Článek

Vláda schválila Vondrovu Bílou knihu obrany

 
Vláda ve středu schválila Bílou knihu obrany, která určuje koncepci rozvoje armády v následujících deseti letech. Informoval o tom zdroj obeznámený s jednáním vlády. Dokument připravil tým ministra Alexandra Vondry (ODS), který Bílou knihu považuje za zásadní materiál svého funkčního období.
18.05.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků)
Podobné články

Kabinet schválil koncepci armády na deset let, tzv. Bílou knihu

 
Vláda ve středu schválila Bílou knihu obrany, která určuje koncepci rozvoje armády v následujících deseti letech. Sdělil to zdroj obeznámený s jednáním vlády.
18.05.2011 16:15 |

podobné články

Bezpečnostní rada státu projednala Bílou knihu o obraně

 
Bezpečnostní rada státu dnes za účasti prezidenta Václava Klause projednala Bílou knihu o obraně. Materiál předložil ministr obrany v souladu s programovým prohlášení vlády.
02.05.2011 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9392 článků)

Vláda schválila plán obrany státu, nalezl nedostatky v zákonech

 
Při zpracování Ústředního plánu obrany státu byly objeveny některé nedostatky v zákonech, jejich odstranění bude řešit expertní skupina. Plán obrany státu dnes schválila vláda. Nejasnosti se týkají například situace při vyhlášení stavu ohrožení státu nebo válečného stavu, když by nebyla ani jedna komora Parlamentu usnášeníschopná. Odborníci také upozornili na nedostatečný výčet důvodů k vyhlášení stavu ohrožení státu. ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení Ministerstva obrany a tiskové oddělení Úřadu vlády.
15.08.2018 19:20 |

podobné články

Vondra odejde, ale jen s Kalouskem. Vondrovu demisi žádá i Klaus

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) podle informací Práva má oznámit, že je připraven nabídnout demisi, pokud ovšem odstoupí i ministr financí Miloslav Kalousek (TOP 09). Na patnáctou hodinu ohlásil brífink na obraně, kde má toto rozhodnutí sdělit. Mluvčí ministerstva obrany Právu bez dalšího upřesnění odpoledne sdělil, že Vondra demisi nepodá a odkázal s dalšími informace na tiskovou konferenci.
11.04.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků)

Bezpečnostní rada státu PROJEDNALA BÍLOU KNIHU o obraně!

 
Za účasti prezidenta Václava Klause projednala v pondělí Bezpečnostní rada státu Bílou knihu o obraně, která reaguje na klíčové aspekty současného bezpečnostního kontextu. Informoval o tom v pondělí mluvčí vlády Jan Osúch.
02.05.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9392 článků)

Vondra si může oddychnout. Jeho Bílou knihu vláda schválila

 
Takzvaná Bílá kniha obrany, která určuje koncepci rozvoje armády v následujících deseti letech, prošla hlasováním ministrů. Kabinet Petra Nečase ji tak dnes schválil.
18.05.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9289 článků)

Hulinský (ČSSD): Bílá kniha, vůbec neřeší nedostatek vojáků

 
Vláda ČR dnes schválila tzv. Bílou knihu o obraně, kterou připravil tým ministra obrany Alexandr Vondry.
18.05.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků)

Úřad vlády podpořil Vondrovu verzi obhajoby sporné smlouvy

 
Úřad vlády v pátek potvrdil argumentaci ministra obrany Alexandra Vondry v případě podezřelé smlouvy na zajištění konferenční techniky s firmou Promopro z doby českého předsednictví EU.
28.01.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků)

Dvě třetiny lidí chtějí Vondrovu hlavu

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) zůstává důvěryhodným politikem jen pro 16 procent lidí, zjistila v internetovém průzkumu agentura SANEP. Zato bezmála dvě třetiny dotázaných žádají jeho "hlavu". Mezi voliči ODS má ale stále většinovou podporu, více než polovina stoupenců občanských demokratů má v něj navzdory kauze Promopro důvěru.
04.02.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků)

Bárta: Vondrovu aféru vyřeší policie, my se v klidu věnujme reformám

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) v rozhovoru pro Právo mimo jiné řekl, že z kauzy kolem ministra obrany Alexandra Vondry (ODS) nemá radost, byť překryla jeho vlastní aféru týkající se sledování politiků Prahy 11 firmou ABL. Podle něj by se členové vlády měli přestat okopávat, měli by začít důvěřovat policii a věnovat se reformám. Kromě toho vysvětloval postupy ABL a její vztah k policistům.
05.02.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků) , Vít Bárta (2838 článků)

Proč Vondrovu kauzu nikdo racionálně nevyšetří ? Steigerwald odpovídá

 
Komentátor Mladé fronty Dnes (MfD) Karel Steigerwald tvrdí, že ministr financí Miroslav Kalousek kauzu Vondra a ProMoPro pod koberec nezametete. Ministr obrany Alexandr Vondra se sice málo kál, neposypal si hlavu, ale úhrnem je koaliční program reforem větší hodnota než Vondra sám. Co asi tak Kalousek připraví? Steigerwald míní, že v pondělí, či v úterý se můžeme dočkat dalšího pohledu na věc.
28.03.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (102 článků) , Alexandr Vondra (1140 článků) , Miroslav Kalousek (6696 článků)

