Článek

VIDEO: V Japonsku sestrojili robotickou herečku

 
Japonští inženýři se opět blýskli a předvedli světu novou senzaci. Sestrojili robotickou herečku.
11.11.2010 21:55 |

podobné články

Podobné články

Japonci sestrojili dvoumetrového robotického fotbalistu

 
Je vysoký, trochu pohublý, kovový a ve tváři má podivně strnulý výraz. Nejde o nikoho z české fotbalové reprezentace, ale o unikátního robotického fotbalistu, kterého sestrojili japonští vědci. Měří dva metry a vědci mu dali vskutku robotické jméno - Hajime 33. Označení nese po japonském výzkumném ústavu Hajime, kde vznikl a zejména po svém strůjci, jehož jméno ústav nese.
05.08.2009 13:45 |

podobné články

Slovenští studenti sestrojili elektronického baču

 
Zaměstnání bači jako klasického pastýře ovčích stád na Slovensku je vážně ohroženo. Studenti Střední odborné školy technické ve Zlatých Moravcích totiž sestrojili elektronického baču, který by měl ochránit stáda před útoky vlků i medvědů. Může být umístěn kdekoliv v přírodě, energii získává ze solárních panelů.
19.05.2014 10:55 |

podobné články

Čeští vědci sestrojili světový unikát: Stíhačku za 60 milionů!

 
Světovou premiéru měla včera ultralehká stíhačka UL-39 Albi na letišti v Českých Budějovicích. Prototyp sestrojili pracovníci a studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze. Trvalo 17 let, než unikátní stroj spatřil světlo světa.
05.04.2016 12:05 |

podobné články

Studenti z Plzně ohromili Čínu: Sestrojili pavouka-špiona

 
Šikovné české ručičky se ve světě neztratí. Ukázali to dva studenti z Plzně, kteří sestrojili robota, šestinohého pavouka, kterého lze využívat k průzkumným akcím. Úspěch s ním slavili až v Číně.
08.05.2018 12:20 |

podobné články

Muž s robotickou rukou zemřel při nehodě

 
Jako jeden z prvních lidí na světě měl robotickou protézu ruky, kterou ovládal pomocí mysli. Rakušan Christian Kandlbauer (†22) se rozhodl nevzdat. Začal pracovat jako řidič a i přes hendikep chtěl žít jako normální zdravý člověk. V úterý však měl Christian při jedné ze svých cest autonehodu. Na její následky o dva dny později v nemocnici zemřel.
24.10.2010 12:25 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Hobby o robotickou toaletu pro kočky CatGenie!

 
Čistý a krásně uklizený domov je vizitkou každého z nás. Přítomnost kočičího mazlíčka v domácnosti s sebou ovšem kromě přítulného vrnění přináší i hrudky kočkolitu rozházené po celém bytě a ustavičný zápach malé toalety. Pokud se toho chcete vyvarovat, zapojte se do soutěže a pořiďte vaší kočce robotickou toaletu, záchod s automatickým splachováním a vymýváním. Voňavá domácnost pak nebude pouhým snem. Více informací najdete na www.catgenie.cz nebo www.robotickatoaleta.cz.
12.10.2011 00:20 |

podobné články

Český lékař vstoupil do historie. Poprvé v Asii provedl robotickou operaci

 
První robotickou cévní operaci v Asii provedl v dubnu tým indické nemocnice Sira Gangy Ráma v Dillí pod vedením primáře oddělení cévní chirurgie pražské Nemocnice na Homolce docenta Petra Štádlera. Dnes o operaci informovala mluvčí Homolky Jitka Kalousková, informoval o ní také web indické nemocnice. Štádler je průkopníkem těchto operací v Evropě i zámoří, školí lékaře po celém světě včetně USA.
03.05.2012 17:55 |

podobné články

Dívenka přišla o ruku. Teď má díky 3D tiskárně robotickou

 
Sedmiletá dívka z Ameriky získala robotickou ruku z 3D tiskárny. Teď může konečně jezdit na kole, jak si vždycky přála.
01.04.2015 10:26 |

podobné články

Ashton Kutcher a Mila Kunis si pořídili robotickou kolébku

 
Herci Ashton Kutcher a Mila Kunis se chtějí vyspat. A tak po zkušenosti bezesných nocí s prvorozenou Wyatt si pro druhorozeného Dimitriho pořídili robotickou kolébku za čtyřiadvacet tisíc korun. Imituje tak trochu dělohu a začne vydávat konejšivé zvuky a sama se kolébá ve chvíli, kdy senzory zaznamenají, že je dítě během noci neklidné či má nedobrý spánek.
02.03.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Ashton Kutcher (444 článků) , Mila Kunis (229 článků)

