Článek

Vláda schválila konec anonymních akcií, budou se muset zapisovat

 
Vláda schválila návrh regulovat anonymní akcie tím, že je firmy budou muset zapsat do centrálního depozitáře nebo uložit v listinné podobě u bank. Obě varianty podle ministerstva spravedlnosti, předkladatele návrhu, zajistí možnost identifikovat vlastníka, což budou moci využít policisté, žalobci, soudci či zadavatelé veřejných zakázek a poskytovatelé dotací.
30.05.2012 11:40 |

podobné články

Podobné články

Vláda schválila konec anonymních akcií, budou se muset zapisovat

 
Vláda Petra Nečase schválila návrh regulovat anonymní akcie tím, že je firmy budou muset zapsat do centrálního depozitáře nebo uložit v listinné podobě u bank. Obě varianty podle předkladatele návrhu ministerstva spravedlnosti zajistí možnost identifikovat vlastníka, kterou budou moci využít policisté, žalobci, soudci či zadavatelé veřejných zakázek a poskytovatelé dotací.
30.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Regulace anonymních akcií odstartovala hádku o fotovoltaice

 
Poslanci se ve sněmovně odpoledne pohádali. Na stolech měli sice vládní návrh zákona o regulaci anonymních akcií, ovšem do debaty k zákonu vsunuli nepředvídatelně problém fotovoltaických společností. Debatu musel do patřičných kolejí postavit až poslanec Věcí veřejných Michal Babák. Nakonec regulaci anonymních akcií sněmovna postoupila do závěrečného schvalování.
06.02.2013 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Klaus považuje rušení anonymních akcií za zbytečné

 
Podle prezidenta Václava Klause je rušení anonymních akcií, o němž bude hlasovat Sněmovna, zbytečné. Řekl to dnes novinářům při návštěvě biatlonového světového šampionátu v Novém Městě na Moravě. Zrušení anonymních akcií je podle zastánců tohoto kroku důležitým krokem v boji proti korupci v Česku.
16.02.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9790 článků)

Znechucený ODSák Šťastný. Rušení anonymních akcií označil za kravinu

 
Z poslanců ODS se proti rušení anonymních akcií nakonec otevřeně postavil jen Boris Šťastný. Ve vyjádření pro server Lidovky.cz tento krok označil za kravinu a odešel ze sálu. Poslanec Pavel Suchánek na hlasování také nedorazil a exministr Pavel Drobil nakonec odhlasoval utrum anonymních akcií spolu s kolegy. Ruku pro zrušení zvedlo 158 zákonodárců.
09.05.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Pavel Suchánek (78 článků) , Pavel Drobil (380 článků)

Zrušení anonymních akcií není všelék, řekl Pospíšil

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) hovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu o připravovaném zákoně o stávce nebo o zákoně o anonymních akciích. Odmítl, že by chtěla vláda šikanovat odbory, chce jenom stanovit jasná pravidla pro pořádání stávky. Osvětlil také novelu zákona o anonymních akciích, kterou ve středu schválila vláda.
31.05.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2053 článků) , Jiří Pospíšil (2053 článků)

Poslanci schválili regulaci anonymních akcií. Suchánek z ODS neuspěl

 
Sněmovna dnes hladce schválila vládní návrh na regulaci anonymních akcií. Firmy je budou muset podle předlohy zapsat do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Poslanci předtím zamítli úpravu šéfa rozpočtového výboru Pavla Suchánka (ODS), podle níž by už vydané anonymní akcie mohly dál existovat. Předloha míří k posouzení do Senátu.
19.02.2013 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (78 článků)

Šlégr (NS-LEV 21): Pokračování anonymních akcií není možné

 
Ostrov Nauru, Marshallovy ostrovy a Česká republika. Ne, to není pořadí běžců na olympijské dvoustovce, nýbrž seznam zemí, které dosud podporují takzvané anonymní vlastnictví akcií. Strana LEV 21 s dalším pokračováním fungování tohoto institutu nesouhlasí a uvedla to v minulosti již opakovaně. Zrušení anonymních akcií navíc od samého počátku uvádíme v našem protikorupčním programu.
19.02.2013 19:00 |

podobné články

Vlastníci anonymních akcií se budou muset registrovat už příští rok

 
Omezení anonymních akcií v České republice má platit už během příštího roku a měl by ho řešit nový samostatný zákon - o zvýšení transparentnosti akciových společností. Napsaly to pondělní Hospodářské noviny (HN) na základě vyjádření ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS).
07.11.2011 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2053 článků) , Jiří Pospíšil (2053 článků)

