Článek

Věra Kuberová: Vystrčila si cením. Dotáhl do konce myšlenku mého muže

 
Nora Fridrichová věnovala v pořadu 168 hodin pozornost cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Zaznělo mimo jiné srovnání, že Tchaj-wan v Česku investoval asi 18 miliard korun, zatímco Čína navzdory předchozím slibům 11 miliard. Česká eurokomisařka Věra Jourová uvedla, že Vystrčil nemohl jednat jinak, než jet na Tchaj-wan. Zdůraznila, že Vystrčil pomohl Čechům narovnat hřbety.
07.09.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (357 článků) , Věra Jourová (477 článků)
Podobné články

Kuberova rodina rozhodnutí Vystrčila vítá. Vdova Věra tchajwanskou misi zvažuje, řekla dcera

 
Manželka Jaroslava Kubery (†72, ODS) Věra uvažuje nad cestou na Tchaj-wan. Po té, co ji nestihla se svým mužem, dostala nabídku od nového šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Ten má i s podnikatelskou misí v plánu letět v termínu od 30. srpna do 5. září. Věra Kuberová se chystá říct definitivní rozhodnutí příští týden. V exkluzivním rozhovoru to Blesk Zprávám potvrdila Kuberova dcera Vendula Vinšová.
10.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Nejen Kuberová. Vystrčila doprovodí na Tchaj-wan 90 lidí. Vládní speciál nahradí místní aerolinky

 
Na Tchaj-wan doprovodí předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) devadesátičlenná delegace včetně osmi senátorů. Misi, v níž budou co do počtu převažovat podnikatelé, dnes schválil organizační výbor horní komory. Vystrčil novinářům řekl, že na Tchaj-wan poletí i vdova po zesnulém předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS), který cestu plánoval, Věra Kuberová. V programu má Vystrčil setkání s tchajwanskou prezidentkou, předsedou tamního parlamentu a některými ministry.
11.08.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Kuberová: Na Tchaj-wan pravděpodobně pojedu. Manželovi to dlužíme

 
Věra Kuberová, manželka zesnulého šéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS), pravděpodobně pojede na Tchaj-wan s předsedou horní komory Milošem Vystrčilem (ODS). Podle ní to manželovi dluží. Kuberová to řekla v úterý Novinkám. Náklady na její cestu by zřejmě uhradili senátoři z vlastních kapes.
09.06.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Americký ministr „předběhl“ Vystrčila. A cestou na Tchaj-wan si proti sobě poštval Čínu

 
Americký ministr zdravotnictví Alex Azar v neděli přicestoval na návštěvu Tchaj-wanu. Vydal se tam jako nejvýše postavený americký představitel po 40 letech. Čína, která považuje Tchaj-wan za jednu ze svých provincií, Azarovu návštěvu předem odsoudila a pohrozila USA protiopatřeními. Na přelomu srpna a září na Tchaj-wan zamíří i předseda českého Senátu Miloš Vystrčil (ODS), jeho cestu kritizuje Čína i Hrad a další představitelé české vlády. Vystrčila na jeho cestě doprovodí Věra Kuberová, vdova po bývalém předsedovi Senátu Jaroslavovi Kuberovi (†72, ODS).
09.08.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Alex Alex (547 článků) , Alex Alex (101 článků) , Alex Alex (101 článků) , Alex Alex (109 článků)

„Nevím, na co zemřel,“ říká Kuberova (†72) žena. Metál od Zemana se jí převzít nechce

 
Před čtvrt rokem přišla o manžela a Česko o druhého nejvyššího ústavního činitele. Teď se Věra Kuberová rozhodla o okolnostech úmrtí svého muže Jaroslava začít otevřeně mluvit. Popisuje tlak z čínské strany i z týmu prezidenta Miloše Zemana. Ten už dříve prohlásil, že mu chce udělit státní vyznamenání. To by si podle jeho manželky Kubera zasloužil. I kvůli tomu, že se prezident nemá k otevřenému řešení čínského výhrůžného dopisu, který si údajně měl objednat jeho kancléř Vratislav Mynář, se Kuberové podle jejích slov ze Zemanových rukou metál přebírat nechce. S Jaroslavem Kuberou žila 52 let. Teď jí lékaři ani nechtějí říct příčinu jeho smrti.
29.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miloš Zeman (24967 článků) , Vratislav Mynář (1191 článků)

