Článek

Vítězné World Press Photo: Migranti si předávají kojence skrz ostnaté dráty

 
Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem fotografie zachycující emotivní detail cesty uprchlíků do Evropy je Australan Warren Richardson. V kategorii Sport vyhrál snímek hororového pádu českého lyžaře Ondřeje Banka.
18.02.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Bank (123 článků) , Warren Press (3 články)
Podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získal smutný snímek z Gazy, sport vyhrál Čech

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. Mrtvé sourozence, bratra a sestru, na něm nesou muži na rukou. Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš získal v prestižní mezinárodní soutěži World Press Photo první cenu v kategorii sportovní akce - příběhy. Uspěl se snímky z Velké pardubické.
15.02.2013 11:45 |

podobné články

World Press Photo vyhrál snímek syrského kojence pod ostnatým drátem

 
Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává do rukou další osoby pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem fotografie zachycující emotivní detail cesty uprchlíků do Evropy je Australan Warren Richardson.
18.02.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Warren Press (3 články)

Bilanční výstava Czech Press Photo ukazuje 500 fotografií

 
Patnáct let existence bilancuje fotografická soutěž Czech Press Photo na výstavě The Best Of Czech Press Photo, v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze potrvá do 30. dubna.
05.03.2010 09:50 |

podobné články

Czech Press Photo vyhrál snímek s uprchlíky na maďarské hranici. Cenu má i fotograf Respektu

 
Fotografií roku v tuzemské fotožurnalistické soutěži Czech Press Photo se stal snímek Jana Zátorského z Mladé fronty Dnes, zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici. Téma migrace letos soutěži zcela dominovalo. Vítězná fotografie zachycuje změť lidských těl, lidí padajících přes sebe v zoufalé snaze překonat hranici. Snímek ze série pořízené letos v září získal vedle hlavní ceny Křišťálového oka také první cenu v kategorii Aktualita. První místo v kategorii Každodenní život dostal za sérii snímků Havana Cars reportér České tiskové kanceláře Roman Vondrouš, který bodoval i v předchozích ročnících Czech Press Photo.
12.10.2015 11:15 |

podobné články

Nejlepší snímky World Press Photo dorazily do Prahy

 
Vítězné snímky předních světových fotoreportérů nabízí výstava z letošního ročníku soutěže World Press Photo (WPP), kterou i letos v Česku hostí prostory pražského Karolina. Fotografie ze zemětřesením postiženého Haiti, pouličních bojů v Bangkoku, Somálska či fascinující snímky zvířat budou v centru Prahy ke zhlédnutí do 9. října.
15.09.2011 16:20 |

podobné články

GALERIE: Podívejte se na nejlepší fotky světa! World Press Photo se představuje

 
Podívejte se do galerie, na vítezné fotografie World Press Photo, kterou uvede v pátek pražské Karolinum.
20.09.2013 10:00 |

podobné články

Fotografie pro mě ještě schovává tajemství, říká polský fotograf Tomasz Gudzowaty

 
Polák Tomasz Gudzowaty, který patří mezi přední světové fotografy, letos zasedl v porotě soutěže Czech Press Photo. Absolvent práv na Varšavské univerzitě se od mládí zabývá klasickou černobílou fotografií, hlavním tématem jsou v poslední době převážně sportovci všeho druhu. Gudzowaty publikuje v prestižních magazínech a je mnohonásobným laureátem World Press Photo. Do 27. listopadu vystavuje v pražské Czech Photo Gallery.
17.10.2011 12:00 |

podobné články

Do Prahy opět dorazila prestižní výstava World Press Photo

 
Nejlepší reportážní fotografie oceněné v soutěži World Press Photo (WPP) jsou k vidění v prostorách pražského Karolina. Expozice potrvá od pátku do 11. října. Symbolem letošního ročníku, a koneckonců i událostí posledních měsíců, se stal absolutní vítěz, záběr amerického fotografa Anthony Suaua pro časopis Time.
17.09.2009 17:35 |

