Článek

Věznice najme pro Breivika společníky, aby se nenudil

 
Věznice najme pro Anderse Breivika profesionální společníky. Nesmí být dlouho sám v izolaci, ale ani nesmí mít spoluvězně.
31.05.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)
Podobné články

Nová lékařská zpráva označila Breivika za trestně odpovědného

 
Nová lékařská zpráva považuje norského atentátníka Anderse Behringa Breivika, který loni v létě v Oslu a na nedalekém ostrově Utöya zabil 77 lidí, za trestně odpovědného. Oznámily to dnes norské úřady. Podezřelý tak může být potrestán i vězením, rozhodne-li o tom soud. Předchozí listopadová zpráva Breivika označila za nesvéprávného, za což mu hrozila doživotní internace na psychiatrii.
10.04.2012 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Klaus tvrdě proti odborům: Ať vláda najme autobusy a stávkující vyhodí

 
Prezident Václav Klaus by stávku řešil mnohem razantněji. Vládě poradil, ať najme soukromé autobusy . Řekl to na setkání s občany v obci Mýto během své cesty po Plzeňském kraji.
13.06.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9782 článků)

Vězeňská služba: Věznice ve Znojmě slaví dvacet let

 
V letošním roce, kdy Vězeňská služba České republiky slaví 25 let od svého vzniku, má významné výročí také Věznice Znojmo. Rok 2018 je dvacátým rokem jejího fungování. Během dvou desetiletí prošla věznice výraznými změnami jak po stavební, tak i po organizační stránce. Nyní je znojemská věznice koncipována jako věznice s ostrahou se středním a vysokým stupněm zabezpečení.
25.03.2018 19:55 |

podobné články

Ukrajinská firma pronajímá společníky na pití vodky

 
Ukrajinská firma z Dněprodzeržinsku pronajímá společníky na pití vodky. Služba je přitom ve městě velmi populární. Za poplatek dosahující asi 350 korun dostane člověk vzdělaného a zábavného společníka, který si rozumí se všemi a navíc se nebojí dát si dvě tři lahve vodky s osamělou duší na konci dne.
18.12.2010 15:05 |

podobné články

Breivik je podle žalobců blázen, pozůstalí a rodiny obětí jsou zklamáni

 
Rodiny obětí teroristických útoků norského atentátníka Anderse Behringa Breivika i ti, kdo přežili jeho krvavé činy, vyjádřili velké rozčarování nad postojem prokuratury, která dnes Breivika označila za nepříčetného člověka, jenž by se měl léčit na psychiatrii. Podle přeživších a pozůstalých je Breivik politický extremista, který patří do vězení. Tento názor převažuje i mezi norskou veřejností. Podle průzkumu veřejného mínění, který dnes publikovala norská média, si 74 procent Norů přeje, aby Breivik skončil ve vězeňské cele.
21.06.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Otec chtěl vysvobodit syna z věznice! Prorazil oktávkou bránu!

 
Dvojice mužů ve vozidle značky Škoda Octavia v noci na čtvrtek nacouvala do hlavní brány plzeňské věznice Bory, podařilo se jim překonat dvoje mříže a automobil zůstal stát na nádvoří uvnitř věznice. Pro Mediafax to potvrdila mluvčí věznice Jana Bartošová.
06.10.2011 07:35 |

podobné články

Otevřená věznice od pondělka v Česku: Vesnička bez dozorců, která připravuje trestance na svobodu

 
V Jiřicích na Nymbursku se dnes slavnostně otevře pilotní projekt takzvané otevřené věznice. Vězni v ní budou bez dozorců, pouze za přítomnosti vychovatelů nebo psychologa. Jejím smyslem bude připravovat trestance na život na svobodě. V první fázi projektu bude věznice určena pro 32 odsouzených, náklady na vybudováni věznice činily téměř 30 milionů korun.
16.10.2017 07:10 |

podobné články

Bory zažily šok. Šílenec prorazil zdi věznické brány

 
Celkem 35,5 milionu korun stála v roce 2008 rekonstrukce 850 metrů dlouhé a 130 let staré obvodové zdi proslulé plzeňské věznice Bory. Zeď se po celém svém obvodu navýšila na sedm metrů, její zdolání navíc znemožňují ocelové sloupy s žiletkovým pletivem. Bohužel se při rekonstrukci poněkud zapomenulo opatřit vjezd do věznice bytelnou bránou, namísto které byla osazena jen plastová roleta. Pevnost brány a nedobytnost věznice pak nejlépe předvedl známý plzeňský delikvent, když s vozem Škoda Octavie nacouval do brány a na druhý pokus se mu podařilo proniknout s autem až na nádvoří věznice, kde ho zadržela vězeňská služba
18.11.2011 10:40 |