V Japonsku popravili oběšením dva několikanásobné vrahy

 
V Japonsku ve středu ráno oběsili dva muže usvědčené z několikanásobných vražd. Jde o první popravy, které byly v letošním roce v Japonsku vykonány.
28.07.2010 17:30 |

podobné články

Na zemětřesení v Japonsku se přiživují hackeři. Jak se bránit?

 
Na tragédii v Japonsku se snaží vydělat zločinci. A to stejně jako v podobných případech v minulosti. Na internetu se totiž objevily odkazy, které nepopisují události v Japonsku, jak tvrdí, ale naopak vedou na zavirované webové stránky.
15.03.2011 01:10 |

podobné články

Velká anketa Blesku: Vyberte nejlepší herečku a herce Česka!

 
Máte oblíbeného herce nebo herečku? Zapojte se do velké letní ankety deníku Blesk, vyberte ze stovky nominovaných svého favorita a pošlete mu hlas. Anketa o nejlepšího herce a herečku Česka startuje dnes a končí v pátek 12. srpna. Hlasování probíhá pouze na www.blesk.cz a poslat hlas lze jednou denně pro jednoho herce a pro jednu herečku. O vítězi pak v Blesku najdete exkluzivní materiál s velkou přílohou fotografií. Pokud jste mezi padesátkou herců a padesátkou hereček nenašli jméno svého oblíbence, napište nám na tip@blesk.cz nebo do diskuze pod anketou.
29.07.2011 10:30 |

podobné články

VIDEO: Italští vědci sestrojili samojedoucí dodávku

 
Automobil, který nepotřebuje řidiče, už není jen objektem vědecko-fantastických filmů, ale realitou.
20.07.2010 21:10 |

podobné články

VIDEO Železnice duchů. Vozítkem projeli opuštěné Mexiko

 
Dva mexičtí umělci se vydali na cestu za zašlou slávou tisíce kilometrů dlouhé železniční tratě. Sestrojili si k tomu vůz, který zvládne jízdu jak po silnici, tak po kolejích.
23.06.2014 12:25 |

podobné články

Video: Mistrovství světa v rally v Japonsku, 1. etapa

 
Mistrovství světa v rallye pokračuje desátou soutěží sezóny v Japonsku
10.09.2010 16:40 |

podobné články

VIDEO: Kila navíc nevadí. Japonská dívčí kapela chce zaujmout tloušťkou

 
V Japonsku se snaží prorazit dívčí kapela Pottya, která klade důraz na oblé křivky. Zpěvačky se považují za výjimečné a doufají, že díky nim dívky v Japonsku přestanou hazardovat s anorexií. Právě s touto nemocí totiž v Zemi vycházejícího Slunce bojuje stále více mladých žen.
15.12.2016 14:25 |

podobné články

Čeští studenti chtějí se svým autem na vodík ujet po Evropě alespoň 900 km

 
HydrogenIX, tak se jmenuje vozidlo poháněné vodíkem, které sestrojili studenti z ostravské Vysoké školy báňské-Technické univerzity (VŠB-TU). A už za týden se s ním vydají na letošní ročník Shell Eco-marathonu Europe, ve kterém týmy vysokoškoláků z celého světa soutěží se svými nápady v oblasti futuristických prototypů a vozidel městského typu.
28.04.2009 18:37 |

podobné články

Ovládání počítače myšlenkami je zase blíže

 
Němečtí vědci sestrojili nové zařízení, které umožní ovládat počítač myšlenkami. Jde o další přístroj, který používá myšlenky jako bezdrátový ovladač.
28.05.2009 15:25 |

podobné články

Rok 1937: Blesková zkáza létajícího titaniku

 
Největší, nejluxusnější, nejbezpečnější. To se říkalo o vzducholodi Hindenburg, kterou sestrojili v roce 1935 ve slavné Zeppelinově továrně v Německu. Kromě zmíněných nej jí ale náleží ještě jedno: nejtragičtější.
30.07.2010 07:49 |

podobné články