Článek

Vláda asi umožní konec sedmidenních izolací po pozitivním testu na covid

 
Vypuštění covidu-19 ze seznamu nakažlivých nemocí, jejichž zaviněné šíření je trestné, projedná na dnešním zasedání vláda.
05.04.2023 06:40 |

podobné články

Podobné články

Válek chce už zase měnit izolace: Po pozitivním PCR testu dalších 30 dnů žádné testování

 
Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude současná vlna omikronu ve střední generaci vrcholit tento týden. Nedostatek zdravotníků ale podle něj nehrozí, protože lékaři už nemusí být doma v karanténách s dětmi – ve školách vlna podle Válka naopak opadá. Ministr zdravotnictví to řekl v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT. Sdělil také, že ministerstvo připravuje změny v systému izolací – po pozitivním PCR testu nebude dalších 30 dnů nutné další testování. Novinku ve středu projedná vláda. Pravidla pro izolace se přitom měnila teprve před několika dny.
23.01.2022 12:40 |

podobné články

Po pozitivním testu žáka nebude smět chodit do školy celá třída kromě očkovaných

 
Po pozitivním testu žáka na covid-19 nebude smět chodit do školy celá třída či skupina, výjimku mají očkovaní a ti, kteří nemoc prodělali. Reálně se ale pravidlo uplatní až po třetím testu ve čtvrtek 9. září, děti spolu musí být dva dny, uvádí manuál MŠMT k provozu škol. Školy musí do dnešní půlnoci počty pozitivních nahlásit ministerstvu zdravotnictví. V plánu je testování třikrát - ve středu 1. září, v pondělí 6. září a ve čtvrtek 9. září. Většina škol využívá pro testování antigenní samotesty, zhruba 200 z více než 4000 testy PCR. Děti, které jsou dva týdny po dokončeném očkování nebo 180 dní po nemoci, se testovat nemusí.
01.09.2021 18:40 |

podobné články

Po pozitivním testu žáka nebude smět chodit do školy celá třída kromě očkovaných

 
Po pozitivním testu žáka na covid-19 nebude smět chodit do školy celá třída či skupina, výjimku mají očkovaní a ti, kteří nemoc prodělali. Reálně se ale pravidlo uplatní až po třetím testu ve čtvrtek 9. září, děti spolu musejí být dva dny, uvádí manuál MŠMT k provozu škol. Školy musejí do dnešní půlnoci počty pozitivních nahlásit Ministerstvu zdravotnictví. V plánu je testování třikrát – ve středu 1. září, v pondělí 6. září a ve čtvrtek 9. září. Většina škol využívá pro testování antigenní samotesty, zhruba 200 z více než 4 000 testy PCR. Děti, které jsou dva týdny po dokončeném očkování nebo 180 dní po nemoci, se testovat nemusejí.
01.09.2021 18:40 |

podobné články

Rodiče, pozor: Po pozitivním testu žáka nesmí do školy celá třída kromě očkovaných

 
Po pozitivním testu žáka na covid-19 nebude smět chodit do školy celá třída či skupina, výjimku mají očkovaní a ti, kteří nemoc prodělali. Reálně se ale pravidlo uplatní až po třetím testu ve čtvrtek 9. září, děti spolu musí být dva dny, uvádí manuál  MŠMT k provozu škol. 
01.09.2021 20:00 |

podobné články

Maláčová je v izolaci kvůli kontaktu s nakaženým

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je zhruba po měsíci opět v preventivní domácí izolaci. Přišla do kontaktu s člověkem pozitivním na koronavirus, uvedla ve středu na Twitteru. Karanténa jí nařízena nebyla. Maláčová byla v izolaci kvůli kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na onemocnění covid-19, také na začátku září.
07.10.2020 11:30 |

podobné články

Zeman jmenoval Fialu premiérem. V lánské izolaci a za plexisklem

 
V neděli 28. listopadu se Petr Fiala (ODS) dočkal. Sedm týdnů po sněmovních volbách ho prezident Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech premiérem. Jelikož je Miloš Zeman v izolaci po pozitivním testu na covid-19, pandemie koronaviru poznamenala i jmenování. Zemana přivezli na invalidním vozíku do prostorů, které od ostatních přítomných oddělovala buňka z plexiskla.
28.11.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5392 článků) , Miloš Zeman (27907 článků)

Antigenní testy odhalily 10 tisíc nakažených Čechů. Ministerstvo změní výpočet skóre PES

