Článek

Viděli izraelskou vlajku a chtěli mu rozmlátit podnik. Majitel napadené pražské restaurace promlouvá

 
„Levičáci jsou antisemité, nenávidí Židy a Palestina se jim hodí jako záminka. Nic hlubšího bych pod tím nehledal,“ sdělil ParlamentnímListům.cz majitel košer restaurace v centru Prahy Aaron Günsberger. Tu chtěli nedávno kolemjdoucí zničit. Pražská policie, jak nám odpověděla, incident šetří.
04.11.2023 20:10 |

podobné články

Podobné články

Vztek kolem Křečka. Z útrob Milionu chvilek: Rozmlátit Čapí hnízdo? Místo demonstrací lidé navrhují těžký kalibr

 
„Blokovat vládní budovy, rozmlátit Čapí hnízdo,“ i to zaznělo z Chvilkové skupiny, tedy ze skupiny, kde se soustředí sympatizanti Milionu chvilek pro demokracii. Byla to reakce na oznámení, že Milion chvilek v případě zvolení Křečka ombudsmanem uspořádá demonstraci. Další se tázali, zda půjdou demonstrovat před Sněmovnu ve 14:45, kdy byly vyhlášeny výsledky.
12.02.2020 16:26 |

podobné články

„Ti to tady spálíme,“ hrozili restauraci v Praze za vlajku Izraele. Prý neuniknou

 
„Free Palestine, Svobodu Palestině.“ Tohle vykřikovali v centru Prahy lidé před jednou restaurací, která má po násilnostech kolem Pásma Gazy na dveřích izraelskou vlajku. „Máme je na videu, které jsme poskytli policii,“ sdělil nám majitel zmíněné restaurace, který si zatím přál zůstat v anonymitě.
01.11.2023 10:05 |

podobné články

Vysloužil: Nechci česko - romskou vlajku

 
„Proč, když máme vlajku České republiky, bychom proboha měli mít ještě česko-romskou vlajku? Vždyť přece Romové žijí v naší zemi, neustále si stěžují, že jsou utlačováni a nejsou vnímáni většinovou společností jako součást národa, tak proč chtějí mít ještě vlastní vlajku?!“
19.07.2013 08:55 |

podobné články

Vyvěsit, nebo sundat? V Moldavsku zuří boj o vlajku Evropské unie

 
V Moldávii probíhá boj o evropskou vlajku. Nově zvolený proruský prezident Igor Dodon nechal vlajku EU odstranit od vstupu do prezidentské kanceláře. Stalo se tak během vánočních svátků. Liberálně smýšlející moldavští poslanci si toho však všimli a vlajku vrátili na místo. Informuje o tom server Politico.eu.
27.12.2016 18:35 |

podobné články

Ekologičtí aktivisté položili vlajku na severním pólu na protest proti Rusku

 
Ekologičtí aktivisté umístili na mořské dno u severního pólu vlajku. Chtěli tak vyzvat k ochraně regionu. Čin ochránců přírody je podle agentury Reuters v protikladu s obdobnou akcí Ruska, které v rámci symbolického teritoriálního nároku položilo titanovou ruskou vlajku na témže místě v roce 2007. 
15.04.2013 18:15 |

podobné články

„Občanská neposlušnost“ pokračuje: Po republice se začínají otevírat restaurace, navzdory nařízením vlády

 
Dění v pražské restauraci Šeberák v Kunraticích má pokračování. Její majitel otevřel ve čtvrtek 26. listopadu provoz navzdory nynějším opatřením vlády, načež do ní kolem osmé večerní v restauraci policie nalezla třináct lidí a zahájila šetření. „Otevřu i v pátek, můžete mě zavřít,“ vzkázal tehdy vládě majitel a také tak i učinil. Hostům majitel nechal podepsat dohody o provedení práce a tak se z nich rázem stali zaměstnanci na obědové pauze. Ti se tak mohli stravovat, až dokud podnik nenařídila v průběhu odpoledne opět uzavřít policie. Plán otevřít již zní i z dalších míst republiky.
27.11.2020 20:50 |

podobné články

Majitel pražské restaurace Šeberák má nadále otevřeno. Teď objíždí republiku s rakví na autě

 
Majitel kunratické restaurace Šeberák Jakub Olbert má i v novém roce svůj podnik otevřený přes veškerá vládní nařízení. Nyní se rozhodl s peticí nazvanou Otevřeme Česko objet republiku a podpořit ve stejném jednání i své kolegy. Z recese naložil na svůj žlutý vůz rakev.
06.01.2021 14:45 |

podobné články

Více než 220 radnic dnes vyvěsilo moravskou vlajku

 
Moravskou vlajku vyvěsili i na severu Čech v Libereckém kraji. Některé radnice mají vlajku vyvěšenu celoročně. Akce má především přimět veřejnost k poznávání Moravy.
05.07.2011 12:50 |

podobné články

Kytaristovi Shepherdovi zrušili nominaci na cenu, měl na autě konfederační vlajku

 
Známý bluesrockový kytarista Kenny Wayne Shepherd, držitel několika hudebních cen, byl vyloučen z letošních Blues Music Awards. Důvod - měl na autě, kterým už roky nejezdí, vlajku konfederace, která nyní může být považována za projev rasismu. Stejnou vlajku mají na motorkách, autech nebo bundách tisíce lidí.
19.03.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Wayne Music (1 článek)

Sundejte vlajku! Okamura žádal Pekarovou. Místo toho mu ji strčili pod nos a už je řev

