Článek

Velký zásah ve Vysočanech: Policisté si posvítili na bleší trhy, provozovatel se zlobí

 
I přes čím dál více přísnější vládní nařízení si lidé nedají a nedají říct. Příkladem budiž chování mnoha desítek z nich, kteří v sobotu vyrazili na bleší trhy ve Vysočanech. Problémem ovšem bylo, že řada z nich tam putovala z jiných okresů. Policisté situaci konkrétně v těchto místech monitorovali už od páteční noci. Podle provozovatelů trhů se na ně však vztahuje výjimka.
06.03.2021 09:20 |

podobné články

Podobné články

Bleší trhy ve Vysočanech znovu otevřely, navzdor zákroku policie. Dojde na pokutu?

 
V pražských Vysočanech v neděli znovu otevřel bleší trh, jehož konání v pátek v noci a v sobotu dopoledne zabránili policisté. ČTK to řekl jeho provozovatel Lukáš Svoboda, podle kterého se trh i přes vládní opatření konat může. Policie to vidí jinak, podle policejního mluvčího Jana Rybanského případ poputuje ke správnímu orgánu a provozovatele zřejmě čeká pokuta.
07.03.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svoboda (241 článků) , Jan Svoboda (241 článků) , Jan Svoboda (241 článků) , Jan Svoboda (241 článků)

Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

 
Nepříjemné překvapení dnes ráno čekalo na prodejce a zákazníky, kteří přišli na pražské bleší trhy v Praze 9. Místo totiž obestoupila policie a zatarasila vchody i přilehlou ulici s tím, že pořádání trhu je proti restrikcím, které stanovila vláda. Zatímco na zákazu trhů na čerstvém vzduchu policisté lpí, po internetu se šíří fotografie z provozovny známého prodejce elektroniky, který sídlí o kousek dál, kde se již lidé v klidu mačkají na sebe a situaci zatím nikdo takto rázně neřeší. Tedy kromě hojné diskuse na twitteru, jež pronikla i do politických kruhů. „Vytočte 158,“ nabádá v ní ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) pirátského senátora Lukáše Wagenknechta.
06.03.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3168 článků) , Lukáš Hlava (36 článků)

Manévry na blešáku v Praze: Div, že na nás nestříleli, vztekají se trhy, lidi policie poslala pryč

 
Pražská policie v pátek večer a dnes dopoledne zablokovala vjezd na bleší trh ve Vysočanech, sdělil ČTK mluvčí policistů Jan Rybanský. Hlídky zabránily vjezdu do prostor tržiště více než sto sedmdesáti řidičům. Trhy podle vládních opatření nesmí fungovat. Provozovatel se durdí...
06.03.2021 16:41 |

podobné články

Elpíčko za bůra, špunt za korunu. V Praze začaly bleší trhy

 
Stovky lidí přilákal bleší trh na pražském náměstí Míru, který se dnes konal poprvé. Opakovat by se měl každou čtvrtou sobotu v měsíci.
25.07.2009 18:25 |

podobné články

Bleší trh v Praze: Deska Matušky za 5 korun!

 
V Praze na náměstí Míru měl v sobotu premiéru bleší trh. Sešly se tu zhruba dvě desítky odvážlivců, kteří celý den prodávali věci ze svých domácností. A co jste tu mohli pořídit? Třeba oblečení všeho druhu, nádobí, DVD a videokazety, staré gramofonové desky, ale i absolutně nepoužitelné harampádí.
25.07.2009 20:05 |

podobné články

Řidič ztratil kontrolu nad vozem a vřítil se na bleší trh, 13 zraněných

 
Španělský řidič ztratil kontrolu nad svým autem a vjel na zaplněný bleší trh El Rastro (Stopa) v Madridu. Zranil tam 13 lidí, informuje v neděli server deníku El Mundo.
01.08.2010 19:55 |

podobné články

Na Výtoni kotví »loď s pokladem«: Pravý bleší trh startuje sezónu

 
Pražané se mohou opět po roce vydat na náplavku „hledat poklady“. Pravý bleší trh tady startuje sezónu. Loď Avoid na Výtoni se v sobotu 7. dubna promění v tržiště cetek a věcí z druhé ruky od oblečení, přes nádobí až po gramofonové desky.
07.04.2018 07:05 |

podobné články

Bleší trh stále žije: Prodáte i seženete tu úplně všechno a ještě je to zábava

 
Bleší trh. Fenomén devadesátých let, kdy se tam dalo sehnat zboží, které si tehdy teprve razilo cestu na prodejny normálních obchodů. A co dnes takové blešáky nabízejí? Všechno! Je těžké totiž najít věc, která by na bleším trhu dnes chyběla.
24.11.2018 13:50 |

podobné články

Ve skladišti na Kolbence shořelo zboží za čtvrt miliardy. Blešáky ale fungují dál

 
Obří plameny, škoda na budovách 15 milionů a zničené zboží za 270 milionů. To je výsledek požáru v areálu bývalého ČKD v Praze-Vysočanech. Přesto se objevila dobrá zpráva – oblíbené bleší trhy budou pokračovat dál.
25.08.2015 12:25 |

podobné články

Celníci s policisty si došlápli na Bleší trhy u Elektry: Padělky oblečení, chyby v EET i dluhy

 
Zhruba 25 celníků a 10 policistů vyrazilo v neděli ráno na kontrolu Bleších trhů u Elektry v pražských Vysočanech. Už po několika minutách práce vyšly najevo první prohřešky místních prodejců. Jeden z nich se na místo činu vrátil s padělky oblečení a obuvi i přesto, že u něj tentýž prohřešek celníci odhalili před 14 dny. Chyby objevili celníci také v elektronické evidenci tržeb (EET).
09.12.2018 09:50 |

podobné články

Na Vítězném náměstí začaly Vánoční trhy, chodí tam i Mikuláš s čertem. Trhy budou také na Andělu

