Článek

Vinohradská nemocnice při výměně PIP implantátů nutí ženy vzdát se nároků

 
Pražská vinohradská nemocnice podle České televize (ČT) podmiňuje výměnu vadných prsních implantátů PIP tím, že se pacientky musí vzdát nároku na případnou náhradu škody. Na podobné praktiky prý upozorňují i pacienty jiných nemocnic a klinik při výměnách těchto implantátů. Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) je to nemorální.
20.06.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)
Podobné články

Velmi netradiční rozhovor s hercem Pavlatou: V televizi mohou některá slova vypípat, u psaného textu to nejde. Takže...

 
„Co se stalo v tomto roce? Jak to vyjádřit graficky na papír? Třeba v televizi k tomu mají tu velkou možnost některá slova vypípat, což ale u psaného textu nejde. Čili já bych na ty vaše otázky řekl jenom toto: píp, píp a píp. Pak ještě píp a P. F.," překvapil herec, režisér, novinář a bývalý člen Rady Českého rozhlasu Michal Pavlata ParlamentníListy.cz, které se snažily s hercem natočit bilanční rozhovor.
16.12.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlata (41 článků)

Výměna PIP implantátů bude bezplatná jen ze zdravotních důvodů

 
Na bezplatnou výměnu vadných prsních implantátů PIP budou mít nárok pouze pacientky u nichž byla původní operace provedena ze zdravotních důvodů.
15.02.2012 17:40 |

podobné články

Náhrady implantátů PIP by pojišťovny měly hradit jen části žen

 
Ženám, které mají v těle prsní implantát značky PIP, by nový měly hradit pojišťovny. Týká se to ale jen těch, které implantát dostaly kvůli prodělané rakovině prsu nebo vrozené vadě. Ty, které si jej nechaly voperovat z kosmetických důvodů, pojišťovna nový hradit nebude. Odstranění vadného implantátu ale bude proplácet všem ženám. Plyne to z analýzy ministerstva zdravotnictví.
15.02.2012 18:30 |

podobné články

Případ vadných silikonů se vrací. Nebezpečné prsní implantáty mělo i 2000 Češek

 
Francouzský kasační soud ve středu nařídil nový proces v kauze vadných prsních implantátů francouzské firmy PIP, které dostaly desítky tisíc žen po celém světě.. Včetně Češek. Podle agentury AFP tak zrušil dřívější rozhodnutí jednoho francouzského soudu, který zprostil odpovědnosti certifikační společnost TÜV. Tento německý gigant zodpovídal za to, že PIP splňuje evropské normy týkající se prsních implantátů před jejich uvedením na trh.
10.10.2018 23:55 |

podobné články

Ženy s novými »PIP« prsy z Francie: Jděte na vyšetření!

 
Nová prsa mají svá rizika, a ne že ne… Státní zdravotní ústav doporučuje ženám, které si je nechaly zvětšit pomocí implantátů od firmy Poly Implant Prothese (PIP) z Francie, aby zašly na prohlídku.
04.01.2012 12:15 |

podobné články

Sezona infarktů: Nepodceňujte podzimní počasí! Může zabít i třicetileté jedince! 5 omylů, které berou život...

 
Píp, píp, píp... pííííííp! A smrt! Srdečním infarktem onemocní v Česku ročně kolem 40 000 lidí. „Téměř 40 procent z nich však umírá dříve, než dojde k prvnímu kontaktu se zdravotnickým zařízením,“ varoval o víkendu prof. MUDr. Petr Widimský. Ne že by špatně fungovala záchranka, ale protože si pomoc nezavoláme.
22.10.2012 12:05 |

podobné články

Přijel na kole na místo upálení Jana Husa a nadával na politiky: Všude se kecá o pravdě. Nahoru se vždy dostanou ...