Stále nevím, na co manžel zemřel, patologie odmítá zprávu vydat, říká Kuberová

 
Manželka bývalého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) ani po více než třech měsících nezná přesnou příčinu jeho smrti. Patologoie totiž podle ní odmítá poskytnout zprávu o závěrech pitvy. Kubera zemřel náhle 20. ledna. Věra Kuberová dává jeho úmrtí do souvislosti s cestou na Tchaj-wan, kterou plánoval a kvůli níž čelil značnému tlaku ze strany Pražského hradu i čínské ambasády.
28.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Kuberova dcera o dalších nátlacích i tátovi: Byl to borec, ale nestihl promluvit

 
Další útoky na rodinu odráží dcera Jaroslava Kubery (†72, ODS) Vendula Vinšová. Odmítá rady ohledně toho, že měli jít s Kuberou před jeho smrtí k lékaři, když mu bylo nevolno. I čtyři měsíce od smrti svého otce se navíc snaží zjistit původ a důvod čínského dopisu, který našla její matka Věra Kuberová po náhlé smrti někdejšího šéfa Senátu v pozůstalosti. Kvůli psaní se sešel s prezidentem Milošem Zemanem nový šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Vinšová po schůzce ocenila jeho statečnost za slova, která následně pronesl. A zalitovala, že její otec o tlaku Číny nestihl promluvit.
24.05.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miloš Zeman (24967 článků)

Hradu i Číně navzdory: Věra Kuberová pojede na Tchaj-wan, převezme cenu pro zesnulého manžela

 
Manželka zesnulého předsedy Senátu Jaroslav Kubery (†72, ODS) nakonec na Tchaj-wan poletí. Blesk zprávám definitivní rozhodnutí Věry Kuberové potvrdil šéf horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS). Cestu Kuberové uhradí Tchaj-wan. Vystrčila na přelomu srpna a září doprovodí kromě početné delegace podnikatelů také jeho manželka.
18.07.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Vystrčila přijmou nejvyšší představitelé Tchaj-wanu, vyznamenají Kuberu

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se na Tchaj-wanu setká s nejvyššími představiteli země i čtyřmi ministry. Jeho předchůdce Jaroslav Kubera (ODS), který cestu na Tchaj-wan plánoval, ale nestihl uskutečnit, obdrží in memoriam tchajwanské vyznamenání. Kuberova manželka Věra, která se měla cesty rovněž zúčastnit, ze zdravotních důvodů nepojede, informovala mluvčí horní komory Sue Nguyen.
25.08.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Kuberová na Tchaj-wan nepoletí. Cestu zhatily zdravotní potíže, odhalil Vystrčil

 
Manželka zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery Věra nepojede na návštěvu na Tchaj-wan. Měla doprovodit předsedu horní komory Miloše Vystrčila (ODS) a delegaci senátorů. Cestu vynechá kvůli dlouhému letu, který by jí mohl zdravotně uškodit, řekl Blesk Zprávám Vystrčil. Ve hře byla varianta, že by Kuberovou nahradila dcera, nakonec ale nepoletí ani ona. Vystčilova cesta je naplánována na 29. srpna až 5. září.
27.08.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Jaroslav Kubera měl dostat státní vyznamenání, ale nedostane. Manžel by si to nepřál, odmítla vdova

 
Ačkoli prezident Miloš Zeman důrazně nesouhlasí s návštěvou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu, Jaroslavu Kuberovi, který začal cestu připravovat, chtěl in memoriam udělit státní vyznamenání. Vdova Věra Kuberová Zemanův návrh odmítla.
04.09.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miloš Zeman (24967 článků)

Na Teplicku volí Kuberova nástupce. Rouška je povinná, ale před komisí je třeba ji sundat

 
Úderem 14. hodiny začaly v pátek na Teplicku doplňovací volby do Senátu, které určí nástupce v lednu zemřelého Jaroslava Kubery (ODS). Vítěz voleb se ujme mandátu v horní parlamentní komoře na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024. Během první dne hlasování přišlo k volbám asi 12 procent voličů.
05.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Účet za Vystrčila. Čína může zasáhnout citlivé místo Česka

