Článek

Věslav Michalik to složil. Ale nic prý neudělal

 
Věslav Michalik se nestane ministrem průmyslu a obchodu. Ekonomický expert hnutí STAN oznámil, že se o funkci nebude ucházet. Trvá však na tom, že jeho obchody, o kterých v posledních dnech píší média, jsou zcela čisté.
25.11.2021 09:30 |

podobné články

Podobné články

Pane Michaliku, vy jste myslel, že bude klid? Absolutně ne. Vůbec poprvé o roli Kalouska a Gazdíka v celém mnohasetmilionovém byznysu

 
Dolnobřežanský starosta Věslav Michalik ve čtvrtek oznámil, že se vzdává nominace na post ministra průmyslu a obchodu. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan si jeho kroku váží, ale mrzí jej. Věslav Michalik neboli Věšek, jak jej Rakušan v rámci tiskové konference několikrát nazval, se prý ničeho nelegálního nedopustil. Vše řádně vysvětlil a toto vysvětlení mají obdržet i novináři. O schopnostech Michalika podle Rakušana a bývalého předsedy STAN Petra Gazdíka není pochyb. Schopnosti jsou také to jediné, co nikdo v médiích za celou dobu nerozporoval. Ale že by místopředseda STAN Michalik něco vysvětlil, se zatím nestalo.
25.11.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1058 článků) , Petr Gazdík (1047 článků) , Vít Rakušan (257 článků)

STAN: Věslav Michalik stáhl svou kandidaturu na ministra průmyslu a obchodu

 
Věslav Michalik dnes překvapivě oznámil, že nebude za STAN aspirovat na post ministra průmyslu a obchodu.
25.11.2021 14:40 |

podobné články

Věslav Michalik ve vládě nebude: STAN hledá náhradu

 
Ještě nebyla vláda budoucího premiéra Petra Fialy (57, ODS) ani jmenována, a už musí řešit první personální změnu. Kandidát na ministra průmyslu Věslav Michalik (58, STAN) se dobrovolně vzdal své nominace.
26.11.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2373 článků)

Michalik: Já jsem byl nadšenec do fotovoltaiky

 
Teď již bývalý kandidát na ministra průmyslu a obchodu Věslav Michalik (STAN) oznámil, že se vzdá své nominace na člena vlády. Ne však proto, že by se domníval, že je na jeho podnikání něco nezákonného, ale aby nezatěžoval vládu různými zbytečnými spory. Michalik již v roce 2010 zmizel z kandidátky TO0 09 a Starostů, když začal být vyšetřován za daňový únik.
25.11.2021 11:30 |

podobné články

Budoucí ministr Michalik: O jeho milionech píše další médium

 
Budoucí ministr průmyslu a obchodu Věslav Michalik (STAN) má problém. Jeho někdejší firma totiž získala v minulosti půjčku v hodnotě desítek milionů korun od neprůhledné firmy z Kypru. Jak píše Deník N, Michalik původ peněz neobjasnil.
22.11.2021 07:55 |

podobné články

Víte, potřeboval bych 418 milionů, sdělil Věslav Michalik v roce 2009... Máme informace, které nikdy nezazněly

 
NEJBOHATŠÍ STAROSTA III. díl V minulém textu jsme uvedli, že se zaměříme na další společnost z portfolia navrženého a posléze staženého ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika (STAN). Ten přiznal, že se jeho majetek pohybuje v rozmezí od půl do jedné miliardy korun. Dopočetli jsme, že společnost Rodvinov Solar Energy, s.r.o., kterou Michalik přímo vlastnil v letech 2008–2017, od státu na dotacích v rámci podpory OTE získala více než 400 milionů korun. Společnost, o které bude řeč dnes, je na tom řádově lépe. Ale od začátku.
30.11.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Solar Solar (12 článků)

Michalik (STAN): Politický konsensus je cesta k úspěšnému rozvoji našeho kraje

 
Předseda klubu TOP 09 a STAN Věslav Michalik (STAN) vyzval své kolegy z ostatních stran, aby společně zasedli k jednomu stolu a shodli se na dlouhodobých strategických prioritách kraje.
10.12.2014 13:35 |

podobné články

Michalik (STAN): Projekt Labské cyklostezky získal dotaci z IROP

 
Mezinárodní cyklotrasa vedoucí z Krkonoš podél řeky Labe až do Severního moře je nově o 1,43 kilometru delší. Nový úsek Labské cyklostezky začal ve středu 26. července 2017 sloužit cyklistům a in-line bruslařům. Slavnostně ho otevřel radní Středočeského kraje pro oblast hospodářského a regionálního rozvoje včetně evropských projektů a rozvoje venkova Věslav Michalik (STAN) a starostové okolních měst a obcí.
27.07.2017 06:35 |

podobné články

Peníze na farmu Čapí hnízdo se musí jednoznačně vymáhat po příjemci dotace, říká Michalík ze Starostů

 
Farma Čapí hnízdo už není projektem, na který půjdou evropské peníze. Ministerstvo financí to nechce a tak ho ze skupiny Evropou podporovaných projektů vyjmulo. Investovaných padesát miliónů tak jde s konečnou platností na vrub zdejšího státního rozpočtu. „Regionální operační systém ROP by měl peníze vymáhat po příjemci dotací,“ řekl v Událostech, komentářích v ČT člen předsednictva STAN a krajský zastupitel Věslav Michalík.
29.01.2018 23:25 |

podobné články

Michalik (STAN): 5 krátkodobých a 10 střednědobých ekonomických opatření

 
Ekonomický expert Starostů a nezávislých, Věslav Michalik, sepsal 5 krátkodobých a 10 střednědobých ekonomických opatření.
13.05.2020 08:35 |

podobné články

Michalik ze STANu: Nepokoje kvůli Green Dealu? Postřílet se nebo shořet kvůli oteplování, to je stejné

