Článek

Víkend bude větrný a deštivý, příští týden se vrátí sněžení

 
Do konce týdne bude v Česku panovat větrné počasí s občasným deštěm či přeháňkami a teplotami do 10 stupňů Celsia. Výhled pak naznačuje, že se v příštím týdnu i do nížin vrátí sněžení, což bude doprovázeno poklesem teplot, sdělila Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová.
11.03.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1131 článků)
Podobné články

Deštivý a větrný týden zakončí o víkendu sněžení

 
Zatímco v pracovní části zbytku týdne se dočkáme větrného počasí s četnými přeháňkami a teplotami přes 10 stupňů Celsia, o víkendu se razantně ochladí a i v nížinách by se mělo objevit sněžení. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
18.11.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1131 článků)

Jediný zachovalý větrný mlýn v Praze: Stojí u Břevnovského kláštera

 
Když se řekne větrný mlýn, představíme si Nizozemsko. Možná vás překvapí, že jeden najdeme i v Praze. Nachází se kousek od Břevnovského kláštera a jde o jediný zachovalý větrný mlýn v metropoli.
22.04.2017 06:40 |

podobné články

Víkend bude deštivý. Svatý Martin se letos na bílém koni podívá jen do hor

 
Svatomartinský víkend připomene, že se zima rychle blíží. Nad Českem se bude vlnit frontální rozhraní, které přinese zejména v sobotu déšť nebo přeháňky, na hory i sněžení. Očekáváme i velké teplotní skoky. V neděli budou po ránu nejnižší ranní teploty klesat až k -2 °C, a tvořit se tak bude náledí. Čerstvý nárazový vítr bude foukat hlavně na Moravě a ve Slezsku a bude tak snižovat pocitovou teplotu. Výraznější změnu v počasí nepřinese ani další listopadový týden.
08.11.2019 06:15 |

podobné články

Příští týden bude v Praze deštivý, teploty klesnou až k nule. Od čtvrtka bude sněžit

 
Pražané se sice nedočkali bílých Vánoc, příští týden by ale mělo v celém Česku sněžit. V hlavním městě od pondělí meteorologové očekávají spíše déšť, který se postupně promění ve sněžení. Postupně se bude také ochlazovat.
03.01.2021 18:25 |

podobné články

Deštivý týden zvedne hladiny řek

 
Příští týden by měl být podle předpovědi deštivý. Velmi pravděpodobné jsou tedy další vzestupy hladin. Varování se týká především severovýchodu země, zejména Beskydska.
30.05.2010 13:45 |

podobné články

Příští týden se ochladí, závěr května bude deštivý

 
Zbytek května a úvod června bude podle dlouhodobého výhledu, který v sobotu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), teplotně průměrný či mírně podprůměrný. Závěr května by měl být poměrně deštivý.
09.05.2015 15:35 |

podobné články

Víkend bude větrný, na horách už mrzne

 
Nadcházející víkend přinese na území České republiky sice o něco teplejší, avšak velmi větrné počasí. „Přichází podzimní víkend ideální pro pouštění draků,“ komentovala příští dny Dagmar Honsová z Meteopressu. Pátek je podle ní nejchladnější, dokazují to ranní měření z Krkonoš, na Sněžce spadla teplota na tři stupně pod nulu.
02.10.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1131 článků)

První květnový týden bude deštivý

 
Od pondělí 3. května začíná pro celé Česko deštivý týden s teplotami do 20 °C.
03.05.2010 16:45 |

podobné články

Začátek týdne bude větrný s přízemními mrazíky. Pak se oteplí, sledujte radar Blesku

