Článek

Vinklátová (SLK): Muzeum Českého ráje představuje sbírky, zrestaurované díky evropským penězům

 
Pouhá čtyři písmena: IROP. Integrovaný regionální operační program. Jeho prostřednictvím se v Česku rozdělují peníze poskytnuté z evropských fondů, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
17.01.2023 06:40 |

podobné články

Podobné články

Vinklátová (SLK): Bělohlávkův betlém zkrásněl, představí se v létě v muzeu v Turnově

 
Práce na restaurování betléma Michala Bělohlávka ze sbírky Muzea Českého ráje v Turnově dokončili restaurátoři z firmy Ateliéry Bárta. Betlém představuje dílčí část ze souboru sbírek, které muzeum obnovuje v rámci projektu spolufinancovaného z Integrovaného regionálního operačního programu.
24.05.2022 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Bárta (8 článků)

Děti ráje po čtyřsté: kulhající David a omládlá Šmuclerová

 
Muzikál Děti ráje je zřejmě nekonečný. Diváci ho v pražské GoJa Music Hall viděli už po čtyřsté. Na slavnostní představení dorazil zraněný Michal David i Libuše Šmuclerová, jež po boku Dominika Haška vyloženě mládne. Další články k tématu: Vaculík prohrál sázku, klaněl se Tofimu za 300. reprízu Dětí ráje Bartošová končí v muzikálu Děti ráje, producentům došla trpělivost Bartošová na Děti ráje nepřišla, Pergnerovou doprovodil přítel
10.11.2013 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (502 článků) , Michal David (1628 článků) , Libuše Šmuclerová (45 článků)

Vinklátová (SLK): Českolipské muzeum zavede do uranového dolu a nabídne dobrovolné vstupné

 
Po dvouleté přestávce znovu zahajuje provoz Vlastivědné muzeum a galerie České Lípě. Kromě stavebních rekonstrukcí, které přinesly nová okna a nové či repasované dveře, prošly úpravami i samotné muzejní expozice. Pro své návštěvníky uchystalo muzeum několik novinek.
26.02.2022 11:20 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Úpravy muzea přinesou víc minerálů i novou fotogalerii Viléma Heckela

 
Rekonstrukci jednoho ze svých objektů chystá Muzeum Českého ráje v Turnově. Jde o dům číslo popisné 72 ve Skálově ulici.
27.01.2020 15:10 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Turnovské muzeum získá nový sál a vystaví snímky Viléma Heckela

 
Rekonstrukce domu číslo 72 v turnovské Skálově ulici, který patří k areálu Muzea Českého ráje, úspěšně pokračuje. Její první etapa skončila, následovat budou další dvě. V budoucnu bude kromě provozně technického využití sloužit i k výstavním účelům.
16.10.2021 12:35 |

podobné články

SLK: Zásadní je stabilita fungování Krajské nemocnice Liberec

 
Obvinění generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec, a.s. (KNL) MUDr. Luďka Nečesaného bylo tématem poslední schůzky krajských zastupitelů hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) , předsednictva SLK a klubu předsednictva SLK a klubu Starostů v Liberci. Předsedkyně dozorčí rady KNL Lena Mlejnková informovala přítomné o mimořádném jednání dozorčí rady dne 27. 6. 2015.
17.07.2015 09:36 |

podobné články

Národní muzeum představuje své cirkusové sbírky na mezinárodním festivalu

 
Národní muzeum představuje své cirkusové sbírky na Mezinárodním festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná.
20.08.2016 11:40 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Kachle z hradu Návarov zdobí granátová jablka i vyšpulené pozadí

 
K největším v Libereckém kraji patří soubor kachlů a jejich fragmentů z hradu Návarov. Pochází z větší části z archeologické sbírky Městského muzea v Železném Brodě, kam se dostal jako součást takzvané Vaníčkovy sbírky.
17.10.2022 05:40 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Kachle z hradu Návarov zdobí granátová jablka i vyšpulené pozadí

 
K největším v Libereckém kraji patří soubor kachlů a jejich fragmentů z hradu Návarov. Pochází z větší části z archeologické sbírky Městského muzea v Železném Brodě, kam se dostal jako součást takzvané Vaníčkovy sbírky.
17.10.2022 19:35 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Severočeské muzeum chystá výstavu o českých Vánocích v Bulharsku, obdrží dotaci od kraje