 
 Lidé v Česku podstoupili více než 350.000 antigenních testů na covid-10, odhalily 10.000 pozitivních. Podle ministerstva zdravotnictví bude kvůli rostoucímu počtu testů tohoto typu nutná změna v hodnocení epidemiologických ukazatelů a systému PES. Pokud by se započítávaly, byla by ČR ve čtvrtém stupni teprve třetí den, nikoliv od 6. prosince, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Od úterý 15. prosince bude úřad zveřejňovat dvě hodnoty PES - první se bude vypočítávat z PCR testů a druhé nově z PCR testů i testů antigenních. Podle výsledků se metodika změní do 22. prosince. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
14.12.2020 17:00 |

podobné články

Problémy s policií i ČOI kvůli porušení povinné karantény: Daisy Lee byla obviněna z roznášení koronaviru

 
Česká pornoherečka Daisy Lee (23) nedávno zveřejnila informaci o pozitivním testu na covid-19. Svými názory, kde nemoc zlehčuje, se netají a s oznámením, že je covid-19 pozitivní, přišla ve špatný čas na špatné místo. Ve stejné době, kdy měla být v izolaci ode všech, vyšly najevo informace, že se účastnila focení své kolekce. Sledující ji tak obvinili, že porušila povinnou karanténu a na focení mohla nakazit celý štáb včetně ostatních modelek. Ty poté byly mylně považovány za nakažené. Obvinění ale Daisy vyvrátila.
02.12.2020 22:36 |

podobné články

Osobnosti: Daisy Lee (242 článků)

Covidové novinky ode dneška: Kontroly v hospodách i konec testů zdarma pro všechny

 
Každý den víc a víc nakažených! I kvůli rostoucímu počtu případů covidu platí v Česku od dnešního dne nová opatření. Na co všechno si musíte dát nyní pozor a s čím musíte počítat? Hospodští a restauratéři musí ode dneška kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů. Rozhodla o tom vláda kvůli rychle stoupajícím počtům lidí nakažených novým typem koronaviru. Pro většinu lidí nenaočkovaných proti covidu-19 to bude znamenat povinnost mít u sebe při návštěvě restaurace potvrzení o negativním testu, jinak by je personál neměl obsloužit. Doba platnosti testů se počínaje dneškem zkracuje na 24 hodin v případě antigenních testů a na tři dny u přesnější PCR metody. Výrazně se také omezuje okruh lidí s nárokem na bezplatný preventivní test na covid.
01.11.2021 05:20 |

podobné články

Manželka premiéra má koronavirus, oba jsou v izolaci. Nákazu si přivezla z Evropy

 
Žena kanadského premiéra Justina Trudeaua Sophie se nakazila novým koronavirem. O výsledku testu informoval na twitteru mluvčí premiéra. Ten zároveň zdůraznil, že premiérův zdravotní stav je dobrý a nemá příznaky, zůstane však 14 dnů v izolaci. Zvlášť bude v izolaci také jeho choť. Napsala o tom agentura Reuters.
13.03.2020 07:30 |

podobné články

Obří ohnisko ve Františkových Lázních: V izolaci jsou hosté i zaměstnanci lázní

 
Hygienici evidují už zhruba 200 lidí, kteří se nakazili nebo mají souvislost s nárůstem onemocnění koronavirem ve Františkových Lázních na Chebsku. Ve většině případů šlo o klienty lázeňských zařízení, uvedl server Seznam Zprávy. Zhruba 170 klientů, u nichž se nákaza potvrdila, je už v domácí izolaci v místě svého trvalého bydliště, a to ve všech krajích, řekla ČTK mluvčí karlovarské Krajské hygienické stanice (KHS KK) Michaela Zajíčková. Další lidé s pozitivním testem na covid-19 jsou mezi zaměstnanci ubytovacích zařízení.
10.09.2020 19:50 |

podobné články

Konec antigenních testů zahltí laboratoře, varují dodavatelé a tvrdí: „Nikam to nevede.“

 
Zvažovaná povinnost pro neočkované mít při vstupu do restaurací, kulturních nebo sportovních provozů platný PCR test na covid-19 zahltí laboratoře, které tyto testy vyhodnocují. Tvrdí to většina dodavatelů antigenních testů, které dnes oslovila ČTK. Vláda z důvodu vzrůstajícího počtu potvrzených případů koronaviru plánuje zpřísnění stávajících nařízení. Definitivně rozhodnout má ve čtvrtek, v pondělí ke shodě nedošla. Jednou z variant je právě zrušení uznávání antigenních testů, který dosud na řadu míst stačil. Nic řešit nemusí očkovaní a lidé, kteří prodělali covid v posledním půl roce.
16.11.2021 09:45 |

podobné články

Veselé Vánoce v izolaci a karanténě: Snímky rodin postižených covidem trumfnou i Zemanovo „akvárko“

