Článek

Vítězem World Press Photo se stal snímek Afghánky bez nosu a uší

 
Mezinárodní soutěž World Press Photo za rok 2010 vyhrál šokující snímek Afghánky s uříznutým nosem a ušima, který pořídila jihoafrická fotografka Jodi Bieberová. Fotografie dívky, jejíž krása ostře kontrastuje s jejím zmrzačením, zveřejnil 1. srpna 2010 na titulní straně časopis Time jako ukázku "spravedlnosti", kterou prosazuje hnutí Taliban. Nos a uši ženě uřízl manžel jako trest za neposlušnost, napsala agentura AP.
11.02.2011 12:45 |

podobné články

Podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získal smutný snímek z Gazy, sport vyhrál Čech

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. Mrtvé sourozence, bratra a sestru, na něm nesou muži na rukou. Fotoreportér ČTK Roman Vondrouš získal v prestižní mezinárodní soutěži World Press Photo první cenu v kategorii sportovní akce - příběhy. Uspěl se snímky z Velké pardubické.
15.02.2013 11:45 |

podobné články

Czech Press Photo vyhrál snímek s uprchlíky na maďarské hranici. Cenu má i fotograf Respektu

 
Fotografií roku v tuzemské fotožurnalistické soutěži Czech Press Photo se stal snímek Jana Zátorského z Mladé fronty Dnes, zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici. Téma migrace letos soutěži zcela dominovalo. Vítězná fotografie zachycuje změť lidských těl, lidí padajících přes sebe v zoufalé snaze překonat hranici. Snímek ze série pořízené letos v září získal vedle hlavní ceny Křišťálového oka také první cenu v kategorii Aktualita. První místo v kategorii Každodenní život dostal za sérii snímků Havana Cars reportér České tiskové kanceláře Roman Vondrouš, který bodoval i v předchozích ročnících Czech Press Photo.
12.10.2015 11:15 |

podobné články

Prestižní World Press Photo vyhrál snímek ruských gayů

 
Vítězem prestižní soutěže World Press Photo za rok 2014 se stal snímek dvou ruských gayů nazvaný Jon and Alex (Jon a Alex) dánského fotografa Madse Nissena.
12.02.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (426 článků) , Jon Jon (60 článků)

Vítěz World Press Photo: Snímek ruských gayů v intimní chvíli!

 
Vítězem prestižní soutěže World Press Photo za rok 2014 se stal snímek dvou ruských gayů nazvaný Jon a Alex dánského fotografa Madse Nissena. Fotografie zachycující intimní atmosféru v ložnici je součástí Nissenova projektu Homofobie v Rusku zachycujícího stále složitější situaci sexuálních menšin v této zemi.
12.02.2015 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (426 článků) , Jon Jon (60 článků)

World Press Photo 2018: Prestižní soutěž vyhrála fotografie hořícího demonstranta z Venezuely

 
Vítězem letošního ročníku prestižní fotografické soutěže World Press Photo je Ronaldo Schemidt, pracující pro agenturu AFP, s mrazivým snímkem hořícího demonstranta ve Venezuele. Informovala o tom agentura AFP. Snímek českého fotografa se do užšího výběru nedostal.
13.04.2018 07:25 |

podobné články

Bilanční výstava Czech Press Photo ukazuje 500 fotografií

 
Patnáct let existence bilancuje fotografická soutěž Czech Press Photo na výstavě The Best Of Czech Press Photo, v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze potrvá do 30. dubna.
05.03.2010 09:50 |

podobné články

World Press Photo vyhrál snímek syrského kojence pod ostnatým drátem

 
Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává do rukou další osoby pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem fotografie zachycující emotivní detail cesty uprchlíků do Evropy je Australan Warren Richardson.
18.02.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Warren Press (3 články)

Vítězné World Press Photo: Migranti si předávají kojence skrz ostnaté dráty

 
Prestižní fotografickou soutěž World Press Photo vyhrál snímek kojence, kterého otec předává pod ostnatým drátem na hranici Srbska a Maďarska. Autorem fotografie zachycující emotivní detail cesty uprchlíků do Evropy je Australan Warren Richardson. V kategorii Sport vyhrál snímek hororového pádu českého lyžaře Ondřeje Banka.
18.02.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Bank (123 článků) , Warren Press (3 články)

