Článek

Vláďa (†15) zabil jmenovce Vladimíra (†49). Bylo to jinak, tvrdí jeho máma

 
Teprve patnáctiletý Vladimír skončil za mřížemi. V neděli dopoledne soudce Okresního soudu Žiar nad Hronem nechal chlapce ve vazbě z důvodu, aby nepokračoval v trestné činnosti. Mladíka policie obvinila ze zabití jmenovce Vladimíra (†49). Ten podlehl zraněním po brutální bitce. Rodiče chlapce však tvrdí, že to bylo vše jinak.
20.11.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Hron (37 článků)
Podobné články

Světoznámý režisér Tarantino spatřen v Praze u Vltavy! Přijel snad pokřtít svého slavného českého jmenovce Quentina Koktu?

 
Vypadá to, že syn známého celebritního páru "Josefa Kokty":http://www.extra.cz/tema/josef-kokta a "Ornelly Štikové":http://www.extra.cz/tema/ornella-stikova - "Quentínek":http://www.extra.cz/tema/quentin-kokta - konečně pozná svého slavnějšího strýčka a jmenovce až z Ameriky. Režisér několika kultovních snímků jako Pulp Fiction, Gauneři nebo Kill Bill, "Mr. Tarantino":http://www.extra.cz/tema/quentin-tarantino se ukázal v blízkosti Pražského hradu a mezi naším i zahraničním lidem způsobil skutečné pozdvižení.
27.03.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Quentin Tarantino (190 článků)

Soupisku českých hokejistů na MS doplnil útočník Martin Růžička

 
Třinecký útočník Martin Růžička byl zapsán na soupisku českých hokejistů na mistrovství světa v Mannheimu. Čtyřiadvacetiletý Růžička je tak devátým hráčem výběru svého jmenovce Vladimíra Růžičky, který letos debutuje na mistrovství světa.
10.05.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžička (59 článků) , Martin Růžička (59 článků) , Martin Růžička (59 článků) , Vladimír Růžička (319 článků) , Vladimír Růžička (315 článků)

Soudruh Václav Havel promluvil...

 
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Na osobnost Václava Havla vzpomínají dnes lidé různým způsobem. Pro mnohé je nedostižnou morální ikonou, pro druhé jen idealistou, který své myšlenky nedokázal z velké části naplnit. Tentokrát ParlamentníListy.cz oslovily jeho jmenovce – Václava Havla z Ostravy, už pamětníka, který je přesvědčeným komunistou a kandidátem do krajského zastupitelstva. Ten nám mimo jiné sdělil: „Prohlášení Charty 77 a později dokument Několik vět byly napsány brilantně, protože oslovily nemálo lidí z tehdejšího Československa. Málo z toho se však podařilo uskutečnit a to, čeho bylo dosaženo, si vyžádalo velké ztráty nejen hospodářské, ale i morální.“
04.10.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4885 článků)

Průšvih Babišova jmenovce: Střet zájmů! Slíbil městu dotace, ale prý ne zadarmo

 
Není Babiš jako Babiš. V hnutí ANO jsou hned dva poslanci tohoto jména. Zatímco Andrej je šéf strany, Miloš je jen řadový člen. Příbuzenské vztahy je však nepojí, jde o shodu jmen. Co mají však společného, jsou spekulace o střetu zájmů. A Miloš Babiš má kvůli nim zaděláno na malér. Slíbil prý městu, kde bydlí, že sežene státní dotace. Výměnou za změnu územního plánu ve svůj prospěch, tvrdí MF Dnes.
02.05.2014 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13489 článků)

Zeman by klidně mohl vstoupit k nám, říká jeho jmenovec z ODS

 
Jaroslav Zeman byl na podzim zvolen senátorem za Jablonecko. A ačkoliv se snaží držet spíše v regionu a do Prahy pouze dojíždět, v senátních kuloárech už se evidentně zorientoval velmi rychle. Prezidenta a svého jmenovce Miloše Zemana dokázal při jeho návštěvě horní parlamentní komory pohotově pohostit kořalkou.
22.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21125 článků)

Fico se stal šéfem italského parlamentu, Slovákům vládne Pellegrini a Češi se baví

 
Na Slovensku nyní vládne nový premiér s italsky znějícím jménem Pellegrini, což se stalo ihned po jeho zvolení terčem vtípků, zejména když se vyšetřují vazby slovenských politiků na italskou mafii. V Itálii byl naopak do čela Poslanecké sněmovny zvolen Fico. Nejde však o bývalého premiéra Slovenska Roberta Fica, ale jen jeho jmenovce, jehož jméno zní Roberto Fico.
25.03.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (862 článků)

Prezidentský kandidát Sobotka je alergický, že si ho lidé pletou s rivalem

 
Co dokáže pořádně naštvat prezidentského kandidáta Přemysla Sobotku (ODS)? Když si ho někdo splete s jeho rivalem a jmenovce Bohuslavem z ČSSD.
18.08.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Neuvěřitelný omyl policie: Z nevinného udělali vraha! Zaměnili totiž jména

