Článek

Velký přehled cen energií: Co bude se zákazníky zkrachovalé Bohemia Energy? Připlatí si až 6x

 
Půl roku mohou zákazníci zkrachovalé Bohemia Energy zůstat u dodavatele poslední instance (DPI). Blesk zmapoval, jaké jsou nyní ceny plynu u největších dodavatelů na trhu. Oproti slibovaným cenám od Bohemia Energy si zákazníci mnohonásobně připlatí.
24.10.2021 05:00 |

podobné články

Podobné články

Bohemia Energy: Krach! 900 tisíc zákazníků přišlo o dodavatele elektřiny a plynu, co dělat?

 
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom informovala ČTK. Prahou vlastněné společnosti PRE a Pražská plynárenská jsou připraveny zajistit dodávky pro zákazníky končící skupiny Bohemia Energy. Firma dnes také zavřela své zákaznické centrum v Paláci Archa v Praze v ulici Na Poříčí. Zástupci vlády se situací kolem ukončení činnosti firmy Bohemia Energy zabývají od úterý, řeší, jak minimalizovat dopady na lidi, řekl ČTK Babiš.
13.10.2021 11:15 |

podobné články

Krach Bohemia Energy! Pobočka v Praze je zavřená. Magistrát uklidňuje: PRE a pražské plynárny zajistí dodávky

 
Prahou vlastněné společnosti PRE a Pražská plynárenská jsou připraveny zajistit dodávky elektřiny a plynu pro zákazníky, kteří pod ně ze zákona přejdou kvůli ve středu oznámenému konci skupiny Bohemia Energy se zhruba 900 000 odběrnými místy. Dodávky pro zákazníky Bohemia Energy musí po dobu šesti měsíců zajistit tzv. dodavatel poslední instance, kterými jsou v Praze právě zmíněné městské firmy. Podle informací je pražská pobočka Bohemia Energy zavřená.
13.10.2021 13:25 |

podobné články

Nový obchod šéfa zkrachovalé Bohemia Energy: Písařík prodal podíl v poradenské firmě

 
Společnost Bohemia Energy Services podnikatele Jiřího Písaříka prodala svůj 51procentní podíl ve společnosti BEplan finanční plánování. Plně ji ovládla společnost Blue advice, která dříve ve firmě BEplan držela 49procentní podíl. ČTK to dnes oznámila mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná, cenu neuvedla. Konec činnosti Bohemia Energy nebude mít podle firem na fungování společnosti BEplan vliv.
07.12.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Písařík (19 článků)

Babiš zmínil u krachu Bohemia Energy šmejdy. Dopad zdražení energií má zbrzdit nulová DPH

 
Nečekaným krachem Bohemia Energy se vláda zabývala už v úterý. Skupina se zhruba 900 000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost, jak v oblasti plynu, tak elektřiny. Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s firmou zmínil praktiky šmejdů, zároveň ubezpečil, že její klienti bez energií nezůstanou. Zároveň vyzval představitele Energetického regulačního úřadu,aby se zamysleli nad zastropováním cen u dodavatelů energií, kteří se budou starat o zákazníky skupiny Bohemia Energy. Vláda kvůli rostoucím cenám energií i kompenzace, podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) na ně půjde 4,3 miliardy korun.
13.10.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24331 článků)

Zoufalství klientů po krachu Bohemia Energy: „Je to bordel,“ čílí se důchodce

 
Dvě překvapení naráz! Tak mluví o konci Bohemia Energy její bývalý klient Jan Jedlička (62). „Ráno oznámili krach a večer mi posílali esemesku, že se můžu těšit na novou smlouvu,“ kroutil hlavou grafik z Prahy. Rodina Jedličkových byla u Bohemia Energy v podstatě od té doby, co začala fungovat. Sami je tehdy oslovili a nabídli jim elektřinu i plyn za nejlepší ceny. Zoufalí jsou nyní i další klienti Bohemia Energy, se kterými mluvil deník Blesk.
15.10.2021 05:10 |

podobné články

Stovky tisíc Čechů už mají po krachu Bohemia Energy nové dodavatele. Nejvíc vydělal ČEZ

