Článek

Vláda trestá zodpovědné občany, varuje Sehnal. Jde o tornádo na jihu Moravy

 
Stát trestá zodpovědné občany, kteří měli svůj majetek pojištěný. Je o tom přesvědčen Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost. Podle něho není možné, aby vláda jakkoli krátila pomoc lidem zasaženým tornádem na jižní Moravě, kteří získají plnění od pojišťoven. “Nelze diskriminovat zodpovědné chování,” říká.
14.07.2021 09:45 |

podobné články

Podobné články

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Desítky zraněných. Lidé zůstali pod závaly

 
Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachytili na fotografiích. Místostarosta obce Hrušky na Břeclavsku, kterou dnes večer tornádo prošlo, konstatoval, že polovina obce je srovnaná se zemí. Lidé zůstali zavalení v budovách či po stromy. Na Hodonínsko se přesouvají všechny jednotky integrovaného záchranného systému, zvažuje se nasazení armády. Záchranáři na jihu Moravy zaznamenávají kvůli bouřkám až 150 zraněných.
24.06.2021 22:35 |

podobné články

VIDEO Devastující tornádo na jižní Moravě: Zbořilo půl obce, pohazovalo auty. Mrtví a mnoho zraněných. Lidé pod závaly

 
Na jihu Moravy se podle meteorologů s největší pravděpodobností objevilo tornádo. Lidé tornádo zachytili na fotografiích. Místostarosta obce Hrušky na Břeclavsku, kterou dnes večer tornádo prošlo, konstatoval, že polovina obce je srovnaná se zemí. Lidé zůstali zavalení v budovách či po stromy. Na Hodonínsko se přesunuly všechny jednotky integrovaného záchranného systému, zvažuje se nasazení armády. Záchranáři na jihu Moravy zaznamenávají kvůli bouřkám až 150 zraněných. Bohužel od nich přichází také informace o obětech neštěstí.
24.06.2021 22:55 |

podobné články

Stát trestá zodpovědné. Lidi začnou rušit pojistky domů, obává se ekonom

 
„Chování státu může mít negativní důsledky do budoucna,“ kritizuje pro Echo24.cz ekonom Petr Bartoň počínání Babišova kabinetu v souvislosti s rychlou pomocí poškozeným lidem po ničivém tornádu. Stát prý trestá zodpovědné občany, kteří si své nemovitosti pojistili. Jim se totiž budou krátit peníze, zatímco nepojištění dostanou finanční sumu v plné výši. To lidi motivuje k rušení pojistek a ke spoléhání se na stát.
09.07.2021 09:50 |

podobné články

35 minut a 26 kilometrů hrůzy: Jih Moravy zničilo nejhorší tornádo v Evropě od roku 1984

 
Tornádo, které se 24. června prohnalo jižní Moravou, způsobilo miliardové škody. Podle nejnovějších zjištění hasičů bylo poničeno 1202 budov, z nichž 180 bude muset v nadcházejících dnech projít částečnou nebo úplnou demolicí. Přírodní katastrofa zasáhla nejvíce obce Hrušky, Moravskou Novou Ves, Mikulčice, Ratíškovice, Lužice a severní oblast Hodonína. Na základě napáchaných škod přiřadili odborníci tornádo do kategorie F4, které mělo až 300kilometrovou rychlost. Historicky u nás až do nedávna nebylo zaznamenáno žádné tornádo přesahující sílu F3. Při události na jižní Moravě přišlo o život šest lidí.
02.07.2021 17:40 |

podobné články

Sehnal: Po Babišovi zůstanou obří dluhy, kdo to zaplatí? Obnova ekonomiky potrvá pět let

 
Babišova vláda po sobě zanechá dluhy v ohromné výši, které budou muset zaplatit všichni pracující. Uvádí to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal. Ten nesouhlasí s představami, že Česko je vůči HDP málo zadlužené. “HDP bude klesat, ale dluh zůstane. Obnova ekonomiky potrvá zhruba pět let,” prognózuje Sehnal.
19.04.2021 08:35 |

podobné články

Sehnal: Poškozené z Vrbětic musí odškodnit stát a pak to vymáhat po Rusku. Chybí tu garanční fond

