Článek

VIDEO: Při zřícení čtyřpatrového domu zemřelo 64 lidí

 
Nejméně 64 lidí zemřelo při zřícení čtyřpatrové obytné budovy v indickém Dillí. Zraněno bylo 80 dalších, informuje v úterý agentura Reuters.
16.11.2010 07:35 |

podobné články

Podobné články

V Remeši se po výbuchu plynu zřítila část čtyřpatrového domu, zemřeli tři lidé

 
Nejméně tři oběti si vyžádalo zřícení části  obytné budovy  v Remeši na východě Francie. Dalších minimálně 14 osob včetně několika dětí utrpělo zranění. Informoval o tom server francouzského deníku Le Monde s odvoláním na úřady místní správy. Neštěstí pravděpodobně způsobil výbuch plynu. Záchranáři pátrají po dalších dvou až čtyřech lidech, tento počet se ale ještě může změnit, neboť některé rodiny mohly být v době neštěstí mimo dům a jiné mohly mít hosty. 
29.04.2013 08:05 |

podobné články

Stavaři zajistili dům v Divadelní proti zřícení

 
Stavaři a hasiči pod vedením statika zajišťují po pondělním výbuchu dům v Divadelní ulici v Praze proti zřícení. Odklízejí sutiny a odkrývají poškozené konstrukce uvnitř budovy, kde podpírají stropy a stěny. Už v pondělí hydraulickými vzpěrami podepřeli vychýlenou zeď. Zřícení domu tak nehrozí.
30.04.2013 15:00 |

podobné články

Požár střechy činžáku vyhnal v Kadani 100 lidí. Evakuovali je hasiči

 
Kvůli požáru čtyřpatrového domu v Kadani na Chomutovsku hasiči evakuovali asi 100 lidí, město jim zajistilo náhradní ubytování.
26.10.2013 22:40 |

podobné články

Loni zemřelo 107 tisíc Čechů. Čtvrtinu jich zabila rakovina, jednoho krysa

 
V loňském roce zemřelo v Česku celkem 107 750 lidí, pouze 64 z nich ale zemřelo na stáří či senilitu. Drtivou většinu úmrtí mají na svědomí nemoci, nejčastěji ty, které souvisí se srdcem a oběhovou soustavou. Téměř 15 tisíc lidí ale zemřelo při nehodách, při pádu nebo jinou nešťastnou náhodou. Ukazují to nová data Českého statistického úřadu, Blesk.cz z nich vybral ta nejzajímavější.
20.11.2017 06:00 |

podobné články

Kvůli požáru v Kadani evakuovali přes 100 lidí

 
Střecha, podkroví a polystyrénová izolace čtyřpatrového domu hořela v sobotu odpoledne u gymnázia v ulici kpt, Jaroše v Kadani.
26.10.2013 20:40 |

podobné články

V Indonésii se zřítil most, zemřelo nejméně osm lidí

 
Nejméně osm lidí v neděli zemřelo a dalších 30 utrpělo zranění při zřícení mostu, který spojoval dva malé ostrovy nedaleko indonéského letoviska Bali. Oznámily to tamní úřady.
16.10.2016 19:40 |

podobné články

O víkendu zemřelo při nehodách zatím devět lidí

 
O víkendu zemřelo při dopravních nehodách podle předběžných údajů devět lidí. V sobotu se navíc při některých srážkách hromadně zranilo větší množství lidí včetně dětí. Místem karambolů se opět staly železniční přejezdy - letos na nich podle Drážní inspekce zemřelo již 30 lidí.
28.06.2010 06:55 |

podobné články

Mladíci zabíjeli nudu skákáním ze střechy čtyřpatrového domu

 
Znudění mladíci z ruského Magadanu si našli novou adrenalinovou zábavu. Skoky ze střechy čtyřpatrové budovy se obešly bez zranění díky mohutné závěji sněhu.
10.02.2010 12:05 |

podobné články

Bulvár má znovu v hledáčku Mynáře. Tentokrát jde o jeho služební byt

 
A zase Vratislav Mynář. Bulvární deník Blesk poukazuje na to, že „prezidentův kancléř si žije“. Nejenže je spoluvlastníkem čtyřpatrového domu pod Pražským hradem a nově i vily ve Strašnicích, zároveň využívá i byt, který mu opravili za peníze státu. Rekonstrukce služebního bytu přišla údajně na dva miliony.
10.01.2015 12:52 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (939 článků)

Sebevrah skočil ze střechy čtyřpatrového domu. Dopadl na policistu

 
Obrovskou duchapřítomnost a kuráž prokázal ve čtvrtek čínský policista Siao Liang v Nan-kchangu na jihu země. Vlastním tělem zachránil sebevraha, který skočil ze čtyřpatrové budovy. Liang se ho snažil chytit, čímž zmírnil jeho dopad. Oba skončili v nemocnici, ale jsou mimo nebezpečí, uvedla agentura Reuters.
27.07.2015 10:05 |

podobné články

Noční Brno vzhůru nohama: Sebevrah na rušné ulici vyhrožoval skokem z balkonu a zastavil dopravu

