Článek

„Veřejně vám to nikdo neřekne.“ Zahradil o náladách ve straně. A taky o Pekarové

 
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil (ODS), který už nekandiduje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, kritizuje spojení ODS s TOP 09 a s KDU-ČSL v koalici Spolu. Podle Zahradila by dávalo větší smysl spojení s hnutím ANO, což si prý myslí více lidí uvnitř ODS. „Veřejně to nikdo neřekne, soukromě mi to dost lidí potvrzuje jako dobrou variantu,“ tvrdí Zahradil s tím, že ODS by už konečně měla najít jiný program než „Antibabiš“.
04.06.2024 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)
Podobné články

Karel zase pindal a konečně dostal pohlavek, raduje se Zahradil

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) ostře zkritizoval exministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09). Kníže se opřel do rakouských politiků, že jsou na evropské úrovni příliš pasivní. Zahradil k tomu na sociální síti facebook poznamenává, že Miloš Zeman nebo Václav Klaus by si za stejná slova vysloužili ostrou kritiku našich novinářů. Ale v případě „Karla" se mlčí. Proč, rozčiluje se Zahradil.
29.08.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Karel Schwarzenberg (4145 článků) , Jan Zahradil (773 článků) , Miloš Zeman (28085 článků)

Zahradil z ODS: Hájek se zbláznil

 
Europslanec Jan Zahradil (ODS) tvrdě odpověděl na slovní útok, kterého se dočkal ze strany Petra Hájka, bývalého tiskového mluvčího exprezidenta Václava Klause. Hájek na svém portále ProtiProud.cz napsal, že Zahradil je kariéristou a havlistou, který se spojí třeba i s Babišem, bude-li třeba. Zahradil Hájka za tato slova označil za blázna.
01.10.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Jan Zahradil (773 článků) , Petr Václav (1049 článků)

Klára Samková v dnešní Partii o uprchlících vypustila taková slova, že ji museli mírnit Hašek i Zahradil

 
Hosty nedělní Partie FTV Prima byli hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), advokátka Klára Samková, analytik Petr Robejšek a europoslanec Jan Zahradil (ODS). Debatovali o uprchlické krizi a před kamerami bylo opravdu živo. Samková hovořila o premiéru Sobotkovi jako o zrádci národa a o uprchlících jako o vojácích v civilu. Politici Hašek a Zahradil se ji sice pokoušeli mírnit, ale marně. Zahradil hrál „ďáblova advokáta muslimů“.
20.09.2015 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2500 článků) , Jan Zahradil (773 článků)

Klára Samková v Partii o uprchlících vypustila taková slova, že ji museli mírnit Hašek i Zahradil

 
Hosty nedělní Partie FTV Prima byli hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), advokátka Klára Samková, analytik Petr Robejšek a europoslanec Jan Zahradil (ODS). Debatovali o uprchlické krizi a před kamerami bylo opravdu živo. Samková hovořila o premiéru Sobotkovi jako o zrádci národa a o uprchlících jako o vojácích v civilu. Politici Hašek a Zahradil se ji sice pokoušeli mírnit, ale marně. Zahradil hrál „ďáblova advokáta muslimů“.
20.09.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2500 článků) , Jan Zahradil (773 článků)

Boj proti komunismu? ČT? Zahradil se nebojí: Za toto ho mnozí nepochválí

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Před komunismem jsme patřili mezi 10 nejvyspělejších zemí světa, 40 let vlády KSČ z nás udělalo ekonomicky i politicky nesvéprávnou provincii. Tak vidí předlistopadovou dobu europoslanec Jan Zahradil (ODS). Přidává příklad Rakouska, které bylo dle ekonomických markerů před 2. světovou válkou na obdobné úrovni, jako Československo. Dnešní rozdíl v životní úrovni je stále velmi znatelný, ale nůžky se zavírají. „Za poslední tři dekády jsme se tomu vyspělému a vysněnému ‚Západu‘ mílovými kroky přiblížili, jsme na 90 % evropského průměru v HDP na hlavu, jsme na tom nejlépe ze všech postkomunistických zemí, už jsme předběhli Řecko, Portugalsko i Španělsko,“ vyjmenovává Zahradil. Bojovat proti komunismu 30 let po jeho pádu mu přijde nesmyslné. Zahradil hovoří také o tom, jak se „zrodil“ Babiš, jaká byla politika před ním anebo o Klausově ekonomické transformaci. A vůbec nepotěší ty, kteří si stěžují, že je aktuálně ohrožena nezávislost České televize.
11.11.2019 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Zahradil v rozhovoru s Tachecí degradoval Bobošíkovou i Hájka