 
V centru Prahy se letos tradiční Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí konat nebudou. Na pár místech si ale Pražané budou moci dát svařák a užít si předvánoční atmosféry. V sobotu začaly adventní trhy v Dejvicích na Vítězném náměstí, dětem tu dokonce rozdává sladkosti Mikuláš s čertem. Příští týden by měly být trhy také na Andělu, některé městské části plánují streamovat adventní koncerty.
05.12.2020 12:40 |

podobné články

Optický klam! Pořadatel trhů smetl ze stolu fotky přeplněného tržiště na pražské náplavce

 
I přes doporučení pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), aby se nyní nekonaly trhy na pražské náplavce, provozovatel trhů mu nevyhověl. Na trhy zamířily davy lidí, což potvrzují fotografie v hojném počtu kolující na internetu. Provozovatel trhů se brání, že návštěvníci prý pořizovali fotografie „ze špatných úhlů“.
25.10.2020 10:30 |

podobné články

Policisté si na Pardubicku v rámci DBA posvítili na cyklisty

 
Během cesty do práce nebo do školy jste se poblíž cyklostezek i na rušných ulicích mohli včera potkat s policejními hlídkami. Na cyklisty i chodce si totiž posvítili kolegové z dopravní i pořádkové policie v Pardubickém kraji. Od brzkých ranních hodin až do večera se konala dopravně bezpečnostní akce, zaměřená hlavně na cyklisty a technické vybavení jejich jízdních kol. Ještě za tmy jsme kontrolovali řádné osvětlení a během dne předepsanou výbavu těchto dopravních prostředků. Policisté neopomenuli ani na chodce, zejména správné přecházení vozovky a další dodržování pravidel silničního provozu.
09.11.2014 11:55 |

podobné články

Opusťte hospodu, velí policie. Cink, cink, na zdraví. Další vývoj? Nutno vidět

 
Provozovatel restaurace U Ervina v Hlubočkách u Olomouce svou hospodu neustále otevírá. A to i přesto, že má být kvůli koronaviru a vládním opatřením uzavřená. Již v minulosti dostal pokutu a ani to ho nezastavilo. Zařízení se pokusili zavřít přivolaní policisté, provozovatel si jejich zásah natočil. „Jen abyste věděl, je podané trestní oznámení na Českou republiku,“ pověděl jim, zatímco policisté vyzývali hosty k odchodu. Ti však nikam nešli. „Pijeme dál, na zdraví!“ prohlásila žena a následovalo ťukání skleniček.
08.02.2021 12:50 |

podobné články

Farmářské trhy na Jiřáku v novém kabátu. Důchodkyně oplakala své oblíbené vinaře

 
Trhy na Jiřáku v novém – den první. Ve středu 15. února se po dlouhých dohadech mezi městskou částí a nespokojenými obyvateli Prahy 3 konečně otevřely oblíbené farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Někteří lidé si ani změny provozovatele nevšimli, dalším se novoty nezamlouvaly. Skupina farmářů na trhy kvůli morálce rezignovala.
16.02.2017 07:30 |

podobné články

Vánoční trhy v Praze: Kde si už koupíte svařák nebo ozdoby na stromeček?

 
V Praze se otevírají vánoční trhy, ve středu začaly na náměstí Míru, v sobotu první návštěvníky přivítaly trhy na Pražském hradě. Sváteční nabídka je připravena také v moderních tržnicích Manifesto na Florenci a Smíchově. Organizátoři tu mimo jiné instalovali vyhřívaná iglú. Další vánoční trhy začnou příští týden. Na Václavském a Staroměstském náměstí se otevřou 30. listopadu, vyplynulo z ankety ČTK mezi pořadateli trhů a pražskými radnicemi.
24.11.2019 09:00 |

podobné články

Farmářské trhy se vrací do Prahy: Postupně se otevřou na náplavce, Kubánském náměstí i Heřmaňáku

 
Spolek Archetyp, který v Praze provozuje farmářská tržiště, v reakci na uvolnění vládních opatření opět zahájí v sobotu 25. dubna na náplavce na Rašínově nábřeží a na Kubánském náměstí. Následovat budou 2. května trhy Heřmaňák na Řezáčově náměstí. Spolek o tom informoval v tiskové zprávě.  Už v pondělí se otevřou trhy na Tylově náměstí, uvedla Praha 2. Vláda rozhodla, že trhy budou moci znovu fungovat od pondělí 20. dubna. Tržiště jsou podobně jako jiné obchody kvůli koronaviru zavřená vládním nařízením od poloviny března.
16.04.2020 11:10 |

podobné články

Požár garáží ve Vysočanech: Založila ho opilá žhářka, vypověděli svědci

 
Policisté a hasiči museli ve středu v noci bleskově zasahovat ve Vysočanech. Vzplála tam garáž určená k demolici, podle svědků ji zapálila žena. Tu policisté zadrželi. Požár se však rozšířil na vedlejší Střední školu uměleckou a řemeslnou. Odhadovaná škoda činí zatím 200 tisíc korun.
03.05.2018 12:40 |

podobné články

VIDEO: Hon na „honiče“ ve Vysočanech: Cizinec se ukájel před nezletilými dívkami, policisté ho zadrželi

 
Nechtěné dobrodružství zažily v pondělí zhruba patnáctileté dívky v parku v pražských Vysočanech. 49letý muž si údajně stáhl kalhoty a měl se před vystrašenými dívkami dokonce ukájet! Úchyl se dal vzápětí na útěk, policisté ale byli rychlejší a hříšníka za pomoci hmatů a chvatů zadrželi.
07.01.2019 19:50 |

podobné články