Článek

Vláda by měla být jednobarevná, píše Zeman ve své knize

 
Prezidentský kandidát Miloš Zeman v knižním rozhovoru, který v těchto dnech vyšel, stále preferuje myšlenku jednobarevné, a to třeba i menšinové vlády na základě opoziční smlouvy. Jako partnera vládní strany nevylučuje ani komunisty. Odmítá EU jako superstát, současně je ale zastáncem eurofederace se společnou obrannou a zahraniční politikou. Říká, že jako prezident by respektoval vládní zahraniční politiku.
08.10.2012 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21253 článků)
Podobné články

Jednobarevná vláda ČSSD ano, ale chceme kontrolu, říká Filip

 
Případná jednobarevná vláda ČSSD, ke které na sjezdu vyzýval prezident Miloš Zeman, by po parlamentních volbách mohla vzniknout. Jak ale říká předseda KSČM Vojtěch Filip, komunisté by na oplátku chtěli pozice v kontrolních institucích.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1088 článků) , Miloš Zeman (21253 článků)

Kněžna Charlene: Nechtěla jsem utéct, u oltáře jsem plakala štěstím

 
Nebyla jsem žádná nevěsta na útěku, ohradila se vůči pomluvám manželka monackého knížete Alberta II. Charlene. Po dvou letech promluvila o spekulacích, že chtěla před svatbou utéct a označila je za kategorické lži. Další články k tématu: Monacký kníže Albert II. chystá žalobu, nevěsta mu prý nechtěla utéct Monacký kníže Albert a jeho žena trávili líbánky odděleně Monacký kníže a kněžna si znovu řekli ano, před oltářem a v bílém Monacký kníže Albert II. se oženil, zatím jen civilně Monacký kníže Albert II. si vezme o dvacet let mladší plavkyni
15.07.2013 14:45 |

podobné články

Vláda míří k demisi, místo důvěry dostala tvrdou kritiku

 
Jednobarevná menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v úterý nedostala důvěru sněmovny a bude muset podat demisi. Babišův tým ale bude vládnout dál do jmenování nového kabinetu. Prezident Miloš Zeman několikrát avizoval, že jeho sestavením pověří opět Babiše, jehož hnutí vyhrálo říjnové sněmovní volby.
16.01.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků) , Miloš Zeman (21253 článků)

Paroubkovou jsem na jednohubky nezval. Lže, rozpálil se kníže

 
Petra Paroubková se ve své nové knize pouští do kvadratury předsedy TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Popisuje, jak ji a jejího chotě kníže "pohostil", když je pozval domů na večeři. V televizi ho pak nachytala, když měl zaneřáděný motýlek. A co na to kníže?
03.12.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Petra Paroubková (494 článků)

Páni poslanci, možná budete v knize rekordů. Stačí zažádat

 
Obstrukce opozičních poslanců ve sněmovně mají našlápnuto do zápisu v knize rekordů. Svoji délkou jsou totiž, zdá se, delší než vyhlášená obstrukce jistého amerického senátora. Zda budou politici o zápis skutečně usilovat, se ukáže. Jisté je, že například poslanec Vítězslav Jandák tuto možnost nevyloučil. To, zda by šlo o zápis v Guinessově knize rekordů či "jen" České knize rekordů vydávané agenturou Dobrý den, zatím zřejmé není.
03.11.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (385 článků)

Stanislav A. Hošek: Desatero božích přikázání diskriminuje muže

 
Přikázání desatera jsou vyjmenována ve dvou knihách Starého Zákona. V knize Exodus a v knize Deuteronomium. V obou je jeden zákaz, který říká, cituji: „Nebudeš dychtit po ženě svého bližního…“, konec citace . V druhé knize Mojžíšově jde o přikázání pod číslem deset, v páté knize Mojžíšově je tento zákaz už uveden pod číslem devět.
27.02.2018 17:20 |

podobné články

Fiala (ODS): Nová vláda vznikla nestandardně, ODS ji nepodpoří

 
Jednobarevná menšinová vláda Andreje Babiše vznikla nestandardním způsobem a ODS ji nepodpoří.
13.12.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

Vláda bude před důvěrou jednat o zdanění církevních restitucí

 
Především postoj vlády k návrhům zákonů ze Senátu a Sněmovny budou dnes formulovat ministři na schůzi, která se sejde ve Strakově akademii hned ráno před hlasováním dolní komory o důvěře menšinovému kabinetu. Jednobarevná vláda šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se tak vyjádří například k návrhu komunistů na zdanění finanční části církevních restitucí. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve plán podpořil, pro je i hnutí SPD Tomia Okamury. Zdanění náhrad je jednou z podmínek KSČM pro toleranci Babišova kabinetu.
10.01.2018 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

Babišova menšinová vláda nezískala důvěru sněmovny

 
Jednobarevná menšinová vláda předsedy hnutí ANO Andreje Babiše dnes nedostala důvěru Sněmovny a bude muset podat demisi.
16.01.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků)

Nejlepší by byla menšinová jednobarevná vláda, myslí si Sobotka

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve čtvrtek 12. září chatoval se čtenáři zpravodajských stránek Novinky.cz. V diskusi mimo jiné uvedl, že pokud sociální demokracie ve volbách rozhodujícím způsobem uspěje, upřednostnil by jednobarevnou vládu své strany před koaliční.
12.09.2013 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Kníže: Zeman neví, o čem kecá. Měl by jít na měsíc do vězení v Íránu!

