Článek

Vláda má představit scénáře uvolňování epidemiologických opatření

 
Vláda by dnes měla zveřejnit scénáře uvolňování omezení pro obchody a služby, které byly uzavřeny před měsícem kvůli epidemii koronaviru nového typu. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) návrh počítá se třemi vlnami uvolňování, a to nikoli podle typu obchodů, ale jejich rozlohy. Mezi jednotlivými vlnami by podle Havlíčka mohly být týdenní či desetidenní odstupy. Plány kabinet zveřejní po odpoledním zasedáním. Bude posuzovat i možnosti návratu žáků do škol.
14.04.2020 06:30 |

podobné články

Podobné články

Havlíček u Moravce řekl, jak to bude s obchody. „Nejistota ubíjí,“ vyčítali mu

 
Vláda po úterním jednání zveřejní scénáře uvolňování restrikcí pro obchody a služby. Řekl to dnes ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Jak dodal, počítá se se třemi vlnami uvolňování. Zástupci podnikatelů v ČT uvedli, že jim stále chybí harmonogram uvolňování. Řeč padla i na kritiku podnikatelů, kteří vidí v otevírání různých obchodů jistou nespravedlnost. Havlíček v tomto směru uznal, že dělení obchodů nespravedlivé je. Uvedl také, že vláda nebude řešit ekonomickou situaci zvýšením daní.
12.04.2020 14:10 |

podobné články

Vláda projednala návrh postupného uvolňování mimořádných opatření

 
Od pondělí 20. dubna budou moci opět začít fungovat řemeslníci, farmářské trhy, budou se moci konat malé svatby či individuální konzultace a zkoušky pro studenty nejvyšších ročníků na vysokých školách. Jako součást scénáře postupného uvolňování platnosti vyhlášených mimořádných opatření to na jednání v úterý 14. dubna 2020 naplánovala vláda Andreje Babiše.
14.04.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Hamáček z ČT varoval: Schéma uvolňování opatření, které představila vláda, ještě můžeme přehodnotit

 
Život v Česku by se měl pomalu vracet do normálu. Vláda představila plán na uvolňování mimořádných opatření. Pokud vývoj nákazy dovolí, týden po týdnu by se měly otevírat další dosud zavřené provozovny a služby. Kabinet zatím načrtl cestu do začátku června. Ministr vnitra, vicepremiér a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) v úterním pořadu Interview na ČT24 sdělil mj., v jakých případech by mohla znovu přijít další vlna restriktivních opatření.
14.04.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3166 článků)

Ministr Hamáček: Bezpečnostní výzkum zaměříme na řešení epidemiologických hrozeb

 
Ministerstvo vnitra vyhlásilo nový běh bezpečnostního výzkumu. Od 30. 4. 2020 mohou výzkumné organizace a podniky podávat návrhy pro výzkum nových technologií, které by měly přispět k lepšímu zvládání krizové situace v případě epidemiologických hrozeb či úniků biologických agens a toxinů.
02.05.2020 19:20 |

podobné články

MŠMT: Harmonogram uvolňování opatření v oblasti školství

 
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v posledních dnech intenzivně spolupracovalo s ministerstvem zdravotnictví a epidemiology ohledně uvolňování mimořádných opatření v oblasti školství coby součásti celkového uvolňovacího scénáře.
15.04.2020 23:00 |

podobné články

Vláda zrychlila scénář uvolňování mimořádných opatření, od pondělí mohou otevřít větší provozovny

 
Díky příznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu nemoci COVID-19 vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání ve čtvrtek 23. dubna 2020 schválila rychlejší scénář uvolňování mimořádných karanténních opatření. Od pátku byla změněna pravidla omezení volného pohybu osob a lidé mohou chodit na veřejnosti či sportovat v až desetičlenných skupinkách. Od pondělí budou moci otevřít i provozovny až do 2 500 metrů plochy s výjimkou těch v nákupních centrech.
24.04.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Ministerstvo představí systém pro uvolňování opatření proti covid

 
Ministerstvo zdravotnictví dnes představí systém, podle něhož se bude řídit postupné uvolňování protikoronavirových opatření v Česku. Podle stavu epidemie se každý den zhodnotí rizikové skóre na škále nula až sto, což celou zemi nebo region zařadí do jednoho z pěti pásem přísnosti opatření. Pro zmírnění nebo zpřísnění pásma bude muset změna trvat několik dní.
13.11.2020 06:21 |

podobné články

Vláda chce zrychlit uvolňování ekonomiky

 
Vláda ve čtvrtek představí podle vicepremiéra Karla Havlíčka rychlejší program uvolňování opatření proti koronaviru, vývoj epidemie to podle něho umožňuje. Neprozradil podrobnosti s tím, že se vláda ještě poradí s epidemiology.
22.04.2020 23:30 |

podobné články

Havlíček: V květnu by se mohlo otevřít skoro všechno

 
Vláda by po úterním jednání měla zveřejnit scénáře uvolňování restrikcí pro obchody a služby. V neděli to v České televizi uvedl ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Dodal, že se počítá se třemi vlnami uvolňování.
14.04.2020 08:05 |