 
Řada lidí, kterým před svátky vyšel pozitivní test na covid-19, byla nucena strávit Vánoce v karanténě a izolaci. Ne všichni z nich však zůstali osamoceni, některé rodiny udělaly vše pro to, aby nikdo z jejich členů nebyl ochuzen o společnost, dárky, případně štědrovečerní hostinu. Jako kdyby se lidé inspirovali u českého prezidenta Miloše Zemana, který i s covidem jmenoval premiérem Petra Fialu (ODS) a přijímal adepty na jeho ministry. Záběry z Vánoc v izolaci a karanténě baví internet, uvedl list Daily Mail.
27.12.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5392 článků) , Miloš Zeman (27907 článků)

Nový návrh ministerstva: Chce šachovat s platností testů na covid i karantény

 
Ministerstvo zdravotnictví navrhne vládě zkrácení platnosti testů na koronavirus. Kratší by mohla být i karanténa, pokud bude ukončena PCR testem. Konkrétní návrh v pátek představí ministerstvo zdravotnictví na tiskové konferenci, řekl ČTK mluvčí resortu Daniel Köppl. V pondělí úpravy projedná vláda. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová novinářům řekla, že nová karanténní pravidla budou účinná od 25. října. Andrej Babiš ve čtvrtek oznámil, že platnost PCR testů se zkrátí ze sedmi dní na 72 hodin a antigenních testů ze tří dnů na jeden den. 
14.10.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků) , Pavel Nový (542 článků) , Daniel Daniel (976 článků) , Daniel Daniel (976 článků) , Daniel Daniel (976 článků) , Daniel Daniel (566 článků) , Daniel Daniel (976 článků) , Daniel Daniel (976 článků) , Daniel Daniel (976 článků) , Daniel Daniel (976 článků)

Testování i pro očkované, rozhodla vláda. Pokud budou mít blízký kontakt s pozitivním

 
Jste očkovaní proti covidu-19 a mysleli jste si, že se vás již testování nebude týkat? Nyní jste na omylu. Setkáte-li se v blízkém kontaktu s někým covid pozitivním, budete muset na PCR test. Schválila to vláda, píše server Novinky.cz.
29.11.2021 18:25 |

podobné články

Úřad vlády: Karanténa kvůli covid-19 se prodlouží na 14 dní

 
Od 1. března se změní podmínky pro nařizování izolací pro osoby s pozitivním testem na covid-19 i pro nařizování karantén pro osoby, které s pozitivními přišly do rizikového styku. Se změnou mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví souhlasila vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání ve čtvrtek 25. února 2021.
26.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků)

Válek úřaduje: Lidi po pozitivním PCR testu chce nechat dalších 30 dní bez testu

 
Lidé, kteří měli pozitivní PCR test na covid-19, by se nemuseli 30 dnů od jeho provedení testovat. Navrhuje to ministerstvo zdravotnictví, ve středu o návrhu bude jednat vláda. Změna by mohla platit od pondělí 31. ledna. Informaci Deníku N dnes ČTK potvrdil mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.
23.01.2022 13:20 |

podobné články

Šíření covidu už nebude trestné, vymyslela vláda

 
Vláda vypustila na návrh ministerstva zdravotnictví covid-19 ze seznamu nakažlivých nemocí, jejichž zaviněné šíření je trestné. Změna je nezbytná pro zrušení povinné sedmidenní izolace po pozitivním testu na covid. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že očekává, že vyhláška, která změnu zavede, vyjde ve sbírce zákonů v týdnu po Velikonocích. Platit pak začne den poté.
05.04.2023 19:10 |

podobné články

Učitelka (†46) zemřela 2 dny po testu na covid. Vdovec: Byla mi vším a najednou je pryč

 
Zbožňovaná učitelka na australské základní škole a matka dvou dětí podlehla ve svých 46 letech těžkému covidu jen dva dny poté, co dostala pozitivní výsledek testu. Na sociálních sítích se k jejímu náhlému a tragickému odchodu vyjádřili zdrcení přátelé i rodiny malých dětí, které Michelle Hayesová učila. Její manžel nyní varuje veřejnost, aby covid nebrala na lehkou váhu. Se dvěma dětmi zůstává v preventivní izolaci.
20.02.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Michelle (58 článků)