 
MONITORING SÍTÍ Předseda SPD Tomio Okamura při úterním projevu v Poslanecké sněmovně požadoval sundání vlajky Evropské unie z budovy Sněmovny a zároveň vyzval k sundání ukrajinských vlajek ze všech budov ministerstev. Poslankyně Martina Lisová (TOP 09) a Marie Jílková (KDU-ČSL) místo toho přinesly evropskou vlajku přímo před řečnícího Okamuru. Ten si to vyfotil a zmíněným dámám řekl, že je ani nezná jménem, ale vlajku mohou zase odnést, protože ji všichni dobře znají.
11.07.2023 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3087 článků) , Maria Martina (33 článků) , Martina Jílková (6 článků)

Sundejte vlajku EU! Okamura žádal Pekarovou. Místo toho mu ji strčili pod nos a už je řev

 
MONITORING SÍTÍ Předseda SPD Tomio Okamura při úterním projevu v Poslanecké sněmovně požadoval sundání vlajky Evropské unie z budovy Sněmovny a zároveň vyzval k sundání ukrajinských vlajek ze všech budov ministerstev. Poslankyně Martina Lisová (TOP 09) a Marie Jílková (KDU-ČSL) místo toho přinesly vlajku Evropské unie přímo před řečnícího Okamuru. Ten si to vyfotil a zmíněným dámám řekl, že je ani nezná jménem, ale vlajku mohou zase odnést, protože ji všichni dobře znají.
11.07.2023 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3087 článků) , Maria Martina (33 článků) , Martina Jílková (6 článků)

Číňan rozmlátil po neúspěšné reklamaci své luxusní Lamborghini

 
Když člověk nemá nouzi o peníze, může klidně nechat dobrovolně rozmlátit své téměř nové Lamborghini za pět miliónů. Majitel luxusního vozidla, který je bohatým čínským obchodníkem, jej dal k dispozici svým zaměstnancům, kteří měli povolení auto pomocí kladiv klidně srovnat se zemí. Obchodník tak chtěl dát najevo svůj vztek na slavnou automobilku, která mu odmítla reklamace poté, co auto začalo mít krátce po koupi problémy s motorem.
17.03.2011 16:35 |

podobné články

Libanon viní Česko ze spolupráce s izraelskou rozvědkou

 
Libanonská rozvědka a tamní radikální šíitské hnutí Hizballáh obvinily Českou republiku ze spolupráce s izraelskou tajnou službou.
22.04.2010 20:00 |

podobné články

Dvě lodě chtějí prolomit izraelskou blokádu Gazy!

 
Dvě lodě plující z Turecka chtějí prolomit izraelskou blokádu pásma Gazy a přivézt tam léky. Informuje o tom ve středu agentura AFP.
02.11.2011 20:10 |

podobné články

VIDEO a FOTO: Nadal se fotil s nádhernou izraelskou modelkou

 
Tenisový býk ze Španělska Rafael Nadal nafotil společně s izraelskou modelkou Bar Refaeliovou sexy fotky pro renomovaný magazín Sports Illustrated.
15.02.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Rafael Nadal (559 článků) , Bar Refaeli (183 článků)

Hamás odmítá izraelskou podmínku pro příměří, žádost o odzbrojení

 
Palestinské radikální hnutí Hamás se odmítá zabývat izraelskou podmínkou pro příměří, jíž je odzbrojení palestinských radikálních organizací. Člen palestinské delegace, která nyní vyjednává o příměří v Egyptě, Izzat Rášik, sdělil, že Hamás o tomto izraelském požadavku nechce slyšet. Egypťané, kteří vyjednávaní zprostředkovávají, varovali před zablokováním rozhovorů, pokud obě strany neustoupí ze svých pozic. Podle amerického exprezidenta Jamese Cartera by Izrael měl uznat Hamás jako politického partnera.
07.08.2014 10:31 |

podobné články

Osobnosti: James Carter (5 článků)

Česká vláda bude jednat s izraelskou. O bezpečnosti i zdravotnictví

 
Premiér Bohuslav Sobotka a sedm ministrů českého kabinetu se dnes v Jeruzalémě sejde na bilaterálním i plenárním zasedání s izraelskou vládou. Prohloubit vztahy obou zemí má i podnikatelská mise, která do Izraele zamířila spolu s politiky. Hovořit se má vedle vzájemného obchodu zejména o bezpečnosti, zdravotnictví, cestovním ruchu a kulturní spolupráci. Společné zasedání obou vlád se koná počtvrté.
22.05.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Muzeum Mladoboleslavska zve na besedu s izraelskou spisovatelkou českého původu, která přežila pochod smrti

 
Beseda s Evou Erbenovou, izraelskou spisovatelkou židovského původu, se uskuteční v pondělí 15. ledna od 17 hodin v prostorách Muzea Mladoboleslavska na hradě.
14.01.2018 10:20 |

podobné články

Natalie Portman odmítla izraelskou státní cenu kvůli tamnímu premiérovi

 
Herečka Natalie Portman měla v červnu převzít izraelskou státní cenu Genesis Prize. Jenže po současném vývoji politické situace v její vlasti se rozhodla nezúčastnit oficiálního ceremoniálu. Hollywoodská hvězda přiznala, že do Izraele pro ocenění nepřijede, protože tam měl promluvit současný izraelský premiér Benjamin Netanjahu. A ona s ním nechce být spojována.
24.04.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (84 článků)