Článek

Velmi silné bouřky jsou zpět: Řádit budou dnes i zítra, mají padat kroupy jako švestky

 
Počasí v Česku je jako na houpačce, vysoké teploty střídají silné bouřky. A neodpočineme si od nich ani dnes, ani zítra. Meteorologové na oba dny vydali výstrahu, jak upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
11.07.2024 15:05 |

podobné články

Podobné články

Silné bouřky udeří odpoledne na jihozápadě Čech. Hrozí i kroupy, sledujte radar

 
Silné bouřky na jihozápadě Čech ve čtvrtek a bouřky silné až velmi silné na celém území Česka v pátek. Takové je aktuální varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro nejbližší hodiny. Jako první by se měli mít na pozoru lidé v Karlovarské, Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji, a to od 12 do 22 hodin. Právě tady mají být v pátek bouřky ještě silnější.
31.05.2018 05:45 |

podobné články

Česko zasáhnou bouřky s krupobitím, na Příbramsku mohou být extrémně silné

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil a prodloužil varování před silnými a velmi silnými bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy. Velmi silné bouřky se mohou objevit v úterý v západní polovině Čech. Večer ČHMÚ výstrahu aktualizoval, na Příbramsku a Rokycansku mohou být bouřky extrémně silné, padat mohou kroupy až o průměru 4 cm. Tato výstraha trvá jen na začátku noci.
13.07.2021 12:25 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky: Kroupy mají dosahovat velikosti golfových míčků

 
Meteorologové vydali na svých oficiálních stránkách výstrahu. V noci na středu mají do Česka dorazit bouřky a silné nárazy větru kolem 70 km/h, na některých místech budou i kroupy. „Nebezpečí mohou představovat také přívalové srážky, kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost, zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ varují meteorologové.
11.07.2023 15:50 |

podobné články

Na Česko udeřily silné bouřky. Přinesly kroupy, hrozí rozvodnění řek. Sledujte radar Blesku

 
Do Česka dorazily první silné bouřky, které avizovaly meteorologové. Odpoledne se objevily v jižní části Vysočiny i na jižní Moravě, provází je až třícentimetrové kroupy. Silné bouřky hrozí i v dalších částech ČR. Provázet je bude přívalový déšť, napršet může až 40 milimetrů srážek, tedy 40 litrů na metr čtvereční, a vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Navíc hrozí vzestup hladin toků na povodňové stupně.
16.08.2021 05:15 |

podobné články

Hrozí velmi silné bouřky s přívaly deště a krupobitím. Meteorologové upřesnili varování

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upřesnil varování před silnými, či dokonce velmi silnými bouřkami a souvisejícími vzestupy hladin řek. Velmi silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, poryvy větru a ojediněle i kroupy větších rozměrů, budou hrozit ve východní polovině republiky. Ve zbytku hrozí „pouze“ silné bouřky.
26.07.2021 11:50 |

podobné články

Ve čtvrtek zasáhnou celou ČR silné bouřky s kroupami

 
Od čtvrtečního poledne zasáhnou celé Česko silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes varoval, že za hodinu spadne až 25 milimetrů srážek. Mohou tak být zatopeny například sklepy. Kromě intenzivního deště mohou padat i kroupy, bouřky se uklidní v noci na pátek.
11.05.2011 10:30 |

podobné články

Na Slovácku dozrávají červené švestky

 
Červené švestky pěstuje Miroslav Kostelníček (30) v Jalubí na Uherskohradišťsku! Odolávají nemoci šarka, je z nich vynikající kořalka a ještě ke všemu dávají bohatou úrodu. Ve skutečnosti to nejsou švestky, ale odrůda mirabelky pojmenovaná Hollywood.
20.08.2009 05:10 |

podobné články

Silné bouřky s kroupami ve čtvrtek zasáhnou celé Česko

 
Od čtvrtečního poledne zasáhnou celé Česko silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval, že za hodinu spadne až 25 milimetrů srážek. Mohou tak být zatopeny například sklepy. Kromě intenzivního deště mohou padat i kroupy, bouřky se uklidní v noci na pátek.
11.05.2011 10:35 |

podobné články

Řítí se velmi silné bouřky: Mají padat kroupy velikosti švestek, hrozí přívalové povodně