 
Stovky tisíc bývalých klientů skupiny Bohemia Energy již odešly z režimu dodavatele poslední instance (DPI) a našly si nový běžný produkt u některého z dodavatelů, zjistila dnes ČTK mezi dodavateli poslední instance. Celkem se ocitlo v režimu DPI na 900 000 klientů Bohemia Energy. Bohemia Energy, jež před měsícem ukončila činnost, rozeslala statisíce vyúčtování.
12.11.2021 14:15 |

podobné články

Bohemia Energy se dohodlo na dodávce vozů od Auto Palace Group

 
Praha, 9. 3. 2015 – Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel elektřiny a plynu v ČR, se dohodla na dodávkách 117 vozů Škoda Octavia prostřednictvím dealerské sítě Auto Palace. Vozy společnost odebere prostřednictvím společnosti Arval formou operativního leasingu. Auto Palace by měl zároveň dodat i dalších 28 automobilů sesterské společnosti Bohemia Energy – Slovakia Energy - na Slovensku.
13.03.2015 13:20 |

podobné články

MPO: Zákazníky skupiny Bohemia Energy entity přebírají dodavatelé poslední instance

 
Dodavatel Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity dnes oznámili ukončení činnosti. Zákazníci z řad spotřebitelů i firem o energie nepřijdou. O nepřetržitou dodávku elektřiny nebo plynu se u nich postarají dodavatelé poslední instance.
13.10.2021 16:35 |

podobné články

Konec Bohemia Energy očima zaměstnance: Mlčení do poslední chvíle a odebrání benefitů

 
Skupina Bohemia Energy, která je největším uskupením alternativních dodavatelů energií v Česku, se rozhodla ukončit činnost a dodávky elektřiny i plynu.Téměř milionu zákazníků se museli ujmout takzvaní dodavatelé poslední instance. Lidé sice o energie nepřijdou, ale musí si hledat nové dodavatele a také musí počítat s tím, že sáhnou za elektřinu i plyn hlouběji do kapes. Jenže bez práce budou také zaměstnanci Bohemia Energy. Blesk Zprávám se ozvala jedna z pracovnic firmy, která popsala, co se uvnitř společnosti před i po vyhlášení ukončení činnosti dělo.
23.10.2021 05:05 |

podobné články

Šéf Bohemia Energy Písařík se omlouval na tiskovce zákazníkům: Emoce a slova o pohřbu

 
Emotivním vystoupením Jiřího Písaříka začala vůbec první tiskovka Bohemia Energy. Zazněla během něj omluva zákazníkům i emotivní líčení majitele ohledně toho, jak k celé situaci došlo. Bývalí klienti obdrží vyúčtování za energie nejpozději do konce roku, uvedl Písařík. Musí se vystavit na 1,2 milionu faktur. Písařík také odmítl spekulace o vyvádění majetku. Nemovitosti chtěl převést kvůli bezpečnosti z fyzické osoby na firmu, kterou vlastní. Skupina Bohemia Energy ukončí také činnost dodavatele energií Amper Market, učinit tak plánuje v příštím roce.
08.11.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Písařík (19 článků)

Měli jste elektřinu či plyn od Bohemia Energy? Návod, co dělat po krachu dodavatele

 
Skupina Bohemia Energy se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a přerušit tak dodávky elektřiny a plynu zhruba milionu odběrných míst. Podle odborníků se jedná o mimořádnou situaci, která se v Česku stala poprvé. Klienti Bohemia Energy se nyní ptají, co bude dál. Odborníci uklidňují, že o energie zákazníci nepřijdou. Na tiskovce k tomuto problému vystoupil i premiér Andrej Babiš (ANO). I on upozornil, že nastoupí tzv. dodavatel poslední instance, který bude následujícího půl roku energie dodávat. Co to znamená, kolik to bude stát a co je třeba během následujících šesti měsíců udělat?
13.10.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24331 článků)

Zkrachovalá Bohemia Energy obvinila Piráty z obléhání jezdeckého parku svého šéfa

