Článek

Vláda oznámila další opatření

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek schválil návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), díky kterému by mohla některá vládní opatření trvat i po skončení nouzového stavu. Brífink sledovaly Novinky živě.
07.05.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18414 článků) , Vojtěch Adam (726 článků)
Podobné články

Čínská vláda oznámila tvrdá opatření ke snížení znečišťování ovzduší

 
Čínská vláda oznámila, že přijala opatření, jež mají snížit znečišťování ovzduší, jímž je nejlidnatější země světa nechvalně proslulá. Řešit jeden z nejpalčivějších ekologických problémů se zjevně rozhodla kvůli rostoucímu hněvu veřejnosti, poznamenala agentura AP. Rozsáhlá opatření, jež státní rada schválila, zahrnují přísnou kontrolu na místě v průmyslových odvětvích, která produkují velké množství odpadu a škodlivých emisí.
15.06.2013 13:00 |

podobné články

Vláda oznámila, co se od pondělí může: Stříhání psů nevnímám jako řemeslo, prohlásil Vojtěch

 
V pátek měla vláda na programu další mimořádné jednání. Ministři se měli mimo jiné zabývat konkrétní podobou první fáze rozvolnění preventivních opatření, která oznámila v úterý. Rozvolnění umožní od pondělí 20. dubna otevřít farmářské trhy, autobazary či provozovny řemeslníků. Vláda navýšila ošetřovné na 80 procent a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch upřesnil, za jakých podmínek mohou otevřít psí salóny. Co dalšího se od pondělí otevře?
17.04.2020 17:06 |

podobné články

Pražská policie připravuje v souvislosti s fotbalovým utkáním ve Vršovicích bezpečnostní opatření

 
Pražská policie chystá v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním SYNOT ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i 40 strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.
31.07.2014 19:45 |

podobné články

Vláda poprvé sáhne k zákonnému opatření, chce navýšit platby za pojištěnce

 
Kabinet Jiřího Rusnoka by mohl poprvé použít zákonné opatření, kdy se legislativní proces v době rozpuštěné Sněmovny zúží pouze na schvalování Senátem. Takto chce vláda navýšit platby za státní pojištěnce, podle ministra financí v demisi Jana Fischera by do zdravotnictví mělo příští rok jít o 4,7 miliardy korun více. Zákonné opatření chce vláda schválit příští týden.
18.09.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1757 článků) , Jiří Rusnok (1879 článků)

Rusnokova vláda nepředloží zákonné opatření o církevních restitucích

 
Úřednická vláda v demisi Senátu nepředloží zákonné opatření, které by vyňalo Pražský hrad z církevních restitucí. Ministři kultury, spravedlnosti a vnitra mají ale zpracovat návrh řešení situace, aby se jí mohla zabývat příští vláda. Ve středu na tiskové konferenci po jednání kabinetu to oznámili premiér v demisi Jiří Rusnok a ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který s návrhem na zákonné opatření přišel.
23.10.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (412 článků) , Jiří Rusnok (1879 článků) , Jiří Rusnok (702 článků)

Toto musí teď vláda udělat, aby udržela současná opatření, radil z ČT bývalý ústavní soudce

 
Pražský městský soud zrušil některá omezující vládní opatření v boji s koronavirem. Konkrétně omezení pohybu a uzavření prodejen. Kabinet usilovně celý čtvrtek přemýšlí, jak se zachová. Zda šlo o formální chybu, nebo o zásah do práv lidí, o tom v pořadu Interview ČT24 promluvil právník, historik a bývalý ústavní soudce Stanislav Balík. Vláda podle něj „kličkovala“ a nevyužila možnosti, které měla. „Šlo o chybu, která nemohla zůstat bez právních důsledků, které pak přijdou v rovině odškodnění,“ uvedl a zmínil, co by vláda musela udělat, aby tato opatření nějakým způsobem dál udržela.
23.04.2020 21:20 |

podobné články

Vláda projedná další opatření ke koronaviru i běžnou agendu

 
Další opatření kvůli koronavirové epidemii v Česku by měla dnes projednat vláda. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) předloží například návrh, podle kterého by stát vyplácel osobám samostatně výdělečně činným postiženým dalšími nařízeními vlády 15.000 korun měsíčně po dobu trvání opatření. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) bude chtít, aby podobný příspěvek dostali i lidé pracující na dohodu. Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) zase ohlásil, že navrhne dvoutýdenní karanténu pro všechny lidi vracející se do ČR z ciziny.
30.03.2020 06:46 |

podobné články

Hamáček z ČT varoval: Schéma uvolňování opatření, které představila vláda, ještě můžeme přehodnotit

