Článek

Veterináři našli v dodávce 80 kg ryb v otřesných podmínkách. Vietnamcům hrozí milionová pokuta

 
Veterináři ve spolupráci s celníky odhalili v dodávce na Pražském okruhu nedaleko Jesenice u Prahy více než 80 kilogramů ryb a mořských plodů, které byly převážené v nevhodných podmínkách a bez dokladů. Za porušení zákona nyní hrozí přepravci až milionová pokuta, sdělil za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer. Většinou však veterináři ukládají pokuty řádově nižší, za celý loňský rok činily celkem zhruba 33 milionů Kč.
04.05.2021 12:50 |

podobné články

Podobné články

V nelegálním skladu v Praze 6 leželo 2,6 tuny ryb a hovězího: Provozovateli hrozí milionová pokuta

 
Až 2,6 tun rybího masa, konzerv a hovězího našli veterináři v nelegálním skladu v Praze 6. Maso z něj odebíraly pražské restaurace. Inspektoři jeho prodej zakázali a odeslali zpět dodavateli do Rakouska. Provozovateli hrozí milionová pokuta.
23.11.2017 09:45 |

podobné články

Páchnoucí „překvapení“ v Sapě: Veterináři našli nelegální sklad se zkaženými rybami a dalším masem

 
Veterináři s policisty našli v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši neregistrovaný sklad s více než dvěma tunami ryb a mořských plodů. Veterináři provozovateli zakázali uvádět produkty na trh, bude je tak muset buď zlikvidovat v asanačním podniku, nebo poslat zpět do zemí původu. Také mu hrozí milionová pokuta, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.
23.10.2018 14:40 |

podobné články

Tajný sklad v Sapě: Policie stopla 35 tun masa, hrozí milionovou pokutou

 
Veterináři a policie zajistili v nelegálním skladu v pražské tržnici Sapa přes 35 tun zmrazeného drůbežího masa, ryb a plodů moře. Provozovateli za nepovolené skladování živočišných produktů hrozí až milionová pokuta. Dnes o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Pejchal. Letos veterináři Sapu kontrolovali osmkrát a udělili pokuty za skoro 200.000 korun.
23.09.2016 14:55 |

podobné články

Paní Blanka chová psy v otřesných podmínkách: Před veterináři se ukrývá!

 
V děsivých podmínkách, zavřena v těsných drátěných klecích v bývalém vlhkém chlévě zemědělské usedlosti přežívala na jihu Čech do nedávna smečka asi sedmi psů. Když se o jejich majitelku Blanku P. začali zajímat jindřichohradečtí veterináři, žena i se zvířaty zmizela. Blesk ji nyní objevil na Vysočině. A vypadá to, že ve svém svérázném chovu zvířat dál pokračuje.
01.06.2013 21:30 |

podobné články

Chudák Bára Špotáková: Milionová pokuta za špatné kecky?

 
Jednou se špatně obula a už jí prý hrozí milionová pokuta! Oštěpařka Barbora Špotáková (31) přiletěla ze zlatého Londýna v obuvi, která nespadá do oficiální olympijské kolekce. Bude muset platit?
16.08.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Špotáková (344 článků)

Za používání hraček na vysílačku hrozí i milionová pokuta!

 
Hraje si vaše ratolest ráda s autíčky na vysílačku nebo minivrtulníkem. Dejte si pozor, aby byl ovládací přístroj homologován  u Českého telekomunikačního úřadu. Jinak vám může hrozit až milionová pokuta!
08.04.2014 14:20 |

podobné články

Za sběr těchto krasavců až milionová pokuta! Vzácná houba voní po kokosu a vanilce!

 
Každým rokem si houbaři odnesou z lesa až 30 tisíc tun hub! Víte ale, že existují i houby, za jejichž sběr hrozí až milionová pokuta? Pozor si dejte na hřib královský, hřib moravský a muchomůrku císařku.
05.08.2020 05:45 |

podobné články

Pavlínka, Pavel, Roman ze soutěže MasterChef: MILIONOVÁ POKUTA!

 
Minimálně rok žijí ve strachu. Stačí, aby se prořekli a prozradili jméno vítěze Master- Chefa, a rázem budou mít velké finanční problémy. Vypadlá Ivka Sarauerová (38) z MasterChefa teď prozradila, že jim hrozí milionová pokuta. Přitom natáčeli už před hodně dlouhou dobou.
22.10.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (337 článků)

Anna (†59) zemřela přímo na pracovišti: Dřeli jsme v otřesných podmínkách, říká kolegyně

 
Smrt paní Anny († 59) přímo během pracovní směny vyvolala řadu otázek a vzbudila diskusi o otřesných pracovních podmínkách firmy Leoni Slovakia v Trenčíně a dalších podobných. Množí se svědectví bývalých i současných zaměstnanců, kteří popisují otrockou práci za minimum peněz a šikanu na pracovišti. Podle paní Eriky (39) z Trenčína, bývalé zaměstnankyně společnosti Leoni Slovakia, není žádný div, že paní Anna skončila takto tragicky!
28.05.2017 06:50 |

podobné články

Veterináři: Tenhle kebab si nechte v Polsku. Vrátili ho 8 tun

 
Veterináři nařídili firmě, aby vrátila do Polska osm tun drůbežího polotovaru určeného na kebab. U více než poloviny mraženého výrobku v jihomoravských Vraňanech, označeného jako Halal, chyběly řádné doklady. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Příjemci masa, společnosti Kebab expres, hrozí až milionová pokuta.
08.06.2016 15:05 |

podobné články

Nelegální množírna v 70metrovém bytě: 41 týraných koček a mrtvá koťata! Chovatelce hrozí půlmilionová pokuta

