Článek

Viggo Mortensen si podmanil Karlovy Vary: Během děkovné řeči promluvil česky

 
Americký herec Viggo Mortensen (65) je jedna z hlavních hvězd festivalu v Karlových Varech. Aragorn z Pána prstenů si během pátečního slavnostního zahájení převzal z rukou prezidenta festivalu Jiřího Bartošky (77) Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii. Během děkovné řeči se pokoušel mluvit česky, což všechny přítomné velmi mile potěšilo. 
29.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)
Podobné články

Viggo Mortensen je ve Varech: Mizerně naložený Aragorn se odmítal fotit a rozdávat podpisy

 
Hlavní hvězdy letošního ročníku filmového festivalu v Karlových Varech jsou již v Česku. Po Geoffreym Rushovi (72) dorazil do lázeňského města také Viggo Mortensen (65). Na rozdíl od Rushe se ale Mortensen tvářil poněkud otráveněji a působil unaveněji. Odmítal se také fotit s nedočkavými fanoušky před Grandhotelem Pupp, což neuniklo redakci eXtra.cz, která je přímo na místě. 
27.06.2024 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků) , Geoffrey Rush (40 článků)

Viggo Mortensen byl nenaložený, Geoffrey Rush sršel dobrou náladou: Vary už jsou ve varu

 
Přípravy na večerní slavnostní zahájení letošního 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových varech vrcholí. Ve čtvrtek odpoledne již na místo dorazily zahraniční hvězdy Viggo Mortensen a Geoffrey Rush. Jak jejich velkolepý příjezd probíhal a jaká je páteční karlovarská atmosféra, to jsme rozebrali v podcastu Outsider a Insider. 
28.06.2024 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků) , Geoffrey Rush (40 článků)

Viggo Mortensen: Hollywood je plný dětinských sobců

 
Tvrdou kritiku Hollywoodu zahrnul do svého interview s britským deníkem The Guardian herec Viggo Mortensen. Podle něj současné klima ve filmařském světě nastavují největší hvězdy, které se chovají sobecky a dětinsky, baží jen po cenách a při samotném natáčení předvádějí velmi průměrné výkony. Mladá generace to vidí a chová se podle toho ještě otřesněji. Nemá totiž žádné vhodné příklady.
06.10.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)

Aragorn z Pána prstenů po 18 letech: Viggo Mortensen stárne a šediví elegantně

 
Jistě si všichni pamatujete sexy Aragorna z trilogie Pán prstenů. Postava krále se stala jeho nejslavnější rolí a ženy při pohledu na něj téměř omdlévaly. Od natáčení filmu ale uběhlo hodně času a všichni herci stárnou stejně jako my. Viggo Mortensen pořádně zešedivěl a sexy hezouna byste těžko poznali.
07.11.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)

Viggo Mortensen slaví 61 let. Král Aragorn sešel, už je skoro stejně šedivý jako Gandalf

 
Slavný Aragorn, jehož si zahrál Viggo Mortensen, patřil k hlavním postavám trilogie Pán prstenů, která se stala jednou z nejúspěšnějších sérií filmového Hollywoodu. Známý Američan, jenž dnes slaví už 61 let, však není jen úspěšným hercem, ale také básníkem, fotografem či malířem. Od své role v Pánovi prstenů se ale sakra změnil.
20.10.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)

Hlavní hvězda Varů je v Česku: Aragorn z Pána prstenů Viggo Mortensen přiletěl do Prahy

 
Americký herec Viggo Mortensen, hlavní zahraniční hvězda letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, již dorazil do Česka! Přílet Mortensena, který proslul svou rolí Aragorna z Pána prstenů, zachytila redakce eXtra.cz. 
27.06.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)

Hlavní hvězdou Varů bude Aragorn z Pána prstenů: Roli Mortensena chtěl Russel Crowe, Viggo se připojil až po začátku natáčení

 
Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary letos převezme herec a režisér Viggo Mortensen (65). Slavný Aragorn z Pána prstenů tu navíc uvede svůj snímek Až na konec světa, který napsal a režíroval. Na tiskové konferenci, kde nechyběla redakce eXtra.cz, to prozradil ředitel festivalu Jiří Bartoška (77).
24.06.2024 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků) , Jiří Bartoška (892 článků) , Crow Crow (8 článků)

Jiří Mádl si podmanil Karlovy Vary: Za film Vlny si vysloužil ovace vestoje, horoucí objetí a polibek od přítelkyně

 
Jiří Mádl (37) si podmanil celé Karlovy Vary. Premiéra dobového snímku Vlny, který Mádl režíroval, se uskutečnila v pondělí ve Velkém sálu hotelu Thermal. A byla natolik úspěšná, že si režisér vysloužil nejen ovace vestoje od zaplněného sálu, ale také následné objetí od herců, kteří ve filmu hráli. A nakonec nechyběl ani polibek od partnerky Andrijany Trpkovič, jak se můžete přesvědčit v galerii.
02.07.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (595 článků)

Málem neudržel slzy: Joker Joaquin Phoenix v děkovné řeči citoval slavného bratra Rivera (✝23), který se předávkoval

 
Oscar za nejlepší herecký výkon v hlavní mužské roli připadl letos jedinečnému Joaquinu Phoenixovi  (45) , který za roli Jokera posbíral už nespočet ocenění. Phoenix obyčejně nedává najevo emoce, ale tentokrát bylo vidět, že během děkovné řeči málem neudržel slzy.
10.02.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Joaquin Phoenix (65 článků) , River Phoenix (6 článků) , Oscar Rivera (1 článek) , Oscar Oscar (397 článků)

Infocentrum reprezentuje město Karlovy Vary na veletrzích cestovního ruchu v zahraničí

 
V rámci dotačního programu „Karlovy Vary místo pro setkání – filmová a kongresová turistika“, představilo infocentrum město Karlovy Vary na zahraničních veletrzích CR.
12.05.2011 21:55 |

podobné články

CzechTourism: Karlovy Vary odstartovaly lázeňskou sezónu ve znamení Karla IV.

