Článek

Vláda odvolala hlavní hygieničku

 
Vláda ve čtvrtek odvolala hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou. V čele úřadu byla od června 2016, kdy nahradila Vladimíra Valentu. O odvolání informoval server iDnes a Novinkám ho potvrdil důvěryhodný zdroj z prostředí vlády.
12.03.2020 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (67 článků)
Podobné články

Vláda odvolala hlavní hygieničku

 
Vláda ve čtvrtek odvolala hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou. V čele úřadu byla od června 2016, kdy nahradila Vladimíra Valentu.
12.03.2020 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (67 článků)

Ministr Němeček: Novou hlavní hygieničku čeká zintenzivnění boje s virem HIV

 
Funkce hlavního hygienika ČR, kterou pro její zásadní význam z hlediska ochrany veřejného zdraví jmenuje vláda, se k 15. 7. 2016 ujala Mgr. Eva Gottvaldová. Na brífinku u příležitosti převzetí funkce ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček poděkoval končícímu hlavnímu hygienikovi Vladimíru Valentovi za nesporné úspěchy ve zvládání krizových situací při ohrožení veřejného zdraví i ve stabilizaci systému hygienické služby. Nové hlavní hygieničce pak popřál zdar v její práci a přislíbil podporu celého úřadu.
18.07.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (67 článků) , Svatopluk Němeček (376 článků)

Praha odvolala podnikatele ODS z dozorčí rady pražského dopravního podniku

 
Valná hromada pražského dopravního podniku, který je největší firmou Prahy, dnes z dozorčí rady odvolala zastupitele a vlivného podnikatele Pavla Hurdu (ODS). Zvolila do ní dva dopravní odborníky Vojtěcha Kocourka a Jana Blechu, řekl radní a předseda dozorčí rady Jiří Pařízek (TOP 09). Jednobarevná pražská rada tak pokračuje v personálních obměnách, které v městských firmách zahájila hned poté, co na jaře převzala vládu nad Prahou. Tehdy z vedení firem odvolala řadu komunálních politiků za ODS.
20.08.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Blecha (5 článků) , Pavel Blecha (2 články)

TSK na žádost Prahy odvolala šéfa mostů: O špatném stavu lávky přitom věděli všichni radní

 
Už začali kvůli zřícené lávce v Troji padat hlavy? Zdá se, že částečně ano. Vedení Prahy žádalo Technickou správu komunikací hlavního města Prahy (TSK), která spravuje všechna přemostění ve městě, aby odvolala vedoucího oddělení mostů Jana Zemánka. Toho nyní TSK opravdu odvolala, místo něj bude správou mostů pověřen někdo jiný.
04.12.2017 16:50 |

podobné články

Rusnokova vláda odvolala Julínka z rady VZP,kde už od dubna nebyl

 
Vláda Jiřího Rusnoka odvolala exministra zdravotnictví za ODS Tomáše Julínka z dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), ve které už od dubna nebyl, uvedly Lidové noviny (LN). Podle Mladé fronty Dnes (MfD) skončil Julínkův mandát už 20. dubna, vláda tak jen doplnila volné místo. Novou členkou dozorčí rady se stane šéfka kabinetu ministra práce a sociálních věcí Františka Koníčka Luisa Petráková. Kabinet řídila i za ministryně Ludmily Müllerové (TOP 09). 
01.08.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (153 článků) , Ludmila Müllerová (192 článků) , Jiří Rusnok (1874 článků)

Vláda odvolala Kocába z funkce zmocněnce pro lidská práva

 
Vládní zmocněnec pro lidská práva a národnostní menšiny Michal Kocáb ve středu skončil ve své funkci. Vláda ho na svém jednání s okamžitou platností odvolala. Informovala o tom ČTK s odvoláním na zdroj obeznámený s jednáním kabinetu.
15.09.2010 11:35 |

podobné články

Vláda odvolala zmocněnce pro lidská práva Kocába. Ten se ale ohradil

 
Vláda na svém středečním zasedání odvolala zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába. Mediafaxu to potvrdil zdroj z úřadu vlády.
16.09.2010 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)

Vláda odvolala Veseckou, nahradí ji Zeman

 
Vláda dnes k 31. prosinci odvolala nejvyšší státní zástupkyně Renatu Veseckou. Na návrh ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila ji od nového roku nahradí dosavadní český zástupce v organizaci Eurojust Pavel Zeman, řekl novinářům premiér Petr Nečas. Pozici Vesecké zpochybnily soudní pře a spekulace o jejím spojení s členy takzvané justiční mafie.
27.10.2010 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2052 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Jiří Zeman (1229 článků)

Vláda na Nečasův návrh odvolala radu pro výzkum a vývoj

 
Vláda dnes na návrh premiéra Petra Nečase (ODS) odvolala radu pro vědu, výzkum a inovace. Premiér hodlá do měsíce sestavit novou, chce se tak vyhnout sporům mezi akademiky a firmami.
05.10.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Vláda odvolala členy správní rady VZP. Heger bude mít větší vliv

