Článek

Velký přehled k 1. březnu: Nová opatření a formuláře k přejíždění hranic okresů

 
Od pondělního rána se na příští tři týdny po celé zemi zpřísňují koronavirová opatření. Omezení platí například pro cestování mezi okresy, vycestovat tak můžete jen za prací nebo třeba k lékaři, pakliže to doložíte. Redakce eXtra.cz pro vás má souhrnný přehled toho, jak budou opatření vypadat, jaké formuláře k cestování mezi okresy potřebujete a co všechno si během přísných opatření nakoupíte.
01.03.2021 08:11 |

podobné články

Podobné články

Do terénu vyrazilo 10 tisíc komisařů. Formuláře ke sčítání mají i stovky pošt

 
Dnes začalo sčítání lidu přes papírový formulář. Lidé ho získají od sčítacího komisaře nebo na většině pošt, kde byla zřízena kontaktní místa pro sčítání. Jejich pracovníci poradí s vyplněním formuláře a zodpoví případné dotazy. Mluvčí sčítání Jolana Voldánová dnes doplnila, že vyplnění a odevzdání papírového formuláře se týká jen těch, kteří se nesečetli či nesečtou on-line. I v případě převzetí formuláře se stále lidé mohou rozhodnout pro on-line sečtení, které je jednodušší, časově méně náročné a v době zvýšeného epidemického rizika i bezpečné, uvedla v tiskové zprávě.
17.04.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jolana Voldánová (168 článků)

Velký přehled: V pondělí už bez papíru! Co všechno se změní od 12. dubna?

 
Česká republika si kvůli probíhající pandemii koronaviru prochází v posledních měsících těžkými časy. Uplynulé týdny pak byly ve znamení velice přísných protikovidových opatření. Školy i většina obchodů jsou zavřené a navíc se nedá cestovat z okresu do okresu bez formuláře. V tom musí být uvedeny pádné důvody, proč překračujete hranice. Situace s koronavirem se v tuzemsku ale lepší a opatření se zmírňují. 11. dubna končí současný nouzový stav a přechází se na nový pandemický zákon. Redakce eXtra.cz připravila souhrn toho, co se od pondělí 12. dubna změní.
08.04.2021 16:00 |

podobné články

Velký přehled nových i trvajících opatření: Běžet můžete až do sousední obce, je-li v okresu

 
Česko od 1. března čelí tvrdému lockdownu, jehož součástí je řada přísných opatření. Vláda však část z nich na čtvrtečním jednání uvolnila a lidé tak budou moct nově chodit do přírody a sportovat v rámci celého okresu. Redakce eXtra.cz připravila přehled současných a budoucích opatření.
20.03.2021 07:35 |

podobné články

Lidé z odříznutých okresů si dělají legraci: Znám terén, nabízím převádění

 
Občané postižených okresů Chebska a Sokolovska berou opatření, která jim mají zabránit bezdůvodně cestovat z okresu do okresu, s mnoha rozpaky a otázkami, nebo si z nařízení dělají rovnou legraci.
11.02.2021 14:45 |

podobné články

MPO: Podnikatelé najdou formuláře na jednom místě. Šetří to jejich čas i peníze

 
Podnikatelé již nemusí složitě vyhledávat formuláře státní správy na řadě různých pracovišť a webů. Formuláře s dopadem na podnikatele totiž uveřejňuje nově Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednom místě – na portálu BusinessInfo.cz. Tento způsob řešení značně snižuje administrativní zátěž, což sami podnikatelé hodnotí velmi pozitivně.
19.05.2016 15:55 |

podobné články

Zima, tma a formuláře: 300 lidí čekalo od noci před úřadem kvůli kotlíkovým dotacím

