Článek

Vím, proč se bojíte Sputniku, padlo od Okamury. Ale také jiné zprávy

 
O Ruské vakcíně Sputnik toho bylo v posledních dnech napsáno hodně. Čeští i slovenští odborníci nejednou prohlásil, že by tato vakcína měla být prověřena Evropskou lékovou agenturou. Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury Jiří Kobza má však za to, že kořeny obav ze Sputniku planou z toho, že by tzsto vakcína opravdu mohla fungovat.
04.03.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Svoboda (475 článků)
Podobné články

Vím, vím, vím, vím, vím... Andrej Babiš sepsal tento odvážný dopis voličům

 
Lídr hnutí ANO a podnikatel Andrej Babiš sepsal dopis voličům, ve kterém se představuje občanům, přibližuje jim svou minulost a své plány a program, který chce prosazovat, pokud uspěje v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Zároveň zájemce zve k setkání v regionech. "Pojďme se potkat. Může být líp, záleží na nás všech," vyzývá Babiš.
02.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22494 článků)

Slovensko odtajnilo smlouvu o nákupu Sputniku. Musí za vakcíny zaplatit, i když je nezíská

 
Slovensko se zavázalo zaplatit za dva miliony dávek vakcíny Sputnik V proti covidu-19 i v případě, že očkovací látku nepřevezme a ruský dodavatel kontrakt v hodnotě 19,9 milionu dolarů (426 milionů korun) neporušil. Podle slovenských médií to vyplývá z kupní smlouvy, kterou zveřejnilo slovenské ministerstvo zdravotnictví. Nákup Sputniku V dříve vyvolal spory nejen mezi Bratislavou a Moskvou, ale i ve slovenské vládní koalici. Očkování zmíněnou vakcínou v zemi zatím nezačalo, byť prvních 200 000 dávek Sputniku V převzalo pětimilionové Slovensko již na začátku března.
30.04.2021 22:40 |

podobné články

Slováci upozornili na problém, stihl je hněv Moskvy. Matovič šil do „nepřátel Sputniku“

 
Slováci upozornili na problém se šaržemi vakcín Sputnik V a stihl je hněv Moskvy. Slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) porušil podle Rusů smlouvu tím, že zadal testování dodané zásilky Sputniku laboratoři, která není součástí sítě oficiálních laboratoří EU. Slovensko nní reaguje tím, že bude podle ministra zdravotnictví Lengvarského používat jen vakcíny schválené certifikovanou laboratoří nebo unijní lékovou agenturou EMA. Sputnik schválení nemá. Ministr financí Igor Matovič v pátek na tiskovce kritizoval „nepřátele Sputniku“.
08.04.2021 17:40 |

podobné články

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

„Bratrovražda“ Okamury. Nácek? Rasista? Padlo toho víc. Zapojil se Kalousek nebo Drahoš

 
Bývalý poslanec Stanislav Křeček se ve středu ujal funkce ombudsmana a složil slib do rukou místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD), který na poslední chvíli zastoupil prvního místopředsedu Vojtěcha Filipa (KSČM). Celá situace vyvolala značný rozruch. Do Okamury se pořádně opřel jeho vlastní bratr Hayato Okamura, který svým vyjádřením – bráno v nadsázce – spáchal „politickou bratrovraždu“. „Skládá slib do rukou nácka a rasisty. To Křečkovi sedí,“ zní další z ostrých reakcí nejen od reprezentantů české politické scény. Předseda poslanců topky Miroslav Kalousek si neodpustil poznámku, že mnohem příhodnější datum na složení slibu by byl 25. únor.
19.02.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7383 článků) , Stanislav Křeček (529 článků) , Vojtěch Filip (1512 článků) , Hayato Hayato (5 článků)

Ivan David: Zprávy o Sputniku, této "hybridní nebezpečné" vakcíně

 
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek konečně oznámila, že zahájila postup v oblasti odborného zkoumání Sputniku V. Experti určí shodu vakcíny s normami EU pro účinnost, bezpečnost a kvalitu.
10.03.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1982 článků) , David David (908 článků) , David David (689 článků)

Hamáček vstává z bahna, handl Vrbětic s Rusy nikdo nepotvrdil a záhadné volno před výbuchem

