Článek

„Viděli jsme to ve Francii.“ Migranti a volby. Babiš vystoupil na mimořádné tiskovce

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) spolu s místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem představili dnes na tiskovém brífinku frakci Patrioti pro Evropu, jíž je ANO členem. „My jsme do této frakce vstoupili proto, abychom plnili náš program,“ poznamenal Babiš.
08.07.2024 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)
Podobné články

Ve Francii se valí vlna odporu proti islamistům. Je to mimořádně vážné, varuje český velvyslanec

 
Pořádný rozruch ve Francii vyvolal otevřený dopis dvaceti generálů ve výslužbě, kteří prezidenta Macrona vyzvali k důraznému zákroku proti islamistům usilujícím o dezintegraci země. O situaci ve Francii, ale i o levici bez liberalismu hovořil v pořadu Rozstřel na serveru iDNES.cz bývalý velvyslanec ČR ve Francii Petr Drulák.
11.05.2021 18:50 |

podobné články

Útok na české politiky? Česko vyhostilo dva Rusy, Babiš sundal roušku, Hřib si ulevil

 
Napjatě se očekávalo, co Andrej Babiš (ANO) v pátek odpoledne na narychlo svolané tiskovce oznámí. Podruhé za jeden den s ministrem Tomášem Petříčkem (ČSSD) po boku. Premiér při v koronavirových časech nezvykle krátké tiskovce vzkázal: Zpráva o hrozícím útoku na české politiky byla smyšlená a důsledkem vnitřního boje na ruské ambasádě v Praze. Dvě osoby z Ruského velvyslanectví byly vyhoštěné. Podle zjištění Deníku N jde o Igora Rybakova a Andreje Končakova, který měl dříve do Česka přicestovat s kufříkem obsahujícím ricin. Informaci následně potvrdila i ruská agentura RIA Novosti. Oba muži pracovali pro ruskou státní agenturu Rossotrudničestvo. Zřejmě spolupracovali s ruskou tajnou službou FSB a od počátku mezi nimi panovala silná nevraživost, až nepřátelství.
05.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

U Válka na vrátnici. Fiala z něj trpí! Babiš házel fóry na ministra

 
Premiér Fiala prý těžko skrývá svoje utrpení, když stojí na tiskovce vedle ministra zdravotnictví Válka. „Mít já takového ministra, vyrazím ho hned po tiskovce,” sdělil Babiš s tím, že s takovým ministrem ani nemusí opozice nic dělat, protože „chaot” Válek dělá práci za ni.
12.01.2022 11:00 |

podobné články

Klaus: Migranti jsou hlavně mladí muži, kteří si myslí, že dostanou lepší život

 
Migranti, kteří do Evropy přijíždějí na člunech, sem často míří za lepším životem. A není naší povinností jim toto umožňovat, řekl ve středu Radiožurnálu bývalý prezident Václav Klaus. Migranti podle něj často nejsou těmi nejpotřebnějšími ani nejchudšími lidmi, kteří potřebují pomoc.
08.07.2015 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11132 článků)

Bitky na makedonské hranici. Ekonomičtí migranti jdou po uprchlících, kteří mají mít přednost

 
Migranti a uprchlíci se bijí mezi sebou a to konkrétně na řecko-makedonské hranici. Makedonie před několika týdny oznámila, že na své území pustí jen uprchlíky ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu, protože v jejich zemích zuří válka a opravdu jim jde o život. Ostatní ale mají smůlu. A ekonomičtí migranti se s touto informací vypořádali po svém. Odmítají k hranicím pustit byť jediného Afghánce, Iráčana či Syřana. Neváhají použít násilí.
06.12.2015 13:01 |

podobné články

Uprchlíváci a uprchlípníci. Migranti jdou do Evropy parazitovat na sociálních dávkách. Sobotka se štítí českých občanů. Sluníčkářská propaganda... Klausův Jakl tvrdě udeřil