 
V naprosto otřesných podmínkách živořily kočky v bytě v pražských Horních Počernicích. 41 zvířat, z toho 9 koťat, chovala žena v bytě o velikosti 70 metrů čtverečních, kočky byly navíc v žalostném zdravotním stavu. Státní veterinární správa (SVS) jí je odebrala. Na balkoně se navíc našla těla dalších dvou mrtvých koťat, ta byla odeslána na pitvu. Chovatelce nyní podle zákona na ochranu zvířat proti týrání hrozí až půlmilionová pokuta, uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.
17.02.2021 17:00 |

podobné články

Podnikatel vydával kuřata z Polska za česká. Hrozí mu pokuta až 50 milionů

 
Zpracovatel drůbeže z Žumberku v Pardubickém kraji klamavě označoval kuřecí maso za české. Přitom jej dovážel z Polska, zjistili veterináři. Další maso dovážel z Nizozemí, což veterinářům nenahlásil, i když měl. Uvedl to mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Veterináři s prodejcem zahájili správní řízení. Teoreticky tak provozovateli hrozí za klamání spotřebitele pokuta ve výši až 50 milionů korun, většinou je ale její výše řádově nižší.
25.03.2016 10:35 |

podobné články

Za tuny prošlého zboží hrozí až 50milionová pokuta. Veterináři je odhalili v pražské Libuši

 
Pořádný problém na krku má provozovatel nelegálního skladu v pražské Libuši, kde veterináři odhalili minimálně deset tun mléčných a masných výrobků, které byly po době minimální trvanlivosti. Provozovateli hrozí až 50 milionů KČ coby pokuta. Většinou šlo o zboží ze zahraničí.
25.09.2020 16:50 |

podobné články

Chelsea a štěně Deny se zotavují v dočasné péči. Stihne majitele množírny přísný trest?

 
Odstrašující příklad pro všechny množitele. Tím by se mohla stát kauza 38 kříženců retrívrů, které v otřesných podmínkách v domě ve Dvoře Králové nad Labem držely Jana Tomková a její dcera. Veterináři na ně podali trestní oznámení pro podezření na chov v nevhodných podmínkách. Zřejmě úplně poprvé tak využili nové skutkové podstaty, podle které lze postihovat množírny.
06.11.2020 08:50 |

podobné články

Kojenecké mléko se pařilo v 30stupňovém vedru: Veterináři odhalili v Praze nelegální sklady potravin

 
Veterináři odhalili v Praze dva nelegální sklady potravin, jídlo v jednom z nich bylo v nevyhovujících teplotních podmínkách. Provozovateli hrozí pokuta až deset milionů korun, sdělil zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer. Jeden ze skladů byl v Hostivaři, druhý ve Vysočanech. Bylo v nich sušené kojenecké mléko z Velké Británie nebo čevapčiči z Bulharska.
30.08.2018 10:40 |

podobné články

Polské jedy jsou v Česku: Veterináři našli antibiotika v drubežím mase

 
A je to tady! Jedy z Polska se dostaly do Česka. Veterináři našli v polském drůbežím mase neznámá antibiotika. Nyní se provádí další analýzy, které určí, přesné složení. Do Česka bylo dovezeno celkem 1200 kilogramů, veterináři nařídili stažení masa z trhu.
11.07.2013 16:20 |

podobné články

Celkem jedenáct Iráčanů bez potřebného víza odhalila v dodávce policie v Brně

 
Policie odhalila v noci na sobotu v dodávce na benzince na dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Byly to dvě rodiny se šesti nezletilými dětmi, uvedla dnes ve zprávě mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Posádku vezl v dodávce další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo. Rodiny skončily ve středisku v Zastávce u Brna, řidiči hrozí až dva roky vězení.
04.03.2018 20:20 |

podobné články

Konec hrůzné množírny na jihu Čech: Z otřesných podmínek zachránili 21 dog

 
V otřesných podmínkách, v přívěsu a na malém přilehlém pozemku, držela žena z Oldřiše na Jindřichohradecku 21 argentinských dog. Psi neměli vodu, ani dostatek krmení. Navíc utíkali a ohrožovali lidi v okolí, napadali i sami sebe. Teď už se zotavují v útulcích a dočasných péčích.
10.07.2021 05:05 |

podobné články

Za polonahé fotky manželky prince Williama hrozí vězení i pokuta

 
Francouzské úřady začaly kvůli fotkám vévodkyně z Cambridge nahoře bez vyšetřovat dva lidi. Za porušení soukromí hrozí fotografce Valérii Suau rok vězení a šéfovi vydavatelství Ernestu Maurimu milionová pokuta a pětiletý zákaz vydávat časopisy, které snímky otiskly. Další články k tématu: Polonahá Kate: Francie hledá fotografa, Dáni zveřejnili fotky dole bez Časopis Closer seká dobrotu, fotky polonahé Kate odevzdal Williamovi Francouzský soud zakázal další publikaci snímků polonahé Kate
26.04.2013 16:50 |

podobné články