 
Mimořádný příspěvek Severočeskému muzeu v Liberci schválila rada kraje. Činí téměř čtyři sta tisíc korun. Díky němu se s umem českých výtvarníků a designérů seznámí bulharské publikum. Muzeum totiž chystá v Českém centru v Sofii reprízu nedávné úspěšné výstavy Design Vánoc.
08.09.2022 05:40 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Doplňování sbírek je jednou ze základních funkcí našich muzeí

 
Celkem 630 máchovských knih má ve svých sbírkách Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Sbírka tak patří vedle Památníku národního písemnictví a Národní knihovny k největším. Více než 120 knih z této sbírky je k vidění v expozici K. H. Máchy v Doksech.
17.02.2020 08:41 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Vlastivědné muzeum a galerii čeká snížení energetické náročnosti

 
Stavebními úpravami prochází Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, které je uzavřené až do února příštího roku. Cílem rekonstrukce je snížení energetické náročnosti budovy.
06.02.2020 18:31 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Důlní vozíky i 3D mapa. Muzeum v České Lípě chystá expozici o těžbě uranu

 
Poválečná těžba uranu poznamenala Českolipsko na mnoho desítek let, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. S touto kapitolou historie regionu seznámí nová expozice, kterou chystá Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě připravuje v suterénu pod jižním a jihozápadním křídlem budovy.
12.02.2020 10:56 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Zámek v Horní Branné přežil i třicetiletou válku. Dnes je v něm muzeum

 
Kdo putuje do nejvyšších českých hor, neměl by při své cestě vynechat obec Horní Branná, která se nalézá nedaleko Jilemnice. Pyšní se tu malebným zámkem, v němž kromě jiného sídlí také malé muzeum.
14.10.2020 10:10 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Jizerskohorské technické muzeum zvítězilo v celostátní soutěži památkářů

 
Celostátní věhlas získalo Jizerskohorské technické muzeum, jež vdechlo život bývalé nevyužívané textilní továrně v Bílém Potoce pod Smrkem. V osmém ročníku soutěže Patrimonium pro futuro, vyhlašované Národním památkovým ústavem, ve své kategorii zvítězilo.
06.12.2021 22:25 |

podobné články

Vinklátová (SLK): Liberecké muzeum restaurovalo 900 fotografií z přelomu 19. a 20. století

 
Severočeské muzeum v Liberci v květnu uzavřelo projekt na restaurování fotografií z vlastních sbírek. Do restaurovaného souboru bylo vybráno 900 sbírkových předmětů různých formátů. Tvořen je zejména historickými fotografiemi architektury a života starého Liberce z přelomu 19. a 20. století, třetinu restaurovaného celku pak tvoří snímky z druhé světové války.
31.08.2022 06:45 |

podobné články

Nejstarší muzeum u nás slaví 200 let existence. Zpívá o něm i Nohavica

 
Slezské zemské muzeum v Opavě slaví 200leté výročí. Své sbírky otevřelo 1. května 1814 a je tak nejstarším veřejným muzeem na českém území. Původně vzniklo jako tzv. gymnasijní muzeum v budově sněmovny (dnešní Zemský archiv) a sloužilo kromě obecné veřejnosti také výuce žáků gymnázia. V současnosti je se svými 2,4 miliony sbírkových předmětů třetím největším muzeem v České republice a setkat se s ním můžeme také v písni Jaromíra Nohavici Muzeum.
30.04.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (237 článků)

Ministr Brabec slavnostně otevře Dům přírody Českého ráje

 
V Dolánkách u Turnova slavnostně otevřou Dům přírody Českého ráje vybudovaný v rámci programu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Dům přírody. Nové návštěvnické centrum Českého ráje otevře ministr životního prostředí Richard Brabec, společně s ředitelem AOPK Františkem Pelcem a hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.
02.04.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (473 článků) , Martin Pelc (2 články)

Vinklátová (SLK): Semilské krematorium zkrásní díky penězům z kraje

 
Více než deseti miliony korun přispěl letos ze svého dotačního fondu na obnovu památek Liberecký kraj. Jednou z památek, které se dočkaly podpory, je semilské krematorium. Město Semily obdrželo od kraje 139 tisíc korun, které využije na obnovu oken a vstupních dveří krematoria.
05.11.2021 04:45 |

podobné články