Článek

Vězněný Navalnyj žaloval mluvčího Kremlu pro urážku na cti. Soud mu stížnost zamázl

 
Moskevský soud v úterý podle očekávání zamítl žalobu uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného na mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova kvůli nactiutrhání. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení tiskové služby soudu. Peskov se k žalobě odmítl vyjádřit.
10.08.2021 15:40 |

podobné články

Podobné články

Vězněný Navalnyj při výročí otravy: Děkoval za záchranu života a vyzval k novým sankcím

 
Vězněný ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vyzval na první výročí své otravy světové lídry, aby podnikali důraznější kroky proti korupci ve světě a omezili cílenými sankcemi vliv oligarchů z okolí ruského prezidenta Vladimira Putina. Jeho článek, v němž navrhl konkrétní opatření proti korupci, zveřejnilo několik renomovaných evropských médií. Na sociálních sítích pak Navalnyj poděkoval všem, kdo se před rokem podíleli na záchraně jeho života.
20.08.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)

Navalnyj sdílel první fotku po otravě: Stýská se mi po vás. V nemocnici je obklopen rodinou

 
Vůdce ruské opozice a nejhlasitější kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Alexej Navalnyj pokračuje v Berlíně ve své rekonvalescenci. Testy potvrdily, že byl během své návštěvy v Omsku v srpnu otráven toxinem ze skupiny novičok. Z Ruska byl převezen do Německa, kde je hospitalizován na klinice Charité. Několik týdnů strávil v kómatu, už v pondělí němečtí lékaři oznámili, že je Navalnyj nejen při vědomí, ale také odpojen od ventilace a smí na krátkou dobu opustit lůžko. Teď sám Navalnyj připojil první vzkaz z nemocnice. Po úplném zotavení se Navalnyj hodlá vrátit do Ruska, potvrdila jeho mluvčí.
15.09.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)

Nemocný Navalnyj zahájil za mřížemi hladovku. Chce se domoci lékařské péče

 
Vězněný ruský opoziční předák Alexej Navalnyj oznámil, že zahájil hladovku. Snaží se tak přimět správu věznice, aby mu umožnila adekvátní lékařskou péči. Známý kritik Kremlu se nachází ve vězeňské kolonii IK-2 v Pokrovu ve Vladimirské oblasti, která je známá striktním režimem. Navalnyj a jeho spolupracovníci minulý týden upozornili na jeho zhoršený zdravotní stav a silné bolesti zad a pravé nohy.
31.03.2021 18:00 |

podobné články

Opozičník Navalnyj si může dát milovaný chleba. Po 46 dnech „zdárně“ ukončil hladovku

 
Vězněný opoziční předák Alexej Navalnyj se po hladovce téměř zotavil a má možnost komunikovat se svou rodinou, uvedl tento týden šéf ruské vězeňské služby (FSIN) Alexandr Kalašnikov. Prominentní kritik Kremlu si odpykává 2,5 roku dlouhý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku, on sám své věznění označuje za politicky motivované. Navalnyj vzkázal, že našel „recept“ na to, jak být ve vězení šťastný, informoval list Daily Mail.
21.05.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Navalnyj (6 článků)

Konec snu o Kremlu? Ruský opozičník Navalnyj dostal pět let

 
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj se zřejmě nebude moci příští rok zúčastnit ruských prezidentských voleb. Soud ho podle místních médií shledal vinným v korupční kauze týkající se lesnického podniku Kirovles. Navalnyj dostal pět let vězení podmíněně a pokutu 500 000 rublů (214 000 korun). Proti rozsudku se odvolá, verdikt není pravomocný.
08.02.2017 14:20 |

podobné články

„Strašidelný kostlivec“ Navalnyj se ukázal u soudu po hladovce. Verdikt o údajné pomluvě nezvrátil

 
Uvězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj (44) se ve čtvrtek poprvé od ukončení více než třítýdenní hladovky objevil na veřejnosti, když se prostřednictvím videa zúčastnil soudního jednání. Navalnyj vypadal pohuble a přepadle, uvedla agentura Reuters s tím, že opozičník podle jednoho z obhájců zhubl z 94 na 72 kilogramů. Soud podle médií nevyhověl Navalného odvolání proti únorovému rozsudku, podle kterého má hlavní odpůrce prezidenta Vladimira Putina zaplatit pokutu za pomluvu válečného veterána, dosahující v přepočtu téměř čtvrt milionu korun.
29.04.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)

Strach z tuberkulózy: Navalného převezli s horečkou a kašlem do nemocnice, testují ho i na covid

 
Vězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl přesunut do zdravotnického zařízení kvůli možnému onemocnění dýchacího ústrojí a podstoupil test na koronavirus. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na list Izvestija. Navalnyj předtím na svém instagramovém účtu napsal, že má teplotu 38,1 stupně Celsia a ošklivý kašel. Uvedl rovněž, že tři z 15 vězňů v jeho vězeňském oddělení byli hospitalizováni s podezřením na tuberkulózu.
05.04.2021 18:40 |

podobné články

Navalnyj byl hospitalizován kvůli možnému onemocnění dýchacích cest

 
Vězněný kritik Kremlu Alexej Navalnyj byl přesunut do zdravotnického zařízení kvůli možnému onemocnění dýchacího ústrojí a podstoupil test na koronavirus.
06.04.2021 11:25 |

podobné články

Putinův kritik Navalnyj končí s hladovkou. Nemá cit v noze ani ruce, obavy lékařů rostou

