Článek

Vilímec (ODS): Výkřiky, že gigafactory představuje investiční neúspěch, jsou pokrytecké

 
Prohlášení senátora a krajského zastupitele Vladislava Vilímce ke Gigafactory a postoji krajské koalice k projektu
21.11.2023 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (22 článků)
Podobné články

A zase o kousek evropštější. Fiala představil, jak voličům sebere jeden den

 
Vláda dnes schválila ústavní novelu a nový předpis o správě voleb, předpokládající mj., že by se volby nově od roku 2026 mohly konat jen v pátek od 07:00 do 22:00. Volby tak dle premiéra Petra Fialy (ODS) budou „modernější“ a přiblíží se „evropským standardům“. Dále dnes vláda udělila kladné stanovisko k nezávaznému memorandu o porozumění se společností Volkswagen o výstavbě gigafactory na baterie pro elektromobily v Líních u Plzně. Proti výstavbě gigafactory v místě pátého nejvyužívanějšího letiště v ČR přitom protestují tisíce občanů i dotčené obce.
01.02.2023 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

Česko jedná s pěti zájemci o výstavbu gigafactory, opozice hovoří o vládním debaklu

 
Česká republika jedná s pěti potenciálními investory na výstavbu továrny na baterie pro elektromobily na svém území. Jsou z různých kontinentů. Jde o investice od nižších do vyšších jednotek miliard eur. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN).  Koncern Volkswagen dnes oznámil, že v současnosti nebude rozhodovat o výstavbě další gigafactory, která mohla stát v ČR. Rozhodnutí odložil nejméně na rok 2025.
01.11.2023 15:30 |

podobné články

Bělobrádek: Podle některých zpráv se má v Česku postavit Tesla Gigafactory

 
Podle některých zpráv se má v Česku postavit Tesla "GIGAFACTORY" jako druhá na světě na výrobu baterií a elektromobilů.
21.11.2016 05:30 |

podobné články

Vláda chce být u stavby „gigafactory” na baterie do elektromobilů. Stát má 50 miliard

 
Vláda v pondělí schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).
26.07.2021 18:15 |

podobné články

Gigafactory na výrobu baterií do elektromobilů v Česku? Projektu se otevírají dveře

 
Pondělní vláda přinesla změny i na úrovni elektromobilů. Vláda totiž schválila memorandum mezi státem zastoupeným Ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Informoval o tom vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).
26.07.2021 22:05 |

podobné články

První krok k výstavbě Gigafactory. MPO a ČEZ uzavřely memorandum

 
Memorandum ohledně přípravy projektu továrny na bateriové články do elektromobilů, tzv. Gigafactory, uzavřely Ministerstvo průmyslu a ČEZ.
28.07.2021 07:40 |

podobné články

Volkswagen posunul rozhodnutí o gigafactory na baterie o půl roku, informoval Havlíček

 
Automobilka Volkswagen odložila rozhodnutí o výstavbě takzvané gigafactory na výrobu automobilových baterií o půl roku na pololetí roku 2022. O umístění továrny se uchází i Česko.
11.10.2021 12:10 |

podobné články

CzechInvest: Vhodná lokalita pro Gigafactory se vybírala rok a půl. Ve hře bylo třináct různých míst

 
Agentura CzechInvest pomáhala vybírat vhodnou lokalitu pro Gigafactory téměř rok a půl. Ve hře bylo 13 míst po celé České republice. Jako jediná možná lokalita pro továrnu na výrobu autobaterií do elektromobilů v ČR se nakonec ukázalo letiště Líně.
18.11.2022 14:30 |

podobné články

Hubáčková (KDU-ČSL): Od počátku jsem proti gigafactory. Nejsme občané druhé kategorie

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované výstavbě Gigafactory na Plzeňsku.
07.03.2023 14:15 |

podobné články

Velvyslanec: Jednání o gigafactory s Koreou komplikuje přijetí amerického plánu

 
Jednání o gigafactory v ČR s jihokorejskými partnery se komplikují přijetím amerického plánu na dotování výroby spojené s ekologickou transformací, takzvaného Inflation Reduction Act (IRA).
08.04.2023 14:00 |

podobné články

„Budou zanikat provozy. Lidé přijdou o práci.“ A do toho nepřiklepnutá Gigafactory…