podobné články

World Press Photo vyhrál Ital se snímkem íránské ženy

 
Fotografií roku se podle poroty soutěže World Press Photo stal snímek italského fotografa Pietra Masturza. Ten vyfotografoval ženu, která křičela do tmy, že nesouhlasí s výsledkem íránských prezidentských voleb.
12.02.2010 12:55 |

podobné články

World Press Photo má vítěze: Výkřik íránské beznaděje

 
Svět zná nejlepší fotky roku 2009. V Amsterodamu byli vyhlášeni vítězové prestižní soutěže World Press Photo. Hlavní cenu získal snímek italského fotografa Pietra Masturza.
12.02.2010 19:25 |

podobné články

Vítězem World Press Photo se stal snímek Afghánky bez nosu a uší

 
Mezinárodní soutěž World Press Photo za rok 2010 vyhrál šokující snímek Afghánky s uříznutým nosem a ušima, který pořídila jihoafrická fotografka Jodi Bieberová. Fotografie dívky, jejíž krása ostře kontrastuje s jejím zmrzačením, zveřejnil 1. srpna 2010 na titulní straně časopis Time jako ukázku "spravedlnosti", kterou prosazuje hnutí Taliban. Nos a uši ženě uřízl manžel jako trest za neposlušnost, napsala agentura AP.
11.02.2011 12:45 |

podobné články

Utrpení zohyzděné dívky vyhrálo World Press Photo

 
Manžel jí odřezal uši a nos, když se Aisha pokusila utéct, protože už nechtěla déle snášet jeho týrání. V horách ji našli američtí vojáci, kteří jí pomohli. Fotografie Aishina utrpení teď vyhrála soutěž World Press Photo.
11.02.2011 14:00 |

podobné články

Výstava World Press Photo v Praze: Hrůzy, krása i kuriozity

 
Fotografie plné hrůz válek a přírodních katastrof, strhujících lidských výkonů, příběhů plných emocí či krás světa se představují až do 9. října v pražském Karolinu na výstavě World Press Photo.
16.09.2011 12:15 |

podobné články

Zemřel fotograf Kropp, držitel ceny World Press Photo

 
Ve věku 91 let zemřel ve čtvrtek fotograf Vilém Kropp. Autor řady reportážních snímků a držitel ocenění World Press Photo z roku 1959 zemřel v hořovické nemocnici v okruhu svých blízkých.
03.02.2012 15:05 |

podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získalo arabské objetí

 
Porota prestižní soutěže World Press Photo ocenila ve čtvrtek 9. února španělského novináře Samuela Arandu pracujícího pro americký list New York Times. Za snímek z nepokojů v Jemenu si tak odnesl hlavní cenu soutěže. Informovala o tom agentura AP.
10.02.2012 15:05 |

podobné články

Ukazuje World Press Photo náš skutečný svět?

 
Pražské Karolinum hostí až do sedmého října fotografickou přehlídku World Press Photo 2011. Zvolený prostor je vhodný pro konání takovéto akce. Ve starobylých chodbách získávají vystavené práce důstojný rámec a navíc gotickými okny proniká zvláštní světlo, takže velkoformátové fotografie mohou vyvolávat v různých fázích dne u pozorných návštěvníků poněkud odlišný umělecký dojem.
27.09.2012 09:10 |

podobné články

Hlavní cena na World Press Photo: Snímek z pohřbu zabitých dětí z Gazy

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. Mrtvé sourozence, bratra a sestru, na něm nesou muži na rukou.
15.02.2013 12:10 |

podobné články

Vondrouš získal World Press Photo za Velkou pardubickou

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí, zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. V jedné z devíti kategorií získal první cenu fotoreportér Roman Vondrouš. 
15.02.2013 13:50 |

podobné články

World Press Photo vyhrál snímek imigrantů lovících signál

 
Americký fotograf John Stanmeyer získal hlavní cenu letošní soutěže World Press Photo. Česká fotografka Jana Ašenbrennerová dostala čestné ocenění v kategorii Každodenní život.
14.02.2014 14:40 |

podobné články