 
Během cesty Miloše Vystrčila na Tchaj-wan Čína vyhrožovala, že předsedu horní komory parlamentu přiměje za tuto cestu zaplatit vysokou cenu. Jak by Čína mohla přinutit Vystrčila nebo celé Česko platit? Nahlédněte.
11.09.2020 06:50 |

podobné články

První slova Vystrčila po návratu z Tchaj-wanu: Babiš by měl přemýšlet, pak mluvit

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v sobotu dopoledne vrátil z Tchaj-wanu do Prahy. Ke kbelskému letišti ho přišla přivítat více než stovka lidí. Členové delegace pak odjeli do Senátu, kde vystoupili na tiskové konferenci. Podle Vystrčila cesta splnila účel a poděkoval všem svým podporovatelům. Šéf Senátu a další členové delegace chtějí seznámit s výsledky své cesty na Tchaj-wan premiéra Andreje Babiše (ANO) a další ministry. Možnosti spolupráce s touto asijskou zemí jsou podle Vystrčila obrovské.
05.09.2020 12:25 |

podobné články

Zpěvačka Věra Bílá (58) pláče: Mého syna zabili! Na záchodě!

 
Slavná romská zpěvačka Věra Bílá (58) pláče. Truchlí za adoptivního syna Františka (†33). Toho našli mrtvého na veřejných záchodcích v Rokycanech. Zpěvačka tvrdí: Mého syna zabili.
30.01.2013 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Bílá (162 článků)

„Doma mi nekouří a není hubatý.“ Věra Kuberová (70) o půlstoletí s politikem

 
V září oslavili zlatou svatbu, ve skutečnosti se ale znají od útlého dětství. Zatímco Jaroslav Kubera je výrazným politikem ODS, který pro ostrá slova nechodí daleko, jeho choť Věra byla vždycky spíše neviditelná. Teď poprvé v rozhovoru pro Blesk Zprávy popsala, jak snášela, že byl její manžel kvůli politice často pryč. „Smiřovala jsem se s tím horko těžko, byli jsme zvyklí být spolu,“ vzpomíná. A rýpla si i do manželovy špatné životosprávy nebo kouření.
23.09.2018 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Kuberovu (†72) nástupci gratulovala i vdova Věra. Vystrčil se chystá ze Senátu na Hrad

 
Miloš Vystrčil patřil k těm, kteří po smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery komunikovali s jeho rodinou. Byli velcí přátelé. I proto původně zvažoval, zda se utkat o jeho šéfovské křeslo. Do senátního časopisu také za klub ODS vepsal vzpomínku na svého politického učitele. Nepřehlédnutelný politik ho prý v mnoha věcech naštval. Věra Kuberová nakonec udělala něco, čeho si Vystrčil podle svých slov velmi váží. Druhý nejvyšší ústavní činitel v zemi už se také chystá na Hrad.
25.02.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Čínskými výhrůžkami Kuberovi se zabývala ochranka Senátu. Obrátila se na ni vdova Věra

 
Jen pár dní po smrti svého manžela se Věra Kuberová, žena bývalého šéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS), obrátila na ochranku horní komory parlamentu. Předala jí dopis s vyhrůžkami s razítkem Pražského hradu a čínské ambasády. Kubera těsně před svou smrtí čelil nátlaku kvůli chystané cestě na Tchaj-wan. Informaci přinesl Deník N.
15.04.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Chlapi se mi buď líbí, nebo jsou chytří, postěžovala si Věra Špinarová

 
Šedesátiletá Věra Špinarová je momentálně bez partnera. Zpěvačka v Show Jana Krause přiznala, že se jí líbí označení single, a pokud jde o vztahy, baví ji hlavně na začátku. Další články k tématu: Špinarová smrká a kašle: Ve vážném stavu jsou jedině mé koncerty Nevěřím si, tvrdí Špinarová před koncertem ve vyprodané Lucerně Věra Špinarová si oblíbila mladé kluky Věra Špinarová je na závist připravená
20.04.2012 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1136 článků) , Věra Špinarová (438 článků)