně napsaná. Malé realitní kanceláře často kopírují smlouvy velkých realitek a dělají v nich chyby. Ty mohou způsobit velké problémy.
21.06.2012 09:45 |

podobné články

Úschova peněz k advokátovi není bezpečná, varují realitky

 
Podle Realitní komory není rozumné ukládat peníze určené k zaplacení nemovitosti advokátům, kteří za tyto prostředky nijako neručí. Realitní komora tak reaguje na aktuální kauzu okradených klientů realitní kanceláře Century 21.
23.09.2012 19:15 |

podobné články

Úschova peněz k advokátovi není bezpečná, varují realitky

 
Podle Realitní komory není rozumné ukládat peníze určené k zaplacení nemovitosti advokátům, kteří za tyto prostředky nijako neručí. Realitní komora tak reaguje na aktuální kauzu okradených klientů realitní kanceláře Century 21.
23.09.2012 20:05 |

podobné články

Pravidla pro exekutory se zpřísní, novela míří do Senátu

 
Sněmovna ve středu odsouhlasila novelu, která zpřísňuje některé podmínky pro exekutory. Nově tak budou dlužníci dostávat před podáním žaloby výzvu, aby dluh dobrovolně zaplatili. Exekuce se také v některých případech spojí do jedné za účelem snížení nákladů. Exekutoři, kteří některou věc zabaví majiteli neoprávněně, ji budou muset po dohodě vrátit zpátky na místo.
13.06.2012 14:35 |

podobné články

Zdravotním sestrám se zkrátí vzdělání, díky novele nemusí mít bakalářský titul

 
Novela zákona o vzdělávaní nelékařských pracovníků zkrátí dobu, za jakou se zájemce stane zdravotní sestrou, o dva roky. Nově sestry nebudou muset absolvovat tříleté bakalářské studium, ale vystačí si s jedním rokem vyššího odborného vzdělání. Novela rovněž zavádí nové odbornosti terapeuta tradiční čínské medicíny a aplikované behaviorální analýzy. Zdravotničtí záchranáři, kteří se chystají nastoupit, budou nově muset absolvovat praxi v nemocnicích.
01.09.2017 07:20 |

podobné články

Poslanci podpořili milionové kauce pro obchodníky s benzinem

 
Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila novelu zákona, která zpřísňuje podmínky pro obchodování s pohonnými hmotami, aby se zamezilo daňovým únikům. Norma například stanoví, že obchodníci budou muset pro získání licence složit kauci 20 milionů korun. Budou rovněž muset prokázat beztrestnost a bezdlužnost.
08.02.2013 09:55 |

podobné články

Poslanci rozhodnou novele, která zpřísňuje podmínky exekucí

 
Poslanci dnes rozhodnou o podobě předlohy, která zpřísňuje podmínky pro činnost exekutorů. Dolní komoru čeká i jednání o novele o souběhu rodičovské a příspěvku na péči a o návrhu, který mění zákon na ochranu zvířat proti týrání. Normy se vrátily do Sněmovny s úpravami ze Senátu.
19.09.2012 06:20 |

podobné články

Novelu, která zpřísňuje podmínky exekucí, poslanci přijali

 
Sněmovna rozhodla o podobě předlohy, která zpřísňuje podmínky pro činnost exekutorů. Norma se vrátila do sněmovny s úpravami ze Senátu.
19.09.2012 13:00 |

podobné články

Česko zpřísňuje bezpečnostní opatření na letištích, kvůli teroristům

 
Česko zpřísňuje bezpečnostní opatření na Ruzyni kvůli hrozbě teroristického útoku, před kterými varovaly Spojené státy. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl náměstek ministra vnitra Michal Moroz (VV).
03.10.2010 15:05 |

podobné články