Článek

Vláda schválila reformu daní, VV i ODS jsou proti zrušení stravenek

 
AKTUALIZOVÁNO. Vláda na dnešním zasedání i přes nepřítomnost ministrů za TOP 09, kteří byli zastoupeni náměstky, schválila daňovou reformu. Reforma mimo jiné ruší koncept superhrubé mzdy a řadu daňových výjimek, včetně zvýhodnění stravenek. Opozice se nechala slyšet, že vládní reformu ve sněmovně nepodpoří.
24.08.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)
Podobné články

Stravenkový veletoč. Ve sněmovně mají jasno, proč ODS mění názor

 
Nečekaně se proti zrušení daňových výhod na stravenky postavily kromě Věcí veřejných nyní i politici z další vládní strany - ODS. Občanští demokraté jsou rozhodnuti o otázce zrušení stravenek ještě jednat ve sněmovně. A to přesto, že zrušení stravenek už odsouhlasil vládní kabinet, kde se zrušení stravenek vzepřely jen Věci veřejné. Nicméně zdá se, že ani ministr financí Miroslav Kalousek nebude bořit koalici kvůli stravenkám. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly napříč spektrem, co o tom troubení ODS na ústup poslanci soudí.
19.09.2011 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Daňovou reformu bude třeba příští rok upravit, tvrdí Babák

 
Vláda se daňovou reformou bude muset znovu zabývat počátkem příštího roku. Tvrdí to ekonomický expert VV Michal Babák, podle něhož byl v reformě spolu se zachováním stravenek ponechán i třítisícový bonus, kterým chtělo ministerstvo financí zrušení stravenek kompenzovat. Babák tvrdí, že pokud by byl bonus zachován, rozpočet by přišel zhruba o 12 miliard korun. Babák hovoří i o dalších úpravách.
10.11.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

V Česku startuje první projekt elektronických stravenek

 
Na český trh míří první projekt elektronických obědových stravenek pro zaměstnance. Společnost Benefit Management již ukončila pilotní testování, které běželo od září loňského roku. V současnosti si uživatelé mohou vybrat z nabídky téměř tisíce restaurací. Firma to dnes oznámila na tiskové konferenci. Plán na zavedení e-stravenek v listopadu zveřejnila i společnost Chèque Déjeuner. V Evropě již využívají e-stravenky lidé v 14 zemích, v některých státech ale pokus o jejich zavedení skončil neúspěchem. 
30.01.2014 11:35 |

podobné články

Sněmovna schválila daňovou reformu, VV s pomocí ČSSD uhájily stravenky

 
Sněmovna schválila vládní daňovou reformu, která ruší koncept superhrubé mzdy a od příštího roku má zavést nové zdanění hazardu. Přes odpor ODS a TOP 09 prosadila opozice a vládní Věci veřejné zachování daňového zvýhodnění stravenek. Soubor sedmi desítek novel nyní dostane k projednání Senát.
09.11.2011 18:55 |

podobné články

Bárta zchladil Kalouska: Zrušení stravenek nepodpoříme

 
Poslanci Věcí veřejných chtějí ještě ve sněmovně jednat o podobě daňové reformy, přestože ji dnes schválila vláda. Ministr financí Miroslav Kalousek ale uvedl, že zachování daňového zvýhodnění stravenek by znamenalo "fatální porušení koaliční smlouvy a v zásadě konec koalice".
24.08.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Vláda schválila návrh na zrušení Dělnické strany

 
Vláda premiéra Jana Fischera ve středu schválila návrh ministra vnitra Martina Peciny na zrušení Dělnické strany. Návrh postoupí Nejvyššímu správnímu soudu. V minulosti se již kabinet premiéra Mirka Topolánka o stejný krok neúspěšně pokusil. Premiér Fischer oznámil, že vláda návrh na zrušení ultrapravicového uskupení schválila jednomyslně.
16.09.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2167 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

Poslanci schválili daňovou reformu, VV pomohly levici uhájit stravenky

 
Sněmovna ve středu schválila vládní daňovou reformu, která ruší koncept superhrubé mzdy a od příštího roku má zavést nové zdanění hazardu. Přes odpor ODS a TOP 09 prosadila opozice a vládní Věci veřejné zachování daňového zvýhodnění stravenek. Soubor sedmi desítek novel nyní dostane k projednání Senát.
09.11.2011 19:05 |

podobné články

Stravenky zůstávají, daňová reforma se o rok odloží

 
Koalice se na úterním podvečerním jednání na osudu stravenek nedohodla. Zachování daňového zvýhodnění stravenek požadovaly VV. Podle zdroje z koalice se lídři stran nad stravenkami hádali, ale k ničemu nedospěli. Na rozhodování budou mít ještě rok, protože daňovou reformu o rok odložili. Změny v ní obsažené nezačnou platit od roku 2013 ale až od roku 2014. Stejný odklad čeká i občanský zákoník.
08.11.2011 20:00 |

