Článek

Vláda schválila podpůrné programy pro podnikatele, postižené protiepidemickými opatřeními

 
Podnikatelé, kteří v důsledku přijatých protiepidemických opatření přišli alespoň o 30 procent příjmů ve srovnání se stejným obdobím roku 2019, budou moci požádat stát o finanční kompenzace. O jejich podobě rozhodla vláda Andreje Babiše v demisi na jednání v pondělí 22. listopadu 2021.
23.11.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)
Podobné články

Vláda schválila podpůrné covidové programy, na přídavcích na děti se neshodla. Od soboty jsou povoleny návštěvy domovů pro seniory

 
Kabinet na pondělním zasedání schválil podpůrné covidové programy, neshodl se na přídavcích na děti. Schválil návrh zákona, který umožní medikům v nemocnicích pracovat jako zdravotní sestry. Dosud mohli jen jako sanitáři. Od soboty budou s testem možné návštěvy v sociálních zařízeních. Na programu měla vláda i změnu zákona, která umožní zastupitelstvům krajů a obcí jednat distanční formou, informuje na svém webu Česká televize.
30.11.2020 19:35 |

podobné články

Úřad vlády: Odměny pro zdravotnictví a sociální služby, podnikatelům pomohou nové programy

 
Až 75 000 korun dostanou formou mimořádné odměny lékaři a další zdravotnický personál v zařízeních poskytujících lůžkovou péči o pacienty s covid-19. Mimořádné odměny za nasazení během epidemie dostanou i pracovníci v nezdravotnických profesích a v sociálních službách. Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 8. března 2021 schválila i dva nové podpůrné programy pro podnikatele postižené dopady koronavirové krize v roce 2021. Navýšen bude i objem peněz na program Antivirus.
09.03.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23852 článků)

Vláda schválila dva nové kompenzační programy

 
Vláda v pondělí schválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na zaměstnance a den, minimálně ale podnikatelé získají 1500 korun denně. Platit bude zpětně od 11. ledna. Ve druhém programu budou mít podnikatelé nárok na náhradu 60 procent z nákladů, zpětně od 1. ledna. U obou programů bude podmínkou pokles tržeb o alespoň 50 procent vůči loňskému nebo předloňskému roku, podle toho, co bude pro firmy výhodnější, oznámil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
08.03.2021 18:35 |

podobné články

Výbor projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené

 
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany na svém jednání v úterý 9. června 2015 projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené. Navýšením příspěvků chce vláda pokračovat v naplňování svého závazku navyšovat příspěvek pro zdravotně postižené.
08.06.2015 20:16 |

podobné články

Padají žaloby. Naštvaní restauratéři rozjeli společnou akci proti vládě

 
Vláda porušuje ústavu a vydává likvidační nařízení. I to tvrdí mnozí restauratéři, hoteliéři a další podnikatelé, kteří nesouhlasí s protiepidemickými opatřeními. V Praze dnes představili protestní petici. Píše to server iDnes.cz.
22.12.2020 18:35 |

podobné články

Vláda projedná odklad EET nebo posílení pravomocí MZd

 
Další odklad elektronické evidence tržeb (EET), novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by umožnila pokračování některých opatření proti koronaviru i po konci nouzového stavu, dnes projedná vláda. Dále vláda projedná návrh na dotování nájmu postiženým podnikatelům. Ministři se budou zabývat i dalšími protiepidemickými opatřeními, ale také běžnou agendou, například návrhem na zahraniční mise armády v příštích dvou letech, novelou zákona o platebním styku nebo úpravou zákona o ekologickém zemědělství.
04.05.2020 06:55 |

podobné články

Zavřený podnik už na peníze od státu nedosáhne

 
Společnost Vinograf provozuje v centru Prahy dva vinné bary. Doposud mohla čerpat od státu peníze na nájemné, brzy už to ale možné nebude. Program Covid Nájemné totiž právě končí a nahradí jej, stejně jako i další podpůrné programy, dva programy nové.
08.04.2021 21:15 |

podobné články

Vanžurová (Jihočeši 2012): Město připravilo další dotační program pro drobné podnikatele

 
Zastupitelstvo města na svém květnovém jednání schválilo další projekt na podporu píseckých podnikatelů, jejichž činnost byla omezena protiepidemickými opatřeními.
23.05.2020 10:35 |

podobné články

Na co byste neměli zapomenout při jarním detoxu?