podobné články

Rath zůstane ve vazbě, příkaz na jeho propuštění do věznice nepřišel

 
Poslanec David Rath, který je stíhaný za korupci, zřejmě zůstane i nadále ve vazbě. Krajský soud v Praze dnes dopoledne v neveřejném zasedání rozhodl o stížnosti proti jeho propuštění na kauci, verdikt ale nesdělil. Podle mluvčí ruzyňské věznice Pavly Bohatové ale do 17:00 věznice neobdržela žádný příkaz k jeho propuštění. Pokud by soud rozhodl v Rathův prospěch, příkaz k propuštění by co nejdříve putoval do věznice. 
02.04.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Do mírnější věznice soud Kajínka nepustil

 
Soud v Šumperku ve čtvrtek odmítl přesunout Jiřího Kajínka do věznice s mírnějším režimem. Nejslavnější český vězeň chtěl do věznice s dozorem. Soudní jednání se konalo v prostorách mírovské věznice, ze které Kajínek před necelými 15 lety utekl. 
05.02.2015 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (791 článků)

Z věznice v Ostrově uprchl kriminálník! Přeřezal mříže a přelezl plot

 
Z věznice Ostrov uprchl v noci na dnešek vězeň odsouzený na 14 měsíců za majetkovou kriminalitu. Věznice vyrozuměla policii a vyhlásila pohotovost. Podle prvotních zjištění odsouzený muž přeřezal mříž v dozorové části věznice a přelezl plot, informoval dnes ČTK vrchní komisař Vězeňské služby Robert Blanda. Policisté po muži intenzivně pátrají a žádají veřejnost o pomoc při jeho zadržení, sdělil ČTK krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.
09.10.2015 09:40 |

podobné články

POLICIE PROMLUVILA: Takhle jsme zatkli MASOVÉHO VRAHA BREIVIKA!

 
Norská policie ve středu prozradila podrobnosti o průběhu zatčení atentátníka Anderse Behringa Breivika, který minulý týden zabil 76 lidí. Informuje o tom webový portál deníku The Guardian.
27.07.2011 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

DSSS uctila památku obětí Breivika. Nediví se, že obdivuje Izrael

 
Dělnická strana uctila před norským velvyslanectvím památku obětí pravicového extremisty Anderse Breivika. Při proslovu zdůraznili, že problém s migranty sice je, takto ho řešit ovšem nelze.
22.08.2011 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Norská policie fatálně selhala: Kamery zachytily Breivika 6 minut před explozí

 
Norská policie našla na záznamech bezpečnostních kamer pravicového atentátníka Anderse Breivika jen pár minut předtím, než odpálil bombu umístěnou v autě ve vládní čtvrti Osla. Oznámil to v noci na dnešek policejní mluvčí, který tak potvrdil předchozí únik této informace do médií a autentičnost fotografie zveřejněné serverem ABC Nyheter.
16.09.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

MONSTRUM JDE NA VĚC: Takhle zachytily kamery Breivika před masakrem

 
Norský zpravodajský portál ABC Nyheter zveřejnil fotografii, která zachycuje atentátníka Anderse Breivika 22. července jen několik minut před explozí bomby ve vládní čtvrti Osla.
16.09.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

BREIVIKA PROPUSTÍ ze samotky! Vrah zabil v Norsku 77 lidí...

 
Norského atentátníka, masového vraha Anderse Breivika, propustí příští týden ze samotky. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.
13.10.2011 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Lékaři vyšetří Breivikův mozek magnetickou rezonancí

 
Norští lékaři plánují vyšetřit mozek atentátníka Anderse Behringa Breivika pomocí nejmodernějších lékařských metod. Podle norského deníku Verdens Gang proto soud v metropoli Oslu o měsíc prodloužil lhůtu, kterou psychiatři dostali k posouzení duševního zdraví Breivika, jenž 22. července zabil při pumovém útoku a následné střelbě 77 lidí.
21.10.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Norové znovu vyšetří příčetnost Breivika. Už potřetí!

 
Norský soud v pátek nařídí nové psychiatrické vyšetření Anderse Breivika, který loni v červenci zavraždil 77 lidí. Dvě předchozí lékařské zprávy byly zcela protichůdné, informuje agentura AFP.
13.01.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Potřetí: Norové znovu vyšetří příčetnost Breivika

 
Norský soud dnes nařídil nové psychiatrické vyšetření atentátníka Anderse Behringa Breivika, který loni v červenci zabil 77 lidí. Předchozí dvojice soudních psychiatrů došla k názoru, že Breivik trpí paranoidní schizofrenií a neměl by za své činy nést trestní odpovědnost. Závěr však kritizovala veřejnost i část odborníků.
13.01.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)