 
Policisté na severu Čech mají malér. Zaměnili totiž identitu muže podezřelého z pokusu o vraždu na Teplicku. Když ho hledali, uveřejnili omylem fotografii jeho jmenovce, podnikatele Tomáše Houdka (30) z Moldavy. Ten je teď naštvaný. Omluva, kterou policie zveřejnila, mu k očištění dobrého jména rozhodně nestačí.
30.03.2013 12:30 |

podobné články

To je vůdce, smějí se v Reflexu Nečasovi: Vypadá, jak kdyby ho vedli na šibenici

 
Když člověk sleduje premiéra Petra Nečase, má podle jeho jmenovce z webu Reflex.cz Petra Holce pocit, jako by hned zítra měly svět zasáhnout všechny apokalypsy Petra Hájka. Uštvaný výraz ministerského předsedy prý působí dojmem, jako by ho vedli k šibenici. A to zrovna není pozice, ve které by politik vzbuzoval důvěru.
05.04.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Policie zatkla chomutovského soudce: Pustil z vězení exsenátora Nováka

 
Policie zadržela chomutovského soudce Ivana Nováka. Krajský soud uvedl, že to souvisí s vězni, jež podmínečně propouštěl. Jeho případy policie prověřovala poté, co předčasně propustil svého jmenovce exsenátora Alexandra Nováka.
16.03.2016 13:35 |

podobné články

Rodiče v Keni pojmenovali svého syna po Trumpovi: Obdivují jeho upřímnost

 
Nově zvolený prezident USA Donald Trump má svého jmenovce v keňském městě Kisumu. Jméno Donald Trump vybrali pro svého syna rodiče, kterým se líbí, že Trump je upřímný a říká, co si myslí. Pár kvůli tomu čelil kritice místních obyvatel. Mimo jiné proto, že Trump si během kampaně nebral servítky vůči svému předchůdci Baracku Obamovi, jehož otec je Keňan, informoval web Daily Nation.
15.11.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3983 článků) , Barack Obama (2413 článků)

Lopezová si kvůli narozeninám jmenovce zahrála na Marilyn

 
J.Lo se na chvíli stala MM. Její kamarád komik George Lopez se zase díky ní cítil jako John Fitzgerald Kennedy. Jennifer Lopezová mu totiž přišla popřát úplně stejným způsobem, jako to v roce 1962 udělala Marilyn Monroe pro tehdejšího prezidenta.
26.04.2010 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (732 článků) , George Lopez (2 články) , Marilyn Monroe (410 článků) , John Fitzgerald Kennedy (8 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Slavní jmenovci »zlatých« hokejistů - Vladimír Růžička je ředitel nemocnice

 
Vladimír Růžička už sice nebude dál šéfovat hokejové reprezentaci, ale o »ředitelskou« židli nepřijde! Je ředitelem nemocnice! A Jaromír Jágr má nový flek! Živí se jako mechanik! Ne, tohle není opožděný apríl! To jen deník Aha! našel jmenovce našich »zlatých« hokejistů...
28.05.2010 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2502 článků) , Vladimír Růžička (319 článků) , Vladimír Růžička (315 článků)

Pohlreichova kuchaře označili za kriminálníka

 
Zdeněk Krejčí (45) se objevil už v prvním pořadu svého jmenovce Pohlreicha (53) Ano, šéfe a nyní soutěží v kuchařské show Na nože!. Někomu jde Krejčího popularita dost na nervy. Na internetu se objevila informace, že je Krejčí kriminálník, že seděl ve vězení.
27.09.2010 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Krejčí (4 články) , Zdeněk Krejčí (4 články)

Další rána pro Plzeň. Petr Sýkora odchází do Minsku

 
Sýkora jmenovce trénoval před 5 lety v Magnitogorsku
09.11.2010 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Sýkora (99 článků) , Petr Sýkora (99 článků)

Politici a biskup: Komunismus Čechy změnil. Svátky berou jen jako volno

 
Dva významné dny české historie, které každoročně pracovním volnem zpříjemňují začátek července, mezi Čechy příliš uznání nemají. Podle Cyrila Svobody, jmenovce jednoho ze soluňských bratrů, jejichž příchod si každoročně připomínáme 5. července, je to velká škoda.
05.07.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (357 článků)

Krásná heboučká lví mláďátka se radují v Olomoucké ZOO

 
Dokonalou rodinu vytvořili v zoo na Svatém Kopečku v Olomouci lvi berberští Šimon a Lilly, kteří se vzorně starají o dva desetiměsíční samečky Barta a Napoleona. Zatímco Napoleon je po vzoru svého jmenovce odvážný bojovník, Bart má klidnější povahu. Skopičiny sice vymýšlí, ale vždy jen za dozoru své maminky. Zoo oslavila i dvouleté narozeniny lvice Micky, která zanedlouho zoo opustí. Dnes si po chvilce váhání hravě poradila s papírovými hračkami, které k narozeninám dostala.
29.06.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Micky (4 články)

O té demokracii Vás učili na VUMLu? týral čtenář Sobotku z ODS. A ten...

 
Čtenáři ParlamentníchListů.cz "grilovali" neúspěšného kandidáta na prezidenta republiky za občanskou demokracii a místopředsedu Senátu Přemysla Sobotku. Nechyběly ani narážky a otázky na tělo. Do jedné z odpovědí zahrnul Sobotka i svého jmenovce a lídra opoziční strany Bohuslava Sobotku z ČSSD.
09.10.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (461 článků) , Bohuslav Sobotka (9491 článků)

Voliči dali starým stranám za uši: Vítěz vyvolených? Babiš!

 
Dobré ráno, probudili jste se v Babišově... Hnutí ANO Andreje Babiše (59), Slováka, který je druhým nejbohatším Čechem, totiž přejelo »staré« partaje jako parní válec. Jméno Babiš má takový magnetismus, že vytáhlo i neznámého jmenovce Miloše Babiše  z 13. místa do Sněmovny!
27.10.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13489 článků)