Článek

Většina Čechů se cítí ohrožena koronavirem

 
Lidé se cítí být novým koronavirem ohroženi. Podle průzkumu agentury Ipsos pociťují určitou míru ohrožení tři čtvrtiny Čechů. Opatření, které vláda kvůli zamezení šíření nákazy zavedla, považuje za potřebná devět z deseti lidí.
17.03.2020 08:50 |

podobné články

Podobné články

Ondřej Hejma pro PL: USA jsou rozdělené na tradiční Ameriku a různé menšiny. Ty se vidí jako předvoj lidstva a cítí se utlačované, přitom opak je pravdou

 
ROZHOVOR „Spojené státy jsou dneska více než kdy jindy rozdělené na tradiční Ameriku, která není nositelem módních trendů a fandí prezidentovi, a na druhé straně je tu množina různých menšin, která už pomalu dohromady tvoří většinu. Tahle zvláštní většina se vidí jako předvoj lidstva a zároveň se cítí utlačovaná, i když opak je často pravdou. Trumpem se cítí ohrožena a bude proti němu bojovat všemi prostředky,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz hudebník, publicista a novinář Ondřej Hejma.
07.02.2017 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Hejma (161 článků)

Citi kreditní karty - kudy platím, tudy šetřím!

 
Nakupujete rádi a často? Jak by se vám líbilo, kdybyste díky svým pravidelným nákupům získali až 1 000 korun měsíčně nebo ušetřili až 25 % na nákupech u partnerů programu Citi Club? S kreditními kartami Citi Life a Citi Classic od Citibank to zvládnete hravě!
22.02.2014 13:05 |

podobné články

Citi v České republice se stala novým oficiálním partnerem českých paralympioniků pro rok 2020

 
Partnerství naplňuje poslání Citi podporovat diverzitu a inkluzi ve společnosti a inspirovat ostatní neobyčejnými příběhy českých paralympioniků. Po navázání spolupráce mezi Citi a Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) v mnoha zemích celého světa se i v České republice stala Citi novým partnerem Českého paralympijského výboru a Českého paralympijského týmu.
23.12.2019 16:40 |

podobné články

Citi v České republice se stala novým oficiálním partnerem českých paralympioniků pro rok 2020

 
Partnerství naplňuje poslání Citi podporovat diverzitu a inkluzi ve společnosti a inspirovat ostatní neobyčejnými příběhy českých paralympioniků. Po navázání spolupráce mezi Citi a Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) v mnoha zemích celého světa se i v České republice stala Citi novým partnerem Českého paralympijského výboru a Českého paralympijského týmu.
24.12.2019 07:45 |

podobné články

Chudobou je ohrožena pětina lidí v Česku

 
Chudobou je podle expertů fakticky ohrožena téměř pětina lidí v Česku. Těsně nad hranicí chudoby, s níž se podle statistik potýká asi desetina Čechů, totiž žije dalších zhruba 700.000 obyvatel ČR, uvedl dnes vedoucí Centra pro sociální a ekonomické strategie Martin Potůček na konferenci o chudobě, která se konala v Senátu.  
12.11.2013 15:11 |

podobné články

Nejnovější průzkum: Většina Čechů míní, že politiky názory lidí nezajímají

 
Naprostá většina Čechů míní, že politiky nezajímají názory lidí. Jen 12 procent dotázaných je přesvědčeno, že většina politiků přikládá názorům občanů váhu. Více než 80 procent Čechů se pak domnívá, že se o názory lidí zajímá jen menšina nebo dokonce vůbec žádný z politiků. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nezájem ze strany politiků pociťují občané dlouhodobě.
22.03.2016 13:25 |

podobné články

Koronavirus nepokládá za hrozbu 63 procent Čechů

 
Většina Čechů se koronaviru nebojí, má z něho ale respekt, vyplývá z průzkumu agentury STEM/MARK, jehož výsledky byly ve čtvrtek zveřejněny. Jen deset procent lidí se podle něj cítí být ohroženo, jde hlavně o seniory. Více než polovina Čechů si myslí, že vláda měla zavést opatření již v létě. Změna v čele ministerstva zdravotnictví v podobě Romana Prymuly (za ANO) pak nepřinesla podle většiny zlepšení.
15.10.2020 17:05 |

podobné články

Koronavirus v dovolenkových rájích Čechů: Nejlépe je na tom Řecko a Slovensko

 
Z pěti zemí, které byly loni nejoblíbenějšími destinacemi dovolené Čechů, jsou koronavirem nejméně postiženy Řecko a Slovensko. I v Chorvatsku, které bylo loni znovu nejvyhledávanějším cílem, je nakažených méně než v Česku. Naopak hůře než Česko je na tom nyní s koronavirem Rakousko, které loni zaznamenalo vyšší zájem Čechů, a zejména Itálie. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) a Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT).
05.05.2020 15:25 |

