Článek

Větší akce budou muset organizátoři hlásit hygieně

 
Akce nad tisíc účastníků budou muset organizátoři od 19. července nahlašovat krajské hygieně. Rozhodla o tom v pondělí vláda. Po jejím jednání o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
12.07.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)
Podobné články

Pražané mají novou povinnost. Musí hlásit hygieně příjezd z rizikových zemí

 
Od středy vzniká speciálně pro obyvatele Prahy nová povinnost. Podle webu Hygienické stanice Hlavního města Prahy musí e-mailem hlásit příjezd z rizikové země, kde hrozí podle úřadů nákaza covidem-19. Co všechno má e-mail obsahovat?
16.09.2020 18:25 |

podobné články

"Šmejdům" bude horko. Pokud se sněmovna nerozpustí příliš brzy

 
Pořadatelé předváděcích akcí budou muset zřejmě České obchodní inspekci hlásit dopředu místo konání, datum, časový harmonogram a jaké zboží na akci budou nabízet. Stejné údaje budou muset být také na letácích, kterými organizátoři zejména seniory na tyto akce lákají. Za porušení těchto povinností bude prodávajícímu hrozit pokuta až pět milionů korun.
14.08.2013 16:00 |

podobné články

Nemocné na hygieně často odmítli, stali se roznašeči. Opravdu drsné příběhy českých „stopařů korony“

 
Odhalit od jednoho nakaženého další a další. O to se snaží pracovníci protiepidemických oddělení z územních pracovišť krajských hygienických stanic. Při větší představivosti je lze označit za detektivy či stopaře přenosu nemoci Covid-19. Když uslyšíte pojem trasaři, jste doma. Při dalším z větších uvolnění vládních omezení se Parlamentní listy rozhodly popsat tuto skoro neviditelnou práci a některé případy roznašečů. Skoro všechny mají něco společného. Na hygieně je odmítli.
08.06.2020 18:10 |

podobné články

Bič na nezaměstnané: Budou se pravidelně hlásit na poště

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje, že se budou lidé bez zaměstnání muset hlásit na poštách v místě svého bydliště na pobočkách Czech Point. Protože tak budou muset činit v době, kdy jsou lidé běžně v práci, zabrání se tím podle ministerstva práci na černo, které se nezaměstnaní často dopouštějí.
10.08.2011 19:35 |

podobné články

To je humus! Inspektoři zavřeli prodejnu ve Volarech kvůli katastrofální hygieně

 
Tak v téhle prodejně nakupovali zřejmě jen silné žaludky! Inspektoři totiž v jedné z prodejen ve Volarech zjistila vážné nedostatky v hygieně. U pečiva i ovoce se zeleninou byl myší trus, v zázemí prodejny pak dokonce pobíhala živá myš!
23.08.2013 16:20 |

podobné články

Japonci zavedli toaletní papír na mobily

 
Japonci jsou pověstí svou pečlivostí a vztahem k přísné hygieně. Kde jinde by si tak mohli vzít k srdci výzkumy mikrobiologů z posledních let, kteří prokázali, že displeje chytrých telefonů jsou zaneřáděnější koprofilními (pocházejícími z výkalů) bakteriemi než prkénka veřejných toalet. Proto právě v Japonsku zavedli na veřejných toaletách papír určený nejen k lidské hygieně, ale také k dezinfekci mobilu.
02.01.2017 16:00 |

podobné články

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

 
„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit prdel. Dneska se zastavím, jo? V práci řádí covid, tak mě poslali domů.“ Tak popisuje novinář Ivan Motýl, jak lidé obcházejí nařízení a zákazy na Ostravsku. Pomůže snad už jen stanné právo, v Čechách se prý covid nebere vážně, i když jde o život. A není sám, kdo má takové zkušenosti.
28.10.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1988 článků)

Šéfe, nejsem odpočatý, má hlásit strojvůdce. Nový vývoj po průšvizích

 
Strojvůdci musí firmě hlásit, pokud přijdou do zaměstnání a nejsou odpočatí. Alespoň to uvádí generální ředitel Českých drah Václav Nebeský v rozhovoru pro Právo s tím, že České dráhy zároveň připravují systém, jak lépe zabezpečit lokální tratě, kde se nyní musí strojvedoucí hlásit dispečerovi. Dráhy tak reagují na sérii nehod, které se v posledních dnech na železnici staly.
16.07.2020 10:30 |

podobné články

K očkování se mohou hlásit už i lidé od 30 let

 
Od půlnoci z úterý na středu se mohou hlásit k očkování nově i lidé od 30 let. Celkově jde tak již o sedm milionů lidí, kteří mají přístup k registraci. Od 1. června by se pak již mohli začít hlásit lidé nad 16 let, tedy všichni, pro které jsou vakcíny v současné době schválené.
26.05.2021 09:35 |

podobné články

Větší obchody asi budou muset být zavřeny jen o třech svátcích

 
Větší obchody asi budou muset zůstávat povinně uzavřeny jen o třech svátcích, nikoli o sedmi, jak navrhoval Senát. Sněmovna dnes po rozsáhlé debatě předlohu horní komory o omezení prodejní doby zmírnila. Provozovatelé budou muset podle sněmovního návrhu zavírat na Nový rok a na dva vánoční svátky 25. a 26. prosince. Na Štědrý den budou moci být otevřeny do 14:00. Předloha nyní míří k posouzení senátorům.
15.04.2016 12:10 |

podobné články

Konec testů zdarma v září? Vojtěch novinku hájí. A vláda změnila lhůtu očkování Pfizerem