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali novou výstrahu. Varují před velmi silnými bouřkami, které dorazí do Česka v průběhu pátku a soboty. A s velkou pravděpodobností nebudou chybět ani kroupy. Mají dosahovat tří centimetrů.
25.08.2023 14:05 |

podobné články

Čtyřcentimetrové kroupy, vichr a lijáky. Sever Moravy zasáhnou silné bouřky

 
Silné bouřky zasáhnou v sobotu večer Moravskoslezský a Olomoucký kraj, varují meteorologové. Bouřky by měl doprovázet silný vítr a vydatné deště. Na některých místech hrozí krupobití, kroupy by měly mít velikost až čtyři centimetry. Výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, trvá od sobotních 20:00 do půlnoci.
05.09.2020 20:20 |

podobné články

Na Česko se valí silné bouřky: Hrozí kroupy velikosti skleněnek a přívalové deště

 
Přeháňky a bouřky, takhle vypadá scénář počasí tohoto týdne. Bouřky mohou být ojediněle opět doprovázené nebezpečnými jevy, například krupobitím a přívalovým deštěm. Během pondělního dopoledne se bouřky tvořily zejména v Krušných horách, hned po poledni přibývají i v nížinách. Pro toto roční období při této synoptické situaci nejsou bouřky nic výjimečného, uvedla pro redakci eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
27.05.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1220 článků)

Bouřky a kroupy udeří nejvíc na severu Čech, dojdou i na Moravu. Sledujte radar

 
Tropické počasí v Česku v úterý odpoledne vystřídají bouřky, přívalové deště a kroupy. Výstraha před silnými bouřkami platí už od 12 hodin v Karlovarském a Plzeňském kraji, velmi silné bouřky mohou udeřit od 13 hodin v Libereckém a Ústeckem kraji. Počínaje 15. hodinou jim ale neunikne ani zbytek Česka, předpovídá Český hydrometeorologický ústav.
30.05.2017 09:45 |

podobné články

Na severu slunce, na jihu bouřky. Nedělní počasí rozdělí Česko, sledujte radar

 
Silné bouřky zítra rozdělí počasí v Česku – zatímco v severní polovině území bude polojasno až oblačno, v jižní polovině území bude zataženo až oblačno, během odpoledne místy přeháňky nebo bouřky. Bouřky budou i silné, tj. doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 40 mm, krupobitím a zesílením větru na rychlost kolem 70 km/h. Také teploty se budou lišit mezi severem a jihem – na severu území bude 26 až 30 °C, na jihu 23 až 27 °C. Bouřka může teplotu skokově snížit až o 5 °C. Foukat bude mírný severní vítr o rychlosti do 20 km/h.
22.07.2018 07:25 |

podobné články

Blíží se silné bouřky: Mají padat kroupy velké jako skleněnky, v platnosti je výstraha

 
Ve východních částech Česka by se v úterý odpoledne měly objevit silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha se týká také vysokých teplot v celé zemi, nejvyšší se pak očekávají na jihu Moravy.
22.08.2023 14:35 |

podobné články

Bouřky a kroupy jsou tu zas. Výstraha platí pro téměř celé Česko, sledujte radar

 
Deště, bouřky a kroupy pokračují. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na středeční odpoledne a večer výstrahu na další silné bouřky a vydatný déšť doprovázený kroupami. Výstraha platí na celém území České republiky vyjma Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.
01.06.2016 12:40 |

podobné články

Do Česka se ženou velmi silné bouřky: Meteorologové varují před většími kroupami

 
Česko celý tento týden potrápí nejen vysoké teploty, ale i silné bouřky. Před nimi varuje i Český meteorologický ústav, který vydal na svých oficiálních stránkách výstrahu. Bouřky se v Česku objeví od středečního odpoledne do čtvrtečního rána. V pátek by se měly objevit velmi silné bouřky s většími kroupami.
20.06.2023 17:30 |

podobné články

Sever republiky zasáhnou silné bouřky, deště budou vydatné

 
Severní část České republiky zasáhnou v úterý a ve středu velmi silné bouřky. Meteorologové upřesnili varování, které platilo už v předcházejících dnech. Bouřky budou doprovázet přívalové deště a místy i kroupy a silný vítr.
27.05.2014 13:00 |

podobné články

V Čechách a na Vysočině hrozí do večera silné bouřky a kroupy

 
Až do dnešního večera hrozí v jižních, západních a středních Čechách a na Vysočině velmi silné bouřky. Doprovodí je vítr a kroupy přesahující velikostí dva centimetry. S touto výstrahou přišel Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
18.06.2012 17:45 |

podobné články

V neděli ovládnou území Česka silné bouřky s kroupy a nárazy větru

 
Neděle bude na území České republiky patřit bouřkám. Místy očekáváme velmi silné bouřky spolu s kroupy a nárazy větru. Přívalové deště přechodně způsobí zvýšení hladiny vodních toků, zvláště těch menších. Výstrahu v sobotu vydal Český hydrometeorologický ústav.
02.08.2014 11:15 |

podobné články