Článek

VIDEO: Jedinečná show nad Prahou! Stovka bzučících dronů se vznesla nad Vltavu a tvořila obrazce

 
Stovka dronů se vznesla do vzduchu a vykouzlily nad Vltavou v centru Prahy magickou světelnou show zarámovanou do panoramatu Pražského hradu. Synchronizované stroje ve vzduchu vytvářely nejrůznější obrazce symbolizující Česko - lidé tak mohli na okamžik spatřit dvouocasého lva, českou vlajku i třeba lipový list. Po necelých devíti minutách se pak bzučící stroje jako jeden mohutný orgamismus snesly zpět k zemi. Podívejte se na video.
24.04.2021 05:55 |

podobné články

Podobné články

Nad nočním Brnem svítila stovka dronů: Připomínaly 60 let kosmických letů

 
Neobvyklý úkaz sledovali v sobotu večer obyvatelé Brna. Na obloze se vznášelo sto zářících dronů, které vytvářely úchvatné obrazce. Připomínaly 60 let lidstva ve vesmíru.
08.08.2021 12:10 |

podobné články

U Stonehenge se objevily podivné obrazce v obilí

 
Nedaleko starobylé památky Stonehenge v jižní Anglii se objevily záhadné obrazce v obilí. Někteří ufologové tvrdí, že se jedná o vzkaz mimozemské civilizace. Odborníci si nicméně myslí, že obrazce jsou dílem talentovaných umělců. Informoval o tom britský server Express.
10.07.2015 15:11 |

podobné články

GeoPost testuje technologii dronů pro přepravu zásilek

 
Mezinárodní poskytovatel zásilkových služeb, skupina GeoPost, do které patří i přepravní společnost DPD, nyní testuje používání bezpilotních letounů - dronů. Test, který se konal loni v září v Centru pro studium a testování autonomních modelů* (CEEMA) v jižní Francii, prokázal možné využití dronů v reálných podmínkách. V rámci testů dron úspěšně provedl kompletní automatizovaný let s balíkem zahrnující vzlet, samotný let, přistání a návrat zpět.
29.12.2014 12:19 |

podobné články

Armáda bez bitevních dronů nebude podle Zemana zcela plnohodnotná

 
Česká armáda by podle prezidenta Miloše Zemana neměla příliš váhat s pořízením dronů. Po pozorovacích bezpilotních letounech by měla ve druhé vlně pořídit bojové letouny, bez nichž v budoucnosti nebude zcela plnohodnotná. Zeman to dnes řekl na velitelském shromáždění. Širší využívání dronů Zeman české armádě opakovaně doporučuje.
29.11.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25984 článků)

ČVUT: Systém pro detekci a eliminaci dronů, pohybujících se v cizí oblasti

 
Zařízení na detekci a eliminaci dronu, pohybujícího se v zakázané oblasti, vzniká jako výsledek smluvního výzkumu Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, zadaného společností 601 s.r.o. Ta se zaměřuje na distribuci špičkového systému DeDrone v České republice a jeho instalaci pro ochranu kritické infrastruktury (elektrárny, vládní sídla, průmyslové komplexy, stadiony, koncerty, ale i firemní sídla a soukromé rezidence) proti možnému útoku dronem, nebo proti použití dronu při špionáži a paparazzi.
17.07.2018 13:15 |

podobné články

V Anglii se objevily obří obrazce v obilí, připomínají mořského tvora

 
Kruhy v obilí se po Evropě objevují neustále, jen jejich medializace je už slabší než před nějakými deseti lety. Občas se však objeví natolik zvláštní obrazce, že se nad nimi zastavuje dech. O tomto víkendu se právě takové objevily v britském Woodborough Hill.
21.06.2012 06:05 |

podobné články

Hustá oblaka nad Prahou: V Suchdole zahořela chata, mrak kouře se linul přes Vltavu

 
Během nedělních večerních hodin vyděsil některé Pražany mohutný černý dým, který se linul z pražského Suchdola přes Vltavu na druhý břeh. Prvotní pohled napovídal, že hoří něco velkého. Prognózy se „naštěstí“ nevyplnily. Oheň se zmocnil „pouze“ jedné z tamních chat.
14.02.2021 18:25 |

podobné články

OBRAZEM: Japonsko zaplavily obří obrazce na rýžových polích

 
V Japonsku vrcholí doba, která je ideální pro obrazce tvořené rostlinkami rýže.
16.07.2010 15:15 |

podobné články

Greenpeace poničila obří záhadné obrazce kvůli transparentu!

