Článek

VIDEO: Nacisté s nimi měli velké plány, po válce v nich „rejdil“ pouliční gang. Nahlédli jsme do Podolských kasemat

 
Podzemí hlavního města je prošpikováno tajemnými chodbičkami a netušenými prostory. Ne všechny vznikaly v době zahalené rouškou středověké mlhy. Takový je případ Vyšehradu, který coby citadela pevnostního opevnění Prahy vznikl ve 2. polovině 17. století. Málokdo včetně odborníků přesně ví, co se v jeho podzemí ukrývá. Do jedné jeho části, která byla objevena teprve nedávno, jsme se za doprovodu ředitele Národní kulturní památky Vyšehrad Petra Kučery vypravili.
12.03.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (68 článků) , Petr Kučera (68 článků)
Podobné články

Zavraždila vlastní dítě a pak porodila ve věznici druhé! Špilberk láká hrou na skutečné příběhy

 
Jste lékařem, který se stará o vězně na brněnském Špilberku v letech 1742 až 1786. Tak začíná dobrodružná interaktivní hra Příběhy z kasemat. Představí vám nejznámější brněnské vězně minulosti: barona Trencka, vězně Gromanna či vražedkyni Peškovou. Od úterý si ji mohou zahrát všichni návštěvníci kasemat Špilberku. Nikde v České republice zatím nic obdobného nezažijete.
18.06.2018 14:05 |

podobné články

Mareš u kartářky: Nahlédli jsme do jeho budoucnosti!

 
Moderátor Leoš Mareš (33) teď neprožívá nejlepší období. Vztahy se mu hroutí na všech frontách. Společně s dětskou hereckou hvězdou a kartářkou Michaelou Kudláčkovou jsme nahlédli do jeho budoucnosti. A je to síla!
04.03.2010 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3130 článků) , Michaela Kudláčková (59 článků)

Mrakodrapy vytlačují z ulic Hongkongu legendární pouliční jídelny

 
Pouliční jídelny a stánky s kantonskými specialitami ještě nedávno spoluvytvářely pravou hongkongskou atmosféru. Jenže tradiční stravovny vytlačují z ulic mrakodrapy i fastfoody, kterým dává přednost místní mládež. Přesto se pouliční jídelny ještě pořád drží při životě, byť jen na vlásku. 
02.06.2015 16:51 |

podobné články

Pepřáky, obušky, cihly: Hongkongem otřásají pouliční nepokoje, kvůli stánkařům

 
Hongkong zažívá nejhorší pouliční násilí od demonstrací za demokracii na konci roku 2014. Policisté se v ulicích města střetli s aktivisty, když se úřady pokusily vystrnadit z ulic nelegální pouliční prodavače. Policie použila obušky a pepřové spreje, napsala agentura Reuters.
09.02.2016 07:20 |

podobné články

Pouliční umělci loni způsobili stovky přestupků. Někteří odmítají vinu přiznat

 
Pouliční umění na veřejných prostranstvích Prahy reguluje městská vyhláška, která v současném znění platí už téměř rok. Loni pražští strážníci museli řešit více než dvě stovky přestupků „buskerů“, tedy lidí, kteří se pouliční zábavě svého okolí věnují. Policisté se většinou snaží domlouvat, dochází ale také k situacím, kdy umělci své pochybení nechtějí přiznat.
01.02.2017 17:45 |

podobné články

Výmluvy na málo drobných už stačit nebudou. V Londýně pouliční muzikanti přijmou i platbu kartou

 
Pouliční muzikanti v Londýně už nebudou muset spoléhat na to, že kolemjdoucí mají po kapsách dost drobných, které jim jako ocenění jejich produkce vhodí do klobouku. Nově budou moci hudebníkům přispět i lidé, kteří u sebe zrovna žádnou přiměřenou hotovost nemají, protože místní radnice chce pouliční umělce vybavit platebními terminály. Dárci tak budou mít možnost zaplatit libovolnou částku kartou, napsal list The Guardian.
28.05.2018 07:10 |

podobné články

Drogový gang zabil dva pouliční klauny, prý byli armádními špicly

 
Dva mladí pouliční klauni se stali obětí drogového násilí na jihovýchodě Mexika. Ve městě Villahermosa je zastřelili zabijáci drogového gangu, kteří u nich nechali vzkaz, podle něhož mladíci působili jako "armádní špiclové", napsala dnes agentura AFP.
05.01.2011 10:30 |

podobné články

NACISTÉ MĚLI S ÚSTÍM VELKÉ PLÁNY: Víme jaké!

