Článek

Vláda se opět mimořádně sejde kvůli boji s koronavirem

 
Vláda se dnes odpoledne opět sejde na mimořádném zasedání. Premiér Andrej Babiš (ANO) na něm chce mimo jiné vyhodnotit dopady opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Ještě před jednáním vlády se sejde se zástupci podnikatelů. Vláda od sobotního rána dál zpřísnila opatření, uzavřela obchody s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Mimo provoz jsou i restaurace.
15.03.2020 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků)
Podobné články

Vláda se sejde poprvé od oznámení Sobotky, že v ní plánuje změny

 
Vláda se dnes sejde poprvé od pátečního oznámení premiéra Bohuslava Sobotky, že plánuje změny v týmu ministrů za ČSSD, kterou vede. Avizoval, že se chce postupně setkat se všemi sedmi ministry a bilancovat s nimi. Jeho cílem je posílit práci vlády před sněmovními volbami. Změny chce učinit do 10. prosince, kdy se sejde širší vedení ČSSD. Vicepremiéři a šéfové koaličních ANO a KDU-ČSL Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek výměnu svých ministrů neplánují.
07.11.2016 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků) , Pavel Bělobrádek (1612 článků)

Vláda se dnes sejde s odboráři, pokusí se odvrátit pondělní stávku

 
Vláda se dnes ve 14:00 mimořádně sejde kvůli chystané stávce v dopravě. Oznámil to v pátek pozdě večer tiskový odbor vlády. Premiér Petr Nečas na rychle svolané jednání kabinetu pozval i odborové předáky.
11.06.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9310 článků)

Vláda usedne k mimořádnému jednání ohledně povodňové situace v ČR

 
Kvůli současné povodňové situaci v Čechách se dnes večer sejde k jednání vláda. Kabinet se mimořádně sejde v 18:00, řekl České televizi premiér Petr Nečas (ODS). Očekává, že projedná například pomoc armády. Dosavadní práci Integrovaného záchranného systému v postižených oblastech premiér hodnotí dobře.
02.06.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9310 článků)

Mimořádně se sejde regionální rada pražské ODS

 
V podvečerních hodinách se v neděli mimořádně sejde regionální rada pražské ODS. Zabývat by se měla především čtvrtečním rozhodnutím výkonné rady strany, která zrušila oblastní organizace v Praze 4 a 12. Zrušení těchto stranických buněk znamená posílení vlivu předsedy pražské ODS a primátora Bohuslava Svobody. Informuje ČTK.
03.03.2013 06:15 |

podobné články

Vláda se mimořádně schází kvůli metanolu. Bude řešit i vývoz do EU

 
Vláda se ve čtvrtek večer mimořádně sejde kvůli dalšímu postupu v metylalkoholové aféře. Jednání by mělo začít po jednání sněmovny, tedy v 18:00 ve Strakově akademii. Týkat se bude otázky vývozu alkoholu do EU.
20.09.2012 17:55 |

podobné články

Vláda bude mimořádně jednat o záplavách, do regionu míří Klaus

 
V pondělí se mimořádně sejde vláda a bude jednat o pomoci krajům, které o víkendu postihly záplavy. Ve středu pak bude kabinet jednat o uvolnění dalších prostředků na pomoc postiženým regionům. České televizi to dnes řekl premiér Petr Nečas (ODS). Vláda jednala o povodních už ve středu. Na odstranění škod z jarních povodní má asi 3,3 miliardy korun.
08.08.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9310 článků)

„Znám to tam. To prostě nešlo.” Exministr Němeček k boji s koronavirem. Babiš, Hamáček, Prymula a další. Otevřeně

 
ROZHOVOR Jak si stojí Adam Vojtěch a jeho Ministerstvo zdravotnictví v boji s koronavirem a proč nedokázalo včas nakoupit ochranné roušky? Nejen na to pro ParlamentníListy.cz odpovídá jeho předchůdce Svatopluk Němeček z ČSSD. Komentuje i výroky publicisty a expolitika Macka o „přírodní eutanazii“ starých a nemocných koronavirem či situaci kolem italského Bergama.
26.03.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (525 článků) , Adam Vojtěch (416 článků) , Svatopluk Němeček (376 článků)

Kvůli situaci na Ukrajině se sejde Rada bezpečnosti OSN

 
Kvůli krizi na Ukrajině se dnes v noci mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN. Informovala o tom dnes agentura Ria Novosti. O mimořádnou schůzku Rady bezpečnosti předtím požádala Moskva.
13.04.2014 21:55 |

podobné články

Na východě Ukrajiny je prý ruské vojsko. Sejde se Rada bezpečnosti OSN

 
Kvůli nejnovějšímu vývoji krize na Ukrajině se dnes v 18:00 SELČ mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN. Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk už předtím požádal Západ, aby kvůli ruské vojenské přítomnosti na východě Ukrajiny svolal Radu bezpečnosti OSN a zmrazil ruské účty, dokud Rusko nestáhne svá vojska. Za agresi či invazi označily jejich přítomnost na Ukrajině například Polsko a Litva.
28.08.2014 18:30 |

podobné články

Sněmovna se sejde kvůli nahrávkám, v nichž figuruje Babiš

 
Sněmovna se dnes sejde na mimořádné schůzi k údajnému zneužívání médií a dalších institucí předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem. Schůzi vyvolaly opoziční ODS a TOP 09 kvůli nahrávkám, na kterých Babiš hovoří s novinářem svého bývalého deníku o materiálech připravovaných o politických rivalech.
10.05.2017 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků)

