Článek

Víceletá gymnázia nemají dost testů na příští dva týdny, varuje ředitelka

 
Víceletá gymnázia zřejmě budou mít potíže s nedostatkem testů k testování žáků a zaměstnanců na covid-19. Podle předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renaty Schejbalové jim jejich zásoby nevystačí do 17. května, kdy by podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) měly dorazit testy z nového tendru. Některé školy podle ní nepočítaly s tím, že se na začátku května otevřou, takže si zatím testy ani neobjednaly.
29.04.2021 20:00 |

podobné články

Podobné články

Tlačenice na víceletá gymnázia. Přijímačky absolvovaly tisíce žáků, míst je málo

 
Zájemci o studium víceletých gymnázií v úterý zamířili k jednotným přijímacím zkouškám, na řadě škol je velký převis přihlášených. Víceletá gymnázia většinou otevírají jednu až dvě třídy. Například v Praze se na ně přitom hlásí často i několik stovek dětí. Kvůli pandemii koronaviru se uchazeči letos víc než v jiných letech museli spoléhat na domácí přípravu. V první polovině března se zavřely školy a řada dětí se od té doby učila jen na dálku.
09.06.2020 23:45 |

podobné články

Inspektoři chtěli přísnější přijímačky na gymnázia. Ministerstvo řeklo ne

 
Ministerstvo školství zamítlo návrh České školní inspekce na zpřísnění přijímacích testů na víceletá gymnázia. Podle resortu ministra Petra Fialy je to věcí ředitelů těchto škol. Podle serveru iDnes.cz také nedojde ke změně osmiletých gymnázií na šestiletá.
08.05.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2059 článků)

Ředitelka litoměřického gymnázia odchází. Protesty však neutichají

 
Ředitelka litoměřického gymnázia Eva Bulasová oznámila, že odchází z funkce. Protestující studenti i jejich rodiče však chtějí v akcích odporu pokračovat do doby, než se na školu budou moci vrátit dva propuštění pedagogové. Podle jedné z protestujících maminek je sice na škole málo dětí, ale nemůže za to nikdo jiný než ředitelka.
03.09.2011 10:00 |

podobné články

Primátor Hřib: Zejména na prvním stupni je rotační výuka absolutně nevhodná

 
Pražskému magistrátu se úspěšně podařilo vysoutěžit devět tisíc PCR testů pro 29 škol, které zřizuje. Jedná se o víceletá gymnázia a taneční konzervatoř, které by kvůli vládnímu výpadku antigenních testů neměly od 10. května čím své žáky testovat.
10.05.2021 17:40 |

podobné články

Učitelé měli krušný víkend, řešili zádrhel u testů. Ředitelka varuje: Pro děti jsou těžké

 
Dnes se do lavic vrací první stupeň a do školek míří předškoláci. Děti však zřejmě netuší, že ředitelé a učitelé mají za sebou náročný víkend. Školáci i předškoláci se musí testovat, vláda rozeslala do škol dva druhy antigenních testů. Jak upozornila poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD) na svém facebooku, pedagogové řeší problém s tím, že u testovacích sad chybí stojánky na zkumavku. Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Lukavice v okresu Šumperk Mgr. Ivana Molková v rozhovoru pro Blesk Zprávy řekla, že testy, které putovaly hlavně na Moravu, jsou pro děti příliš obtížné. Podle prezidenta spolku Pedagogická komora Radka Sárköziho sice vláda ušetřila na testech, ale ty jsou nekvalitní, obtížné a stálo to učitele práci navíc. Jak ředitelka a pedagožka vnímá návrat dětí do lavic?
12.04.2021 05:40 |

podobné články

Průměr na víceletá gymnázia nepatří, myslí si Dobeš

 
Na ministerstvu školství se objevil návrh, že by testování žáků v pátých a devátých třídách mohl být kritériem pro jejich přijetí na gymnázia a v podstatě tak určovalo jejich další kariéru. Nakonec to tak ale nebude, jak vysvětlil pro server Aktuálně.cz.
09.11.2011 22:20 |

podobné články

Díky Moravskoslezskému krajj zahájí čtyři studenti školní rok ve francouzských středních školách

 
Díky vzdělávacímu programu Rok v Lotrinsku zahájí 1. září čtyři studenti z Moravskoslezského kraje školní rok na střední škole ve Francii. Natálie Koubková z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida byla přijata na Lycée Jean XXIII v Métách, Martina Kubicová ze stejného gymnázia, Kateřina Kovářová z Gymnázia Olgy Havlové a Martin Martinák z Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci odjedou studovat na Lycée La Présentation v Saint Flour.
27.08.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Tigrid (11 článků) , Mikuláš Koperník (9 článků) , Olga Havlová (151 článků) , Jean Martin (6 článků)

Studenti dosáhli stávkou svého! Ředitelka litoměřického gymnázia odstoupí

 
Ve své funkci skončí 30. září ředitelka gymnázia v Litoměřicích Eva Bulasová. Agentuře Mediafax v pátek řekla, že její odchod je výsledkem velkého nátlaku.
02.09.2011 09:00 |

podobné články

Státní maturita už nemá smysl, myslí si ředitelka gymnázia

 
Kvůli dalším problémům se státními maturitou se střetli ve studiu Událostí, komentářů ředitel Cermatu Pavel Zelený a ředitelka Gymnázia Nad Štolou Renata Schejbalová. Ta považuje za nejrozumnější tento typ maturity v podstatě zrušit.
07.06.2012 23:10 |

podobné články

Na „základku“ jen za peníze? Valachová kárá obce za málo místa ve školách

 
Zatímco na veřejných základních školách není dost místa, soukromým vzdělávacím zařízením se daří. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) viní ze situace obce. Jenže sama přiznává, že resort musí udělat z veřejných základních škol excelentní vzdělávací instituce, aby děti neutíkaly na soukromé školy. Podle odborů je navíc problémem inkluze, rodiče pak své nadanější děti raději přihlásí na víceletá gymnázia.
18.11.2016 06:40 |

podobné články

Antigenní testy odhalily 10 tisíc nakažených Čechů. Ministerstvo změní výpočet skóre PES