 
Život v Česku by se měl pomalu vracet do normálu. Vláda představila plán na uvolňování mimořádných opatření. Pokud vývoj nákazy dovolí, týden po týdnu by se měly otevírat další dosud zavřené provozovny a služby. Kabinet zatím načrtl cestu do začátku června. Ministr vnitra, vicepremiér a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) v úterním pořadu Interview na ČT24 sdělil mj., v jakých případech by mohla znovu přijít další vlna restriktivních opatření.
14.04.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1820 článků)

Opatření kvůli koronaviru se uvolní rychleji. Havlíček oznámil, kdo obnoví své služby dříve

 
Vláda urychlí rozvolňování opatření přijatých kvůli epidemii koronaviru, a to přibližně o čtrnáct dní. Ve čtvrtek večer to po jednání vlády oznámil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Pražský městský soud také ve čtvrtek zrušil s účinností od pondělka 27. dubna některá opatření Ministerstva zdravotnictví, a to omezení volného pohybu, maloobchodu a služeb. Podle soudu jsou tato opatření nezákonná.
23.04.2020 19:30 |

podobné články

Martin Jaroš: Lidi, přestaňte držkovat! Principál tvrdí, že jde o likvidaci divadla? Berte prášky a nepište takové věci!

 
Marketér Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu obsáhle vyjádřil ke koronaviru. „Lidi, přestaňte aspoň na chvíli držkovat. Když vláda nic nedělá, deset milionů lidí řičí, že vláda nekoná. Když vláda zavře školy a akce nad 100 lidí, deset milionů lidí řičí, že vláda koná příliš. Řekněme si to otevřeně: nám Čechům se prostě nedá zavděčit. Ať vláda udělá cokoli, my na tom najdeme něco ke kritice,“ poznamenal mimo jiné k opatření, které vláda včera kvůli epidemii zavedla.
11.03.2020 10:16 |

podobné články

Prymula varoval, kdy vláda nebude uvolňovat opatření: 400 nakažených v Česku denně

 
Vláda přestane uvolňovat protiepidemická opatření v případě, že začne lidí infikovaných koronavirem přibývat tempem kolem 400 za den. V pořadu Otázky Václava Moravce dnes tuto hranici formuloval náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Pokud by se nárůst blížil 400, je logické, že další uvolňování nebude, uvedl. Počítá s tím, že chystaná chytrá karanténa s dohledáváním kontaktů nakažených dokáže některá opatření nahradit.
12.04.2020 18:30 |

podobné články

Autobazary a malé krámky? Vláda otevře další obchody. Chaos, peskují ministry obchodníci

 
Vláda premiéra Andreje Babiše v úterý rozhodne o dalším rozvolňování tvrdých opatření, která v Česku zavedla kvůli šíření koronaviru. Ministři by měli rozhodnout o tom, které obchody a služby budou moci nově otevřít. Naději obchodníkům dávají čísla nových případů nemoci covid-19, která v posledních dnech vytrvale klesají. Úředníci a experti strávili nad plánem na změkčení opatření celý víkend, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) už ale avizoval, že opatření se budou rozvolňovat ve třech vlnách. A kabinet kárají obchodníci, šéf svazu cestovního ruchu a dopravy považuje kroky vlády za zmatečné a žádá jasný plán.
14.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18414 článků)

Vojtěch po vládě: Za týden končí stav nouze, za čtrnáct dní se otevře úplně všechno

 
Vláda rozhodla, že mimořádná opatření od 18. května, po skončení nouzového stavu, převede z režimu krizového zákona na opatření podle zákona o ochraně veřejného zdraví, a to do 25. května, kdy přijde další vlna uvolňování opatření proti koronaviru. Vláda nehodlá žádat Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, informuje iROZHLAS.cz. Od 25. května nebude povinné nosit roušky na otevřených prostranstvích za předpokladu, že lidé dodrží rozestupy.
11.05.2020 22:00 |

podobné články

Babiš opět rovnal před kamerami Vojtěcha: Nemluvte tu o počasí. A přišla další podstatná opatření

