Článek

Velký světový konflikt je na spadnutí! Jak se nejspíš spustí? Varování je tu

 
Ekonom a arabista Jiří Weigl z Institutu Václava Klause varuje před velkým světovým konfliktem, který je podle něj na spadnutí. Rozbuškou ale už zcela jistě nebude konflikt na Ukrajině, který je téměř zamrzlý, ale situace na Blízkém východě. Tam je situace nestabilní na mnoha místech, a to vše prý kvůli špatné zahraniční politice Spojených států. Více než kdy jindy by prý měly od politiků i médií zaznívat apely k míru, ačkoliv je tomu bohužel právě naopak.
05.02.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11069 článků)
Podobné články

Magistrát spustí nový vzdělávací program. Má pomoci lidem, kteří kvůli covidu přišli o práci

 
Pražský magistrát spustí program vzdělávání zaměřený na digitální dovednosti a inovace. Lidem, kteří přišli o práci kvůli opatřením proti koronaviru, má program umožnit zvýšení šance na získání nového zaměstnání. Program město spustí na začátku roku 2021. Na kolik pořádání kurzů vyjde, zatím není jasné, uvedl pražský radní Vít Šimral (Piráti). Program bude fungovat prostřednictvím Podnikatelského inovačního centra (PIC) a bude spadat pod Pražský inovační institut (PII).
09.12.2020 12:35 |

podobné články

VIDEO: Basketbalista se jménem Světový Mír napadl soupeře

 
Basketbalista, který si říká Metta "World Peace" ( v překladu Světový Mír), by se po zápase jeho Los Angeles Lakers s Oklahomou City možná měl přejmenovat. Poté, co Světový Mír narozený jako Ronald William Artest skóroval do koše svého soupeře, se o něho otřel James Harden. Světový Mír to podráždilo natolik, že svého soupeře tvrdým úderem loktem poslal k zemi.
23.04.2012 12:15 |

podobné články

Zoo Děčín připomíná Světový den kočky rybářské a Světový den mokřadů

 
Hned dva významné dny připomíná v těchto dnech Zoo Děčín. Prvním je Světový den kočky rybářské, který každoročně připadá na 1. února, druhým pak Světový den mokřadů, který se slaví 2. února.
02.02.2023 18:50 |

podobné články

Další válka na spadnutí. Moc se o ní u nás nemluví

 
Bude-li nějaká země chtít rozšířit současné konflikty v Gaze nebo v Jemenu, může k tomu posloužit právě výbuch lodě v Rudém moři, uvádí v komentáři pro RadioUniversum.cz lektor a publicista Radovan Dluhý-Smith, podle kterého je další konflikt na spadnutí. Poukazuje na spojitosti historických událostí v Rudém moři.
05.01.2024 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Bud Smith (1 článek)

Světový den bez tabáku: Zavedeme účinná varování

 
Zdravotní varování jsou tématem letošního Světového dne bez tabáku, který připadá na neděli 31. května. ČTK to řekla odbornice na odvykání kouření Eva Králíková, podle níž jsou dostatečně velká varování na obalech tabákových výrobků jedním z účinných opatření proti tabákové epidemii.
30.05.2009 10:55 |

podobné články

Varování Roberta Fica: Na Ukrajině hrozí velký vojenský konflikt

 
Kvůli kritické situaci na Ukrajině je sedmdesátiprocentní pravděpodobnost, že vznikne vojenský konflikt v širším měřítku. S odvoláním na blíže neupřesněné německé zdroje to dnes řekl slovenský premiér Robert Fico s tím, že těmto informacím věří.
02.12.2014 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1133 článků)

Do Česka vtrhly extrémní bouřky, zesílili varování meteorologové

 
Meteorologové v neděli odpoledne zesílili varování před silnými bouřkami, které vydali v sobotu. Varování před bouřemi s extrémním stupněm nebezpečí platí až do nedělního večera pro Středočeský, Plzeňský, Jihočeský kraj a Vysočinu. Pro celou republiku současně platí až do pondělního rána standardní varování před bouřkami s nebezpečnými doprovodnými jevy.
02.08.2009 16:00 |

podobné články

Sobotka: ČSSD nemusí vyvolávat konflikt s vládou, stačí si sama

 
ČSSD si pochvaluje, že v současnosti vůbec není třeba konflikt mezi opozicí a vládními stranami. Tak tomu bývalo dříve, například za expředsedy Jiřího Paroubka. Nyní Bohuslav Sobotka jen sleduje, jak je v centru dění konflikt v koalici.
20.08.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4777 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků)

„Jako Irák. Česko ke všemu ochotné.” Lipavský táhne na Rusko a za zády mu zní...