 
Doslova na vlásku visel v neděli večer život Brňana středních let. V půl sedmé večer  se postavil na balkon čtyřpatrového domu na křižovatce Rumiště a Křenové ulice a hrozil, že skočí dolů.
06.11.2017 12:10 |

podobné články

Okamžik smrti: Šokující video nehody balonu, při které zemřelo 19 lidí

 
VIDEO: Slyšel jsem silný výbuch, pak jsem uviděl kouř a balon, jak se řítí k zemi. Lidi z koše vyskakovali ve výšce sedmipodlažního domu, popsal svědek tragickou nehodu horkovzdušného balonu v Egyptě u Luxoru při které zemřelo 19 lidí. Mezi mrtvými jsou turisté z Evropy a Asie a podle egyptského ministra zdravotnictví také jeden Egypťan.
27.02.2013 07:45 |

podobné články

Zřícení přepadeného centra v Nairobi zřejmě způsobily keňské síly

 
Zřícení části obchodního centra, které v sobotu přepadlo vražedné komando a během čtyř dnů v něm pak zabilo 67 lidí, způsobili keňští vojáci, nikoli útočníci. Podle agentury AP to řekl vysoký vládní činitel, který si nepřál být jmenován. Keňský ministr vnitra mimo to dnes na tiskové konferenci sdělil, že v souvislosti s útokem je vyšetřováno osm zadržených lidí.
27.09.2013 19:05 |

podobné články

Dav tleskal, když ze sutin vytáhli dítě. Zřícení budovy v Nairobi ale nepřežilo 12 lidí

 
Zřícení sedmipodlažní budovy v keňské metropoli Nairobi si vyžádalo nejméně 12 lidských životů, dalších minimálně 134 lidí utrpělo zranění. Několik osob navíc podle záchranářů stále zůstává uvězněno pod troskami. Budova se zřítila v pátek kvůli silnému dešti a záplavám.
30.04.2016 20:05 |

podobné články

Výbuch v Divadelní posunul stěnu, domu hrozí zřícení

 
Stěna budovy v Divadelní ulici, v níž v pondělí podle všeho explodoval plyn, se vychýlila až o pět centimetrů. O jejím dalším osudu bude muset rozhodnout statik, uvedl po seznámení se situací pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Prozatím musí být zajištěna proti zřícení. O tom, že se dům takříkajíc pohnul v základech, hovoří i svědkyně, která byla v době výbuchu uvnitř.
29.04.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (708 článků)

Zřícení textilky v Bangladéši si už vyžádalo tisíc mrtvých

 
Při zřícení osmipodlažní budovy s textilní výrobou v bangladéšské metropoli Dháce zahynulo už nejméně 1000 lidí. Bilance nejhorší podobné katastrofy v moderní historii se zvýšila poté, co vojáci a záchranáři objevili v troskách za poslední den několik desítek mrtvých těl.
10.05.2013 07:10 |

podobné články

Nejtragičtější den roku: V sobotu na silnicích zemřelo 6 lidí, z toho čtyři motorkáři

 
Šest lidí zemřelo při dopravních nehodách v sobotu, jde tedy o dosud nejtragičtější den roku. Čtyři ze sobotních obětí nehod byli motorkáři. Před tímto víkendem byly dny s nejtragičtější bilancí zemřelých na silnicích 12. leden, 14. červen a 16. červenec, kdy zahynulo shodně pět lidí. Loni byla nejhorším dnem roku sobota 24. června, kdy při haváriích zemřelo osm lidí.
12.08.2018 13:05 |

podobné články

Největší neštěstí v novodobé historii: Počet obětí zřícení budovy v Dháce přesáhl 500

 
Počet mrtvých, kteří zahynuli pod troskami zřícené osmipodlažní budovy s textilními dílnami na předměstí bangladéšské metropole Dháky, překročil 500. Desítky dalších lidí se po neštěstí, jež se odehrálo minulý týden, stále pohřešují. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na místní policii. Vyšetřovatelé mezitím uvedli, že hlavní příčinou zřícení budovy byla pravděpodobně činnost obřích elektrických generátorů umístěných proti předpisům ve vyšších patrech.
03.05.2013 11:15 |

podobné články

Po čtvrtečním zřícení obchodního centra v Rize již 32 mrtvých

 
Po čtvrteční zřícení části obchodního centra v Rize záchranáři registrují již 32 mrtvých a panují obavy, že to není konečný počet. Podle agentury Reuters to dnes dopoledne oznámila lotyšská policie. Místní nemocnice ošetřily přinejmenším 36 zraněných. Záchranáři pokračují v prohledávání trosek, kde může být podle úřadů uvězněno až sedm desítek lidí. České velvyslanectví v zemi prozatím nemá zprávy, že by mezi mrtvými či zraněnými byli Češi. Agentura AP tvrdí, že neštěstí mohla způsobit probíhající výstavba zimní zahrady na střeše budovy. 
22.11.2013 10:32 |

podobné články