 
Na otevření krajského úřadu v Jihlavě dnes s žádostí o dotaci na nový kotel čekalo asi 300 lidí, někteří i několik hodin. Formuláře pro právě zahájené další dotační kolo začali úředníci přebírat v sedm hodin. Kraj v něm bude dělit 230,8 milionu korun, podpořit může nákup skoro 2500 nových ekologičtějších kotlů v domácnostech. Vysočina ponechala možnost přinést formuláře osobně, na rozdíl od jiných krajů, které nyní umožnily pouze elektronický příjem žádostí, aby předešly frontám.
20.10.2017 08:45 |

podobné články

Velký přehled MASOPUSTŮ po krajích! Podívejte se, kam za rejem masek

 
Masopust se blíží! Podívejte se na velký přehled těch největších masopustů v Česku! Máme pro vás velký přehled masopustních rejů po krajích!
21.02.2014 09:00 |

podobné články

Velký přehled Blesku o cestování v době koronaviru: Jaká kde platí pravidla a pokuty?

 
Někde roušky, jinde dezinfekce. A bez formuláře pokuta od 500 eur (13 350 korun). I když řada Čechů plánuje letošní dovolenou v tuzemsku, mnozí se i přes hrozící nákazu koronavirem chystají, nebo už vyrazili do zahraničí. Každá země má vlastní pravidla, která musí turisté dodržovat. Někde musíte mít stále zakryté dýchací cesty, jinde požadují vyplnit formulář o zdravotním stavu. Blesk přináší přehled o tom, na co a kde si dát pozor.
10.07.2020 05:10 |

podobné články

Policejní náměstek Vondrášek v ČT: Většina lidí opatření dodržuje. Odmítám, že by policie neměla mít možnost použít donucovací prostředky

 
Už třetím týdnem pokračují v Česku opatření, která lidem zakazují přesouvat se z okresu do okresu, pokud k tomu nemají vládním nařízením vymezený důvod. Policie se v této době stává terčem posměšků. Jak se k tomu sama staví a jak nutné jsou tvrdé zákroky vůči lidem, kteří nemají roušku nebo respirátor, v pořadu Interview ČT24 prozradil první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Lidé podle něj opatření dodržují, příběhy kolující na sociálních sítích prý neodrážejí realitu.
18.03.2021 20:45 |

podobné články

Ministerstvo spravedlnosti: Do praxe jdou nové formuláře Návrhu na povolení oddlužení

 
Od 5. prosince 2019 zavádí Ministerstvo spravedlnosti do praxe novou podobu formuláře Návrhu na povolení oddlužení. Nová forma sníží nejen administrativní náročnost insolvenčním správcům a soudům, ale také náklady na tisk a archivaci dokumentů, vytvořených v rámci insolvenčního spisu.
03.12.2019 13:25 |

podobné články

Přehledně: Vláda utáhla šrouby. Jaká jsou nová opatření od 1. března?

 
Od pondělí se na tři týdny rázně zpřísňují koronavirová opatření, která budou platit od 1. do 21. března 2021. Omezení platí pro cestování, kdy například pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba potvrzení zaměstnavatele. Zamíříte-li k lékaři mimo svůj okres, potřebujete čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty. Nakupovat můžete jen ve svém okresu, a to v nezbytném počtu lidí. Přinášíme vám přehled nových opatření, jak jej uvádí na svých stránkách ministerstvo vnitra.
27.02.2021 09:25 |

podobné články

Češi reagují na nová opatření: Lidé fungují jak partyzáni, hranice okresů objíždí po poli

 
Od pondělního rána je země plná policistů, kteří kontrolují dodržování nových koronavirových opatření. Hranice svého okresu lze opustit jen v několika případech, jako je třeba cesta do práce nebo nezbytná péče o své blízké. Lidé na sociálních sítích o nových opatřeních živě diskutují.
02.03.2021 09:06 |

podobné články

Většina okresů na semaforu je nově oranžová

 
Většina českých okresů je oranžová, existuje v nich tedy druhý stupeň nebezpečí nákazy. Praha zůstala nejrizikovější, červená. Asi 20 okresů je v zelené zóně, tedy nejméně rizikových. Nové údaje v pátek představil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).
25.09.2020 13:55 |

podobné články

Ministerstvo zdravotnictví: Záchyty pacientů s COVID-19 stoupají, do oranžového stupně spadá již 58 okresů