 
Vězněný ruský oponent Kremlu Alexej Navalnyj oznámil, že ukončí protestní hladovku. Stále požaduje, aby ho prohlédl lékař, jehož si sám vybere. Nemá cit v noze a ruce.
23.04.2021 14:45 |

podobné články

Navalnyj si z Ruska vyžádal své oblečení: Jsou tam důkazy otravy. Z Moskvy zaznělo obvinění

 
Kritik Kremlu Alexej Navalnyj žádá Moskvu o vydání oblečení, které měl na sobě, když minulý měsíc upadl do kómatu. Rusko obvinil z toho, že zadržuje důkaz důležitý pro vyšetření otravy, uvedla agentura Reuters. Rusko zatím nezahájilo formální trestní vyšetřování případu, tvrdí, že předtím musí přezkoumat více důkazů, a tak vyzvalo Německo, kde se Navalnyj léčí, aby předalo ruským úřadům k přezkoumání data z politikovy zdravotní dokumentace. Podle agentury TASS ruská policie vyslechla v předběžném vyšetřování případu na 200 osob. Z Ruska rovněž zazněla teorie, že Navalného otrávila jeho vlastní spolupracovnice Marija Pevčichová, informoval list Daily Mail.
22.09.2020 12:10 |

podobné články

Otrávený Navalnyj po fotce s rodinou: V nemocnici opět na nohou! A popsal své potíže

 
Kritik Kremlu Alexej Navalnyj, který byl podle Němců otráven novičokem, se zotavuje v berlínské nemocnici - a opět dokáže stát na nohou. Navalnyj v sobotu sdílel další foto ze špitálu, ke kterému přidal popis toho, jak jeho zotavování probíhá. A jaké zažil a zažívá strasti.
19.09.2020 12:10 |

podobné články

„Víš, že umíráš.“ Navalnyj popsal otravu novičokem a vzkazuje: Stojí za tím Putin

 
Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj považuje za strůjce své otravy ruského prezidenta Vladimira Putina. Navalnyj to prohlásil v dnes zveřejněném rozhovoru s magazínem Der Spiegel. Kreml odmítl obvinění jako „naprosto neopodstatněné a nepřijatelné“ a „naprosto pomlouvačné“. Opozičník podle Putinova mluvčího dostává instrukce od americké výzvědné služby CIA.
01.10.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)

Ústavní soud zamázl stížnost Nečasové: Soudkyně se k případu vrátí v pondělí

 
Ústavní soud zamítl stížnost vojenských zpravodajců Ondreje Páleníka, Milana Kovandy a bývalé šéfky premiérova kabinetu Jany Nečasové (dříve Nagyové), týkající se změny soudkyně v kauze údajnéjho zneužití vojenského zpravodajství.
20.04.2017 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1601 článků) , Jana Nagyová (1594 článků)

Navalnyj dostal nakonec 15 dní. Na demonstraci se tak nepodívá

 
Na 15 dní poputuje do vězení kritik ruského prezidenta Vladimira Putina a populární bloger Alexandr Navalnyj za svolávání nepovolené demonstrace v ruské metropoli. Rozhodl o tom moskevský soud, který před vyhlášením rozsudku nechal opozičního předáka předvést. Navalnyj se totiž původně odmítl dostavit. 
20.02.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)

Navalnyj promluvil o mučení za mřížemi: Buzení osmkrát za noc se brání u soudu

 
Uvězněný ruský opoziční vůdce Alexej Navalnyj dnes žádal soud, aby ukončil praxi věznice, kde jej dozorci kontrolovali a budili v hodinovém intervalu každou noc. Navalnyj prostřednictvím videa z vězeňské nemocnice argumentoval, že neudělal nic, co by opravňovalo rozhodnutí věznice zařadit jej na seznam vězňů se sklonem k útěku.
31.05.2021 19:45 |

podobné články

Tady vězní Navalného: Hladovka a pekelné podmínky v trestaneckém „koncentráku“

 
Vězněný ruský opoziční předák Alexej Navalnyj oznámil, že zahájil hladovku. Snaží se tak přimět správu věznice, aby mu umožnila adekvátní lékařskou péči. Kritika prezidenta Vladimira Putina trápí velké bolesti zad a nohou. Navalnyj je vezněn v kolonii v ruském Pokrovu. Kolonie je známa tvrdým režimem, podle Navalného nesmí místní trestanci ani nadávat a každou hodinu je v noci budí, aby si ověřili, že nikdo neutíká.
15.03.2021 17:20 |

podobné články

Navalnyj je držen v podmínkách, které jsou mučením, uvedlo Amnesty International

 
Čelná představitelka lidskoprávní organizace Amnesty International Agnès Callamardová odsoudila podmínky, v nichž se nachází vězněný ruský opoziční představitel Alexej Navalnyj. Agentuře Reuters sdělila, že se rovnají mučení a mohou vést k nenápadné smrti opozičního předáka.
08.04.2021 11:00 |

podobné články

Navalnyj vyzývá Západ k tvrdšímu boji proti korupci

 
Vězněný ruský opoziční předák Alexej Navalnyj vyzval na první výročí své otravy světové lídry, aby podnikali důraznější kroky proti korupci ve světě a omezili cílenými sankcemi vliv oligarchů z okolí ruského prezidenta Vladimira Putina.
20.08.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)

První rozhovor za mřížemi: Navalnyj čelí psychologickému mučení a vymývání mozku

 
Vězněný opozičník a velký kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Alexej Navalnyj z vězení vůbec poprvé promluvil o tom, co zažívá. Zmínil hlavně psychologické násilí a vymývání mozku. Popsal, že třeba 8 hodin denně v kuse musí sledovat státní propagandu, informoval deník The Guardian.
26.08.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků)