Článek

Velmi mrazivé. Mezi Izraelci stále silněji rezonuje „rozhodující plán“ pro Gazu

 
Izraelská veřejnost podle levicového progresivistického magazínu +972 přijala návrhy izraelského pravicového politika Bezalela Smotricha. Ten představil svůj „rozhodující plán“, podle nějž musejí miliony Palestinců v Gaze buď emigrovat a uvolnit území, nebo se dobrovolně vydat pod izraelskou nadvládu. Pokud by se rozhodli bojovat, byli by prý označeni za teroristy a v nastalé válce by byli vyhlazeni.
14.11.2023 16:55 |

podobné články

Podobné články

Izraelci postaví ve východním Jeruzalémě 238 nových domů, Palestinci protestují

 
Izraelci v pátek oznámili, že povolí v arabské části východního Jeruzaléma stavbu 238 nových domů pro židovské osadníky. Palestinci plán odmítají, podle nich se Izraelci snaží zničit všechny možnosti k obnovení mírových rozhovorů, informuje agentura AFP.
15.10.2010 11:55 |

podobné články

Největší krveprolití za celá léta. Mezi Izraelci a Palestinci to vře

 
V Izraeli znovu teče krev. Na obou stranách umírají lidé. Napětí mezi Izraelci a Palestinci v posledních dnech dosahuje takových výšin, jaké už pár let pamatuje málokdo. Izraelci nainstalovali detektory kovů před mešity v Jeruzalémě a muslimové se bouří
22.07.2017 19:10 |

podobné články

Jiří Paroubek: Izrael a Hamás uzavřely příměří. Otázkou je, na jak dlouho

 
Konflikt mezi Hamásem, který ovládá palestinskou Gazu, kde žijí na úzkém pásu území u Středozemního moře dva miliony Palestinců a Izraelem, byl v noci na sobotu ukončen příměřím. Je ale otázka, na jak dlouhou dobu. Příměří samotné toho totiž mnoho neřeší. Na jedné straně zamezuje vysílání stovek po domácku vyrobených raket z Gazy na území Izraele (v průběhu krátkého konfliktu jich bylo vystřeleno cca 4300) a na druhé straně neumožňuje Izraeli pokračovat ve zdrcujících útocích nejmodernější armádní techniky na Gazu.
25.05.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4735 článků)

Izrael zadržel 480 pasažérů flotily pro Gazu

 
Izrael v úterý zadržel 480 lidí, kteří se nacházeli na palubách lodí s humanitární pomocích pro Gazu, na kterou v pondělí zaútočilo izraelské námořní komando.
01.06.2010 07:55 |

podobné články

Izraelský ministr vojáky za zásah proti flotile pro Gazu ocenil

 
Izraelský ministr obrany Ehud Barak ve středu poděkoval vojákům z jednotky, která se zúčastnila pondělního zásahu proti lodím s aktivisty pro Gazu. S tím, kdo projeví slabost, prý není na Blízkém východě slitování.
02.06.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Ehud Barak (10 článků)

Egypt dá k dispozici svůj přístav flotile pro Gazu

 
Izrael a Egypt se dohodly, že umožní vyložení humanitárního nákladu z flotily pro Gazu v egyptském přístavu Aríš. Z něj pak bude náklad převezen pozemní cestou k adresátům do pásma Gazy.
27.06.2011 18:40 |

podobné články

Izraelští vojáci obsadili lodě vezoucí pomoc pro Gazu!

 
Izraelští vojáci se v pátek vylodili na dvou plavidlech s pomocí pro palestinskou Gazu, převzali jejich řízení a kormidlují je do izraelského přístavu Ašdod. Informuje o tom agentura Reuters.
04.11.2011 16:05 |

podobné články

Izrael chystá velký útok na Gazu. Nadávají mu, že přikázal evakuovat nemocnice

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) odsoudila izraelský příkaz k evakuaci 22 nemocnic, které léčí více než 2000 hospitalizovaných pacientů v severní Gaze, jako „rozsudek smrti“ pro nemocné a zraněné. Někdejší izraelský poradce pro národní bezpečnost Jacob Nagel na serveru listu Jerusalem Post zhodnotil uplynulých devět dní v Izraeli a nabídl výhled do budoucna. Popsal, co útok ze 7. října pro Izraelce znamená a co z něj vzejde v budoucnu. Podle vlády v syrském Damašku už Izraelci udeřili i za hranicemi.
15.10.2023 09:45 |

podobné články

Týdenní plán pro krásnou pleť

 
Chcete mít krásnou pleť? Samozřejmě! Která žena by ji nechtěla, co je to za hloupou otázku?! Jenže krásná pleť není zadarmo, až na pár šťastných výjimek, kterým byla bezchybná tvář nadělena do vínku. Jestliže jste ani vy neměli štěstí a toužíte po dokonalé tvářičce, která se stane vaší předností a tou nejlepší vizitkou, pak věřte, že jste na správném místě! Už jste na své cestě za krásnou a bezchybnou pletí vyzkoušela nespočet přípravků, utratila nekřesťanské peníze za produkty, které v reklamě slibovaly okamžité výsledky, ale ani přes všechnu vynaloženou snahu se vám nepodařilo dosáhnout vysněného cíle? Pak zapomeňte na předražené rádoby účinné produkty, které jsou jen marketingovým trikem prodejců a zkuste to po našem! My totiž máme plán, který vám po jediném týdnu zajistí krásnou pleť! Týdenní plán pro krásnou pleť V následujících řádcích pro vás máme týdenní plán, který když dodržíte, vám přinese kýžené ovoce – tedy krásnou pleť, po níž už dlouhou dobu toužíte. Náš plán má podobu sedmi jednoduchých úkolů, jenž můžete, ale nemusíte splnit. To už záleží na vás. Jste připraveni vydat se na cestu za krásnou pletí? Tak jdeme na to! Úkol č. 1: řekněte si, že jste krásná! Ať už se ve svém životě budete snažit o cokoli, musíte si být jisté tím, že uspějete. Platí to i v tomto případě, kdy je potřeba, abyste věřili sami sobě a především se sami sobě líbili. Proto se postavte před zrcadlo a upřímně si řekněte: „JSEM KRÁSNÁ“ a opakujte to tak dlouho, dokud neuvěříte tomu, že je to pravda. Úkol č. 2: naučte se dodržovat pitný režim Že je naše tělo tvořeno z velké části z vody vám jistě nemusíme říkat. Dovolíme si ale apelovat na to, abyste svému tělu vodu dopřávali v dostatečném množství – minimálně v takovém, které je doporučováno odborníky. Pitný režim má... Čtěte více Příspěvek Týdenní plán pro krásnou pleť pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

Zítra bude zle, zní z Hamásu. Nejde o Gazu

 
„Je čas přejít od slov k činům!“ Bývalý šéf Hamásu Chálid Maš'al burcuje muslimy do války proti Izraeli. Obrátil se speciálně na obyvatele Jordánska, Egypta a dalších muslimských zemí ležících v sousedství Izraele. Saúdský korunní princ Mohammed bin Salmán volá po deeskalaci napětí. Je toho názoru, že by Izraelci měli zastavit bojové operace. K situaci v Izraeli se vyjádřil i exprezident USA Donald Trump. Pro mnohé překvapivě.
12.10.2023 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Loni dopadla na česko krize silněji než o rok dříve, dařilo se penzistům

 
Na většinu českých domácností dopadla v roce 2011 krize silněji než předcházející rok. V úterý o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ), podle kterého si loni více domácností nemohlo dovolit některé výdaje a náklady na bydlení vnímaly jako větší zátěž.
19.06.2012 10:40 |

podobné články

Covid vymýtil chřipku. Ta může letos udeřit silněji

 
Laboratoře v Česku nezachytily v loňské chřipkové sezoně ani jediný případ chřipky. To neznamená, že by zmizela, jen ji utlumila opatření proti koronaviru. A může se stát, že letos na podzim udeří o to silněji.
26.07.2021 10:50 |

podobné články

Nálet na Gazu! Izraelci se mstili za vypálenou raketu

 
Izraelské letouny podnikly v noci na neděli dva nálety na pásmo Gazy, informuje agentura AFP. Izrael tak odpověděl na raketu vypálenou na jih země z palestinského území.
27.11.2011 09:25 |

podobné články

Čeští soudci mají vysokou morální integritu, ujišťuje Pavel Rychetský. Není prý důvod se o nezávislost justice bát