Vláda bude asi proti návrhu VV na zrušení anonymních akcií

 
Kabinet bude patrně proti návrhu Věcí veřejných na zrušení anonymních akcií. Předloha má podle autorů zajistit větší průhlednost vlastnických struktur akciových společností. Vláda v předběžném stanovisku ale uvádí, že je v rozporu s její úpravou regulace těchto cenných papírů. Ministři návrh VV posoudí na zasedání tento týden.
16.07.2012 12:30 |

podobné články

Poslanci se budou zabývat regulací anonymních akcií

 
Poslanci dnes budou dál projednávat vládní předlohu na regulaci anonymních akcií. Opozice ji pokládá za nedostatečnou a žádá úplné zrušení cenných papírů na doručitele. Sněmovna se bude zabývat také například návrhem zákona o mezinárodní justiční spolupráci v trestních případech.
06.02.2013 07:00 |

podobné články

VV: Navrhli jsme vládě zrušení anonymních akcií. Náš návrh byl odmítnut

 
Vláda odmítla poslanecký návrh Věcí veřejných, který usiloval o zrušení anonymních akcií. „Považujeme to za špatný signál, protože cílem naší úpravy bylo zprůhlednit vlastnickou strukturu akciových společností a pročistit korupční prostředí. Návrh ministerstva spravedlnosti totiž výraznou nápravu současného stavu nepřinese,“ uvádí v této souvislosti předseda strany Radek John.
19.07.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků)

VV podaly návrh na zrušení anonymních akcií

 
Poslanci se zřejmě budou opět zabývat návrhem na rušení anonymních akcií. Předlohu podaly do sněmovny opoziční Věcí veřejné, podle nichž má zajistit větší průhlednost vlastnických struktur akciových společností. Dolní komora zhruba před půldruhým rokem podobný návrh ČSSD hlasy tehdejší koalice zamítla. Nyní chce kabinet záležitost s anonymními akciemi řešit jinak.
03.07.2012 15:10 |

podobné články

Regulace anonymních akcií je ve Sněmovně před schvalováním

 
Poslanci dnes postoupili do závěrečného schvalování vládní předlohu o regulaci anonymních akcií. Budou hlasovat také o návrhu opozičních VV, podle kterého by byly akcie na doručitele úplně zrušeny. Naopak Pavel Suchánek (ODS) chce prosadit zcela jinou úpravu; už vydané anonymní akcie by podle ní mohly dál existovat. Pokud by se ale taková společnost chtěla ucházet o veřejnou zakázku, musela by své vlastníky odkrýt.
06.02.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (78 článků)

Sněmovna podpořila návrh na zrušení anonymních akcií

 
Poslanecká sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh sociálních demokratů a zelených na zrušení anonymních akcií na majitele.
25.02.2010 13:10 |

podobné články

Peake: Nejlepší variantou je pro nás stále úplné zrušení anonymních akcií na majitele

 
Vyjádření Karolíny Peake k návrhu ministerstva spravedlnosti na omezení anonymních akcií v nové kodifikaci obchodních korporací.
12.10.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Babák: Vládní návrh na zrušení anonymních akcií neřeší naprostou transparentnost

 
Vyjádření Michala Babáka k vládnímu návrhu rušení anonymních akcií
30.05.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Poslanci by mohli začít projednávat regulaci anonymních akcií

 
Poslanci by dnes mohli začít projednávat vládní návrh na regulaci anonymních akcií. Čeká je také novela, která dává vězeňské službě větší pravomoci při vyšetřování trestných činů a přestupků spáchaných ve věznicích. Sněmovna by měla posuzovat i další předlohy v úvodním kole schvalování.
21.09.2012 06:35 |

podobné články

Do anonymních akcií se dnes poslanci nezakousnou

 
Sněmovna dnes nebude schvalovat předlohu o regulaci anonymních akcií. Poslanci se rozhodli normu odložit kvůli absenci ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), který chce být podle místopředsedy sněmovny Jiřího Pospíšila (ODS) při rozhodování o této předloze přítomen. Blažek se omluvil z jednání dolní komory z osobních důvodů.
13.02.2013 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2053 článků) , Jiří Pospíšil (2053 článků) , Pavel Blažek (563 článků)

Nechci z ODS dělat levicovou stranu, volá obhájce anonymních akcií

 
V ODS dál sílí nespokojenost. Tentokrát kvůli zrušení anonymních akcií. Jedním z jejich předních obhájců je Pavel Suchánek. Ten tvrdí, že rozkrytí vlastnických poměrů u firem, které se neuchází o státní zakázky, kde proti programu pravicové strany, jako je ODS. V rozhovoru pro sobotní deník Právo vysvětluje, co po svém vedení žádají nespokojení poslanci občanských demokratů.
16.02.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (78 článků)