 
Ve 12 hodin začala další mimořádná tisková konference po jednání vlády. Podle předsedy kabinetu Andreje Babiše (ANO) přijala vláda další důležitá opatření. Vyhlásil další zákazy. Od pondělí se cizinci nedostanou do Česka a naši občané z Česka. Ale z tohoto nařízení existují výjimky. Vláda také označila úmyslné šíření koronaviru za trestný čin. Babiš také lidi požádal, aby neskupovali potraviny ve velkém. A vyčinil ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi.
13.03.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18414 článků) , Adam Vojtěch (576 článků)

Senát vládě schválil další zákonná opatření

 
Senát ve čtvrtek schválil návrh zákonného opatření o změně daňových zákonů v souvislosti s novým občanským zákoníkem ve znění pozměňovacích návrhů. Přijato bylo také zákonné opatření o zadávání veřejných zakázek a zákonné opatření v souvislosti s navýšením plateb za státní pojištěnce.
10.10.2013 14:45 |

podobné články

Hamáček varuje: Jestli se situace zhorší, přijmeme opatření jako v Itálii

 
Vládou vyhlášené mimořádné opatření v souvislosti s vyhlášením stavu nouze nemusí být konečné. Stát může přijmout další restriktivní opatření, pokud se počet nakažených bude v Česku zvyšovat, nevylučuje místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Může jít o uzavírání hranic s dalšími státy, nebo obdobná opatření jako v Itálii,“ sdělil v pátečním rozhovoru pro deník Právo.
13.03.2020 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1820 článků)

Český stylista o koronaviru v Itálii: Místní panikaří a nosí roušky, turisté z Asie chodí bez nich

 
Zákeřný koronavirus se již rozšířil do Evropy. Podle informací z pondělního odpoledne vláda oznámila, že na smrtící virus zemřelo v Itálii 7 lidí a více než 219 je nakažených. Italská vláda už zahájila speciální opatření, která se týkají severních regionů Lombardie a Benátsko. Český stylista hvězd Sam Dolce se před pár dny vrátil z Milána, kde byl na Fashion Weeku, a exkluzivně redakci eXtra.cz popsal, jaká v zemi panují bezpečnostní opatření.
25.02.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (168 článků)

Vláda: Pracovní skupina projednala způsoby implementace opatření na zmírnění dopadů sankcí

 
V pondělí 8. září se na Úřadu vlády uskutečnilo čtvrté jednání Pracovní skupiny pro hodnocení dopadů sankcí v rámci ukrajinské krize. Členové skupiny debatovali nad způsobem implementace krátkodobých a dlouhodobých opatření, která vláda premiéra Bohuslava Sobotky schválila na své schůzi 27. srpna jako ochranu české ekonomiky před důsledky sankcí. Zároveň Pracovní skupina hodnotila prohloubení sankčních opatření, jejichž schválení je momentálně diskutováno na úrovni EU.
09.09.2014 10:11 |

podobné články

Německá vláda přijala zvláštní opatření proti pravicovému extremismu. „Nenávistné komentáře“ se budou rovnou předávat policii

 
Tento týden německá vláda schválila balíček devíti opatření proti pravicovému extremismu a šíření nenávisti na internetu. Balíček obsahuje přísnější pravidla pro držení zbraní či povinnost ve vztahu k sociálním sítím, které budou nenávistné komentáře muset hlásit přímo na policii. Ministr vnitra Horst Seehofer při představování nové strategie připomenul zločiny spáchané pravicovými extremisty, zmínil činy neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí a nutnost opatření opřel i o říjnový útok pravicového radikála na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, při němž zemřeli dva lidé.
03.11.2019 09:15 |

podobné články

Vláda uvolňuje od čtvrtka některá opatření: Podívejte se, kde znovu nakoupíte, kam můžete bez roušky...

 
Vláda v pondělí rozhodla o uvolnění některých opatření v rámci boje proti koronaviru. Od čtvrtka budou otevřené hobby markety, železářství nebo stavebniny. Současně ale otevřeným obchodům nařídila přísnější hygienické podmínky. Pro zákazníky musejí mít k dispozici dezinfekce. Od úterý budou také otevřené sběrny a výkupy surovin a kompostárny. Podle Adama Vojtěcha cílem zmírňování opatření není masivní otevírání, ale postupný proces.
06.04.2020 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (726 článků)