 
Karlovy Vary o víkendu od 6. do 8. května oficiálně zahájily lázeňskou sezónu 2016. Třídenní program byl první z řady akcí, kterými Karlovy Vary v průběhu roku vzdají hold svému zakladateli, císaři Karlovi IV. Partnerem otevírání sezony byla agentura CzechTourism.
14.05.2016 16:25 |

podobné články

Karlovy Vary skupují podnikatelé z bývalého SSSR. Komu patří nemovitosti?

 
Že jsou Karlovy Vary více ruské než české město, je fakt, o kterém se v Česku intenzivně diskutuje. Všiml si toho i ruský protikorupční aktivista Michail Maglov, který se s kolegy z iniciativy Municipalnyj scanner (Obecní scanner) rozhodl prozkoumat katastr Karlových Varů a zjistit, zda jsou Karlovy Vary skutečně tak ruské, jak se tvrdí, a kdo vlastní zdejší nemovitosti. Výsledek? Luxusní vily zde vlastní podnikatelé stíhaní za korupci nebo příbuzní východních prezidentů.
31.01.2017 05:10 |

podobné články

Hejtmanka Vildumetzová: Kraj požaduje zastoupení ve Správní radě Nadace FILM - FESTIVAL Karlovy Vary

 
Karlovarský kraj patří k partnerům Mezinárodního filmového festivalu (MFF) stejně jako město Karlovy Vary. Při plánovaných změnách v obsazení Správní rady Nadace FILM - FESTIVAL Karlovy Vary však její předseda, primátor krajského města Petr Kulhánek, se zástupcem kraje nepočítá. Po vypršení pětiletého mandátu Josefa Novotného by měl uvolněné místo obsadit zastupitel města Čestmír Bruštík. Ten by tak byl ve Správní radě společně s primátorem a uvolnil by své původní místo v Dozorčí radě dalšímu městskému zastupiteli Michalu Riškovi.
20.03.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (208 článků) , Josef Novotný (208 článků) , Michal Novotný (100 článků) , Petr Novotný (407 článků) , Michal Novotný (97 článků) , Petr Novotný (144 článků)

Největší hvězdy festivalu ve Varech jsou odhaleny. Fanouškům se ukáže Aragorn z Pána prstenů i slavný Clive Owen

 
58. ročník festivalu v Karlových Varech bude opět nabitý hvězdnými jmény. Do města zamíří herec a režisér Viggo Mortensen a Clive Owen. Oba jsou českým divákům více než známí, a navíc oba převezmou cenu prezidenta festivalu, jak řekl Jiří Bartoška během tiskové konference. Na místě je i redakce eXtra.
19.06.2024 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků) , Clive Owen (24 článků) , Jiří Bartoška (892 článků)

Cesta – ochutnávka z nového postapokalyptického filmu

 
Obrovská katastrofa, všudypřítomná smrt a Viggo Mortensen.
19.05.2009 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)

Aragorn ubalí jointa a vyrazí s Kerouakem na cestu

 
Představitel Aragorna z Pána prstenů Viggo Mortensen přesedlal z fantasy na beatniky. Zahraje si v dlouho diskutované filmové verzi slavného románu Na cestě od Jacka Kerouaka.
09.08.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)

Trailer: Keira Knightly se oddává sexuálním hrátkám

 
Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch. O svých poznatcích Jung s nadšením píše S. Freudovi a na základě vzájemné korespondence o Sabinině případu mezi nimi postupně vzniká přátelství. Freud žádá Junga, aby léčil jeho přítele, psychiatra Otta Grosse, kterého popisuje jako zcela nemorálního, navíc drogově závislého člověka. Jung je ale fascinován Grossovým vzdorem a logickými argumenty, jimiž odmítá monogamii, a ovlivněn jeho názory odloží vlastní morální zásady a oddá se milostnému vztahu se Sabinou, který může mít pro oba fatální následky.
05.02.2012 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Sigmund Freud (35 článků)

Keira Knightly se vyžívá v sexuálních praktikách

 
Herci Keira Knightley, Viggo Mortensen, Michael Fassbender a Vincent Cassel hrají v americkém dramatu Nebezpečná metoda, který se v českých kinech objeví od 26. ledna. Natočil ho "král divných filmů" režisér David Cronenberg podle scénáře držitele Oscara Christophera Hamptona. Předlohou byl román Johna Kerra.
05.02.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků) , Keira Knightley (198 článků) , David Cronenberg (23 článků) , Michael Fassbender (52 článků) , Christopher Hampton (1 článek) , John Kerr (3 články) , John Kerr (3 články) , Vincent Cassel (30 článků)

Neuvěříte, jak dnes vypadá představitel Aragorna: Krasavec se sex-appealem se proměnil v šedivého dědulu s pivním mozolem

 
Jistě si všichni pamatujete sexy Aragrona z trilogie Pán Prstenů. Postava krále se stala jeho nejslavnější rolí a ženy při pohledu na něj téměř omdlévaly. Od natáčení filmu ale uběhlo hodně času a všichni herci stárnou stejně jako my. Viggo Mortensen má už neuvěřitelných 58 let a nedávno ho fotografové načapali, jak nakupuje se svou partnerkou. Sexy hezouna v něm ale nehledejte. Jeho zjev spíše děsí.
07.09.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Viggo Mortensen (21 článků)