Článek

Velvyslanec Landovský jásá nad reakcí NATO na Vrbětice: Nezůstali jsme sami

 
Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský si pochvaluje, že reakce NATO je rychlá a rázná. „Nezůstali jsme sami,“ uvedl Landovský s tím, že celá věc ohledně odsouzení aktivit Ruska kvůli výbuchu ve Vrběticích byla vyjednána během dvou dnů, což svědčí o podpoře spojenců. Píše to server iRozhlas.cz.
23.04.2021 20:50 |

podobné články

Podobné články

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

 
Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondry, který by rád vystavěl u Ostravy americkou leteckou základnu. Myšlenka je podle Landovského v pořádku, ale nejprve by musel být zájem od Američanů a ten není. „Vondra má rád úderné věty, ale není to na pořadu dne,“ prohlásil Landovský.
21.01.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (110 článků)

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

 
Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondry, který by rád vystavěl u Ostravy americkou leteckou základnu. Myšlenka je podle Landovského v pořádku, ale nejprve by musel být zájem od Američanů a ten není. „Vondra má rád úderné věty, ale není to na pořadu dne,“ prohlásil Landovský.
21.01.2020 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (110 článků)

Velvyslanec Landovský vysvětloval, proč musí NATO mít plán na odstrašení Ruska. A sledovat musíme i Čínu

 
Velvyslanec České republiky při NATO Jakub Landovský v rozhovoru pro Právo okomentoval zabití jednoho z nejmocnějších mužů íránského režimu – velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásema Sulejmáního. Zmínil i Rusko a Čínu, před nimiž se prý musíme mít na pozoru.
04.01.2020 18:50 |

podobné články

Velvyslanec při NATO Landovský: Bezohlednost agentů GRU roste, mají pocit nepostižitelnosti

 
Velvyslanec Česka při NATO Jakub Landovský v rozhovoru pro Právo řekl, že aktivita ruských agentů z GRU narůstá a je potřeba na ni jasně reagovat.
20.04.2021 14:30 |

podobné články

Obranná spolupráce EU by mohla tlumit napětí v NATO, míní sociální demokrat Landovský

 
Funkční projekty spolupráce zemí EU v obranné oblasti mohou pomoci na blížícím se summitu NATO ztlumit případné rozpory mezi USA a evropskými členy Aliance, míní náměstek české ministryně obrany Jakub Landovský. V Lucemburku, kde o vojenské spolupráci zemí EU dnes společně jednali ministři zahraničí a obrany bloku, Landovský novinářům řekl, že Česko do další vlny trvalé strukturované spolupráce, označované zkratkou PESCO, nabídne tři konkrétní projekty. Zprávu přinesla ČTK.
25.06.2018 16:35 |

podobné články

Nakažený Landovský promluvil z izolace. Co se děje kvůli koronaviru v ústředí NATO?

 
Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský se nakazil nemocí covid-19. Díky včas přijatým opatřením chod české mise v Bruselu není narušen. NATO bude, podle Landovského, měnit své strategické plány, aby se přichystalo na případnou druhou vlnu pandemie covid-19. Riziko zneužití virů, bakterií nebo toxinů je podle něj reálné. Krize spojená s covidem-19 mj. urychlí technologický rozvoj v oblasti přenosu utajovaných informací, uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny.
09.05.2020 09:05 |

podobné články

Syn známého herce se nakazil koronavirem. Landovský začal ztrácet i čich i chuť

 
Syn zesnulého herce Pavla Landovského, který proslul rolí Terazkyho v Černých baronech, prodělal koronavirus. Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský (ČSSD) skončil v Bruselu v izolaci s celou rodinou. V rozhovoru pro Blesk Zprávy popsal, jak během nákazy postupně prodělal horečky, ztrácel čich i chuť a jak zvládal s manželkou starosti o děti. Delegace podle někdejšího kandidáta na pražského primátora prý ohrožena nebyla, mezi zaměstnanci velvyslanectví se objevil ale také těžký průběh onemocnění, covid -19 ale lékaři prý nakonec vyloučili. A jak vnímají vojáci roli jeho otce v Černých baronech, nebo proč k nám s respirátory létala čínská letadla, ne stroje NATO?
22.05.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (200 článků)

Landovský: Spor Česka s Ruskem probere NATO ve čtvrtek

 
Severoatlantická aliance se chce ve čtvrtek podrobněji zabývat vyhroceným diplomatickým sporem mezi Českou republikou a Ruskem. Po úterním jednání zástupců členských států NATO to sdělil český velvyslanec při alianci Jakub Landovský, který v úterý informoval ostatní země o důvodech vyhoštění 18 pracovníků ruské ambasády v Praze.
20.04.2021 20:35 |

podobné články

Vrbětice! Kdo tu co hraje a proč? Šéf BIS chválí vládu? Ten má být neviditelný. Z Klausova institutu vyletělo podezření

 
„Kdo tu co hraje a proč? V zájmu koho a proč? Klást otázky je nutné a povinné. Přestože v dnešní vlně ‚antirusismu“ to znamená riskovat nadávky, urážky, vytěsňování na okraj společnosti. Ne, Vrbětice jsou mnohem víc o nás, o podstatě dnešní doby, o naší vnitřní politice, o schopnosti vlády vládnout a starat se o bezpečnost naší země. Vrbětice jsou i výpovědí o tom, jak jsme ještě v rozhodování o sobě samostatní a jak moc o nás rozhodují jiní. Vrbětice ukázaly, jak statečné máme naše dnešní politiky, zda právě oni slouží této zemi, nebo už jsou nenávratně ve vleku zájmů zemí jiných,“ myslí si bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.
04.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10363 článků) , Ivo Strejček (176 článků)