 
Novou továrnu gigafactory na baterie Volkswagen v Česku zatím nepostaví. Předseda představenstva Oliver Blume uvedl, že vzhledem k situaci na trhu včetně pomalejšího náběhu trhu s elektromobily v Evropě prozatím neexistují obchodní důvody, proč rozhodnout o dalších lokalitách. Pro Česko to není dobrá zpráva, především pak když český automobilový průmysl prochází dramatickou transformací, uvedl v pořadu Interview ČT24 viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Česká republika se musí zatraktivnit pro další zahraniční investory.
03.11.2023 06:05 |

podobné články

Vilímec (ODS): Úspory ze stavebního spoření bude možné využít na studium

 
Úspory ze stavebního spoření by mohli lidé do budoucna využít na úhradu vysokoškolského studia. Navrhuje to poslanec a expert na daňové otázky Vladislav Vilímec z ODS.
22.05.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (22 článků)

Vilímec (ODS): Obce by měly získat vyšší podíl na daňových výnosech. Stejně jako kraje

 
Obcím by se měl v příštích letech zvýšit a postupně sjednotit procentní podíl na daňových výnosech. Myslí si to poslanec ODS Vladislav Vilímec, který spolu s předsedou poslaneckého klubu Zbyňkem Stanjurou a poslancem Adolfem Beznoskou podal pozměňovací návrh k zákonu o rozpočtovém určení daní. Ten v současné podobě zvyšuje podíl daňových výnosů pouze krajům. Zákonem se bude dnes zabývat rozpočtový výbor.
06.05.2015 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (22 článků)

Vilímec (ODS): Chceme zachovat právo obcí mluvit do vyplácení dávek na bydlení

 
Obce by i nadále mohly promlouvat do vyplácení doplatků na bydlení v ubytovnách na svém území. Neposkytovaly by sice závazný souhlas, úřadům práce by ale pro jejich rozhodování dodávaly důležité podklady. Úřady práce by je měly zohlednit. Počítá s tím pozměňovací návrh k aktuálně projednávané vládní novele zákona o hmotné nouzi, jenž předložil poslanec ODS a místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec a který podpořil i Svaz měst a obcí ČR.
09.09.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (22 článků)

Hloupé, krátkozraké, pokrytecké. Ivan Langer promluvil o rozhodnutí EU o kvótách a nebylo to hezké

 
Za hloupé, pokrytecké, krátkozraké a nebezpečné označil dnešní rozhodnutí o tom, že v EU se budou uprchlíci mezi jednotlivé země povinně přerozdělovat podle předem stanovených kvót, bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Uvedl to v úterním Interview ČT 24. Přiznal také, že osobně očekával, že hlasování ministrů vnitra zemí EU „dopadne lépe“.
22.09.2015 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (696 článků)

Premiér Sobotka se setkal s prezidentem Evropské investiční banky

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes, 22. února 2016, setkal s prezidentem Evropské investiční banky Wernerem Hoyerem. Předmětem jednání bylo především investiční prostředí v ČR a investiční politika vlády či Evropský fond pro strategické investice.
22.02.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Ministerstvo financí: Evropská investiční banka podpořila v roce 2020 projekty v ČR za 35 miliard

 
V roce 2020 operace skupiny Evropské investiční banky, kterou tvoří Evropská investiční banka a Evropský investiční fond, podpořily investice v ČR ve výši 1,4 mld. EUR. Peníze směřovaly především na podporu podnikatelů, regionálního rozvoje, dopravy, energetiky a životního prostředí.
11.02.2021 15:20 |

podobné články

Brigitte Bardot se vyjádřila k hnutí MeToo. Podle ní je pokrytecké a trapné

 
Herečka Brigitte Bardot považuje hnutí MeToo a Time’sUp za pokrytectví a trapnost amerických herců a hereček. Podle ní není nic špatného na tom, když muži o ženě poznamenají, že má krásný malý zadeček. Jí to lichotilo a navíc podle ní většina hereček sexuálně producenty svádí, aby dostaly roli. Většina z těch, které dnes křičí, jsou podle ní pokrytecké.
19.01.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Brigitte Bardot (117 článků)

Veterán ČSSD vysvětluje Dienstbierův neúspěch. Není to prý tak složité

 
Po sjezdu ČSSD se objevila řada komentářů, hodnotících zejména neúspěch Jiřího Dienstbiera, který neobhájil pozici ve vedení strany. Většina z nich, bez ohledu na názor na ČSSD, to označovala jako neúspěch předsedy strany Bohuslava Sobotky.
21.03.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)