 
Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s COVID-19. Do prvního stupně pohotovosti, mezi zelené okresy, které značí výskyt nákazy bez komunitního přenosu, je celkem zařazeno 18 okresů. Do druhého stupně pohotovosti, mezi oranžové okresy značící počínající komunitní přenos, je nyní zařazeno celkem 58 okresů (o 30 více od poslední aktualizace mapy). Praha zůstává v třetím, červeném stupni pohotovosti, který značí již dlouhodobě rostoucí komunitní přenos.
25.09.2020 18:20 |

podobné články

Uzávěra okresu nepomohla, čísla na Sokolovsku dál letí nahoru

 
Vláda v polovině února rozhodla o uzavření trojice okresů - Cheb, Trutnov, Sokolov - kvůli masivnímu šíření onemocnění covid-19. Zatímco u prvních dvou jmenovaných okresů v průběhu posledních 14 dní počet nových nákaz klesá a situace se zlepšuje, na Sokolovsku křivka stále stoupá.
02.03.2021 14:40 |

podobné články

Z okresu se nedostal! Mladík (23) cestoval z Prahy zfetovaný, v autě vezl drogy. Kontrola ho odhalila

 
Do pořádné šlamastyky se dostal muž, který se chtěl začátkem března dostat přes hranice Prahy do Středočeského kraje. Policisté, kteří kontrolovali auta přejíždějící z okresu do okresu, totiž zjistili, že muž nejen že nemá žádné doklady, ale navíc v autě převáží kokain i marihuanu. Jak se ukázalo záhy, obě látky měl nejen ve voze, ale i v sobě.
11.03.2021 15:55 |

podobné články

Parazitolog Flegr: Uzávěra okresů svůj účel splnila, teď je čas vyhnat lidi do přírody

 
S příchodem prosluněných jarních dnů začali lidé častěji vycházet ven, což je patrné obzvlášť v Praze. V hlavním městě jsou tak k vidění parky i náplavky, které praskají ve švech. Do jisté míry za to může i omezení vycestování z okresu, tudíž Pražané nemají příliš na výběr. Proto primátor Zdeněk Hřib požaduje po ministerstvu vnitra, aby lidé mohli vyrazit i mimo hlavní město. S tím souhlasí i parazitolog Jaroslav Flegr, podle kterého uzávěra okresů už není nutná. Zároveň ale dodává, že lidé by nadále měli dbát na to, aby na vycházky a výlety jezdili jen s rodinou.
02.04.2021 08:00 |

podobné články

Velký přehled: Co vláda nezakázala, kde nakoupíme a kam a s kým můžeme vyrazit

 
V Česku začínají úderem čtvrteční 6:00 platit další opatření, nejpřísnější od letošního jara. I když se vláda brání označení lockdown, zavřít musí velká část obchodů, ale i služby a velmi výrazně se má omezit pohyb. Jednoduše řečeno: Můžeme vyrazit do práce, na rychlý nákup nebo k lékaři. Opatření mají jako obvykle řadu výjimek, Blesk Zprávy vám proto přinášejí velký přehled toho, kam můžeme vyrazit a s kým, kde nakoupíme a na co naopak musíme nejméně do 3. listopadu zapomenout.
22.10.2020 05:10 |

podobné články

Začal tuhý režim: Velký přehled opatření proti koronaviru, která platí ode dneška

 
Situace ohledně koronaviru je v Česku tristní. Počet nakažených rapidně roste, a tak vláda musela přistoupit k další řadě opatření, které by měly nárůst zpomalit. Podívejte se na přehled nově zavedených opatření, která se musí od pondělí dodržovat.
12.10.2020 07:05 |

podobné články