 
Kauza ovlivňování soudů Hradem, nejvyšším ústavním činitelem této země, stále silněji rezonuje veřejným prostorem. Je česká justice skutečně v ohrožení, nebo není? O tom pro server Aktuálně.cz pohovořil přímo předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle jeho slov nejsou však obavy třeba. Morální integrita soudců je prý tak vysoká, že českou justici jen tak někdo nezlomí.
22.01.2019 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (227 článků)

Mírový plán pro Izrael a Gazu. Jenže to má zádrhel

 
Ozbrojené síly Státu Izrael (IDF) pokračují ve své cestě Gazou a likvidují ozbrojence Hamásu. Napětí v Gaze dál houstne. Vedle toho houstne i v New Yorku, konkrétně na Kolumbijské univerzitě, kde proti sobě stojí zastánci Izraele a jeho odpůrci. Alespoň v Gaze se snaží napětí zmírnit libanonský premiér Mikati, který předestřel světu tříbodový mírový plán a vyjádřil přesvědčení, že ho bude respektovat i libanonské ozbrojené hnutí Hizballáh.
01.11.2023 08:45 |

podobné články

Všechny vrátíme domů. Všechny, slibuje Netanjahu. Biden spustil o statečných duších

 
Podle agentury Reuters mělo během čtvrtka vstoupit v platnost dojednané čtyřdenní příměří mezi teroristy z Hamásu a izraelskými vojáky. Server izraelského listu upozornil, že by mohlo být propuštěno až 98 rukojmí unesených z Izraele 7. října, z toho 40 dětí. Očekává se, že mezi rukojmími, které mají být propuštěni, budou tři Američané, včetně tříleté dívky. Obě strany – jak Izraelci, tak Palestinci – však hlásí do světa, že nehodlají upustit od svých cílů. Izraelci trvají na tom, že Hamás zlikvidují a ozbrojenci Hamásu hlásají do světa, že vyženou izraelské okupanty.
23.11.2023 09:55 |

podobné články

Kazatelé pravdy a lásky, hovoří k vám Jana Bobošíková: Ukradli jste lidem svobodu. Ti "demagogové a fašisti" jsou prozíravější než vy, neomarxistická úderko

 
ROZHOVOR „Klima v naší společnosti kazí pseudointelektuálové, pro které je demagogem, xenofobem, rusofilem, fašistou a nacionalistou každý, kdo realisticky popíše situaci a rezonuje s přáními a obavami občanů,“ říká někdejší europoslankyně a známá televizní moderátorka Jana Bobošíková. Podle ní by se měla naše země i celá Evropská unie vyvést ze slepé uličky politické korektnosti, nesvobody a chaosu, což ale prý žádná ze současných politických stran nenabízí. K úrovni nejznámějších politiků pak ještě uvádí: „Andrej Babiš si tu a tam odskočí mezi občany, prohlásí něco, co v ten moment rezonuje, vzápětí svá slova popře a postaví se do role otloukánka. Jako divadlo je to komické, jako politika, která určuje rámec pro život lidí, je to však tragédie.“
16.09.2016 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků)

Izraelci zakázali Palestincům jezdit s nimi v MHD. A hned to zrušili

 
Izraelci na krátký okamžik vyloučili ze svých autobusů Palestince, kteří cestují mezi Západním břehem a Izraelem. Zákaz ale vzápětí zrušili. Podle původního plánu směli Palestinci pouze do vozů, které by byly určené jen pro ně. Některým Palestincům, kteří dojíždějí za prací, by se cesta prodloužila až o dvě hodiny. 
20.05.2015 10:26 |

podobné články

Při přestřelce na hranici s Gazou Izraelci zastřelili vlastního vojáka

 
Během přestřelky poblíž hranice mezi pásmem Gazy a Izraelem zabili Izraelci omylem vlastního vojáka.
22.03.2010 21:55 |

podobné články