 
Vláda měla v pondělí v plánu necovidovou agendu, ale opět i situaci kolem zhoršujícího se stavu pandemie v ČR. Rozhodla mj. o tom, že se zkracuje lhůta mezi 1. a 2. dávkou očkování Pfizerem na 21 dní a hromadné akce nad 1000 osob se musí hlásit hygieně, aby mohli hygienici lépe kontrolovat, zda mají účastníci doklad o bezinfekčnosti. Ministr zdravotnictví pak zaujal zprávou, že chce konec bezplatných testů na covid od září.
12.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Facebook i profily na seznamkách: Ruští úředníci musí hlásit aktivitu na webech

 
Předkládat zaměstnavateli seznam internetových stránek, na nichž o sobě v uplynulém roce zveřejnili osobní informace, budou muset ruští úředníci. Odpovídající nařízení schválila podle deníku Izvěstija ruská vláda. Státní zaměstnanci tak budou povinně hlásit své účty na sociálních sítích, blogy i profily na internetových seznamkách. V případě neuposlechnutí jim hrozí vyhazov.
05.03.2017 12:30 |

podobné články

Každý pátý muž se dole vyholuje. Taky kvůli tomu, že pak vypadá větší

 
Nejen kvůli hygieně zamíří pětina mužů s žiletkou také mezi nohy. Ochlupení pak tito pánové redukují v oblasti stydké kosi, třísel a varlat také proto, že jejich penis pak vypadá větší. „Když tam není žádné křoví, strom vypadá větší,“ hlásá jedna reklama na holicí potřeby. A pánové holdující obnaženému přirození tvrdí, že je s holými genitáliemi také mnohem příjemnější sex.
02.12.2015 10:35 |

podobné články

Kvůli koronaviru stát nebude omezovat hromadné akce, řekl Babiš

 
O aktuálním dění kolem koronaviru jednala ve středu ráno Bezpečnostní rada státu. Premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání konstatoval, že „není důvod k nějakým zásadním obavám” a že stát nebude omezovat hromadné akce. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) však pořadatelé velké akce budou muset hlásit hygienikům.
04.03.2020 08:50 |

podobné články

Přerušení živnosti se nebude muset hlásit - Jaké budou novinky pro podnikatele?

 
Poslanecká sněmovna dala na své páteční schůzi zelenou novele vládního zákona na snížení administrativní zátěže podnikatelů. Předloha, kterou nyní posoudí Senát, ruší duplicitní kontroly soukromníků ze strany úřadů a zbavuje živnostníky povinnosti hlásit přerušení činnosti na živnostenském úřadu.
19.03.2010 17:20 |

podobné články

Papíry na zahrádkách hospod bude kontrolovat hygiena a policie

 
Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté na zahrádkách testováni, očkováni nebo prodělali koronavirus v posledních 90 dnech, jak vyžadují pravidla proti šíření koronaviru. Lidé se budou muset prokázat při případné kontrole policii či hygieně. Zahrádky hospod se otevřou v pondělí, bude na nich smět být také wi-fi.
14.05.2021 15:05 |

podobné články

Očkování se dál otevírá: Od 3. května se mohou hlásit akademičtí pracovníci vysokých škol

 
Akademičtí pracovníci vysokých škol (VŠ) se budou moct od pondělí 3. května hlásit k očkování proti covidu-19. Registrace pro ně budou možné do 15. června. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) o tom dnes informoval rektory vysokých škol v dopise, který má ČTK k dispozici. Vysokoškolští pedagogové podle něj při registraci k očkování budou používat kód přidělený školám pro přednostní očkování akademiků.
30.04.2021 15:45 |

podobné články

Zděšení. Kašlou na to. Babiš vytáhl případ z terénu a zahrozil

 
„Musíme mít jasnou strategii, jak ochránit naše děti a za jakých podmínek by se mohly vrátit do škol a mohly začít znovu sportovat,“ oznámil v pravidelném shrnutí „Čau lidi“ premiér Andrej Babiš (ANO). Podle šéfa vlády by se mohlo rozhodnout, že by se děti díky pravidelnému testování mohly vrátit do školních lavic v řádu týdnů. Aktuálním problémem však prý je nedodržování opatření a neochota lidí hlásit své kontakty hygieně. „Přemýšlejte o tom, jestli skutečně musíme porušovat ta opatření. Proč to někteří z nás dělají. Proč. Je to špatně,“ vyzval Babiš a citoval příběh z terénu.
07.02.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22572 článků)

Vodáci v sobotu za účasti Lukáše Pollerta otevřou Vltavu

 
Na sobotu 14. dubna chystají půjčovny lodí, kempy a další organizátoři Odemykání Vltavy. Vodáci budou muset ale volit, zda se slavnosti zúčastní ve Vyšším Brodě, anebo níže po proudu - v Českém Krumlově. Obě akce se konají ve stejný den i ve stejnou hodinu. Organizátoři se prý po loňském prvním ročníku na jednání hospodářské komory dohodli, že když už odemykání na dvou místech, tak alespoň v jeden den. Za českokrumlovské organizátory to řekl Jaroslav Lhotský.
10.04.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pollert (37 článků)