podobné články

Koronavirus v Česku: Uvolnit opatření? 3 scénáře, co nás čeká

 
Tak jsme si pořádně užili prosluněné Velikonoce! No a teď za to možná budeme trpět o hodně déle, než bylo nutné. Jak moc se Češi vykašlali na opatření proti šíření nebezpečného koronaviru, to nemile překvapilo politiky i experty. Dnes má vláda zveřejnit »jízdní řád« uvolňování opatření pro příští dny. Co tedy můžeme čekat?
14.04.2020 05:15 |

podobné články

Vláda urychlila uvolňování: Akce do 100 osob už od 11. května. A další novinky

 
Vláda kvůli příznivé epidemiologické situaci opět urychlila uvolňování koronavirových opatření. Od 11. května bude nově možné pořádat kulturní a společenské akce do 100 osob, zároveň ale zakázala konání velkých festivalů až do konce října. Deváťáci a vysokoškoláci se rovněž budou moci v omezeném režimu vrátit do škol a nošení roušek dostalo další výjimky.
30.04.2020 18:15 |

podobné články

ON-LINE: V Česku přibylo 3291 nakažených, vláda probere úpravu opatření

 
Za neděli přibylo v Česku 3291 prokázaných případů nákazy koronavirem, zhruba o 700 méně než před týdnem. PES je na 71 bodech, což odpovídá čtvrtému stupni opatření. Vláda by měla v pondělí probrat možnou úpravu opatření po 21. březnu, velké uvolňování se však nečeká. V německém Sasku a rakouském Voralbersku se od pondělí opatření proti koronaviru uvolňují, v Itálii se zpřísňují.
15.03.2021 06:20 |

podobné články

„Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu. Schwarzenberg zmínil Zemanův omyl

 
Dnešní soudní rozhodnutí o zrušení čtyř opatření ministerstva zdravotnictví podle opozice potvrzuje předchozí obavy, že si vláda ANO a ČSSD v boji s epidemií nového typu koronaviru počíná protizákonně. Předseda ODS Petr Fiala řekl Blesk Zprávám, že verdikt dokládá neschopnost vlády. Šéf Pirátů Ivan Bartoš s odkazem na některé výroky soudu uvedl, že na stejná rizika upozorňovala jeho strana od počátku. Zaznívají i výzvy k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) či celého kabinetu. Vláda dnes měla představit další plán uvolňování vydaných opatření. Jednání ale po rozhodnutí soudu přerušila, vrátí se k němu až v 18 hodin večer.
23.04.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1956 článků) , Vojtěch Adam (1474 článků) , Ivan Ivan (1978 článků)

STAN: Plán na uvolňování restriktivních opatření

 
Vyzýváme tímto vládu, aby připravila, zveřejnila a srozumitelně lidem sdělila komplexní plán uvolňování omezujících opatření.
14.04.2020 20:10 |

podobné články

Plaga promluví o uvolňování opatření ve školách proti koronaviru

 
O uvolňování opatření ve školství zavedených kvůli koronaviru dnes bude na tiskové konferenci informovat ministr školství Robert Plaga (ANO) a koordinátor epidemiologického týmu ministerstva zdravotnictví Rastislav Maďar. Plaga po úterním jednání vlády uvedl, že stát plánuje školy otevírat postupně, v plném rozsahu se ale do nich výuka do prázdnin nevrátí.
15.04.2020 06:31 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Postupné uvolňování mimořádných opatření musí být neustále pod kontrolou

 
Podporujeme postupné uvolňování mimořádných opatření, ovšem pouze v případě, že se koronavirová situace nebude zhoršovat.
18.04.2020 06:46 |

podobné články

Lékaři z UK vyzývají k uvolňování opatření proti koronaviru

 
Lékařští odborníci z Univerzity Karlovy (UK) vyzývají k uvolňování opatření kvůli koronaviru v Česku. Udržování striktních omezení může mít podle nich vážné dopady na zdraví lidí i ekonomiku. Ve společném tiskovém prohlášení to v úterý uvedlo jedenáct lékařů z univerzity, včetně rektora školy Tomáše Zimy.
21.04.2020 20:20 |

podobné články

FN Brno: Uvolňování omezujících opatření v Dětské nemocnici

 
Plán uvolňování omezujících opatření v Dětské nemocnici s výhledem na květen 2020
23.04.2020 21:20 |

podobné články

Blatný chce pro uvolňování v Česku pětistupňový „semafor“. Ministr řekl klíčové parametry

 
Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) začíná „vystrkovat růžky“. Co plánuje s ministerstvem dál, řekl ve středu asi dvacítce poslanců na neveřejném jednání zdravotního výboru, kde byla i reportérka Blesk Zpráv. Blatný chce na svém resortu nechat udělat vnitřní audit. Cílem je podle něj pochopit, proč předchozí ministři zaváděli opatření, která zaváděli. V plánu má také vytvořit novou pracovní skupinu pro boj s epidemií. Chce také zavést obdobu tzv. semaforu, který používal jeho předchůdce. Řeč přišla i na možné uvolňování opatření. Šéf statistiků Ladislav Dušek řekl jasně, že alespoň dva týdny se nic nezmění.
04.11.2020 16:30 |

podobné články