Článek

Vítězem Českých lvů se stal film Poupata, získal čtyři sošky

 
Vítězem 19. ročníku Českých lvů se stal snímek Poupata režiséra Zdeňka Jiráského, který měl deset nominací. Získal čtyři křišťálové sošky, a to za nejlepší film, režii, kameru a hlavní mužskou roli. Film Odcházení, který měl 12 nominací, proměnil dvě - Českého lva dostal posmrtně za scénář Václav Havel, ocenění převzala Dagmar Havlová, další sošku převzal střihač Jiří Brožek.
03.03.2012 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4914 článků) , Dagmar Havlová (1160 článků) , Václav Český (446 článků) , Jiří Havel (362 článků) , Jiří Havel (362 článků)
Podobné články

Českého lva ovládl film Poupata! Cenu získal posmrtně i Václav Havel

 
Českým lvů kraloval snímek Poupata, získal hned čtyři sošky. Úspěšný byl i Alois Nebel. Večerem provázela Lucie Bílá, ceny předala řada známých hudebníků.
03.03.2012 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4914 článků) , Lucie Bílá (2273 článků) , Václav Český (446 článků)

VIDEO: Podívejte se, co letos nabídl vegetariánský raut Lvů

 
Revoluce v rautovém servírování na Českém lvu se stále nekoná. Šéf filmových cen Petr Vachler objednal jako tradičně pouze vegetariánský raut. Podívejte se, co se servírovalo a jak vypadaly přípravy před příchodem hladových davů. Další články k tématu: Zákulisí Lvů: Ekonom Sedláček byl namol, Bílá slavila s rodinou v šatně Českým lvům kralují Poupata, cenu za scénář má in memoriam i Havel
04.03.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vachler (59 článků)

V českých filmových luzích vypučela talentovaná Poupata

 
V čase adventním vstupuje do kin poslední český film tohoto roku – Poupata scenáristy a režiséra Zdeňka Jiráského. Také jejich příběh je adventní a vánoční, ale idylka radosti a sladkého cukroví se rozhodně nekoná.
16.12.2011 11:20 |

podobné články

Zákulisí Lvů: Ekonom Sedláček byl namol, Bílá slavila s rodinou v šatně

 
Cenu zákulisního dění Českého lva by symbolicky mohl převzít ekonom a bývalý poradce Václava Havla Tomáš Sedláček. Alkohol v krvi nechal vygradovat až na maximum a ztratil nad sebou kontrolu. Během přímého přenosu dokonce došlo mezi ním a ochrankou k menší potyčce. Další články k tématu: Českým lvům kralují Poupata, cenu za scénář má in memoriam i Havel Nejsem samožer, říká před moderováním Českých lvů Lucie Bílá
04.03.2012 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4914 článků) , Lucie Bílá (2273 článků) , Tomáš Sedláček (132 článků) , Václav Český (446 článků)

Favoritem Českých lvů je Hořící keř od Hollandové

 
Výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) za rok 2013 budou vyhlášeny a sošky Českých lvů předány v sobotu večer ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v přímém přenosu ČT1. Do 21. ročníku vstupuje Český lev plně pod hlavičkou ČFTA, která je nově nejen jejich vyhlašovatelem, ale i organizátorem.
22.02.2014 09:05 |

podobné články

Český lev: Havlovou porazila Geislerová, cenu převzala alespoň za manžela!

 
Havlovo Odcházení na udílení Českých lvů proměnilo ve vítězství pouze dvě ze dvanácti nominací. Překvapivým vítězem večera je nenápadný snímek Poupata.
03.03.2012 22:00 |

podobné články

Zákulisí Českých lvů: O sošky bojovaly filmy za 313 milionů!

 
Stovky milionů na jednom plátně! I to je slavnostní předávání cen Český lev. Jen natočení 9 filmů s největším počtem nominací, které se v honosných prostorách Rudolfina představily a utkaly v boji o křišťálové sošky během přímého přenosu, stálo neuvěřitelných 313 milionů.
07.03.2016 06:35 |

podobné články

Režisér Jiráský začíná točit drama Poupata

 
V exteriérech v Praze, Novém Sedle nebo v obci Klobouky začíná ve středu natáčet scenárista a režisér Zdeněk Jiráský svůj celovečerní hraný debut, sociální drama Poupata.
05.01.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Jiráský (3 články)

Filmové premiéry - Poupata, Mission Impossible: Ghost Protocol, Monstra oceánů 3D

 
Poslední českou premiérou roku je celovečerní hraný debut scenáristy a režiséra Zdeňka Jiráského Poupata, který velmi působivě postihuje svět zoufalé sociální situace i vztahů lidí, kteří se touží vymanit z osudově daného prostředí a uskutečnit svůj sen o normálním životě. Na rozdíl od nich i zhola nemožné dokáže Tom Cruise ve čtvrtém pokračování Mission Impossible s podtitulem Ghost Protocol. Monstra oceánů nás zavedou mezi vodní dinosaury a nejen milovníkům pamětnických filmů jsou určeny digitálně restaurované Červené střevíčky.
15.12.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (909 článků)