 
Kauza Vrbětice v Česku znovu ožila a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) byl podle svých slov vláčen bahnem, ze kterého zvolna vstává. Objevily se nové informace o jeho plánované cestě do Moskvy pro vakcínu Sputnik V. Seznam Zprávy uvedly, že měl v plánu vyměnit „tiché odložení“ kauzy Vrbětice za milion Sputniků. Hamáček to odmítá, mluví o lžích. Web přišel i se svědectvím Hamáčkova stranického kolegy, kterému měl 15. dubna říct, že do ČR přiveze milion dávek Sputniku a zachrání tak ČSSD od volebního debaklu. Ukázalo se, že jím byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Podle zjištění Blesk Zpráv se neuskutečněnou cestou zabývá protimafiánský policejní útvar. A podle serveru iROZHLAS.cz policie na dva dny zadržela majitele areálu, šéfa zbrojařské firmy Imex Group Petra Bernatíka. Den před výbuchem dal totiž brigádníkům nečekaně volno a v areálu byl sám.
04.05.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3643 článků) , Jan Hamáček (3167 článků) , Miloš Zeman (25756 článků)

„Zpochybnil utrpení v táboře.“ Piráty pobouřily výroky Okamury o Letech, podpoří odvolání

 
Pirátská strana bude hlasovat pro odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Hlasování se uskuteční kvůli jeho výrokům o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku. Poslanecký klub Pirátů se na odvolání Okamury jednomyslně shodl. Návrh na odvolání Tomia Okamury podali lidovci, podporu dostali i od TOP 09, STAN a některých představitelů ODS a ČSSD.
12.02.2018 18:30 |

podobné články

Ornella pátrá, radí, informuje: Vím, kde byl Putin, vím, proč má Paroubek sexy mozek, a vím, jak se to dělá s koněm!

 
Ornella Koktová má pod kontrolou naprosto vše. V novém díle svého videoblogu neopomíná vnést světlo do džungle ruské politiky i svého soužití s Pepou Koktou.
17.03.2015 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Josef Kokta (980 článků)

Řeší se Dukovany, nákup Sputniku V, schyluje se k další válce o Krym. A „najednou“ kauza Vrbětice? Markéta Šichtařová tuší a připomíná Irák

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podlézavost jiným mocenským blokům dýchá z čerstvých zpráv o výbuchu ve Vrběticích. Proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že se celá kauza „najednou“ po tolika letech medializovala zrovna v okamžiku, kdy se rozhoduje o dostavbě Dukovan, řeší se nákup Sputniku V a současně se schyluje k další válce o Krym i s nějakou podobou americké účasti? Nejen tuto otázku klade Markéta Šichtařová a připomíná, jak neblaze se tajné služby vyznamenaly s údajnými zbraněmi hromadného ničení a vyprovokováním války v Iráku.
25.04.2021 17:55 |

podobné články

Řeší se Dukovany, nákup Sputniku V, schyluje se k další válce o Krym. A „najednou“ kauza Vrbětice? Markéta Šichtařová tuší a připomíná Irák

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podlézavost jiným mocenským blokům dýchá z čerstvých zpráv o výbuchu ve Vrběticích. Proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že se celá kauza „najednou“ po tolika letech medializovala zrovna v okamžiku, kdy se rozhoduje o dostavbě Dukovan, řeší se nákup Sputniku V a současně se schyluje k další válce o Krym i s nějakou podobou americké účasti? Nejen tuto otázku klade Markéta Šichtařová a připomíná, jak neblaze se tajné služby vyznamenaly s údajnými zbraněmi hromadného ničení a vyprovokováním války v Iráku.
25.04.2021 23:00 |

podobné články

Topolánek s Kalouskem tepou ODS za snížení daní. „Proč se bojíte nechat lidem více jejich peněz?“ pustil se do kritiků Fiala

 
„ODS najela na Tlustý populismus,“ ozývá se po podpoře zrušení superhrubé mzdy a snížení daní od bývalého premiéra a předsedy občanských demokratů Mirka Topolánka. Aktuální šéf ODS však s kritikou své strany nesouhlasí. „Jsem rád, že máme najednou tolik strážců rozpočtové odpovědnosti,“ zní od Fialy s údivem, proč kritici tvrdí, že na snížení daní stát „nemá“. „Kdo mi to chce tvrdit? Proč se bojíte nechat lidem více jejich peněz? A neměl by naopak stát šetřit na svém provozu? ptá se. Ukázal, kde by chtěl výpadek příjmů nahradit.
20.11.2020 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2340 článků) , Miroslav Kalousek (7383 článků)