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) patří k příznivcům Václava Klause, a přesto je věrný své straně. Klaus prý bude mít Zahradilovy sympatie i tehdy, pokud půjde ve volbách proti ODS. Nejlepší by prý bylo, pokud by došlo k narovnání vztahů a ke spolupráci. Připouští ovšem, že to v tuto chvíli není možné. Zahradil také věří, že ODS bude mít v předčasných volbách dobrý výsledek. Přesto podle něj strana platí za několik šíbrů a za "špatný umělecký dojem" z vládnutí. Řekl to v rozhovoru s Barborou Tachecí pro deník MF Dnes.
28.08.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Jan Zahradil (773 článků)

Skandální! Do Pekarové šil zostra Havlíček po slovech o předání Česka v co nejhorším stavu

 
Poslanecký klub hnutí ANO bude chtít ve Sněmovně vysvětlení slov předsedkyně dolní komory a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která nedávno webu Seznam Zprávy řekla, že je záměrem vlády Andreje Babiše (ANO) předat zemi v co nejhorším stavu z hlediska covidu. Na tiskové konferenci to řekl vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Po Pekarové Adamové chce výrok doložit, případně se podle něj má omluvit.
23.11.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26332 článků)

To je rána! Na Pekarovou vytáhli staré FOTO. Je to ruská trikolóra?

 
Režisér Jan Tománek si na twitteru značně vystřelil z šéfky TOP 09 a předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové. Poté, co se ve zpravodajství začaly šířit fotografie lidí ze čtvrteční demonstrace svolané Ladislavem Vrabelem s textem, že někteří přítomní „měli dokonce na hlavách čepice v barvách ruské vlajky“, vytáhl pět let starou fotografii Pekarové v cyklistickém dresu na počest cyklisty Petera Sagana se slovenskou trikolórou, která má stejné pořadí barev jako ta ruská. „RuSSký šváb, pátá kolona a kolaborantka...?“ pustil se do Pekarové režisér.
18.11.2022 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tománek (87 článků) , Honza Tománek (87 článků) , Peter Sagan (54 článků) , Jan Tománek (62 článků)

Odvolávání Pekarové. Opozice se pokusí už na příští schůzi

 
Na příští řádné schůzi Poslanecké sněmovny by poslanci mohli jednat o odvolání Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z funkce předsedkyně této dolní parlamentní komory. Pokus opozičních hnutí ANO a SPD však s největší pravděpodobností úspěšný nebude. Opozici vadí postup Pekarové Adamové při schvalování snížení červnové valorizace důchodů.
18.03.2023 12:55 |

podobné články

Slonice v diplomatickém porcelánu. Ostuda Markéty Pekarové na státním výletě

 
Předsedkyně Poslanecké sněmovny má z ostudy kabát. Nejen doma, ale hlavně v zahraničí. Markéta Pekarová Adamová totiž před týdnem vyrazila na zahraniční návštěvu to hned do dvou zemí po sobě. Arménie a Ázerbájdžánu. Arménům slíbila, že jim v sousedním Ázerbájdžánu vysloví podporu, ale když tam dorazila, naopak Arménii odsoudila. Podle politologa Lukáše Valeše jde o selhání celé české diplomacie a Pekarové vůbec neměli cestu umožnit. Exministr zahraničí Cyril Svoboda míní, že kvůli nepřipravenosti Pekarové je celé Česko k smíchu.
09.02.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Cyril Svoboda (472 článků)

Emoce Pekarové a buchta Maláčové získaly ocenění

 
Blíží se volby a politici na sociálních sítích řádí jak zjednaní. Nic totiž voličům neřekne, že jste super kandidát hodný ke zvolení víc než fotka, jak se vytlemený válíte na balíku sena. A proto vyhlašujeme ceny za politickou prezenci na sociálních sítích, dnes pouze ženskou kategorii. Hlavní cenu nedostal nikdo jiný ne naše milovaná Ála Schillerová za krokodýlí slzy. Oproti Markétě Pekarové Adamové ale aspoň ukázala emoce, protože její foto v řepce....no více v Síťovinách na Mall.tv.
22.06.2021 12:15 |