Utrpení zohyzděné dívky vyhrálo World Press Photo

 
Manžel jí odřezal uši a nos, když se Aisha pokusila utéct, protože už nechtěla déle snášet jeho týrání. V horách ji našli američtí vojáci, kteří jí pomohli. Fotografie Aishina utrpení teď vyhrála soutěž World Press Photo.
11.02.2011 14:00 |

podobné články

World Press Photo vyhrál Ital se snímkem íránské ženy

 
Fotografií roku se podle poroty soutěže World Press Photo stal snímek italského fotografa Pietra Masturza. Ten vyfotografoval ženu, která křičela do tmy, že nesouhlasí s výsledkem íránských prezidentských voleb.
12.02.2010 12:55 |

podobné články

V Czech Press Photo zvítězil snímek smutku po Havlově odchodu

 
Vítězem fotografické soutěže Czech Press Photo 2012 se stal snímek Rozloučení s Václavem Havlem od reportéra týdeníku Respekt Milana Jaroše. Černobílá fotografie zachycuje muže, který rozsvěcí svíčku na jednom z pietních míst, která po smrti Havla spontánně vznikla na Václavském náměstí v Praze.
15.10.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4940 článků) , Václav Jaroš (10 článků)

Fotografie pro mě ještě schovává tajemství, říká polský fotograf Tomasz Gudzowaty

 
Polák Tomasz Gudzowaty, který patří mezi přední světové fotografy, letos zasedl v porotě soutěže Czech Press Photo. Absolvent práv na Varšavské univerzitě se od mládí zabývá klasickou černobílou fotografií, hlavním tématem jsou v poslední době převážně sportovci všeho druhu. Gudzowaty publikuje v prestižních magazínech a je mnohonásobným laureátem World Press Photo. Do 27. listopadu vystavuje v pražské Czech Photo Gallery.
17.10.2011 12:00 |

podobné články

World Press Photo má vítěze: Výkřik íránské beznaděje

 
Svět zná nejlepší fotky roku 2009. V Amsterodamu byli vyhlášeni vítězové prestižní soutěže World Press Photo. Hlavní cenu získal snímek italského fotografa Pietra Masturza.
12.02.2010 19:25 |

podobné články

Hlavní cenu World Press Photo získalo arabské objetí

 
Porota prestižní soutěže World Press Photo ocenila ve čtvrtek 9. února španělského novináře Samuela Arandu pracujícího pro americký list New York Times. Za snímek z nepokojů v Jemenu si tak odnesl hlavní cenu soutěže. Informovala o tom agentura AP.
10.02.2012 15:05 |

podobné články

Hlavní cena na World Press Photo: Snímek z pohřbu zabitých dětí z Gazy

 
Hlavní cenu na soutěži World Press Photo vyhrál švédský fotograf Paul Hansen z listu Dagens Nyheter se snímkem zobrazujícím pohřeb dvou palestinských dětí zabitých při izraelském raketovém útoku v Gaze. Mrtvé sourozence, bratra a sestru, na něm nesou muži na rukou.
15.02.2013 12:10 |

podobné články

World Press Photo vyhrál snímek imigrantů lovících signál

 
Americký fotograf John Stanmeyer získal hlavní cenu letošní soutěže World Press Photo. Česká fotografka Jana Ašenbrennerová dostala čestné ocenění v kategorii Každodenní život.
14.02.2014 14:40 |

podobné články

GLOSA World Press Photo překvapuje. Vidí život i v Somálsku

 
Vítězný snímek letošního World Press Photo je neobyčejně hravý a vystihuje příběh dnešního třetího světa, který už dávno není světem “těch hladovějících černoušků s nádhernými kukadly“.
17.02.2014 14:45 |

podobné články

GLOSA World Press Photo překvapuje. Vidí život i v Somálsku

 
Vítězný snímek letošního World Press Photo je neobyčejně hravý a vystihuje příběh dnešního třetího světa, který už dávno není světem “těch hladovějících černoušků s nádhernými kukadly“.
17.02.2014 14:45 |

podobné články

World Press Photo v Praze. Vyhrál snímek ruských gayů během intimní chvilky

 
Už popatnácté máte v Praze možnost zhlédnout výstavu novinářských fotografií World Press Photo. 145 snímků, které vybrala mezinárodní porota, bude až do 4. října vystaveno v pražském Karolinu. Letošní ročník vyhrála fotografie dvou ruských gayů, které fotograf Mads Nissen zachytil při intimní chvilce.
11.09.2015 09:58 |

podobné články