Sputnik jde do Rakouska. Ivan David: Spiknutí Merkelové. A byznys za Topolánka

 
Europoslanec za SPD Ivan David se na svém faceboookovém profilu rozepsal o tom, jak Rakousko získá mezi dubnem a červnem jeden milion dávek ruské vakcíny Sputnik. Rakouská vláda současně jedná i o licenční výrobě ruské vakcíny. Ke Sputniku se také ve svém komentáři na serveru Info.cz rozpovídal Karel Barták, který si povšiml toho, že německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý hovořili s ruským prezidentem Vladimirem Putinem právě o využití Sputniku V v evropské očkovací kampani proti covidu-19.
01.04.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3643 článků) , Angela Merkelová (2740 článků) , Karel Barták (13 článků) , Emmanuel Macron (519 článků) , Ivan Ivan (1982 článků) , David Angelo (9 článků) , David David (908 článků) , David David (689 článků)

Sputnik jde do Rakouska, my nic. Ivan David: Spiknutí Merkelové. A byznys za Topolánka

 
Europoslanec za SPD Ivan David se na svém faceboookovém profilu rozepsal o tom, jak Rakousko získá mezi dubnem a červnem jeden milion dávek ruské vakcíny Sputnik. Rakouská vláda současně jedná i o licenční výrobě ruské vakcíny. Ke Sputniku se také ve svém komentáři na serveru Info.cz rozpovídal Karel Barták, který si povšiml toho, že německá kancléřka Angela Merkelová i francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý hovořili s ruským prezidentem Vladimirem Putinem právě o využití Sputniku v evropské očkovací kampani proti covidu-19.
01.04.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3643 článků) , Angela Merkelová (2740 článků) , Karel Barták (13 článků) , Emmanuel Macron (519 článků) , Ivan Ivan (1982 článků) , David Angelo (9 článků) , David David (908 článků) , David David (689 článků)

Novinářka vlepila facku redaktorovi Sputniku. Do dění vstoupil Rozhlas a tamní boss Pokorný dostal taky. Ale libově. Mlask. Mlask. Pouze na PL

 
Dne 23. listopadu vyšel na irozhlas.cz článek, který informoval o incidentu, kdy redaktorka Deníku N Petra Procházková nejdříve vulgárně a poté i fyzicky napadla redaktora Sputniku Vladimíra Frantu. To, jak o situaci irozhlas.cz informoval, se ovšem nelíbilo radnímu ČRo Tomáši Kňourkovi. Ačkoliv ředitel zpravodajství Jan Pokorný a ani šéfredaktor Radek Kedroň v článku problém neviděli, Rada Českého rozhlasu jednoznačně odhlasovala porušení Kodexu Českého rozhlasu.
21.12.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (166 článků) , Jan Pokorný (154 článků) , Jan Pokorný (13 článků) , Radek Petr (229 článků) , Petr Rada (278 článků)

Průlom: EU příznivě rozhodne o Sputniku. V Česku to nikdo nepsal

 
Covidový pas, tedy certifikát umožňující volné cestování po Evropě, by měl zahrnovat kromě vakcín schválených Evropskou lékovou agenturou i ty látky, které potvrdily úřady samotných členských států. Týkat by se to tedy mělo ruského Sputniku i čínského Sinopharmu. Jasno bude po 17. březnu, kdy Evropská komise návrh představí. Není to tak dlouho, co se někteří smáli těm, co se nechají očkovat Sputnikem, že je pustí leda tak na Krym.
11.03.2021 14:15 |

podobné články

Richard Seemann: EMA konečně zahájí kontrolu Sputniku

 
Zatímco Rakousko a nyní i Německo již jedná o objednávce „Sputniku V“ s Ruskem, což bylo oznámeno na včerejším jednání ministrů zdravotnictví EU, Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) teprve příští týden začne přezkoumávat její vědeckou kvalitu.
09.04.2021 07:40 |

podobné články