 
Napětí mezi Ruskem a Západem roste. Z Washingtonu zní varování, že ruská invaze na Ukrajinu je na spadnutí, Moskva to popírá. EU není jednotná, ale česká vláda už deklarovala, že dodá Kyjevu zbraně podle přání, a ministr Lipavský prohlásil, že je Česko připraveno přidat se k dalším sankcím. Jak jsme zjistili, ne celá diplomacie je v tomto postupu jednotná. Naše redakce vyslechla silná varování proti „harašení zbraněmi“.
25.01.2022 04:50 |

podobné články

V osidlech chaosu: Jemenský konflikt přehledně

 
Novým epicentrem násilí na Blízkém východě je Jemen. Tamní konflikt je stále nepřehlednějším spletencem různých frakcí a zájmů, a probíhá hned na několika rovinách. Je to konflikt náboženský, mezi sunnity a šíity, reflektuje však také souboj o moc, ve kterém hraje důležitou roli mimo jiné i bývalý prezident. A počet obětí přitom narůstá.
13.04.2015 22:40 |

podobné články

Krumer (SPD): Válečný konflikt na Ukrajině je neomluvitelný

 
Válečný konflikt na Ukrajině je neomluvitelný. Řešit se musí výhradně diplomatickou cestou, bez politizace a eskalace konfliktu dodávkami zbraní, munice a válečné techniky. Tím se pouze konflikt podporuje a prodlužuje, a nic to neřeší.
05.03.2022 18:15 |

podobné články

Takhle začíná válka? Rusko: Na agresi USA odpovíme vojensky. Šichtařová: Proberte se a uvědomte si věc s migranty

 
Takhle začíná válka, obává se český aktivista Jakub Pitron, když bilancuje chování USA, Francie a Ruska kolem Sýrie v posledních hodinách. Zprávy naznačují, že konflikt je na spadnutí a začátek bojových operací se dá očekávat v řádu desítek hodin. Ekonomka Markéta Šichtařová srovnává "trestnou výpravu" na Sýrii s Irájem v roce 2003 a tuší, že se nejspíš dočkáme nové velké vlny imigrace do Evropy.
11.04.2018 10:50 |

podobné články

Velký hadronový urychlovač pokořil světový rekord

 
Největší urychlovač částic na světě (Velký hadronový urychlovač LHC) má šest týdnů po svém opětovném spuštění na svém kontě nový světový rekord. V noci ze středy na čtvrtek se vědcům v zařízení povedlo realizovat srážku dvou částic o síle 13 teraelektronvoltů (TeV), což doposud žádný urychlovač částic neumožňoval. Zařízení v minulosti prošlo radikální modernizací a úpravou výkonu. 
21.05.2015 18:06 |

podobné články

Tipsport spustí číselnou loterii pod novým názvem Tipšestka

 
Sázková kancelář Tipsport spustí v pondělí novou číselnou loterii, jak si naplánovala. Nebude se ale jmenovat Tipsportca, což předběžně zakázal soud, ale Tipšestka. Původní název byl podle konkurenční společnosti Sazka, provozující loterii Sportka, za hranicí porušování práv k ochranným známkám.
09.07.2011 12:15 |

podobné články

Český rozhlas spustí DAB Praha 6. srpna

 
Český rozhlas spustí plnohodnotné experimentální digitální vysílání pro Prahu a okolí 6. srpna. Generální ředitel Peter Duhan to uvedl na dnešním zasedání Valného shromáždění Evropské vysílací unie (EBU) v Praze. Díky digitalizaci se Českému rozhlasu otevírají další možnosti, jak nabídnout posluchačům ještě dokonalejší veřejnou službu než dříve, zejména v podobě širší programové nabídky, kvalitního přenosu vysílání či nových multimediálních služeb.
25.06.2015 20:11 |

podobné články

Praha připravuje svou turistickou kartu. Spustí ji v dubnu, bude plastová i jako aplikace

 
Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu. Bude mít podobu plastové karty i aplikace, informoval radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Na kolik karta vyjde a jak se bude jmenovat, zatím není jasné. Kartu bude vlastnit městská společnost Prague City Tourism (PCT), která má na starosti turistický ruch. V Praze nyní fungují turistické karty, které vlastní pouze soukromé firmy.
25.08.2018 12:20 |

podobné články

Patnáctiletá Kanaďanka zaplavala světový rekord na 50 metrů prsa

 
Teprve patnáctiletá plavkyně Amanda Reasonová vytvořila v Montrealu na kanadské kvalifikaci pro světový šampionát světový rekord na 50 metrů prsa časem 30,23 sekundy.
09.07.2009 08:25 |

podobné články

Neuvěříte: Nezdolní manželé z Thajska pokořili o osm hodin světový rekord v nejdelším líbání

 
Thajský pár vytvořil nový světový rekord, když se svátkem svatého Valentýna prolíbal až k osmapadesáti hodinám, pětatřiceti minutám a osmapadesáti sekundám. Tolik vydrželi se spojenými ústy Ekkachai Tiranarat a jeho manželka Laksana. Překonali původní světový rekord z loňska a to o celých osm hodin. A budou zapsáni v Guinnessově knize.
16.02.2013 13:00 |

podobné články

IAAF neuznala japonskému talentu světový rekord na 100 m

 
Sedmnáctiletý japonský běžec Jošihide Kirju přišel o juniorský světový rekord v běhu na 100 metrů. Mezinárodní atletická federace IAAF rozhodla, že jeho výkon z dubnového mítinku v Hirošimě 10,01 sekundy za světový rekord neuzná kvůli nevyhovujícímu zařízení na měření síly větru.
15.06.2013 11:05 |

podobné články