Vláda v demisi se dnes zřejmě sejde naposledy

 
Vláda v demisi dnes bude jednat o navýšení rozpočtu na vědu a výzkum. V příštím roce by měl vzrůst o 1,5 miliardy korun, z toho miliarda by měla putovat přímo na excelentní výzkum. Odstupující vláda se dnes možná sejde naposledy.
03.07.2013 06:45 |

podobné články

Kvůli koronaviru zasedne v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu

 
V souvislosti se šířením koronaviru se v pondělí ráno sejde Bezpečnostní rada státu. ČTK to dnes v SMS zprávě napsal premiér Andrej Babiš (ANO). Nemoci způsobené novým koronavirem v Číně už podlehlo 56 lidí a nakažených je přes 2 000. První možný případ infekce dnes ohlásilo Rakousko, tři nemocné má od pátku Francie. Podle premiéra se Bezpečnostní rada státu sejde v 07:00, o hodinu později začíná schůze vlády.
26.01.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků)

Drábek: Tripartita se k rozpočtu sejde ještě v úterý večer

 
Kvůli státnímu rozpočtu na příští rok se ještě v úterý večer mimořádně sejde tripartita, tedy zástupci vlády, zástupci zaměstnavatelů a odborů. V dnešní Partii na TV Prima to řekl ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09).
18.09.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Vláda se sejde s odbory, pokusí se předejít demonstracím

 
Vláda se dnes na jednání tripartity sejde se zástupci odborů a zaměstnavatelů nad návrhy sociální, daňové, penzijní a zdravotnické reformy. Schůze se uskuteční za situace, kdy odbory odmítají téměř celou koncepci vládních reforem. Na sobotu kvůli nim svolaly do Prahy velkou demonstraci a hrozí dokonce stávkami.
20.05.2011 08:55 |

podobné články

Vláda se odpoledne sejde s odboráři kvůli stávce v dopravě

 
Kabinet Petra Nečase se v sobotu ve dvě hodiny odpoledne sejde s odborovými předáky a bude s nimi řešit reformy a stávku v dopravě ohlášenou na pondělí. Nečas odmítl, že by vláda ustoupila nátlaku, o podobě některých parametrů reformy je ale ochoten jednat. Oznámil to v noci Úřad vlády.
11.06.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9310 článků)

BOJ S KORONAVIREM ONLINE: Zavřeny obchody, potraviny fungují. Chybí milion respirátorů, přiznal Vojtěch

 
V Česku je už 150 potvrzených případů nákazy koronavirem. Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda v noci na základě nouzového stavu rozhodla také o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od dnešních 06:00 do 24. března do 06:00. Epidemiolog Roman Prymula uvedl, že opatření mohou být i tvrdší. Situaci sledujeme ONLINE.
14.03.2020 07:21 |

podobné články

Vysílali jsme: Vláda zavedla povinné roušky a speciální nákupní hodiny pro seniory

 
I ve středu zasedla mimořádně vláda kvůli šíření a boji s koronavirem v Česku. Část ministrů včetně vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) v noci přivítala na kbelském letišti v Praze speciál, který přivezl z Číny 150 tisíc rychlotestů. Klíčovou informací středy je povinné nošení roušek nebo jiné ochrany obličeje od půlnoci ze středy na čtvrtek. Jednání ve Strakově akademii přineslo i to, že senioři budou mít mezi 10. a 12. hodinou výhradní přístup do obchodů.
18.03.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků) , Jan Hamáček (1679 článků)

KDU-ČSL: Praktické kroky k zmírnění dopadů regulací v boji s koronavirem

 
KDU-ČSL souhlasí se zavedením nouzového stavu, který ve čtvrtek po 14. hodině vyhlásila vláda. Pro KDU-ČSL je důležité zajistit především bezpečnost všech lidí v České republice. Lidovci představili soubor praktických kroků, které mají zmírnit dopady regulací v boji s koronavirem.
13.03.2020 07:45 |

podobné články

Drábek: Tripartita se k rozpočtu sejde ještě v úterý večer

 
Tripartita se sejde ještě před středečním jednáním vlády. Podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) bude mimořádné jednání, po němž po posledním přerušeném setkání volali zaměstnavatelé i odbory, v úterý večer. Drábek to v neděli uvedl v Partii, kterou vysílala televize Prima. Tripartita se bude zabývat návrhem státního rozpočtu.
18.09.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)