 
Spojit centrum Ústí nad Labem se čtvrtí Krásné Březno měl silniční dvoutubusový tunel, který chtěli nacisté prokopat skrz masiv Mariánské skály. Historici nyní objevili plány megalomanského projektu, který ovšem skončil v zárodku. Váleční zajatci stihli prokopat jen pár desítek metrů. Pro veřejnost bude tajemné podzemí otevřeno na podzim.
17.06.2018 12:15 |

podobné články

Drogový gang prodával desítky kil marihuany, jeho členové měli u sebe samopal

 
Značně nebezpečný – tak hodnotí policisté drogový gang na jižní Moravě. Z jedenácti jeho členů bylo sedm ostřílených recidivistů. V případě nebezpečí by zřejmě neváhali použít i samopal, který měli připravený i s náboji. Gang obchodoval hlavně s marihuanou.
19.08.2018 16:25 |

podobné články

Tom Cruise na Vyšehradě točil Mission: Impossible

 
Brána do kasemat na pražském Vyšehradě zvaná Cihelná se dnes ocitla v obležení filmařů.
29.09.2010 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (960 článků)

Herec Filip Blažek se neovládl: Divoká líbačka s krásnou brunetou!

 
Herec Filip Blažek známý ze seriálu Přešlapy se nezdá. Přímo ve foyer Hudebního divadla v Karlíně předvedl divokou líbačku, kdy své partnerce rejdil rukama po zadečku. Bývalý partner herečky Lucie Benešové, která žije s kolegou Tomášem Matonohou a s níž má syna Luciána, se takhle nikdy neprojevoval.
08.11.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Filip Blažek (108 článků) , Tomáš Matonoha (170 článků) , Lucie Benešová (190 článků)

Holka s Kolářovou rukou v kalhotkách: Dublovala zadek Bydžovské i sex Vondráčkové

 
Rocker Petr Kolář (47) pustil své ruce na špacír, když jimi posilněn alkoholem rejdil v kalhotkách blondýnky na baru v pražské Lucerně. Kdo ona blondýna, z níž jistě nebude nadšená Kolářova přítelkyně Lenka (23), vlastně je?
24.02.2015 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (516 článků)

Fiala: Jsme ve válce, kterou jsme si nevybrali. Klause ml. se Zaorálkem odmítli

 
„Platí, že jsme ve válce, ve válce, kterou jsme my nevyhlásili, kterou jsme si my nevybrali,“ varoval šéf ODS Petr Fiala v pořadu Události, komentáře na ČT. Podle něj je potřeba si uvědomit, že s námi válku vede radikální islám. Partnerem v debatě o migraci a bezpečnosti mu byl ministr zahraniční Lubomír Zaorálek (ČSSD). Shodli se například na odmítnutí myšlenky Václava Klause mladšího o vystoupení z Evropské unie. Zaorálek odmítl, že bychom se měli zamknout a postavit elektrické ploty jako za socialismu.
26.07.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9789 článků) , Petr Fiala (1609 článků) , Lubomír Zaorálek (2552 článků)

Paula McCartneyho přepadl v Mexiku pouliční gang

 
Paul McCartney byl v pondělí při cestě autobusem přepaden v Mexico City pouličním gangem. Otřesenou britskou hvězdu musela zachraňovat policie. Sedmašedesátiletý hudebník prý zpočátku věřil, že jeho autobus obklopili jen fanoušci, brzy ale spolu s ochrankou přišli na to, že se jedná o gang zločinců.
02.06.2010 09:05 |

podobné články

Gang falešných policistů v Chebu okrádal klienty prostitutek

 
Chebští policisté odhalili gang falešných policistů, kteří zneužívali chebskou vyhlášku o zákazu pouliční prostituce.
18.06.2010 13:55 |

podobné články

Tolfův gang brutálně vydíral podnikatele

 
Gang bývalého policisty brutálně napadal a vydíral podnikatele. Takzvaný Tolfův gang působil hlavně na Brněnsku. Nyní jeho členům hrozí až 8 let za mřížemi.
30.04.2012 12:00 |

podobné články

Rihannina noční můra! Zatkli gang, který k ní šel s pistolí a okradl ji

 
Rihanna bude moci konečně zase v klidu spát. Policie dopadla čtyřčlenný gang, který loupil nejen v domě barbadoské divy se zbraní v ruce, ale gang se měl vloupat i do dalších slavných příbytků. Přišli si na na pořádný balík peněz! .
03.10.2018 08:12 |

podobné články

VIDEO: To nebyla běžná rvačka! To byl pokus ukopat člověka k smrti!

 
VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET: Nad rvačkou, kterou zachytily pouliční kamery ve slovenské Nitře, zůstává rozum stát. To nebyla klasická pouliční bitka, to byl pokus ukopat člověka na ulici.
28.01.2014 12:30 |

podobné články

V Mexiku zadrželi gang, který chtěl zaútočit na klimatický summit OSN

 
Mexická armáda zadržela gang únosců, kteří u sebe měli plány bezpečnostních opatření na klimatický summit OSN, který se příští týden uskuteční v mexickém městě Cancún. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
22.11.2010 04:10 |

podobné články