 
REPORTÁŽ Někdy se divím, že těm lidem není stydno. Věří se kdejakým ideálům, ale nahoru se vždycky dostanou jen píp, píp, píp. Takto se vyjádřili ohledně vysoké politiky Češi, kteří přijeli do německé Kostnice na místo, kde byl před šesti sty lety upálen Mistr Jan Hus. Někteří návštěvu Husova kamene spojili s dovolenou, jiní navštívili příbuzné v emigraci, další přijeli jen kvůli uctění památky církevního reformátora.
08.07.2015 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (151 článků)

Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou

 
Podle údajů Americké společnosti estetické a plastické chirurgie si nechalo v loňském roce zvětšit v USA prsa přes 300 tisíc žen. Nejčastějším důvodem, který ženy uvádějí, je, kromě viditelného zlepšení vzhledu, hlavně zvýšení sebevědomí, které s tím souvisí. Zvětšení prsou neboli augmentace je operace méně náročná, která přináší výborné výsledky. Většinou už po týdnu je možné se vrátit k běžným činnostem. Když se řekne zvětšení prsou, většina žen si představí automaticky silikonové implantáty. S nimi se pojí některé nepodložené obavy, například, zda zvětšení prsou zvyšuje riziko rakoviny prsu, systémového nebo autoimunitního onemocnění. Žádné vědecké studie takovou souvislost neprokázaly, stejně jako nejsou důkazy o tom, že by implantáty nějakým způsobem ovlivňovaly těhotenství nebo kojení. Je třeba ale vědět, že prsní implantáty je vhodné sledovat. Značek implantátů je na trhu hodně, například Motiva nabízí implantáty s bezpečnostní technologií Q-chip. Ten díky unikátnímu kódu, který je registrován v databázi, umožňuje lékařům všude na světě dohledat potřebné informace o implantátu. Implantáty s čipem nabízí například luxusní klinika estetické medicíny v centru prahy Brandeis Clinic. Po určité době by měly, ale nemusejí, být implantáty vyměněny. Ze strany výrobců není omezena doba jejich použití, nicméně existuje doporučení Americké lékové agentury (Food and Drug Administration, FDA), které říká, že by měl být implantát vyměněn po 10 letech. Co vede ženy k tomu, že si nechávají prsa zvětšit? Přitažlivější postava, která má jasněji vykreslené kontury hrudníku, přání, aby jim oblečení lépe padlo, nebo potřeba řešit změnu postavy v souvislosti s těhotenstvím a kojením. Méně častým důvodem je asymetrie prsů, kdy jeden je výrazně větší než druhý. Pokud zvažujete zvětšení prsou, pak byste měla být zdravá a také byste měla mít realistická očekávání od zákroku. Zvětšení poprsí se nejčastěji provádí s použitím silikonových implantátů, protože je tělo dobře snáší. Od okamžiku rozhodnutí ke splněnému snu vás bude čekat několik fází. Nejdříve vyhledáte lékaře, případně vícero, a u nich absolvujete konzultaci. Během... Čtěte více Příspěvek Nejžádanější plastickou operací je po liposukci zvětšení prsou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.08.2015 08:20 |

podobné články

Odstranit implantáty od PIP doporučují i Němci!

 
Německo v pátek doporučilo výměnu prsních implantátů od firmy PIP. Informuje o tom agentura AFP.
06.01.2012 22:50 |

podobné články

Zakladatel firmy PIP dostal za vadné prsní implantáty čtyři roky

 
Zakladatel francouzské firmy PIP Jean-Claude Mas byl dnes odsouzen za výrobu vadných prsních implantátů. Soud ho poslal na čtyři roky do vězení, informovaly světové agentury. Vadné implantáty se prodávaly i v České republice. Žaloba evidovala více než 4100 protržených voperovaných náhrad a 2700 žen, u kterých vyvolaly implantáty záněty. Masův právník Yves Haddad se nechal slyšet, že se proti verdiktu odvolá.
10.12.2013 12:35 |

podobné články

Výměnu orsních implantátů by měly hradit kliniky, píše ministerstvo

 
Výměnu vadných silikonových implantátů PIP pacientkám, které podstoupily zákrok z kosmetických důvodů, by měly zaplatit plastické kliniky. Takto se vyjádřilo ministerstvo zdravotnictví ve svém stanovisku, které ovšem není právně závazné. Pacientkám tedy mnohdy může pomoci jen soud.
15.02.2012 19:30 |

podobné články

Výměny vadných PIP implantátů pacientkám po rakovině prsu začaly: Šlo to jako po másle!