 
Skupina aktivistů Greenpeace nedovoleně vstoupila na archeologické naleziště na peruánské planině Nazca a poškodila vzácné obrovské obrazce, uvedla peruánská vláda.
11.12.2014 09:05 |

podobné články

Žhavá láva stékající do moře vytvořila v noci magické obrazce

 
Národní park Galapágy v pondělí zveřejnil úchvatné záběry noční erupce sopky Wolf, která se 25. května probudila po 33 letech. Stékající láva vytvořila na svahu působivé obrazce, jak je vidět na videu. Aktivita 1707 metrů vysoké sopky může ohrozit jedinou kolonii růžových leguánů na světě.
04.06.2015 16:06 |

podobné články

Mohutné hejno špačků vytvořilo na nebi pohyblivé obrazce

 
Působivé obrazce vytvářelo na nebi hejno špačků, které se v sobotu objevilo nedaleko anglického města Penzance v hrabství Cornwall.
10.11.2015 10:35 |

podobné články

Záhada vysvětlena: Obří obrazce sloužily k indiánským rituálům

 
Obrazce na peruánské planině Nazca patří mezi největší záhady jihoamerické archeologie. Japonští badatelé jich nedávno odhalili dalších 143 a dospěli k názoru, že sloužily k rituálním účelům.
24.11.2019 08:35 |

podobné články

Dejte sbohem stresu díky mandalám. K čemu tyhle magické obrazce slouží a jak je vytvořit

 
Mandaly jsou magické obrazce, které mají původ pravděpodobně ve východní kultuře. Jako motiv ale zdomácněly už i v naší kultuře. Jak a proč si vytvořit vlastní mandalu?
03.03.2021 09:30 |

podobné články

VIDEO Češi natočili pomocí dronu GTA ve skutečném životě

 
Krátkého videa si všimly i zahraniční servery, které jsou nadšené především z pilota dronu, jenž video snímal.
04.05.2015 15:55 |

podobné články

Tipy na výlet zdarma aneb soutěž Poznávejte ČESKO s Nedělním Aha! II.: Hřbitov ve TVARU LEBKY skrývá upíra!

 
Tvorba slavného architekta Jana Blažeje Santiniho- Aichela, velkého znalce kabaly, židovské mystiky, je nepřehlédnutelná. Tento Čech italského původu se činil po celé České republice, ve Žďáru nad Sázavou ale zanechal stavby, které jsou pozoruhodné právě kamerou dronu. Jako by barokní mistr věděl, že se na ně jednou budeme moci podívat z výšky, a navrhl je tak chytře, že jsou nejen účelné, ale zároveň dávají dohromady obrazce právě podle pravidel kabaly.
09.07.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (256 článků)

Svatební vlečka měla skoro tři kilometry, vznesla se do vzduchu i s nevěstou

 
Z pohledu běžného člověka se rekordy dělí většinou na ty zajímavé a něčím význačné a na ty zcela zbytečné. Někdy je sice poměrně těžké udělat mezi těmito dvěma skupinami hranici, to ale není případ rekordu z rumunské Bukurešti. Sedmnáctiletá modelka se tam vznesla v horkovzdušném balónu nad městem s nejdelší svatební vlečkou na světě. A význam? Žádný není.
25.03.2012 03:42 |

podobné články

Církev vznesla požadavky v rozporu s dohodou s Klausem, řekl Zeman

 
Církev vznesla v rozporu s dohodou s exprezidentem Václavem Klausem některé neoprávněné požadavky na vrácení objektů v areálu Hradu, prohlásil ve čtvrtek prezident Miloš Zeman. Dodal, že ho to překvapilo, protože kardinál Dominik Duka ho před 14 dny prý ujistil, že dohoda s Klausem platí. Duka zareagoval, že dohodu neporušil a může se jednat o nepochopení prezidentova vyjádření.
24.10.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10552 článků) , Dominik Duka (1107 článků) , Miloš Zeman (25984 článků)

Církev vznesla požadavky v rozporu s dohodou s Klausem, řekl Zeman

 
Církev vznesla v rozporu s dohodou s exprezidentem Václavem Klausem některé neoprávněné požadavky na vrácení objektů v areálu Hradu, prohlásil dnes prezident Miloš Zeman. Dodal, že ho to překvapilo, protože kardinál Dominik Duka ho před 14 dny prý ujistil, že dohoda s Klausem platí. Konkrétní Zeman nebyl. Duka na to reagoval, že dohodu s Klausem neporušil. 
24.10.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10552 článků) , Dominik Duka (1107 článků) , Miloš Zeman (25984 článků)

Auta se v křižovatce najednou vznesla do vzduchu

 
Dopravní nehoda jako z grotesky se odehrála na jedné z křižovatek v čínském městě Sing-tchaj. Tři auta najednou se tam krátce vznesla do vzduchu, za což mohlo ocelové lano, které zachytil projíždějící čisticí vůz a natáhl ho přes silnici.
01.12.2015 10:10 |

podobné články