podobné články

Stravenky zatím zůstávají, daňová reforma se o rok odloží

 
Koalice se na úterním podvečerním jednání na osudu stravenek nedohodla. Zachování daňového zvýhodnění stravenek požadovaly VV. Podle zdroje z koalice se lídři stran nad stravenkami hádali, ale k ničemu nedospěli. Na rozhodování, jak řešit stravování zaměstnanců, budou mít ale ještě čas, protože daňovou reformu o rok odložili. Změny v ní obsažené nezačnou platit od roku 2013 ale až od roku 2014. Stejný odklad čeká i občanský zákoník.
08.11.2011 20:30 |

podobné články

Za stravenky kupujete kočičí žrádlo. Tak je rušíme, řekl poslanec ODS

 
Součástí chystané daňové reformy má být zrušení daňového zvýhodnění stravenek a režijních jízdenek. Jde o oblast, v níž panuje mezi koaličními partnery naprostá shoda. Jejich nahrazení daňovými bonusy pro zaměstnance má odstranit funkci stravenek jako paralelního platidla.
01.04.2011 10:20 |

podobné články

Opozice společně s VV prosadily zachování daňového zvýhodnění stravenek

 
AKTUALIZOVÁNO. Opozice a vládní Věci veřejné dnes ve sněmovně prosadily zachování daňového zvýhodnění stravenek, které vláda navrhovala zrušit v rámci daňové reformy. VV se tak rozhodly i přes velmi zásadní nesouhlas ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Proti byla kromě zástupců jeho strany drtivá většina poslanců ODS.
09.11.2011 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Družstvo CBA chce, aby stát řešil otázku stravenek. Poukazuje na systém provizí

 
Prodejní Družstvo CBA vítá snahu ministerstva financí omezit všechny výjimky z placení daní a otevřít tak znovu i otázku stravenek a dalších benefitů. Podle předsedy družstva Romana Mazáka slouží stravenky v současnosti jako alternativní platidlo a celý systém jejich používání funguje na bázi provizí, které zavánějí až lichvou.
30.01.2018 08:20 |

podobné články

Omezením stravenek by restaurace přišly o 7,54 miliardy

 
Při zrušení stravenek by Češi omezili utrácení v restauracích.
26.02.2010 15:55 |

podobné články

Kalousek se nevzdává. Na zrušení výhod u stravenek trvá

 
Kolem daňového zvýhodnění se již delší dobu vede napříč politickým spektrem bouřlivá diskuze. Pán státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09) je ale odhodlán ji ukončit. Výhody u stravenek, ale i další benefity, chce zrušit.
27.04.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Tady rušení stravenek nikomu nevadí: Restaurace v parlamentu

 
V souvislosti s tím, že by lidé měli přijít o mnohdy jediné zaměstnanecké výhody, které po dlouhá desetiletí byly pokládány na mnoha pracovištích jako nedílná součást příjmů, se tak opět otevírá nerovná diskuse, zda zrušení zvýhodnění stravenek a závodního stravování ovlivní i ceny pokrmů v Poslanecké sněmovně. Tam se totiž stále dá najíst doslova "za hubičku". Ukázalo se však, že to je pro poslance velmi nepříjemná otázka - z dvanácti oslovených reagovali nakonec jen dva.
03.06.2011 08:05 |

podobné články

Češi budou mít vředy, restaurace zkrachují. Štěcha rušení stravenek děsí

 
AKTUALIZOVÁNO Věci veřejné ve středu na vládním jednání překvapily. Ustoupily ze svého boje za zachování daňového zvýhodnění stravenek a otevřely tak pomyslnou bránu jejich zrušení. Bývalý šéf odborů a předseda Senátu je jejich krokem zděšen. Hrozí totiž, že jím mohou výrazně negativně ovlivnit stravovací návyky Čechů. A také ohrozit existenci řady restaurací.
24.08.2011 21:30 |

podobné články

Factum Invenio: O daňový bonus místo stravenek lidé nestojí

 
Na vábničku v podobě třítisícového ročního daňového bonusu místo plánovaného zrušení stravenek naprostá většina populace ministru financí Miroslavu Kalouskovi neskočila. Jak ukázal říjnový průzkum agentury Factum Invenio, tak daňový bonus jako náhradu za stravenky odmítá 93 procent ekonomicky aktivní veřejnosti.
21.10.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6480 článků)

Skokan (VV): Zrušení stravenek by bylo antisociální

 
Poslanec Věcí veřejných Petr Skokan spojil své jméno s peticí za zachování stravenek.
08.11.2011 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Skokan (133 článků)

Vláda odložila jednání o zrušení daňových výjimek

 
Vláda premiéra Petra nečase (ODS) odložila jednání o daňových změnách. Ty by měly vést ke zrušení superhrubé mzdy i daňových výjimek včetně zvýhodnění stravenek či režijních jízdenek. Kabinet se chce k reformě daňového systému vrátit za 14 dní. Uvedla to ČTK s odvoláním na zdroj obeznámený s jednáním kabinetu.
10.08.2011 12:25 |

podobné články