Článek

Virus unikl z laboratoře, shodli se hosté. Moravec se hodně divil

 
Na tom, že koronavirus zřejmě opravdu unikl z čínské laboratoře, se v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 shodli někdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula a ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR Zdeněk Hostomský.
15.01.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (724 článků) , Zdeněk Moravec (38 článků)
Podobné články

Unikl z čínské laboratoře, ale nebyl vyroben, tvrdí Prymula o koronaviru

 
Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl dnes poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle. Z laboratoře se podle ministra zřejmě dostal na pokusném zvířeti. Zdroj informace neuvedl.
22.10.2020 19:00 |

podobné články

Existují jasné důkazy, že virus unikl z laboratoře ve Wu-chanu, prohlásil Mike Pompeo

 
Mike Pompeo, americký ministr zahraničí, pro stanici ABC uvedl, že existují jasné důkazy o vzniku nového koronaviru. Tvrdí, že virus unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu, kde se nákaza objevila poprvé. Peking prý mezinárodnímu společenství zamezil v přístupu k informacím o tom, co se tam doopravdy stalo. Upozornil na to web Novinky.cz.
03.05.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (119 článků)

Koronavirus unikl z čínské laboratoře? Zpráva vyvolala bouři, čílila se i diplomatka z Číny

 
Řada světových kapacit považuje původ koronaviru způsobující nemoc covid-19 za „nejistý“. Podle všech oficiálních údajů se virus rozšířil z tržnice s mořskými plody v čínském městě Wu-chan, už od počátku pandemie ale kolují další teorie, a to že smrtící koronavirus unikl z wuchanské laboratoře, podle zdroje z vlády této hypotéze věří i několik britských politiků, uvedl deník Daily Mail. Nicméně analýzy vědců z Číny, Austrálie nebo Spojených států zatím nepotvrzují, že by nový koronavirus vznikl v nějaké laboratoři.
12.04.2020 05:15 |

podobné články

Další černý rekord: Ve středu zemřelo nejvíce Čechů s covidem. Virus unikl z laboratoře v Číně, řekl Prymula

 
Ve středu padl v České republice další černý rekord. S onemocněním covid-19 zemřelo za jeden den 108 lidí, což je nejvíce od začátku epidemie. Počet nakažených jde rychle nahoru, kvůli čemuž vláda přijímá speciální opatření. Ministr zdravotnictví Roman Prymula ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně řekl, že koronavirus unikl z laboratoře v Číně.
22.10.2020 19:25 |

podobné články

Čína se ohradila proti Prymulovu vyjádření, že virus unikl z tamní laboratoře

 
Čínské velvyslanectví v Praze se v pátek ohradilo proti čtvrtečnímu vyjádření ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) ve Sněmovně ohledně čínského původu koronaviru, s nímž nyní bojuje celý svět. Ministr mluvil o tom, že vir takřka jistě unikl z čínské laboratoře, ale nebyl vytvořen uměle.
23.10.2020 13:30 |

podobné články

Koronavirus unikl z laboratoře, Čína to tutlala. Expertka ukončila dvouleté dohady

 
Molekulární bioložka z Kanady Alina Chanová působící na Harvardské univerzitě vystoupila s tím, že verze o původu koronavirové pandemie, která předpokládá, že virus unikl z wuchanské laboratoře, je čím dál pravděpodobnější. Poukázala také na to, jak pečlivě se Peking snažil ututlat počátek šíření nákazy, to je podle ní jedním z hlavních důkazů, uvedl list Daily Mail.
20.12.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Alina Alina (58 článků)

Unikl koronavirus z laboratoře? Čína odmítá spolupracovat, vinu hází na zbytek světa

 
Čína dnes odmítla plán Světové zdravotnické organizace (WHO) na druhou fázi vyšetřování původu koronaviru. Peking rozhořčilo, že plán obsahuje i hypotézu, podle níž mohl virus SARS-CoV-2 uniknout z čínské laboratoře. Informovaly o tom tiskové agentury. Čína zatím neplánuje poskytnout bezproblémovou spolupráci, vinu naopak hází na Spojené státy a na okolní země. Viní americké laboratoře i dovozce potravin.
22.07.2021 22:00 |

podobné články

Dvě laboratoře s nebezpečnými viry: Smrtící koronavirus prý unikl z jedné z nich, tvrdí teorie

 
Oficiální informace hovoří o tom, že se pandemie koronaviru rozšířila z tržnice s mořskými plody v čínském městě Wu-chan. Někteří jsou ovšem přesvědčeni o tom, že vir unikl z wuchanské laboratoře. Této teorii podle Daily Mail věří i řada předních britských politiků. Analýzy vědců z Číny, Austrálie nebo Spojených států zatím ale toto tvrzení vyvrací.
12.04.2020 12:31 |

podobné články

Prymula vystoupil: Koronavirus nebyl uměle vyroben, unikl z čínské laboratoře. Důkazy...