podobné články

„Za ní už nikdo není. Vede průzkum odzdola.“ Zahradil začal pálit na Pekarovou

 
MONITORING „Speciálně na paní předsedkyni Sněmovny jsem možná trochu alergický. Protože mám pocit, že jsme jí vlastně darovali na stříbrném podnose funkci, kterou ona nevyužívá,“ poznamenává v rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým v pořadu Prostor X europoslanec za ODS Jan Zahradil. Lídryně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je však de facto kolegyní z vládní koalice SPOLU. Její vznik však v minulosti Zahradil rovněž kritizoval.
12.06.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Jsou to naši konkurenti. Zahradil naplno o Pekarové, Lipavském a dalších

 
ODS by měla jít do eurovoleb samotná, tvrdí europoslanec za ODS Jan Zahradil, který už sám kandidovat nechce. Zkusí domácí politiku, nebo post velvyslance? Byl by pro koalici ODS a ANO? O tom všem hovořil v pořadu K věci na CNN Prima News.
31.08.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Zahradil (ODS): Šikana na hranicích pokračuje, dopravci hlásí ztráty

 
Systematické a diskriminační kontroly českých řidičů zejména na bavorské straně hranic porušují princip volného pohybu osob a způsobují i citelné ekonomické ztráty na straně autobusových dopravců. Šéf europoslanců ODS Jan Zahradil proto ve Štrasbuku podpoří apel na Evropskou komisi a Radu, aby se problémem začaly vážne zabývat.
02.07.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Zahradil se vrací do vedení ODS s hlasem poradním

 
Europoslanec Jan Zahradil se po dvou měsících vrátil do nejužšího vedení ODS. Z něho odešel poté, co jej po červnových volbách v čele klubu poslanců EP nahradil Miroslav Ouzký. Grémium však před nedávnem schválilo, že Zahradil bude opět jeho členem, byť pouze s hlasem poradním podobně jako předseda Senátu Přemysl Sobotka.
20.08.2009 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Přemysl Sobotka (481 článků) , Miroslav Ouzký (23 článků) , Jan Zahradil (773 článků)

Zahradil: Postoj ČSSD je neuvěřitelný, klidně nás prodá Bruselu

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Europoslanec ODS Jan Zahradil se stal předsedou jedné z frakcí v europarlamentu, Evropských konzervativců a reformistů. S ODS jsou v ní i britští konzervativci, polská strana Právo a spravedlnost a několik menších stran. Zahradil je vůbec prvním Čechem, který takovou funkci získal. Redakci prozradil své plány a zhodnotil některé aspekty české politiky v rámci EU.
13.03.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Zahradil se stal šéfem europoslanců ODS místo IZIPáka Ouzkého

 
Europoslanec Jan Zahradil po tři čtvrtě roce skončil ve funkci předsedy europarlamentní frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR), ve které jsou hlavními partnery ODS britští konzervativci a polské Právo a spravedlnost. Zahradil nechtěl kumulovat funkce, neboť se stal předsedou europoslaneckého klubu ODS. ECR nyní sdružuje 57 europoslanců a staví se proti vzniku jednotného evropského státu.
14.12.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Neodepisujte ODS, píše Jan Zahradil. A přidává důvody

 
Poslanec Evropského parlamentu za ODS Jan Zahradil rozhodně neodepisuje svoji vlastní stranu. Přiznává sice, že je v krizi, ale podle něj se zezdola obměňuje či obživuje a je to velký příslib do budoucna. Zahradil pro LN také zformuloval, jak by ODS měla pokračovat, aby získala zpět své voliče a respekt na domácí půdě. V rámci EU si podle něj ODS stojí velice dobře.
10.12.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (773 článků)

Do vedení ODS se vrací Jan Zahradil. Porazil Pospíšila a je prvním místopředsedou

 
Volební kongres ODS pokračoval volbou prvního místopředsedy strany. Kandidáty byli Jiří Pospíšil a Jan Zahradil a oba se během sobotního odpoledne představili delegátům. Pospíšil ve svém projevu rýpal do Zahradilova rozkročení mezi Prahou a Bruselem, Zahradil naopak poznamenal, že by bylo zhoubné, kdyby si "dvojka hrála na jedničku". Jeho vize oslovily více delegátů, neboť byl zvolen.
18.01.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jiří Pospíšil (2234 článků) , Jan Zahradil (773 článků)