podobné články

Nová vědecká knihovna v Ostravě je ohrožena, stát nechce přispět

 
Připravovaná stavba nové Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě je ohrožena.
30.08.2010 17:25 |

podobné články

V EU je ohrožena vyhynutím polovina savců a ptáků, tvrdí odborníci

 
Na území Evropské unie (EU) je v současnosti ohrožena vyhynutím zhruba polovina savců a ptáků. Upozorňuje na to nová publikace vydaná v rámci letošního mezinárodního roku biodiverzity, kterou v pátek představila Česká ornitologická společnost (ČOS).
01.10.2010 12:05 |

podobné články

Neurologická péče v Praze je ohrožena, tvrdí lékaři

 
Neurologická péče v hlavním městě je podle pražských neurologů ohrožena. Podle domluvy pražského primátora Bohuslava Svobody s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) se měla soustředit do vojenské nemocnice a na Homolku.
14.01.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1273 článků)

Sucho přidělává starosti zemědělcům. Úroda je prý ohrožena

 
Suché počasí začíná zemědělcům dělat starosti a pokud v příštích dnech nezačne pršet, letošní sklizeň by mohla být vážně ohrožena. Řekl to prezident Agrární komory Jan Veleba s tím že doufá, že deště předpovídané pro příští dny situaci zachrání.
26.05.2011 17:55 |

podobné články

Klaus: Ohrožena je svoboda plus životní úroveň. O to tu jde

 
V australské televizi Ten prohlásil český prezident Václav Klaus, že zatímco klima je v pořádku, v ohrožení je svoboda. Kromě ní je ohrožena prosperita a o to jde. Přitom nevidí žádné důkazy o nebezpečném globálním oteplování, a především ne o nebezpečném globálním oteplování způsobeném lidstvem.
29.07.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10028 článků)

Sestry varovaly. Domácí zdravotní péče je kvůli limitům ohrožena

 
Domácí péče o lidi nevyléčitelně nemocné, umírající a pro ty, kteří po propuštění z nemocnice potřebují další ošetření a podporu při navracení soběstačnosti, je podle zdravotníků ohrožena.
08.12.2011 17:05 |

podobné články

Varování hasičů a policistů: Bezpečnost v zemi může být ohrožena

 
ROZHOVOR Krácením výdajů u bezpečnostních sborů může být ohrožena bezpečnost občanů. Jediné, co by mohlo situaci ještě zachránit, je změna zákona o pojišťovnictví. I tak bude ale financování sborů na hraně. ParlamentnímListům.cz to za protestující odboráře v rámci akce UPÍR řekl hasič Dalibor Konvičný a policista Pavel Vrána.
22.07.2012 12:15 |

podobné články

Šéf VZP ujistil, že akutní péče nebude ohrožena. Nemocnicím ale moc pomáhat nechce

 
Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek v Otázkách Václava Moravce přiznal, že na konci roku očekává negativní bilanci ve výši 2,5 miliardy korun. Ujistil také, že přinejmenším akutní péče nebude ohrožena.
29.09.2013 13:35 |

podobné články

Safetica Technologies: Čtyři okamžiky, kdy jsou citlivá data společností nejvíce ohrožena

 
Ochrana citlivých a důležitých firemních informací se nesmí podceňovat. Data jsou nevíce ohrožena ve chvílích, kdy odchází zaměstnanci nebo k nim mají přístup externisté.
27.05.2014 20:41 |

podobné články

Spojka mezi D8 a R7 za miliardy je ohrožena, stát se s majiteli pozemků nebaví

 
Obří investice více než osm miliard korun je ohrožena. Plánovaná silnice spojující teplickou dálnici D8 a rychlostní silnici z Prahy na Chomutov R7 se zatím rýsuje jen na papírech, ale už nyní je jasné, že její stavba bude hodně komplikovaná kvůli pozemkům, přes které má vést.
16.10.2014 03:35 |

podobné články

Kolegové lékaři, ujměte se Kalouska, žádal ve sněmovně Babišův poslanec. A nyní jen pro vás prozrazuje, co následovalo

 
ROZHOVOR Poslanec Josef Hájek (ANO 2011) vzbudil při hlasování o nedůvěře vládě rozruch také svými slovy o „démonu alkoholu“ v Poslanecké sněmovně. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil svůj postoj k rétorice o střetu zájmů vicepremiéra Andreje Babiše: „Byla po dobu vládnutí pana Bloomberga ohrožena demokracie v New Yorku? Podle mého názoru nebyla. Tak jako není demokracie ohrožena ani u nás v České republice.“
27.05.2015 17:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19814 článků)