 
ROZHOVOR Podle Ladislava Jakla ohrožuje masová imigrace evropskou společnost i bez ohledu na kriminalitu a terorismus. Například stačí jen fakt, že migranti jsou v drtivé většině mladí muži, a může se pak stát, že v určité věkové kategorii budou v poměru tři muži na jednu ženu. Migranti přicházejí podle Jakla za bezpracným životem na sociálních dávkách jako statisíce před nimi.
17.02.2016 16:30 |

podobné články

Bez jídla, pití a v mrazu. Lukašenkovi migranti trpí na hranicích: „Nikdo nás nikam nepustí“

 
Na hranicích mezi Běloruskem a Polskem uvázly tisíce migrantů, zejména z Blízkého východu. Noční teploty na místě klesly pod bodu mrazu a někteří migranti říkají, že jim dochází voda i jídlo, napsal ve středu server BBC News. Humanitární pracovníci si stěžují, že kvůli výjimečnému stavu u polských hranic se do oblasti nemohou dostat. Někteří migranti popisují, že je polské a běloruské bezpečnostní složky opakovaně postrkují tam a zpět, píše agentura Reuters.
10.11.2021 20:25 |

podobné články

Hlídejte si ve Francii kamióny před migranty, radí ministerstvo po odsouzení českého řidiče

 
Ostražitost a okamžité kontaktování místní policie radí české ministerstvo zahraničí řidičům kamiónů, kteří projíždějí Francií a mají podezření, že se jim do nákladového prostoru dostali nelegální migranti. Francie totiž výrazně zpřísnila legislativu a v případě, že v kamiónu objeví migranty, neřeší, zda o nich řidič věděl, nebo mu tam vnikli nezákonně, sdělila Právu mluvčí ministerstva Michaela Lagronová v reakci na případ českého řidiče, který byl ve Francii odsouzen k 1,5 roku vězení.
03.10.2018 16:21 |

podobné články

Ovlivní čtvrteční útok francouzské volby? V rozhlase debatovali o kandidátech. Jeden z nich se prý myšlenkově zastavil v roce 1968

 
Francouzi a Francouzky půjdou v neděli volit svého prezidenta či prezidentku. Jak volby ovlivní fakt, že 30 procent voličů dosud není rozhodnutých? A jak je ovlivní čtvrteční teroristický útok na Champs-Élysées? Bývalý velvyslanec ve Francii Petr Janyška má za to, že útok volby ovlivní jen málo, zatímco režisérka Andrea Sedláčková působící ve Francii má za to, že tento útok volby ovlivní hodně.
21.04.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Sedláčková (44 článků)

Viděli jsme: Karel Schwarzenberg zvýšil hlas, když přišlo na uprchlíky

 
REPORTÁŽ Nejdříve do Jablonce, pak do Liberce a nakonec do Turnova zavítal v úterý 20. září povzbudit své sympatizanty a kandidáty do krajských voleb čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. V Liberci se nevyhnul debatě o migraci. „Je to uměle vyvolaná hysterie mimo jiné i panem prezidentem. U nás skoro žádní migranti nejsou,“ řekl. Oponoval i názoru, že migranti nebudou pracovat. „To není pravda. Všichni takoví nejsou. Viděl jsem řadu z nich v Rakousku makat.“
21.09.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků)

„Polezou s námi i na WC.“ Babiš vzal článek po článku a nadával médiím

 
Expremiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na mimořádné schůzi, kde se má diskutovat o návrzích opozice ke snížení cen energií. Vládní koalice však zřejmě program mimořádné schůze schválit neumožní. Babiš při svém projevu byl velice překotný, mluvil o mnoha věcech naráz. Alespoň tak to zaznamenaly stenozáznamy Poslanecké sněmovny.
16.11.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Na tiskovce Zemana bylo rušno. Známý aktivista vystoupil z řad novinářů se dvěma pikantními dotazy. A prezident ho v přímém přenosu usadil

 
Závěrem své návštěvy ve Středočeském kraji prezident Miloš Zeman vystoupil na tiskové konferenci, kde mimo jiné zmínil i termín voleb do krajských zastupitelstev.
20.04.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

„Dejte nám papíry,“ křičeli migranti poblíž Paříže. A potom došlo k něčemu velmi drsnému

 
Padesátitisícové město Alfortville, které leží jen pár kilometrů od centra Paříže, včera na několik desítek minut ochromili ilegální migranti z Afriky. Chovali se značně agresivně a dožadovali se dokladů potřebných k pobytu ve Francii.
20.04.2017 08:05 |

podobné články

Uprchlíci našli nový způsob, jak se dostat do Británie. Zde je děsivý příběh britských manželů

 
Migranti z Francie našli nový způsob, jak se dostat do Británie. Vyhlídnou si auto britských občanů, kteří jsou ve Francii na dovolené. Donutí ho zastavit a ukradnou doklady k vozu včetně registrační značky, kterou pak využijí pro auto, v němž cestují uprchlíci. Okradení Britové byli v šoku nejen z toho, co udělali migranti, ale i z toho, jak se pak zachovala policie.
25.06.2017 10:40 |

podobné články

Migranti mysleli, že jsou ve Francii: Skončili na české celnici!

 
Tak tahle cesta se nepovedla! Dva migranti údajně z Pákistánu byli nalezeni přímo ve voze na dvoře celního úřadu na Zlínsku. Takový případ tam nepamatují!
27.09.2018 08:05 |

podobné články

VIDEO „Do ha*zlu, migranti!“ Český kamioňák ve Francii unikl z léčky. A natočil policejní zátah

 
„Kdo říká, že to polevilo, tak tady jasně vidíte, že nic nepolevilo,“ říká o migrační vlně český řidič kamionu, který na svém youtubovém kanálu TruckMartin zveřejňuje videa, na nichž ukazuje, jak migranti přepadávají kamiony při snaze dostat se do Velké Británie. Často tak činí za použití blokád silnic v nepřehledných úsecích a využívají momentu, kdy řidiči musí zastavit, aby překážky odklidili. Na jednom z videí šofér přináší jedno ze zaznamenaných setkání s touto metodou. „Konec Německa a celou Belgii absolutně nestavět,“ varuje. Malá chvilka nepozornosti může motoristy vyjít draho.
03.07.2020 21:50 |

podobné články

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

 
GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. Ve Francii nyní vládne intelektuální teror. Ve společnosti s existující svobodou slova by bylo možné o použití těchto termínů diskutovat, v dnešní Francii je však svoboda slova již téměř úplně potlačena. Brzy již zde nikdo nenajde odvahu říci, že jakýkoliv útok zjevně inspirovaný islámem má s islámem cokoliv společného. V textu pro Gatestone Institute na to poukazuje profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě Guy Milliere a svá tvrzení dokládá na spoustě konkrétních příkladů.
14.12.2019 22:20 |

podobné články

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

 
GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. Ve Francii nyní vládne intelektuální teror. Ve společnosti s existující svobodou slova by bylo možné o použití těchto termínů diskutovat, v dnešní Francii je však svoboda slova již téměř úplně potlačena. Brzy již zde nikdo nenajde odvahu říci, že jakýkoliv útok zjevně inspirovaný islámem má s islámem cokoliv společného. V textu pro Gatestone Institute na to poukazuje profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě Guy Milliere a svá tvrzení dokládá na spoustě konkrétních příkladů.
15.12.2019 03:25 |

podobné články

Přeplněný uprchlický tábor lehl popelem: Zapálili ho migranti, tvrdí Řekové

 
Přeplněný uprchlický tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos v noci na dnešek zničil požár. Úřady nehlásí žádné oběti na životech, několik lidí však utrpělo lehčí zranění, když se nadýchali kouře. Příčina požáru dosud nebyla objasněna, podle některých zdrojů založili požár sami migranti, vyloučeno není ani žhářství místních obyvatel. Řecká vláda po dnešní mimořádné schůzi vyhlásila na ostrově mimořádný stav, který zůstane v platnosti čtyři měsíce. Záležitost sleduje i Evropská komise, která bude financovat přesun na pevninu 400 nezletilých, kteří byli v táboře bez doprovodu. V nevyhovujících podmínkách tábora žilo přes 12 tisíc lidí.
09.09.2020 07:15 |

podobné články