Češi chtějí Vondrovu rezignaci, zjistil SANEP

 
Téměř dvě třetiny Čechů by uvítaly, kdyby z vrcholné politiky odešel ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra, který figuruje v kauze předražené zakázky pro firmu PROMOPRO, zajišťující české předsednictví EU.
28.03.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků)

Nečas: Vondrovu rezignaci mám stále k dispozici

 
Premiér a šéf ODS Petr Nečas odpověděl v úterý navečer Věcem veřejným na jimi předložené podmínky pro vyslovení důvěry vládě. ODS se podle něj shodla, že nejpozději do konce června musí být připraveny koncepty důchodové a zdravotnické reformy, a s rekonstrukcí kabinetu prý Nečas také ještě neskončil. Rezignaci ministra obrany Alexandra Vondry (ODS) má stále k dispozici a zváží, zda ji přijme.
19.04.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1140 článků) , Petr Nečas (9289 článků)

Paroubek: Promopro Vondra stále řádí

 
Bývalý ministr obrany naprosto zkompromitované Nečasovy vlády, která svou neslavnou misi skončila v roce 2013 ve strašlivých kotrmelcích, ví nejlépe, co by ministři měli dělat. Je opravdu zábavné slyšet od člověka, který se nejvíce proslavil kauzou Promopro, při které státu zmizely z účtů na faktury za fiktivní práce desítky milionů korun, a dále tím, že byl jedním z hlavních kortešů, kteří prosazovali umístění nesmyslné americké radarové základny na českém území (proti údajnému íránskému nebezpečí, soudy o současných ministrech a rady, jak by měli být lepší… Zřejmě, aby se dostali na Vondrovu úroveň.
07.11.2015 14:06 |

podobné články

Bílá se naštvala na kulisáka: Předhodím ho právníkům

 
Lucii Bílou (44) jen tak něco nerozzuří. Kulisákovi muzikálu Carmen Jaroslavu Harvanovi (23) se to ale povedlo. Poté, co Blesk otiskl fotografie Harvana s Bílou, kulisák se rozpovídal. Detailně popsal intimní život s Bílou a své tvrzení podepřel vlastnoručně podepsaným čestným prohlášením. A Bílá se obrátila na svého právníka
11.08.2010 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2363 článků)

Retro eXtra: Nejslavnější česko-romská zpěvačka spadla z vrcholu až na dno. Vrátí se někdy její úspěšné hity?

 
Ne, nejslavnější česko-romskou zpěvačkou nemyslíme Hanu Zaňákovou alias "Lucii Bílou":http://www.extra.cz/tema/lucie-bila, jen jinou Bílou. Obézní, v pokročilém věku, slavnou za hranicemi. A totiž Věru Bílou (59).
12.04.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Bílá (159 článků)

Na festivalu Votvírák vystoupí Arakain s Lucií Bílou

 
Skupina Arakain s Lucií Bílou vystoupí na festivalu Votvírák, který se na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích uskuteční od 12. do 14. června. Metalová kapela ve spojení s Bílou tak naváže na společné jarní turné, sdělila za pořadatele Martina Jablanovská.
20.04.2015 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2363 článků)

„Dnes jsem poslouchal Babišovo rádio a zpíval tam Klus. Překvapující!“ Spisovatel promluvil do bouřlivého dění kolem kulturní fronty a útoků na Gotta a Bílou

 
Zpěvák Tomáš Klus a písničkář Jaroslav Hutka se pustili do vítězů dvou posledních voleb Andreje Babiše a Miloše Zemana, někteří spisovatelé si zase za terč svých útoků zvolili Karla Gotta a Lucii Bílou. Podle Jiřího Mikeše je načasování kontraproduktivní, protože lidé si Gotta a Bílou vzít nenechají, a proto odmítnou i současně vedené útoky z kulturní fronty namířené proti zmíněným politikům. Spisovatel Jan Žáček má pochopení pro Hutkovu písničku o hlavě státu, která si o něco podobného říká vulgarismy a sprostotami. Přemýšlí ale nad Klusovým bojkotem, když ho dnes slyšel na Rádiu Impuls, které před pěti lety koupila skupina Agrofert Andreje Babiše.
13.08.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2363 článků) , Karel Gott (4982 článků) , Andrej Babiš (15756 článků) , Tomáš Klus (910 článků) , Jaroslav Hutka (82 článků) , Miloš Zeman (22476 článků) , Jiří Žáček (55 článků)

Vláda schválila návrh na zrušení Dělnické strany

 
Vláda premiéra Jana Fischera ve středu schválila návrh ministra vnitra Martina Peciny na zrušení Dělnické strany. Návrh postoupí Nejvyššímu správnímu soudu. V minulosti se již kabinet premiéra Mirka Topolánka o stejný krok neúspěšně pokusil. Premiér Fischer oznámil, že vláda návrh na zrušení ultrapravicového uskupení schválila jednomyslně.
16.09.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2212 článků) , Jan Fischer (1748 článků)