Článek

Vesničko má středisková: Velké tajemství filmu Menzela (†82)

 
Divácky nejoblíbenější film Jiřího Menzela (†82) Vesničko má středisková má řadu tajemství. Hned tím prvním je jeho vznik. Stalo se tak kvůli chybě úředníka, který dvakrát zaplatil Zdeňku Svěrákovi (84) za film Na samotě u lesa! Námět vznikl přes noc a režisér Menzel ho objevil omylem!
08.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Menzel (452 článků)
Podobné články

Otík z komedie Vesničko má středisková je dnes jiný člověk: János Bán stárne s elegancí

 
Jeden z nezapomenutelných klenotů českého filmu je bezesporu komedie Vesničko má středisková režiséra Jiřího Menzela (81). Všichni s úsměvem vzpomínají na postavu hloupoučkého Otíka, kterého ztvárnil maďarský herec János Bán (64). Jak vypadá po více než třech dekádách od premiéry? Nikdo nemládneme...
25.12.2019 21:05 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

Vesničko má středisková po 35 letech: Podívejte se, jak se (ne)proměnilo ikonické natáčecí místo

 
Pravděpodobně nenajdete jediného Čecha, který by neviděl legendární českou komedii Vesničko má středisková. Film Jiřího Menzela dokáže okouzlit celé generace svým humorem, pohodou a také malebnou vesničkou ve Středočeském kraji. Křečovice se právě díky slavnému filmu proslavily a dodnes na místo jezdí návštěvníci, aby se podívali, kde se natáčela oblíbená komedie. O to více jsou pak překvapeni, když zjistí, že se ve vesničce zastavil čas a tolik známé lokace se prakticky téměř nezměnily. Podívejte se do galerie, jak vypadají Křečovice dnes.
21.12.2020 14:21 |

podobné články

Otík z legendární komedie Vesničko má středisková: Po 30 letech se změnil k nepoznání!

 
Komedie Vesničko má středisková režiséra Jiřího Menzela (79) patří k nezapomenutelným českým filmům. Všichni s úsměvem vzpomínají na postavu hloupoučkého Otíka, kterého ztvárnil maďarský herec János Bán (66). Jak vypadá dnes? Nepochopíte, jak moc se změnil!
17.12.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

Komedie Vesničko má středisková: Vznikla úplnou náhodou a měli v ní účinkovat jiní herci

 
Už je to více pětatřicet let, co do československých kin vstoupil film režiséra Jiřího Menzela Vesničko má středisková. Málokdo ví, že komedie, která se dlouhá léta drží na prvních místech v žebříčcích popularity, vůbec nemusela vzniknout.
14.06.2020 18:55 |

podobné články

To budete koukat: Z nezapomenutelného Otíka Rákosníka z filmu Vesničko má středisková je dnes fešák

 
Podle jména János Bán si jej vybaví jen málokdo, ale když se řekne Otík z filmu Vesničko má středisková, ví už každý. Režisér Jiří Menzel v té době odvážně obsadil do hlavní role nepříliš herecky zkušeného a navíc maďarského herce, který si však záhy získal srdce snad každého diváka.
04.01.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků) , Jiří Menzel (452 článků)

Zemědělec měl štěstí jako vystřižené z filmu Vesničko má středisková: Napodobil Drápalíka!

 
Jako »klikař« Drápalík (Rudolf Hušínský ml.) z filmu Vesničko má středisková si teď zřejmě připadá traktorista (50) ze Rváčova na Liberecku. Skončil pod traktorem a zázrakem přežil. Jenže...
11.08.2012 05:05 |

podobné články

Poznali byste ho? Takhle se změnil zamilovaný puberťák z filmu Vesničko má středisková

 
„Jak píše? A v čom by se měla zlepšit? Zejména zájmena. Řekněte mu, že vás bolí noha. Von dá pokoj, dacan!“ Pamatujete na mladého Jardu Pávka z filmu Vesničko má středisková, který s nepřehlédnutelným květákem na hlavě beznadějně balil učitelku své sestry? Herec a bývalý muzikálový producent Stanislav Aubrecht (53) se nyní živí vařením. Co nám o své roli řekl?
03.11.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Aubrecht (1 článek)

30 letech od natáčení: Otík z filmu Vesničko má středisková je neskutečně sexy!

 
Mentálně zaostalý Otík, kterého si zahrál maďarský herec János Bán v československé filmové komedii Vesničko má středisková, si získal srdce celého Česka. Ostatně hláška - Po žních k Turkovi se hojně používá mezi lidmi dodnes. Jak ale třicet let po natočení komedie filmový Otík vypadá? Budete zírat!
11.11.2015 08:41 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

Herecká legenda Petr Čepek: Na despotického Turka z Vesničko má středisková vzpomínají lidé dodnes

 
Ze zamlklého mladíka, kterého všichni podceňovali, se stal jeden z nejcharismatičtějších herců československého filmu. Taková byla cesta Petra Čepka (†54), nezapomenutelného kombajnisty Turka z legendární komedie Vesničko má středisková. Slibně rozjetou kariéru mu ale v roce 1994 tragicky ukončila rakovina. Bylo mu pouhých 54 let. Lidé si ho nicméně dodnes připomínají v jeho nejslavnějších rolích.
21.12.2020 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čepek (30 článků)

Poznáváte ho? Otík z »Vesničko má středisková« je teď univerzitním profesorem a čtyřnásobným svobodným otcem

 
Říká, že mu role naivního Otíka v laskavé komedii Vesničko má středisková změnila život. Stal se slavným nejen v Česku a na Slovensku, ale všude tam, kde se film objevil. A že těch míst nebylo málo! János Bán zůstal herectví věrný, byť své umění posunul o kousek dál.
02.10.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

TO JE ALE FEŠÁK! Otík z komedie Vesničko má středisková vyspěl v pěkného chlapa!