V pátek večer zemřel herec a chartista Pavel Landovský

 
V pátek večer zemřel herec Pavel Landovský. Osmasedmdesátiletý herec, dramatik, bývalý disident a signatář Charty 77 zemřel doma. Napsal to server iDnes.cz, kterému to potvrdila hercova rodina. V posledních letech se Landovský potýkal se zdravotními problémy.
11.10.2014 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (200 článků)

Landovský (†78): Měl 4 manželky a ženy, za kterými chodil s Havlem

 
Herec Pavel Landovský (†78) měl vždy slabost pro ženy a ony pro něj. Provázely ho celým jeho životem. Dokonce byl čtyřikrát ženatý. Jeho věrným spojencem byl údajně Václav Havel (†75), se kterým Landovský vymetal jeden lokál za druhým a o ženy neměli nikdy nouzi.
11.10.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5997 článků) , Pavel Landovský (200 článků)

Pavel Landovský (†78) by oslavil 82. narozeniny. Syn Jakub vzpomíná: Táta se uměl porvat...

 
Smutné výročí. 11. září by Pavel Landovský (†78) oslavil 82. narozeniny, 10. října 2014 ale ve svém domě v Kytíně podlehl infarktu. Co o hvězdě filmu Utrpení mladého Boháčka prozradil jeho syn, právník Jakub Landovský (42), který se za ČSSD uchází o křeslo primátora?
01.10.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Landovský (200 článků)

Konflikt, který zatřásl i StB. Na byt Vladimíra Menšíka v roce '77 zazvonil Landovský. Chtěl probrat věci. Menšík zareagoval tak, jak by dodnes nikdo neuvěřil

 
CHARTA 77 Pavel Landovský byl za komunismu pravidelně stíhán a trestán. Podle policejních záznamů, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, sice navenek působil odhodlaně a bojovně, avšak na druhé straně ho tehdejší stav věcí vyloženě ničil. Často se ocital nejen bez prostředků, ale také bez blízkých lidí. A právě v této době kolem vzniku Charty se Pavel Landovský rozhodl navázat na dřívější přátelství s ivančickým rodákem Vladimírem Menšíkem. Vydal se proto k němu domů na Michelskou pláň. Že to dělat neměl, v tu chvíli netušil.
13.06.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Menšík (137 článků) , Pavel Landovský (200 článků)

Situace je vážná, snad nedojde k eskalaci, říká Landovský

 
Velvyslanec Česka u NATO Jakub Landovský v rozhovoru pro Právo řekl, že situace v Iráku po zabití íránského generála Kásima Sulejmáního je vážná a že lze jen doufat, že nedojde k eskalaci dalšího napětí.
04.01.2020 11:05 |

podobné články

Přibližování amerických vojáků blíže ruským hranicím. Následky? Landovský v ČT promluvil

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se dnes sešel v Plzni se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD). Probírali spolu bezpečnost v Evropě, a to v době, kdy prezident USA přesouvá americké vojáky po Evropě. Posiluje jednotky v Polsku a oslabuje vojenskou přítomnost v Německu. O tom, jak bude reagovat Rusko, k jehož hranicím se armády přibližují, hovořil v pořadu Interview na ČT24 velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský (ČSSD).
11.08.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (99 článků)

Landovský: Jádro a 5G nejsou trička

 
Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský v rozhovoru pro Právo řekl, že ostrá rétorika ministra zahraničí USA Mikea Pompea vůči Rusku a Číně je pochopitelná a nákup 5G sítí a jaderné technologie od těchto zemí by mohl ohrozit naši bezpečnost.
18.08.2020 08:50 |

podobné články

Ministr Stropnický: Jsme připraveni navýšit počty vojáků v Afghánistánu

 
V Bruselu se 8. a 9. listopadu uskutečnilo zasedání ministrů obrany zemí NATO. Kromě Martina Stropnického byli členy české delegace velvyslanec při NATO Jiří Šedivý, náměstek ministra obrany Jakub Landovský nebo vojenský představitel ČR při NATO a EU generálporučík František Malenínský.
10.11.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1796 článků)

Musíme posílit NATO a odstrašit Rusko. Jsme na jedné lodi s Pobaltím, říká náš velvyslanec Šedivý

 
Český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý, jenž mimo jiné působil i v pozici náměstka generálního tajemníka NATO, v rozhovoru pro středeční Lidové noviny popsal, s jakým postojem by měla česká reprezentace dorazit na blížící se summit NATO. Jistě zde zazní i prohlášení směrem k Rusku. Popsal i slabinu naší armády.
27.08.2014 10:55 |

podobné články

Čeho se bojí Rusko? Promlouvá bývalý velvyslanec ČR při NATO Kovanda

 
Někdejší velvyslanec ČR při NATO Karel Kovanda usedl proti Zuzaně Tvarůžkové ve čtvrtečním Interview ČT24. Popsal, čeho se bojí Rusko a co bude zřejmě dohodnuto na summitu Aliance v Polsku. Došlo i na dění v Sýrii, kde prý NATO zvažuje určitý krok. Nakonec se vyjádřil k operacím NATO na zachytávání uprchlíků. Prý to není žádná sláva.
19.05.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (189 článků)