 
Další kolo duelu Karel Schwarzenberg vs. Miloš Zeman je tu. Šéf TOP 09 se do prezidenta pustil kvůli slovům o tom, že přehnaný důraz na politiku lidských práv ohrožuje české investice v zahraničí. Kníže dokonce tvrdí, že by Zeman měl jít na měsíc do vězení do Íránu či Uzbekistánu! Podle Miroslava Kalouska je pak Zeman servilní vůči diktátorům, které obdivuje.
06.03.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3740 článků) , Miroslav Kalousek (6513 článků) , Miloš Zeman (21253 článků)

Miloš Zeman: Slivovici piji až před spaním, protože trochu uspává

 
Prezidentský kandidát Miloš Zeman odmítá obvinění, že by byl alkoholikem. Podle něj je to jedna z nejhorších a nespravedlivých pomluv o něm. Přiznal ale, že občas si dá skleničku a nejradši má slivovici. Pije ji však až po práci a před spaním. Hlavním důvodem je to, že se po ní dobře usíná. Další články k tématu: Knížata zdegenerovala, opřel se v duelu do svého rivala Zeman Zeman má nakročeno na Hrad, v průzkumu poráží Schwarzenberga OBRAZEM: Zlozvyky kandidátů. Kníže usíná, Zeman kontroluje čas KOMENTÁŘ: Zeman se nemá proč zlobit. S Mečiarem má mnoho společného Mládí Zemana a Schwarzenberga: knihomol v kraťasech a milovník padlých žen
25.01.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21253 článků)

Menšinovou vládu ČSSD ve středních Čechách TOP 09 nepodpoří

 
Menšinová jednobarevná krajská vláda, kterou chce sestavit středočeská ČSSD, nebude mít podporu TOP 09 a Starostů. Podle očekávání to vyplynulo z dnešní schůzky zástupců obou stran. ČSSD čeká příští týden nové vyjednávání s KSČM a ODS. S TOP 09 a Starosty se už nesejde, řekl ČTK předseda středočeské ČSSD Miloš Petera.
25.10.2012 21:05 |

podobné články

Ve Středočeském kraji se jede dál po oranžovo-rudé. Hejtmanem se stal Říhák

 
Minulé čtyři roky vedla Středočeský kraj sociální demokracie v čele s dnes vazebně stíhaným poslancem Davidem Rathem. Jednobarevná vláda se opírala o tichou podporu KSČM. Po čtyřech letech se situace mění jen částečně. Region pokračuje po oranžové trase, ale komunisté tentokrát zasedají přímo v Radě kraje. Prvním mužem kraje se stal Josef Řihák.
20.11.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků) , David Rath (4435 článků)

Sobotka odmítl vládu s komunisty. Dohání je vlastní minulost, prohlásil

 
Jedním z důvodů, proč ČSSD odmítá vládní spolupráci s KSČM, je zkušenost ze společných koalic v krajích. V debatě FTV Prima to dnes řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Regionální koalice podle něj řeší více totalitní minulost KSČM než současné problémy krajů. Vládu by podobná koalice poškodila, uvedl. Po volbách je však podle něj možná jednobarevná vláda ČSSD s podporou komunistů.
17.03.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka: Spolupráce ČSSD s KSČM by společné vládě škodila

 
Jedním z důvodů, proč ČSSD odmítá vládní spolupráci s KSČM, je zkušenost ze společných koalic v krajích. V debatě FTV Prima to dnes řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Regionální koalice podle něj řeší více totalitní minulost KSČM než současné problémy krajů. Vládu by podobná koalice poškodila, uvedl. Po volbách je však podle něj možná jednobarevná vláda ČSSD s podporou komunistů. 
17.03.2013 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Sobotka: Nejlepším řešením po vítězných volbách by byla jednobarevná vláda

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka byl ve čtvrtek hostem chatu se čtenáři Novinek.cz. Mimo jiné uvedl, že pokud jeho strana, která zatím aspiruje na vítězství ve volbách do Sněmovny, skutečně uspěje, preferoval by vznik jednobarevné vlády s podporou dalších stran včetně komunistů.
12.09.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Bělobrádek se rozpovídal, jak to chodí ve vládě. Prý celkem dobře, jen Babiš občas "ujede"

 
Předseda křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek má za to, že nejlepší vládou by byla jednobarevná vláda KDU-ČSL, ale pohled na volební výsledky lidovců z posledních dvaceti let tomu zatím nenasvědčuje, takže se lidovci snaží domluvit v rámci koalice. Není to prý vždy snadné, ale jde to. Tedy pokud zrovna „neujede“ Andrej Babiš (ANO), což se prý nedávno stalo. Pár slov Bělobrádek přidal i k tématu uprchlické krize.
18.10.2015 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13736 článků) , Pavel Bělobrádek (1514 článků)

Raketový nástup nové strany ztrpčil lidovcům ve Španělsku volební výhru

 
Parlamentní volby ve Španělsku vyhráli vládnoucí lidovci, většinu poslaneckých mandátů však nemají. Vyplývá to z výsledků po sečtení více než 96 procent hlasů, podle nichž by strana premiéra Mariana Rajoye (60) získala 121 křesel ve 350členné dolní parlamentní komoře. Poprvé v moderní historii Španělska tak nemůže vzniknout jednobarevná většinová vláda. Postaral se o to i nástup nového politického uskupení.
21.12.2015 08:00 |

podobné články