 
Vláda dnes odvolala sedm členů správní rady VZP za stát a deset jich jmenovala, z nich tři už ve správní radě byli. Novinářům to po jednání vlády řekla vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Poměr sil ve správní radě se tím změnil a posílil se vliv ministra Leoše Hegera (TOP 09) třeba na to, kdo bude šéfem správní rady či ředitelem VZP. Odvolání ze správní rady se netýká jejího šéfa Marka Šnajdra a Petra Tluchoře, oba je za ODS jmenovala Sněmovna. Ta z třicetičlenné správní rady jmenuje 20 členů a také je odvolává, případně mohou odstoupit sami.
14.11.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (561 článků) , Leoš Heger (1271 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Marek Šnajdr (319 článků)

Vláda odvolala Julínka z dozorčí rady VZP

 
Vláda Jiřího Rusnoka na svém středečním jednání odvolala Tomáše Julínka (ODS) z dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podle Rusnoka za to může fakt, že si toto místo nárokuje vždy ministerstvo práce, takže byl zástupce resortu změněn v závislosti na změně ministra.
31.07.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (153 článků) , Jiří Rusnok (1874 článků)

Vláda odvolala Julínka z dozorčí rady VZP, má za něj i náhradu

 
Vláda odvolala z dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Tomáše Julínka, bývalého ministra zdravotnictví za ODS. Novou členkou rady se stane šéfka kabinetu ministra práce a sociálních věcí Luisa Petráková. Kabinet řídila i za Ludmily Müllerové.
31.07.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (153 článků) , Ludmila Müllerová (192 článků)

Páleník končí v čele Státní správy hmotných rezerv. Vláda ho odvolala

 
Vláda dnes odvolala předsedu Státní správy hmotných rezerv (SSHR) Ondreje Páleníka, jemuž bylo od června poskytnuto volno kvůli obvinění v kauze bývalé šéfky premiérovy kanceláře Jany Nagyové. Jeho zástupci Tomáši Perutkovi kabinet zrušil pověření SSHR řídit. Novým šéfem SSHR se stal bývalý náměstek generálního ředitele ČD Pavel Švagr. Po dnešním zasedání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
12.02.2014 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , Jana Nagyová (1554 článků) , Jan Mládek (672 článků) , Pavel Nový (429 článků) , Pavel Nový (304 článků)

Vláda odvolala předsedu Státní správy hmotných rezerv Ondreje Páleníka

 
Vláda dnes odvolala předsedu Státní správy hmotných rezerv (SSHR) Ondreje Páleníka, jemuž bylo od června poskytnuto volno kvůli obvinění v kauze bývalé šéfky premiérovy kanceláře Jany Nagyové.
12.02.2014 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , Jana Nagyová (1554 článků)

Nekompromisní čistka v Polsku. Vláda odvolala šéfy všech tajných služeb

 
Nová polská konzervativní vláda v noci na čtvrtek, vzápětí po svém schválení v parlamentu, odvolala dosavadní šéfy všech čtyř tajných služeb, civilních i vojenských. Náhlé sesazení čtyř generálů může podle opozice ohrozit polské zájmy v době nebezpečí teroristických útoků.
19.11.2015 21:00 |

podobné články

Redaktor, který potápěl Šlechtovou, nyní cílí na Zemana. Prý naléhal na to, aby vláda odvolala šéfa BIS

 
Prezident Miloš Zeman pracuje na dalším prosazení své vůle. Tentokrát by prý rád dosáhl výměny na postu šéfa civilní kontrarozvědky – Bezpečnostní informační služby (BIS), informuje redaktor Lidových novin Martin Shabu. Ten v minulosti zveřejnil sérii kritických článků proti někdejší ministryni obrany Karle Šlechtové. „Zeman třikrát naléhal, aby vláda odvolala ředitele BIS Michala Koudelku,“ prozradil Lidovým novinám vysoce postavený vládní činitel. Podle některých zástupců opozice jde o naschvály hlavy státu.
06.10.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23618 článků) , Karel Michal (45 článků) , Martin Michal (332 článků) , Martin Michael (30 článků)

Vláda náhle odvolala šéfa kybernetického úřadu. Pospíšil žádá vysvětlení, zmínil Čínu

 
Vláda na pondělním zasedání odvolala z funkce ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušana Navrátila. Informoval o tom Deník N. Zprávu o několik minut později potvrdil premiér Andrej Babiš, podle něj byly důvody manažerské. Europoslanec a bývalý šéf TOP 09 Jiří Pospíšil v reakci uvedl, že vyžaduje vysvětlení. A záruku, že v tom nefigurovalo varování NÚKIB před aktivitami Ruska a Číny.
16.12.2019 14:10 |

podobné články

Vláda odvolala šéfa NÚKIB Navrátila

 
Vláda v pondělí odvolala šéfa Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušana Navrátila. Novinkám to řekl důvěryhodný zdroj z prostředí Strakovy akademie, na tiskové konferenci to potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO).
16.12.2019 14:10 |

podobné články

Lupa: Vláda odvolala Nováka z čela ČTÚ v rozporu se zákonem

 
Vláda v pondělí odvolala šéfa Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromíra Nováka na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu podle serveru Lupa.cz v rozporu se zákonem, odvolání proto není platné. Pochybné by tím pádem bylo i následné jmenování jeho nástupkyně Hany Továrkové. Navíc v budoucnu mohou být kvůli těmto pochybnostem rozhodnutí ČTÚ napadnutelná, uvedl server. Ministerstvo ale považuje zvolený postup za správný a tvrdí, že Novákovo odvolání platí.
31.01.2020 17:36 |

podobné články