 
Unikl z laboratoře, vyroben uměle nebyl. S těmito slovy ve čtvrtek vystoupil před poslanci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), když popisoval nejpravděpodobnější rozšíření koronaviru z Číny do světa.
22.10.2020 19:50 |

podobné články

Unikl koronavirus z čínské laboratoře? Dohady sílí a Trump se chválí: Měl jsem pravdu

 
Média znovu věnují pozornost hypotéze, že koronavirus pochází z virologického institutu v čínském Wu-chanu. Tomuto tvrzení nasvědčuje i fakt, že tři výzkumníci této laboratoře byli v listopadu 2019 v nemocniční péči. S odvoláním na dosud nezveřejněné informace amerických tajných služeb to v neděli napsal deník The Wall Street Journal (WSJ). Čína informace popírá, na zprávu však reagoval exprezident Spojených států Donald Trump, který verzi o úniku viru z čínské laboratoře „razil“ od počátku pandemie, uvedl list Daily Mail.
26.05.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5934 článků)

Koronavirus unikl z laboratoře, je přesvědčen expert. Řekl, proč teorie o tržnici nesedí

 
Stále více vědců se domnívá, že koronavirus, který způsobil světovou pandemii, unikl z Wuchanského institutu virologie. Přestože podle oficiálních údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) a čínských vědců smrtící virus, který má na svědomí více než 288 tisíc obětí, pochází z wuchanské tržnice s mořskými plody. „To nesedí, je to očividně jen zástěrka,“ domnívá se renomovaný australský expert na Čínu Clive Hamilton, uvedla stanice Sky News.
11.05.2020 13:25 |

podobné články

Václav Moravec pryč z nedělního poledne! Ozývá se i z nečekaných stran

 
Moderátor Václav Moravec se ocitl pod palbou kvůli hostům, které si volí. Za fakt, že si Moravec pozval do Žižkovské věže předsedu ČSSD Jana Hamáčka, to schytal od bývalé poslankyně ODS Kateřiny Dostálové i od historika Petra Blažka. Padla slova o tom, že Moravec jako moderátor vyhořel.
14.10.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (724 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Petr Václav (1022 článků)

To Moravec nepřežije? Jedovatá věta v ČT. Ostře přituhuje

 
Prezident Zeman je taky odsouzený lhář, skočil moderátor Václav Moravec do řeči šéfovi poslanců ANO Jaroslavu Faltýnkovi, který se durdil, že na něj Moravec vytahuje „svědka“, který měl být odsouzen za křivou výpověď. Přežije tohle Moravec v ČT? padlo poté na sociálních sítích. Každopádně, válka mezi Pražským hradem a médii se stupňuje: V pátek Zemanův kancléř Mynář vyloučil některá média z komunikace s Hradem. V neděli padla výzva: Ať Hrad nemá žádný prostor v ČT a v Českém rozhlase.
23.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (724 článků)

Pavlík (ODS): Klaudiánova nemocnice otevřela nové centrální laboratoře

 
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi dnes za přítomnosti náměstka hejtmanky Středočeského kraje Pavla Pavlíka slavnostně otevřela nové centrální laboratoře. Centrální laboratoře vzniknou sloučením hematologické (HTO), biochemické (OKB) a mikrobiologické laboratoře do dvou podlaží v pavilonu C.
04.01.2023 19:10 |

podobné články

Konec dohadů: Koronavirus pochází z netopýrů, uzavřeli experti. Z laboratoře neunikl

 
Koronavirus způsobující nemoc covid-19 zřejmě pochází od netopýrů a na člověka se přenesl přes dalšího živočicha. Scénář, že virus SARS-CoV-2 unikl z laboratoře, je naopak „vysoce nepravděpodobný“, uvádí podle agentury AP pracovní verze studie o původu viru, na níž se podílejí odborníci ze Světové zdravotnické organizace (WHO) a Číny.
29.03.2021 10:15 |

podobné články

Přední experti bouří: Nemůžeme vyloučit, že koronavirus unikl z čínské laboratoře

 
Vědci z prestižních amerických univerzit jako Massachusettský technologický institut (MIT) a Harvardova či Stanfordova univerzita vystoupili proti závěrům týmu Světové zdravotnické organizace (WHO), který byl pátrat po původu koronaviru v čínském Wu-chanu. Specialisté WHO tvrdí, že virus nemohl uniknout z wuchanské laboratoře. „Nemůžou to vyloučit,“ bouří se experti v otevřeném dopisu, uvedl list Daily Mail.
14.05.2021 12:45 |

podobné články

Týrání vědců... Moravec se přeřekl a pak zuřil, že se hosté smějí

 
Do nedělních Otázek Václava Moravce dorazil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a stínový ministr spravedlnosti a někdejší předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Moravec oba politické hosty rozesmál, když promluvil o „týrání vědců“. „No, já bych moc nežertoval, když se podíváme, co se děje v Rusku,“ chtěl Moravec utnout smích obou politiků. A pak vytáhl na stůl „Rodinná pouta s. r. o.“ ve Vězeňské službě ČR.
20.02.2022 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (711 článků) , Václav Moravec (724 článků)

Moravec se posmíval prezidentu Zemanovi. Hosté jenom koukali

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize proti sobě zasedli europoslanci Pavel Telička zvolený za hnutí ANO a komunistka Kateřina Konečná. Jakou čeká EU budoucnost? A jaká budoucnost čeká Česko po volbách? O tom všem hosté debatovali. Tedy až potom, co Václav Moravec zaútočil na prezidenta Zemana. Strhal jeho ruštinu, strhal jeho nápady v zahraničněpolitické oblasti a zkritizoval některé Zemanovy spolupracovníky.
12.03.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (724 článků) , Kateřina Konečná (426 článků)

Moravec se divákům přiznal: Původně měli přijít úplně jiní hosté, ale odmítli mi to

 
Druhými hosty nedělních Otázek Václava Moravce České televize byli bývalý ministr dopravy Antonín Prachař a bývalý děkan Fakulty dopravní ČVUT Petr Moos. Rozmlouvali spolu o tom, jak to bude dál se stavbou dálnic v naší zemi a také s výběrem mýta na nich. Moderátor prozradil, že původně měli přijít jiní hosté, jenže Moravec od nich dostal košem.
25.03.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (128 článků) , Petr Moravec (23 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Václav Moravec (724 článků)