 
Českému státu chybí garanční fond, ze kterého by se vyplácelo odškodnění lidem poškozeným v případech, jakým jsou Vrbětice. Vyzývá k tomu předseda Aliance pro budoucnost a podnikatel Pavel Sehnal. “Pozůstalí po obětech a poškození majitelé pozemků se složitě domáhají náhrady škody, prioritou státu ale musí být včasné vyplacení poškozených a vláda má následně škodu vymáhat po vinících. V tomto případě po Rusku,” uvádí Sehnal.
28.04.2021 10:55 |

podobné články

Obec Hrušky ráno po šokující katastrofě: Místní popsali 2,5 minuty zkázy, kterou zaznamenal dron

 
Hrušky jsou jedna z obcí na jihu Moravy, které tornádo nemilosrdně smetlo a zanechalo na kolenou. Navštívili jsme místo stižené ničivým vírem. Jeho scenérie vyvolává hluboké pohnutí. Nikdo nečekal tornádo takového rozsahu a takové síly, jaké ve čtvrtek postihlo celkem sedm obcí v krásné vinařské oblasti jižní Moravy. Podle místních stačilo 2,5 minuty a zkáza byla dokonána. Odstraňování následků potrvá podstatně déle.
26.06.2021 05:10 |

podobné články

Miliardář Sehnal obnovuje ODA. Má velké plány, se kterými mu pomáhá expremiér Nečas

 
Miliardář Pavel Sehnal se rozhodl vzkřísit politickou stranu známou pod zkratkou ODA – Občanská demokratická aliance. Stal se jejím předsedou. S restartem strany prý pomáhá Petr Nečas a po jistou dobu Sehnal konzultoval svou ideu i s exprezidentem Václavem Klausem. V rozhovoru s Martinem Veselovským vysvětloval, čím se bude lišit ODA od Babišova ANO a proč považuje lex Babiš za nemravný.
09.02.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10504 článků) , Petr Nečas (9358 článků) , Pavel Nečas (452 článků)

Ze začátku si myslíte, že je to nějaká hra, co se dá vypnout, ale ono se to vypnout nedá a vy musíte dál pokračovat, říká o své cestě na severní pól Pavel Sehnal

 
Předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal se zařadil mezi pár Čechů, kterým se podařilo dobýt severní pól. Celá cesta zabrala výpravě osm dní. Cesta mrazivou arktickou pustinou byla dlouhá neuvěřitelných 111 kilometrů. Do cíle, na nejsevernější místo světa, se Pavel Sehnal dostal 12. dubna, a to o dva dny dříve, než bylo plánováno.
19.04.2017 17:10 |

podobné články

Miliardář a předseda ODA Sehnal chce spustit vlnu podpory nevidomým sportovcům

 
Předseda ODA, miliardář Pavel Sehnal chce rozjet akci, která by vedla k finanční podpoře organizací poskytujících podporu nevidomým sportovcům. Dárci by se ale před samotným darem museli sportovně motivovat. Pavel Sehnal kvůli tomu uběhl na běžkách tisíc kilometrů. Další akce plánuje na kole. Inspirovat k podpoře chce i v dalších částech České republiky.
18.04.2018 16:35 |

podobné články

„Snažím se páchat dobro,“ hájil se miliardář Sehnal, který dostal očkování přes odpor šéfa Bulovky. Rezignovat nehodlá

 
Miliardář a někdejší místostarosta Prahy 18 Pavel Sehnal (ODA) sklízí od minulého týdne kritiku za to, že dostal přednostní dávku vakcíny proti covidu, přestože nepatří do prioritní skupiny. Zastupitelé z Letňan ho ve středu vyzvali, aby složil mandát zastupitele. Sehnal se s nimi spojil přes videokonferenci a líčil, proč vlastně očkování dostal, a hájil se tím, že se snaží konat dobro a podporovat boj proti epidemii nemoci covid-19. Trvá na tom, že na vakcínu měl nárok.
10.03.2021 21:30 |

podobné články

Sehnal: Feri byl marketingový trik. Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi

 
Do sněmovny patří lidé se zkušenostmi. Poukazuje na to předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal ve světle kauzy Dominika Feriho a jeho údajně sexuálně násilnického jednání vůči ženám. Feriho někdejší politické angažmá Sehnal vidí jako marketingový trik TOP 09, jak nalákat mladé voliče.
03.06.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (326 článků)

Sehnal: Co teď čekat do voleb? Pravděpodobně se nestane vůbec nic

 
Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal se vrátil k hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Mediální dopady na hlasování, které rozhodli svým odchodem ze sálu komunisté, budou podle Sehnala pro opozici jednoznačně negativní. „Premiér měl možnost v dlouhém a pečlivě sestaveném projevu strhnout pozornost na svou stranu a de facto všechno překřičet,“ uvedl Sehnal.
15.06.2021 20:20 |

podobné články

Němcová: Myslím na všechny, kterým tornádo vzalo někoho z rodiny nebo přátel

 
Politici od včerejšího večera děkují hasičům a dalších pracovníkům záchranných složek za skvělou práci, kterou odvádějí na Břeclavsku a Hodonínsku poté, co se v regionu jižní Moravy prohnalo tornádo. Několik politiků dorazilo na místo a další vyjadřují slova podpory lidem postiženým řáděním tornáda alespoň po sociálních sítích. Přidala se i senátorka Miroslava Němcová. „Myslím na všechny, kterým tornádo vzalo někoho z rodiny nebo přátel,“ napsala. Zemřeli nejméně 3 lidé.
25.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1642 článků)

Hrozí velký monopol v rukou státu. Pavel Sehnal důrazně varuje poslance

 
Poslanecká sněmovna se bude v úterý zabývat zákonem o pobytu cizinců v naší zemi. V rámci toho mají poslanci jednat o tzv. přílepku, který by zdravotní pojištění cizinců sebral soukromým pojišťovnám a monopolně ho svěřil pouze VZP. Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal před takovým postupem varuje.
13.07.2021 10:25 |

podobné články

Povodí Moravy: Řeky jsou na jihu Moravy, Vysočině a Zlínsku pod normálem

 
V povodí Moravy byly hladiny po většinu týdne při mírném kolísání vcelku setrvalé a celkové změny se pohybovaly mezi +13 a -25 cm. Průměrné týdenní vodnosti toků byly celkově větší v povodí Moravy, kde nejvodnější bylo povodí Bečvy.
18.03.2017 14:20 |

podobné články

Lidé na jihu Moravy sledují s obavami stoupající hladiny

 
Obyvatelé řady obcí na jihu Moravy s obavami sledují, jak stoupá hladina řeky Moravy na jejím dolním toku a některých jejích přítoků. Toky na některých místech vystoupily z břehů a vytvořily velké laguny.
19.05.2010 19:10 |

podobné články

Noční bouře řádila na jihu Moravy

 
Více než 30 výjezdů měli v noci hasiči na jihu Moravy poté, co se regionem přehnala silná bouřka. Voda zaplavovala sklepy domů, vyvracela stromy. Nejvíce výjezdů měli hasiči na Brněnsku. Vydatný déšť zvedl hladinu řeky Moravy na jejím dolním toku natolik, že vodohospodáři museli v Lanžhotě na Břeclavsku vyhlásit opět druhý povodňový stupeň - pohotovost.
25.05.2010 07:40 |

podobné články

Jižní Moravu zasáhlo tornádo, půlka obce Hrušky je srovnaná se zemí

 
Na jihu Moravy se dnes objevilo tornádo. Informovala o tom Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.
24.06.2021 22:00 |

podobné články