 
Prošly si rakovinou prsu, dostaly náhradní implantát a doufaly, že budou mít od operací navždy pokoj. Jenže zhruba 2000 českých žen teď čeká výměna těchto prsních implantátů.
12.03.2012 12:10 |

podobné články

Brazílie pozastavila prodej silikonových implantátů, kvůli skandálu s výrobky PIP

 
Brazílie dočasně zakázala prodej silikonových implantátů nemocnicím a klinikám. Brazílie patří mezi státy s největším počtem plastických operací. Ročně si tam nechává upravit poprsí silikonovými implantáty přes 160 tisíc žen
22.03.2012 08:30 |

podobné články

Z vadných prsních implantátů vzniklo neobvyklé umělecké dílo

 
Francouzská umělkyně Camille Lorinová si pro svou novou uměleckou instalaci vybrala neobvyklý materiál. Je jím několik set vadných prsních implantátů firmy PIP, které umístila do tenkých černých punčoch a zavěšené pod stropem vystavila ve francouzském městě Marseille.
21.04.2013 10:35 |

podobné články

Ženy s implantáty PIP si nechtějí znovu hradit operace. Chystají žalobu

 
Ženy, kterým plastičtí chirurgové voperovali vadné prsní implantáty z kosmetických důvodů, zatím nemají nárok na bezplatný opravný zákrok. Iniciativa Vadné implantáty PIP už chystá hromadnou žalobu.
17.02.2012 22:05 |

podobné články

Církev by se svých nároků měla vzdát, myslí si publicista

 
Publicista Miroslav Žák píše na svém blogu o církevních restitucích. Reaguje na své čtenáře, kteří píšou do diskuzí, a vysvětluje svůj postoj. Má za to, že církve mají nárok na navrácení toho, co jim komunisté ukradli, ale po tom, co se z restitucí stalo, by se tohoto nároku měly vzdát.
05.10.2012 12:30 |

podobné články

Všechny ženy s vadnými implantáty mají mít výměnu zdarma, tvrdí sdružení

 
Výměnu potenciálně nebezpečných prsních implantátů francouzské společnosti PIP by měly mít zdarma i ženy, které podstoupily operaci z čistě estetických důvodů. Tvrdí to právní rozbor, který v úterý představila Platforma zdravotních pojištěnců.
17.01.2012 11:10 |

podobné články

O platbách za odstranění vadných implantátů bude muset rozhodnout soud

 
Ministerstvo zdravotnictví zatím nezveřejnilo svůj obecný právní názor, jak by měly postupovat ženy, které si z kosmetických důvodů nechaly voperovat vadné prsní implantáty PIP a mají s nimi problémy. Mluvčí resortu Vlastimil Sršeň Novinkám sdělil, že nelze očekávat, že by názor ministerstva měl závazný charakter. Jestli budou mít ženy nárok na proplacení operace, bude muset zřejmě rozhodnout soud.
27.01.2012 15:30 |

podobné články

Opotřebení materiálu, žertuje Mašlíková o výměně silikonových implantátů

 
Moderátorka Hana Mašlíková (35) musela na operaci. Po jedenácti letech šla na výměnu silikonových implantátů. Jak zdůraznila v pořadu Limuzína na televizi Óčko, nešlo o estetický, nýbrž zdravotní problém.
20.05.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Hana Mašlíková (417 článků)