 
Někdejší kandidát STAN na ministra financí Věslav Michalik nakonec usedne do křesla ministra průmyslu. V této pozici hodlá změnit Česko. Z montovny na mozkovnu. Levnou pracovní sílu z montoven podle něj mohou nahradit např. roboti. Vedle toho volá po uvolnění podmínek pro příchod kvalifikované pracovní síly ze zahraničí a bez obalu říká, že evropský Green Deal je realitou.
18.11.2021 10:45 |

podobné články

Budoucí ministr Michalik má jen v akciích 400 milionů. A co Fiala? Nahlédněte

 
Budoucí premiér Petr Fiala (ODS, Spolu) již představil svůj ministerský tým a sobotní MF Dnes zapátrala v majetkových poměrech členů budoucí vlády. Zřejmě nejbohatším členem vlády bude příští ministr průmyslu a obchodu Věslav Michalik, který má jen v akciích a cenných papírech na 400 milionů korun. A jak si stojí Petr Fiala? Podívejte se sami.
20.11.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2373 článků)

Michalik nebude ministrem průmyslu. Nechce, aby se dění řešilo jako střet zájmů Babiše

 
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě
25.11.2021 12:25 |

podobné články

„Jste mag*r.“ Po konci Michalika hádky Fialova tábora

 
Nominovaný ministr průmyslu a obchodu Věslav Michalik pod tlakem informací médií o jeho byznyse zabalil své vládní angažmá ještě předtím, než byl vůbec jmenován. Pro některé, třeba pro Václava Moravce, tak povýšil českou politickou kulturu proti éře Andreje Babiše o několik stupňů. Pirát Ferjenčík by ve vládní čistce rád pokračoval a zaměřil by se na nominanta ODS Pavla Blažka. Od expremiéra ODS Mirka Topolánka na to slyšel, že je „magor“. Michalik musel z politického dění ustoupit už v roce 2010, kdy byl stažen z kandidátky TOP 09 a Starostů pro podezření z daňového úniku.
25.11.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Mirek Topolánek (2365 článků) , Pavel Blažek (577 článků)

Michalik ministrem průmyslu po kauze s firmou z Kypru nebude. Adeptem ekonom Matějka

 
Místopředseda STAN Věslav Michalik se nebude ucházet o post ministra průmyslu a obchodu v nové vládě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN. Novinářům řekl, že jeho dřívější podnikání na Kypru bylo v souladu se zákonem. Novým kandidátem na ministra průmyslu a obchodu by se mohl stát ekonom z CERGE-EI Filip Matějka.
25.11.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků)

Adept STAN na ministra Michalik: Podivnosti kolem firmy z Kypru. Rakušan chce vysvětlení

 
Někdejší firma možného budoucího ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika (STAN) si v minulosti půjčila peníze od anonymní firmy z Kypru, uvádí Deník N. Šlo podle něj o desítky milionů korun. Michalik ani jeho manželka Hana nechtěli serveru říct, kdo za společností z daňového ráje stojí, ani jaký je původ peněz. Předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan se s Michalíkem dohodl, že potenciální střet zájmů ohledně solárních elektráren vyřeší. Měl by také zveřejnit průkazné informace o tom, že jeho podnikání byly běžné investice, napsal dnes Rakušan. Michalík později na Twitteru přiznal, že kyperskou firmu vlastní jeho žena.
22.11.2021 10:05 |

podobné články

Bartošův ministr financí má velké plány: Bilion do restartu ekonomiky. Peníze jsou, a z Bruselu přiteče další hromada

 
Presumptivní ministr financí za Pirátskou stranu a STAN Věslav Michalik odhalil některé plány, které hodlá prosazovat, pokud jeho kandidátka bude sestavovat vládu. Podporuje prý evropský „green deal“. Chce také investovat bilion korun do modernizace ekonomiky. Vzít na to chce z daní a z ekonomického růstu. A nebude se škrtat, ale mrazit! Jeho nápady jsou už moc i na koalici SPOLU. Ozval se silný hlas z ODS.
01.08.2021 17:15 |

podobné články

Bartošův ministr financí: Peněz je dost. A z Bruselu přiteče další hromada

 
Presumptivní ministr financí za Pirátskou stranu a STAN Věslav Michalik odhalil některé plány, které hodlá prosazovat, pokud jeho kandidátka bude sestavovat vládu. Podporuje prý evropský „green deal“. Chce také investovat bilion korun do modernizace ekonomiky. Vzít na to chce z daní a z ekonomického růstu. A nebude se škrtat, ale mrazit! Jeho nápady jsou už moc i na koalici SPOLU. Ozval se silný hlas z ODS.
01.08.2021 17:25 |

podobné články

Propad Škodovky, to není legrace, hoří nám dům! Středula bije na poplach. Odnesl to Babiš, ale nebyl sám

 
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se střetli předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), ekonomický expert STAN Věslav Michalik a bývalý ministr financí za ANO Ivan Pilný. A Středula si nebral servítky. „Nám tady hoří dům!“ vypálil před kamerami. Poté sepsul všechny politiky v čele s končícím premiérem Andrejem Babišem. Politici podle něj dělali jeden špatný krok za druhým. Pilný nešetřil ani Petra Fialu, který prý udělal obrovskou chybu, když přistoupil na zrušení superhrubé mzdy.
17.10.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Petr Fiala (2373 článků) , Ivan Ivan (2222 článků)