 
 Lidé v Česku podstoupili více než 350.000 antigenních testů na covid-10, odhalily 10.000 pozitivních. Podle ministerstva zdravotnictví bude kvůli rostoucímu počtu testů tohoto typu nutná změna v hodnocení epidemiologických ukazatelů a systému PES. Pokud by se započítávaly, byla by ČR ve čtvrtém stupni teprve třetí den, nikoliv od 6. prosince, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Od úterý 15. prosince bude úřad zveřejňovat dvě hodnoty PES - první se bude vypočítávat z PCR testů a druhé nově z PCR testů i testů antigenních. Podle výsledků se metodika změní do 22. prosince. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě.
14.12.2020 17:00 |

podobné články

Pražským školám mohou 10. května dojít antigenní testy, varuje magistrát. Sám je nakupovat neplánuje

 
Většině škol v Praze dojdou zásoby státem dodaných antigenních testů asi 10. května. Konkrétní počty testů, které jsou ve školách k dispozici, by měli ředitelé škol v metropoli nahlásit prostřednictvím dotazníku, který dnes do škol rozeslal odbor školství magistrátu. Nákup antigenních testů do škol Praha neplánuje. Zvažuje se případné používání PCR testů, řekl ČTK radní Vít Šimral (Piráti).
28.04.2021 20:50 |

podobné články

Čekají vaše dítě přijímačky? 5 tipů, jak vybrat tu pravou školu!

 
Doba od půlky února je pro všechny rodiče a žáky 5., 7. a 9. ročníků základní školy důležité období. Do půli března totiž musí být odeslána přihláška k dennímu studiu na víceletá gymnázia, střední školy a učiliště. Víte už, kam přihlášku podat?
17.02.2016 09:40 |

podobné články

Kola, bagety i čokolády mizí ze základních škol. Na středních se bude mlsat dál

 
Sladké limonády, čokolády nebo třeba bagety musí zmizet ze všech základních škol a někde už jim odzvonilo teď. Nejpozději od 1. ledna 2017 nebudou moci „základky“ a víceletá gymnázia prodávat nezdravé potraviny v automatech ani v kantýnách. Zákaz se ale nevztahuje na školy střední a vyšší odborné, které si vymohly výjimku. Výživová poradkyně Iva Rychnovská takzvanou pamlskovou vyhlášku ministerstva školství vítá a doporučuje místo slazených limonád plnit automaty jogurty.
10.09.2016 07:15 |

podobné články

Lektoři: Budoucí středoškoláci se bojí přijímaček z matematiky

 
Geometrie, rovnice, zlomky, desetinná čísla, tak tyto matematické „disciplíny“ dělají problémy žákům, kteří se připravují na letos nově zavedené jednotné státní přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Uvedla to valná většina lektorů jedné ze vzdělávacích společností, kteří od listopadu připravují zájemce o studium na střední škole. Dosud prošly přípravnými kurzy necelé čtyři stovky žáků, nové kurzy se rozběhly začátkem března. Podle 85 procent lektorů má většina žáků obavy právě z přijímaček z matematiky.
02.03.2017 21:10 |

podobné články

Školský ombudsman, exministr Zeman: Víceletá gymnázia jsou snobismus

 
České školství je hybrid, nechal se slyšet bývalý ministr školství Eduard Zeman v Kauze dne Zuzany Bubílkové na Rádiu Impuls.
12.04.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Bubílková (204 článků)

Moravskoslezský kraj: Hejtmanův pohár má nové majitele

 
Třetí ročník soutěže pro základní školy a víceletá gymnázia Hejtmanův pohár, ve které spolu jednotlivé školy zápolí ve zdolávání sportovních dovedností, má svoje vítěze i v Moravskoslezském kraji. Ceny dnes (29. 11.) na krajském úřadu předali náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny a zástupci pořádající Asociace amatérských sportů České republiky Milan Kočí a Zuzana Válková.
29.11.2017 17:00 |

podobné články

Přijďte se v pátek podívat na finále Robosoutěže ČVUT. Rekordní účast v klání o nejchytřejšího robota

 
Vrcholí devátý ročník studentské Robosoutěže, celoročního soutěžního klání robotických vozítek. Po jarní části, v níž soutěžily základní školy a víceletá gymnázia, se ve velkém finále v pátek 15. prosince 2017 na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT utkají týmy středoškolské a univerzitní. Do výzvy postavit a naprogramovat lego robota, který nejlépe vyřeší soutěžní úlohu, se na podzim přihlásil rekordní počet 155 středoškolských týmů, ve finále pak uvidíme 37 nejlepších robotů.
11.12.2017 09:50 |

podobné články

Lesy ČR: Projekt LYŽUJ LESY se přesouvá na Šumavu. Druhý závod se pojede v úterý ve Vimperku

 
Po úspěšném odstartování nového projektu pro základní školy a víceletá gymnázia na Božím Daru, kde v lednu v prvním závodě startovalo téměř 180 žáků, se seriál běžeckých závodů LYŽUJ LESY přesouvá na Šumavu. Druhý podnik se pojede v úterý 6. února ve Vimperku.
02.02.2018 15:10 |

podobné články