Článek

Vláda nahrává menším zemědělcům, mají dostat vyšší podíl z přímé platby. „Výsměch!“ zuří kritici

 
Přímé platby zemědělcům nebudou mít omezení pro velké podniky, menší farmáři z nich ale dostanou větší podíl. Klesne také maximální výše investiční dotace. V úterý večer se na tom shodla koaliční rada, informoval dnes ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Dosud ministerstvo v návrhu vyplácení dotací pro roky 2023 až 2027 počítalo s určením maximální výše dotace velkým zemědělským podnikům, v úterý večer proti tomu před úřadem vlády na akci zorganizované Agrární komorou ČR protestovalo několik tisíc lidí. Dohodu za výsměch všem zemědělcům považuje pak Agrární komora a Zemědělský svaz. Pokud vláda nezmění přístup, chystají další protesty.
12.01.2022 09:25 |

podobné články

Podobné články

David Beckham: Bradku jsem měl kvůli Bradu Pittovi

 
Sám je vzorem pro miliony lidí po celém světě, ale i David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je David Beckham se občas opičí. A to po nikom menším než je Brad Pitt . Slavný fotbalista teď přiznal, že si zkoušel nechat narůst bradku právě jako hollywoodský idol. Brad ji má jen kvůli nové roli, ale i tak mu sluší. Ovšem David si ve vousech připadal divně.
19.11.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1969 článků) , David Beckham (1141 článků)

Poslanci přidali zemědělcům na přímé platby

 
Poslanecká sněmovna ve čtvrtek rozhodla, že tuzemským zemědělcům přidá z rozpočtu Pozemkového fondu ČR 1,5 miliardy korun na doplňkové platby k přímým podporám.
05.11.2010 07:10 |

podobné články

ČNB zpřístupní registr pro platby na kontakt

 
Nový registr umožní bankám zprovoznit službu platby na kontakt, která zjednoduší posílání peněz mezi lidmi. Registr pro platby na kontakt bude provozovat Česká národní banka. Namísto čísla účtu v internetovém či mobilním bankovnictví bude stačit zadat mobilní číslo příjemce platby. Banky do něj budou mít přístup od 30. října 2023. Platby na kontakt by se pro veřejnost mohly spustit v průběhu listopadu.
11.09.2023 19:15 |

podobné články

Ministr Jurečka: Nařízení upravuje přímé platby zemědělcům

 
Vláda dnes schválila návrh nařízení o stanovení některých podmínek poskytování přímých plateb zemědělcům.
17.02.2016 13:10 |

podobné články

Ministr Jurečka: Zemědělcům, kteří se potýkají s obtížnou situací na trhu, vyplatíme zvýšené zálohy

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil pro rok 2016 sazbu jednotné platby na plochu (SAPS), platby na greening a platby pro mladé zemědělce. Zálohy na SAPS budou vyplaceny ve výši 70 %. Sazby jsou ve zhruba stejné výši jako loni.
17.10.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1174 článků)

EU sebere peníze zemědělcům. Nejvíc těm z Česka

 
Evropská komise plánuje v rámci škrtání výdajů zkrátit letošní přímé platby zemědělcům v zemích Evropské unie. O nejvíce peněz, asi 4,5 procenta z celkových dotací, což se rovná 300 milionům korun, by měli přijít ti čeští. ČTK to dnes sdělil český europoslanec za ODS Hynek Fajmon. Podle Agrární komory by celková částka byla větší.
12.06.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Hynek Fajmon (52 článků)

Zemědělci, připravte si pera a formuláře. Toman z ČT vykládal, co všechno se bude kompenzovat

 
Vláda sečetla, že červnové živly způsobily zemědělcům na jihu Moravy a také na Lounsku škody za 1,5 miliardy, stejnou částku proto vyčlenila na kompenzace. Ode dneška až do konce srpna je možné o tyto kompenzace žádat. O tom, zda bude toto číslo konečné, v pořadu Interview ČT24 hovořil ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Pomoc zemědělcům podle něj bude každopádně rychlá, aby mohli začít co nejdříve normálně fungovat dál. „Snažíme se, aby se pomoc dostala všem, nejen zemědělcům,“ uvedl.
12.07.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Sleva pryč, vyšší daň, vyšší platby? „Takhle se zařídíme.“ Pomsta za vládní balíček

 
VIDLÁKŮV TÝDEN Vládní konsolidační balíček? Zařídíme se, sdělil jménem svým i svých sousedů moravský bloger a zemědělec Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. Opatření, jako zrušení slevy na manželku, vyšší daň z nemovitosti nebo vyšší platby sociálního pojištění, dle něj způsobí nárůst evidovaných nezaměstnaných. „Pomstou“ za balíček totiž může být přesun některých občanů na „pracák“. Sterzik s ParlamentnímiListy.cz hovořil i o zveřejněných statistikách cen potravin či o slíbeném zlevnění cen energií. Došlo i na cenově dostupné brambory.
24.10.2023 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (670 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (394 článků)

Extra.cz vyvrací fake news: Brusel chce prý zakázat platby v hotovosti. Pravda je zcela opačná, objasňuje analytička