 
Ačkoli nám veselé jaro podle kalendáře už nějaký ten den kraluje, rozhodně ještě není pozdě popřemýšlet o jarním detoxu, který z našeho těla odplaví veškeré nečistoty a škodlivé látky, jež se v něm usadily během letošní dlouhé zimy. Ta byla opravdu náročná a není se proto vůbec čemu divit, že naše tělo zoufale volá o pomoc. I jarní detox si vyžaduje správný postup. Ještě než se do něho pustíte, přečtěte si dnešní článek. Vyvarujete se tak chybám, které by mohly vaši snahu sabotovat nebo dokonce uškodit vašemu zdraví. Co byste měli vědět o jarním detoxu Jaro k detoxikaci těla i organismu doslova vybízí. Jedná se o očistnou kůru, která vaše tělo zbaví veškerých nečistot a škodlivin, díky kterým se necítíte ve své kůži, postrádáte energii a pro nic se nemůžete nadchnout. Důležité ale je přistoupit k jarnímu detoxu správně. Rozhodně jej nelze považovat za způsob, díky kterému se vám podaří rychle zhubnout. Jarní detox by měl postupovat pomalu a ohleduplně k vašemu tělu. Pozor na podpůrné prostředky Hodně lidí se při detoxikaci spoléhá na podpůrné prostředky v podobě tabletek, nápojů nebo náplastí. Mnohdy dokonce naivně investují do přístrojů na domácí použití, jejichž pořízení stojí nekřesťanské peníze.  Podle odborníků ale nejsou tyto produkty vhodné. Často totiž slibují výsledky, které nejsou reálné. Pokud si přeci jen chcete něčím pomoci, jděte na to přírodní cestou. Pomoci vám může například zelený ječmen, oblíbená spirulina či stále známější chlorela. Zapomeňte na držení hladovky Spousta lidí si myslí, že detoxikace ve své podstatě představuje hladovění a drastické držení diety. To ale vůbec není pravda. Při jarním detoxu byste měli ze svého jídelníčku vyřadit to, co tělo nepotřebuje a co mu škodí. Zapomeňte tedy na potraviny, které tělo zbytečně zanáší odpadními látkami. Proto se zaměřte na odlehčenou stravu, ve které se nebudou nacházet tuky, maso, alkohol a... Čtěte více Příspěvek Na co byste neměli zapomenout při jarním detoxu? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Čína před G20: Konec podpůrné politiky v USA může mít globální dopad

 
Ukončení podpůrné měnové politiky, kterou provozuje americká centrální banka, by mohlo mít vážný dopad na světovou ekonomiku a je třeba opatrnosti. Před dnešním zahájením summitu 20 největších ekonomik světa to uvedly Rusko a Čína. Již tak slabý globální růst by podle Pekingu mohl poškodit i hrozící vojenský útok proti Sýrii. 
05.09.2013 12:05 |

podobné články

Vláda projedná zemědělské dotační programy pro rok 2012

 
Vláda ve středu projedná národní dotační programy v zemědělství pro příští rok. Návrh, který má ČTK k dispozici, počítá pro 13 programů s necelými 197 miliony korun, což by proti letošnímu roku znamenalo výrazné snížení. Národní dotační programy však představují jen velmi malou část celkových agrárních podpor.
01.11.2011 19:05 |

podobné články

Poslanci přiklepli dotace zemědělcům pro rok 2014

 
Sněmovna schválila dotační programy v zemědělství pro příští rok. Národní zemědělské dotační programy by měly vzrůst z letošních zhruba 1,3 miliardy na 1,5 miliardy korun. Národní dotační programy však představují jen malou část celkových agrárních podpor.
19.12.2013 13:37 |

podobné články

Vláda schválila dva nové programy TA ČR zaměřené na mezinárodní spolupráci

 
Ve středu 16. 5. 2018 schválila vláda dva nové programy podpory aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (VaVaI) DELTA 2 a KAPPA.
18.05.2018 18:00 |

podobné články

Zkušený politik z ČSSD bouchl do stolu: Babišovo hnutí nám tuneluje voliče. My něco předložíme a jeho PR nás převálcuje a přivlastní si to

 
ROZHOVOR „Pravicová opozice je úplně mimo mísu. Je zajímavé, že když schvalovali schodek v rozpočtu 300 miliard korun na různé podpůrné programy pro různé podnikatele, firmy, živnostníky, tak vůbec nekřičeli, a najednou jim vadí 14,5 miliardy korun pro důchodce,“ říká kandidát do Senátu a bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa. Finance pro seniory za předvolební korupci nepovažuje. V rozhovoru si také postěžoval, jak hnutí ANO přebírá ČSSD voliče. Návrhy sociální demokracie prý převálcuje zaplacenou PR a přivlastní si je.
30.08.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (129 článků)

Dotace pro oběti postižené tornádem se o dary krátit nebudou, schválila vláda

 
Dotace z programu Živel na obnovu bydlení pro postižené tornádem se podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) nebudou snižovat o dary z veřejných sbírek. Lidé, kteří jsou pojištění, pak budou zvýhodněni. Ve středu to schválila vláda.
07.07.2021 08:50 |

podobné články

Kompenzace pro zasažené epidemií: Sněmovna schválila příspěvky pro podnikatele

 
Sněmovna dnes schválila příspěvky pro lidi zasažené pandemií, podnikatelé budou moci čerpat bonus spolu s dalšími covidovými programy.
01.12.2021 18:50 |

podobné články

Sněmovna schválila dotační programy v zemědělství na letošní rok

 
Sněmovna dnes schválila dotační programy v zemědělství na letošní rok. Vláda na ně ve svém návrhu vyčlenila celkem 600 milionů Kč. Sněmovní zemědělský výbor doporučil ministru zemědělství Petru Bendlovi, aby tuto částku posílil o dalších 212 milionů korun.
14.02.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (512 článků)

Vláda schválila příspěvek podnikatelům dotčeným opatřeními: Takové jsou podmínky

 
Vláda dnes schválila příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 Kč denně pro podnikatele, kteří museli kvůli nejnovějším opatřením vlády uzavřít provozy nebo jim bylo zamezeno podnikání. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
16.10.2020 18:15 |

podobné články

Vláda prodloužila výplatu příspěvků z Antiviru, schválila daňové úlevy

 
Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám, které musely kvůli výpadku poptávky, surovin či personálu omezit výrobu a služby. Schválila rovněž další rozšíření daňových úlev pro podnikatele a firmy zasažené opatřeními proti šíření koronaviru.
26.10.2020 10:25 |

podobné články