 
Tlaková níže přinesla během prvního květnového víkendu srážky na celé území Česka – místy se jednalo o vydatné srážky se srážkovými úhrny i přes 30 mm, ojediněle přes 40 mm a na Pomezních boudách v Krkonoších spadlo 62 mm. Na vrcholcích hor se navíc déšť, kvůli studenému severnímu proudění a ochlazení, měnil na sněžení. Například na stanici Praha-Běchovice za první květnový víkend spadlo 42 mm, což je 61% květnového srážkového normálu. Také první pracovní květnový týden bude bohatý na srážky – od úterý do pátku budou přes Česko přecházet frontální systémy.
03.05.2021 05:40 |

podobné články

Příští týden se vrátí léto, srpen bude ale deštivý

 
Chladné a deštivé počasí, které panovalo koncem července, vystřídá následující týden teplé počasí. Ale od příštího víkendu se znovu vrátí ochlazení s bouřkami a deštěm. Podle českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by měl být závěr prázdnin slunečný. Srpen bude teplotně průměrný, ale srážkově nadprůměrný.
31.07.2011 16:30 |

podobné články

Slovenskem se prohnal neobvyklý větrný vír

 
Větrný úkaz připomínal tornádo. Řidiči aut zastavili a s údivem pozorovali neskutečný výjev, který trval minutu a půl.
01.04.2012 21:25 |

podobné články

VIDEO: Fotbalové fanoušky z míst nezvedla hra, ale větrný vír

 
V malé chilské vesničce se o adrenalin na fotbale nepostarali hráči, ale vítr. Během zápasu dvou místních amatérských klubů se na hřišti vytvořil větrný vír připomínající tornádo. Další články k tématu: Bouřka, vítr, pak tornádo. Zaváhali organizátoři tenisového US Open? Jak přežít tornádo: na záchodě, ve vaně a ve škarpě
03.10.2012 16:15 |

podobné články

Evropský větrný boom končí

 
V loňském roce se sice v mořích u evropských břehů postavily větrné elektrárny o celkovém výkonu úctyhodných 1600 megawattů, tedy o třetinu víc než v roce 2012, větrný evropský boom ale očividně končí.
17.02.2014 16:10 |

podobné články

Skupina ČEZ převzala první větrný park v Německu

 
Větrný park o celkovém instalovaném výkonu 12,8 MW byl postaven na klíč v jihozápadním Německu. ČEZ převzal projekt do provozu od německé investiční společnosti AREAM, a to včetně dotace v podobě feed-in tarifu na 20 let.
10.12.2016 21:45 |

podobné články

Pražany čeká deštivý víkend: Lepší bude zůstat doma pod peřinou

 
Předpověď počasí na třetí dubnový víkend hlásí déšť a přeháňky. Moc sluníčka nás nečeká, nejlepší bude strávit víkend odpočinkem. Velká oblačnost a déšť nám navodí chuť na pravou českou kuchyni a rozhodně nepohrdneme gulášem se šesti nebo pořádným řízkem. Pokud jde o oblečení, tak meteoroložka Dagmar Honsová doporučuje vzít si na sebe přírodní či umělé materiály a rozhodně nezapomenout deštník.
15.04.2016 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1131 článků)

Meteorologové: Listopad bude deštivý, na horách bude sněžit

 
Listopad bude velmi deštivý a mlhavý. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu nepřesáhnou denní teploty deset stupňů. Sněžit by mělo jen na horách.
31.10.2009 21:10 |

podobné články

Silvestr bude deštivý: Jaké počasí přinese Nový rok? PŘEDPOVĚĎ

 
Očekávali jste, že aspoň konec roku bude na sněhu? Bohužel, musíme vás zklamat, po Vánocích bude i Silvestr deštivý.
31.12.2017 07:05 |

podobné články

Tipy na víkend: Andělé se snesou z nebes! Zažijte Vánoce ve skanzenu a přineste si Betlémské světlo

 
Neseďte doma a nekoukejte se jen na televizi nebo z okna! Vyrazte ven, do přírody, za poznáním! Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy! Tipy na víkend byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. Předvánoční víkend bude teplý a deštivý. Mnohde vykoukne i sluníčko. Teploty se budou pohybovat kolem 6, místy až 8 stupňů.
19.12.2019 17:15 |

podobné články

Slunce vydrží do neděle, první školní den bude deštivý

 
Školáci by v první den nového školního roku neměli zapomenout deštníky nebo pláštěnky, jelikož počátek nového týdne bude deštivý. Naopak až do neděle si ještě můžeme užívat slunečného počasí s příjemnými teplotami. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
29.08.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1131 článků)