 
Karty nepřijímáme. S touto větou se lidé na dovolených setkávají čím dál častěji, ať už na festivalech či kempech. Prodejci svou volbu vysvětlují poplatky, které v případě platby kartou musí odvádět bankám a provozovatelům služeb jako je Visa nebo MasterCards. Připravovaná evropská digitální měna má tuto překážku odstranit, když konečně umožní online i offline platby bez jakýchkoli poplatků. Na internetu ovšem lidé šíří nepravdivé informace, že Evropská unie míní zničit hotovostní platby a monitorovat naše finanční transakce. Skutečnost pro eXtra.cz objasnila analytička ze STEM.
13.07.2023 05:10 |

podobné články

„Zloději jásají. Ti skuteční.” Platby v hotovosti: Vše je jinak

 
VIDLÁKŮV TÝDEN Banky dřív platby kartou zvýhodňovaly a najednou je zdražují, komentuje současné nářky na platby v hotovosti bloger a moravský zemědělec Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. Podezírá banky, že si platby kartou chtějí uzákonit. „Zase se nám jednou podařilo rozjet debatu, díky které všechny obviníme ze zlodějny, přičemž nejméně to bude vadit skutečným zlodějům," zdá se mu. ParlamentnímListům.cz nabídl i svérázný pohled na Ukrajince v Česku.
13.07.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (670 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (1124 článků) , Daniel Daniel (394 článků)

Průzkum STEM: Postupně se snižuje podíl lidí, kteří se domnívají, že u nás panuje silné napětí mezi bohatými a chudými

 
Napětí mezi Čechy a cizinci označuje jako velmi nebo poměrně silné dvoutřetinová většina občanů (66 %). Tento podíl je stejný jako v loňském roce. Třípětinová většina občanů registruje napětí mezi vedením podniků a zaměstnanci (59 %). Poněkud nižší podíl lidí (57 %) vidí silné napětí mezi bohatými a chudými. Od roku 2011, kdy STEM začal tuto oblast sledovat, se postupně snižuje podíl těch, kteří napětí mezi bohatými a chudými považují za silné. Mezi lidmi z domácností špatně finančně zajištěných je však tento podíl stále vysoký. Mírně nadpoloviční většina občanů (56 %) vnímá silné napětí mezi lidmi různých politických názorů. Méně často lidé registrují napětí mezi mladými a starými lidmi (39 %) a zejména mezi městem a venkovem (29 %).
13.04.2017 10:40 |

podobné články

Zemědělcům vyplatí dvě miliardy. Odškodnění za sucho schválila vláda

 
Vláda poskytne zemědělcům dvě miliardy korun jako odškodnění za loňské sucho. Na středeční tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval místopředseda vlády Richard Brabec (ANO). Podle materiálu by zároveň měli za jarní mrazy dostat kompenzaci 208 milionů korun pěstitelé ovoce a lesní školkaři. Podle ministerstva zemědělství dostanou také zemědělci 141 milionů korun na budování závlah.
18.04.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (476 článků)

Stát v roce 2022 navýší platby do veřejného zdravotního pojištění, vláda uvolnila i další peníze na podporu kultury

 
O 200 korun na osobu se v roce 2022 navýší platby státu do veřejného zdravotního pojištění za osoby, za které je plátcem. O zvýšení platby za tzv. státní pojištěnce na 1 967 korun měsíčně rozhodla vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 21. června 2021.
21.06.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26324 článků)

Mach (Svobodní): Zelenou naftu měli zrušit bez zvyšování daní

 
Vláda opět rozhodla, že zvýší daně. Tentokrát daně z nafty zemědělcům a DPH všem. Nafta tedy zdraží nejen zemědělcům, ale všem, protože z ní budeme platit o procento vyšší DPH. Litr nafty, který je dnes za 35,70 korun, bude za 36 korun [(35,7/1,2)x1,21].
27.05.2012 09:45 |

podobné články

Stát zřejmě dorovná platby farmářům až o 5 miliard

 
Národní dorovnávací platby zemědělcům (tzv. top-up) pro příští rok by mohly vzrůst ze zatím plánovaných dvou miliard na čtyři až pět miliard korun.
02.10.2009 12:00 |

podobné články

Vyšší platby pojistného podnikatelům důchod nezvýší

 
Výše důchodu závisí na získaném počtu let pojištění a příjmech, ze kterých se v produktivním životě odvádí pojistné. U OSVČ se tedy v jednotlivých letech nezapočítává zisk, ale vyměřovací základ. Při nízkých platbách mají OSVČ nízký důchod. Vyšší platby dva či tři roky před důchodem však nejsou řešením.
20.07.2012 08:55 |

podobné články

Pozor na bezkontaktní platby iPhonem, hackeři mohou donutit i zamčený telefon k provedení platby

 
Na chybu v Apple Pay upozornil web zaměřený na problematiku kybernetické bezpečnosti CyberBlog.cz. Zmíněná chyba může útočníkům umožnit provádět libovolné bezkontaktní platby bez nutnosti ověření. Týká se to uživatelů iPhonů, kteří mají ve virtuální peněžence uloženou kartu Visa v tzv. tranzitním režimu.
21.10.2021 10:00 |

podobné články

Ministr Jurečka: Prodloužení termínu zemědělcům umožní, aby se přizpůsobili novým povinnostem

 
Vláda dnes schválila prodloužení termínu přijímání Jednotných žádostí o dotace pro letošní rok, který navrhla Evropská komise. Zemědělci tak mohou žádosti podávat až do pátku 29. května 2015. Na přímé platby tak půjde 23,2 miliardy korun a přibližně 8,5 miliardy korun bude rozděleno na plošná opatření v rámci Programu rozvoje venkova.
06.05.2015 20:06 |

podobné články

Přímá volba prezidenta? Senát se stane menším a ještě menším, píše deník

 
Nabízí se otázka, zda se lidé přímé volby prezidenta účastní. Skutečností totiž zůstává, že občané se k volbám nijak zvlášť nehrnou, nejslabší účast bývá ve volbách do Evropského Parlamentu a do Senátu. O míře ochoty občanů dojít k dalším volbám se nejspíš budeme moci přesvědčit již v únoru 2013. „Odboráři“ v Senátu totiž svorně tvrdí, že horní komorou přímá volba projde. Navzdory tomu, že si tím senátoři vypustí vlastní rybník.
15.12.2011 07:35 |

podobné články