Na cenách kritiky mají šanci hlavně filmy Poupata a Rodina je základ státu

 
Filmový debut Poupata režiséra Zdeňka Jiráského a snímek Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka získaly po osmi nominacích na Ceny české filmové kritiky. Vítězové budou vyhlášeni 14. ledna v pražském klubu SaSaZu, oznámila Helena Uldrichová z České filmové komory, která udílení těchto cen organizuje.
19.12.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Uldrichová (3 články) , Robert Sedláček (91 článků)

Festival rozdal první ceny: poroty zaujal Poslední krok, Poupata i Kamion

 
Karlovarský festival vyvrcholí v sobotu večer defilé na červeném koberci, udílením Křišťálových glóbů i projekcí nového filmu Woodyho Allena Do Říma s láskou. Již odpoledne se předávala ocenění nestatutárních porot, které bývají předzvěstí těch hlavních. Diplomy převzali režiséři filmů Poslední krok, Poupata nebo Kamion.
07.07.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (254 článků)

Kochejte se nádherou ze Lvů: Místo sukně kalhoty, modely za statisíce a dekolt paní Vetché

 
Během udílení Českých lvů jde primárně o získání blyštivé křišťálové sošky, nyní upravené do tvaru kuželu. Co si ale budeme povídat, na této akci se celebrity snaží rovněž získat vavříny za své módní kreace.
23.02.2015 14:20 |

podobné články

Oscary ovládl příběh stárnoucího herce Birdman, získal čtyři sošky

 
Nejlepším filmem 87. ročníku prestižních cen Americké filmové akademie se stala černá komedie Birdman režiséra Alejandra Gonzáleze Iňárritua. Odnesla si celkem čtyři Oscary, včetně sošky za nejlepší režii.
23.02.2015 09:06 |

podobné články

Nominacím Českých lvů vévodilo Havlovo Odcházení

 
Při sobotních nominacích na České lvy si nejlépe vedlo Odcházení Václava Havla s dvanácti nominacemi a snímek Zdeňka Jiráského Poupata, který získal o dvě nominace méně....
06.02.2012 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4914 článků)

Vědci odhalili, jak se ze lvů stávají lidožrouti

 
Ne nadarmo se lvu přezdívá král zvířat. Tento vrcholový africký predátor v lidech odjakživa probouzel směs obdivu, úcty a bázně. Jediné štěstí, že se příslušníci našeho druhu stávají jeho kořistí jen velmi vzácně. O to mrazivější jsou ale případy, kdy se některý lev "zblázní" a vydá na cestu lidožrouta. Není žádná náhoda, že film Lovci lvů (v originále The Ghost and the Darkness ) pojednávající o dvojici lidožravých šelem útočících na Brity při stavbě transafrické železnice bývá považován za jeden z nejděsivějších filmů o souboji člověka s přírodou.
09.05.2017 20:40 |

podobné články

Zlatého medvěda získal na Berlinale čínský film

 
Zlatého medvěda pro nejlepší film letošního 64. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale získalo čínské drama Bai Ri Yan Huo (Černé uhlí, tenký led). Film si jako jediný odváží z Berlína hned dvě sošky medvědů - představitel hlavní role Liao Fan získal cenu pro nejlepšího herce.
15.02.2014 20:55 |

podobné články

Čtyři slunce ve stínu! Trojan převálcoval Rodena

 
Film Ve stínu sice na Oscarech neuspěl, za to na Českém lvu si vše vynahradil. Shrábnul cenu nejen za nejlepší herecký výkon v hlavní roli, kterou získal Ivan Trojan, ale také za nejlepší režii. A především, stal se nejlepší filmem roku 2012! Film Bohdana Slámy Čtyři slunce dopadl o poznání hůře.
02.03.2013 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (219 článků) , Bohdan Sláma (39 článků)

Issová s Ondříčkem na Českém lvu moc neslavila, ještě totiž kojí

 
Martha Issová se poprvé od porodu ukázala ve společnosti. Na předávání Českých lvů dorazila se svým partnerem, režisérem Davidem Ondříčkem, pro kterého to byl úspěšný večer. Jeho film Ve stínu získal devět sošek. Další články k tématu: Nechci být rodičem, co řve a zakazuje, říká Martha Issová VIDEO: Martha Issová poprvé ukázala dceru Františku. Je to krása, říká Martha Issová je maminkou, dcera dostala jméno Františka Oceněný Ondříček: Ze stínu vede cesta ke komedii nebo k Zátopkovi MÓDNÍ POLICIE: Žilková si spletla Lvy s matějskou, oslnila Pazderková
03.03.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (156 článků) , Martha Issová (282 článků)

MÓDNÍ POLICIE: Žilková si spletla Lvy s matějskou, oslnila Pazderková

 
Předávání Českých lvů je pro české herečky jedinečnou příležitostí obléci hvězdnou róbu. A jak ukázal letošní ročník, mnohé si v ničem nezadají s hollywoodskými kráskami, které se nedávno promenovaly na Oscarech. Ne všechny však volily oděv vhodný pro tuto příležitost. Další články k tématu: Issová s Ondříčkem na Českém lvu moc neslavila, ještě totiž kojí GLOSA: V zákulisí vypadá filmařský svátek jako okresní přebor Českým lvům kraluje film Ve stínu, s přehledem získal devět cen
04.03.2013 00:20 |

podobné články