 
Všichni si ho pamatujeme jako zaostalého troubu z komedie Vesničko má středisková. Jenže Otík je ve skutečnosti dost velký fešák. Nevěříte? Tak se podívejte na jeho snímky do naší fotogalerie.
27.12.2016 21:00 |

podobné články

Vesničko má středisková: Film vznikl omylem!

 
Je to legenda mezi českými filmy. Jenže původně ani neměla vzniknout! Film Vesničko má středisková z roku 1985, který napsal Zdeněk Svěrák (81) pod původním názvem Plachťák, a později natočil Jiří Menzel (79), má za sebou neuvěřitelný příběh.
02.07.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (304 článků) , Jiří Menzel (452 článků)

Otík z Vesničko má středisková: Bezdomovcem kvůli dětem!

 
Roli Otíka v jedné z nejoblíbenějších českých komedií Vesničko má středisková si zahrál maďarský herec János Bán (61).  Česká komedie mu pomohla ke slávě, ale jeho život rozhodně nebyl žádné peříčko.
28.08.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

Zaostalý Otík z Vesničko má středisková: Maďar János Bán je ve svém věku štramák

 
Uběhlo pětatřicet let a snímek Vesničko má středisková je stále velmi oblíbený mezi staršími i mladšími generacemi. Nejvíce zapamatovatelnou postavou se stal zaostalý závozník Otík, kterého ztvárnil János Bán (64) pocházející z Maďarska. Jak se změnil představitel mentálně zaostalého pracanta v průběhu let?
01.08.2020 17:06 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

Na Menzela vzpomínají čeští umělci, ale i filmový Otík

 
Na zesnulého režiséra Jiřího Menzela vzpomínají jeho kolegové v Česku, ale i v Maďarsku. Smutek nad Menzelovou smrtí vyjádřil například herec János Bán, který ztvárnil Otíka Rákosníka ve filmu Vesničko má středisková. K legendě režiséra přirovnal také maďarský premiér Viktor Orbán.
07.09.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: János Bán (17 článků)

Poslední rozhovor Mariána Labudy (†73): Zajímal se o stav Menzela a mluvil o smrti

 
Jen tři neděle před svou nečekanou smrtí poskytl Marián Labuda (†73) svůj poslední rozhovor Blesku. Zajímal se v něm o zdravotní stav Jiřího Menzela (79), s nímž natočil svůj nejslavnější film Vesničko má, středisková, a žertoval o vlastní smrti.
06.01.2018 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Marián Labuda (120 článků)

3 tajemství krásy, která musíte znát

 
Vidíme-li nádhernou ženu, která na nás působí dojmem, že je absolutně spokojená a nic jí nechybí, lámeme si hlavu nad tím, jaká jsou její tajemství krásy. Odjakživa se držíme představy, že krásné ženy taková tajemství mají, protože kdyby ne, vypadaly by asi tak nějak, jako my – obyčejné smrtelnice, jež mají dle svého názoru do dokonalého vzhledu hodně daleko… Možná i vy chcete znát ona tajemství krásy, díky kterým byste si mohla zvýšit sebevědomí, cítit se lépe ve vlastním těle, líbit se sama sobě a zároveň i lidem ve vašem okolí. Každá z nás chce být krásná a je jedno, zda zrovna vynáší pytel plný odpadků, nakupuje v obchodním centru, chystá se na pracovní pohovor nebo sedí doma na pohovce u oblíbeného seriálu. Pojďme si prozradit tajemství krásy Jak to sakra dělá? Je tak krásná, přímo dokonalá! Vypadá spokojeně, určitě musí mít nějaký fígl! Pokud i vám podobné fráze proběhnou hlavou ve chvíli, kdy spatříte krásnou ženu, pak jste tu správně. Teď společně s námi můžete odhalit tajemství, která stojí za dokonalým vzhledem žen, jež vídáme na ulici, v televizi nebo v módních časopisech. Jste připravené? Jdeme na to! Tajemství č. 1: Arašídy vám zajistí krásné a lesklé vlasy! Mít krásné vlasy, plné lesku, života a zdraví – no řekněme si, milé dámy, která z nás po tom netouží. Ne všem byla dána do vínku bohatá hříva, která i bez kdovíjaké péče vypadá dobře, má objem a nechybí jí lesk. Jestliže ani k vám nebyla příroda štědrá, ba přímo naopak, doporučujeme vám vsadit na arašídy. Ty jsou známé pro vysoký obsah vitamínů B a vlákniny, které vám zajistí bujné vlasy hýřící zdravím a krásou. Tajemství č. 2: Pevný zadeček díky špenátu? Zkuste to! Ačkoli se traduje, že se za pěkným a pevným ženským zadečkem otočí jen muži, není to vůbec... Čtěte více Příspěvek 3 tajemství krásy, která musíte znát pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.03.2017 03:15 |

podobné články

Křečovice po 30 letech! Jak se změnila Vesnička má středisková

 
Před bezmála 30 lety navštívili filmaři středočeskou vesnici Křečovice a natočili zde legendární film Vesničko má středisková. Podívejte se, jak se změnila chaloupka Oty Rákosníka či dům rodiny řidiče Pávka po 30 letech.
26.06.2014 09:00 |

podobné články

Vesničko má středisková po 31 letech: Marián Labuda (72) znovu točil řidiče Pávka!

 
Po 31 letech se Marián Labuda (72) vrátil takříkajíc na místo činu a ve středočeských Křečovicích znovu zavzpomínal na natáčení legendární komedie Vesnička má středisková. O svých největších tajemstvích ale pomlčel.
29.12.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Marián Labuda (120 článků)