 
Zástupci Pirátské strany podle společnosti Bohemia Energy ve čtvrtek obléhali jezdecký Horse Park Kamenný Dvůr, který vlastní majitel firmy Jiří Písařík, zamezovali přístupu do areálu a sledovali jeho zaměstnance. V tiskovém prohlášení zaslaném ČTK to dnes uvedla mluvčí skupiny Bohemia Energy (BE) Hana Novotná. Podle ní analytik Pirátů Janusz Konieczny začal také účelově šířit lživé informace o stěhování koní z tohoto areálu. Konieczny na dotaz ČTK uvedl, že tvrzení firmy, která ukončila v říjnu činnost, je lež.
05.11.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Písařík (19 článků) , Park Park (107 článků)

Okamura se činí: Trestní oznámení na společnost Bohemia Energy a právní pomoc zdarma

 
Hnutí SPD na svém webu zveřejnilo vzor trestního oznámení na společnost Bohemia Energy group a.s. a jeho majitele. Tímto způsobem se rozhodlo poskytnou zdarma právní pomoc pro klienty zasažené klienty Bohemia Energy. Tomio Okamura v této souvislosti také připomenul, že jedno trestní oznámení míří i z SPD.
05.11.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2824 článků)

Krach Bohemia Energy: Písařík poprvé promluví. Vysvětlí přepis majetku na prázdné firmy?

 
Poprvé od krachu Bohemia Energy se na veřejnosti objeví její majitel Jiří Písařík. Písařík vedl skupinu společně se svou manželkou, během posledních týdnů se ale oba stranili a nevystupovali před médii. Objevily se dokonce spekulace, že se schovali na Mallorce. Média popsala jejich snahu o přepis majetku na prázdné firmy - to jim zatrhl soud. To firma ani Písařík doteď nekomentovali vůbec. Případem krachu a vším, co s Bohemia Energy souvisí, se zabývá policejní protimafiánský útvar.
07.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Písařík (19 článků)

Krach Bohemia Energy: Lidé obvykle chtějí odškodnění 24 tisíc korun, rekord je 90 milionů

 
Bývalí klienti skupiny Bohemia Energy a dalších alternativních dodavatelů, kteří ukončili činnost, si nárokují odškodné v průměrné výši 24 000 korun. Odpovídá to částce, o kterou musí ročně platit více u nových dodavatelů. Rekordmanem ve výši požadovaného odškodného je výrobní závod, u něhož rozdíl činí přes 90 milionů korun. Bývalým klientům nejen Bohemia Energy, ale i dalších padlých dodavatelů, pomáhá se získáním odškodného společnost KPS Advisory se svým projektem Peníze z Bohemky. Přihlásily se jí již tisíce bývalých klientů. ČTK o tom dnes informovala mediální zástupkyně firmy Radka Háčková.
21.02.2022 12:05 |

podobné články

Pádu Bohemia Energy už zneužívají první šmejdi. Úřad radí, jak podvodníkům nenaletět

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) zachytil první stížnosti na takzvané energetické šmejdy, kteří se snaží zneužít ukončení dodávek energií od společností ze skupiny Bohemia Energy. Spotřebitelům nabízejí pomoc s výběrem nového dodavatele, jejich služby ale mohou přivést zákazníky do ještě větších problémů, řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Michal Kebort. Podvodníci se podle něj vydávají například za pracovníky ERÚ a doporučují lidem konkrétní dodavatele energií, což úřad ze své podstaty dělat nesmí.
21.10.2021 11:05 |

podobné články

Halada: Písařík si přivedl do holdingu „zlobivé dítě“

 
Alternativní dodavatel energií, Europe Easy Energy (3-E), který je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, koupil v červenci společnost Amper Market. Šéf Bohemia Energy Jiří Písařík nakupuje energetické společnosti poměrně často, ale s Amper Marketem si přivedl do skupiny i jeho šéfa, výrazného a kontroverzního Jana Palaščáka. Co od tohoto spojení očekávat?
30.08.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Písařík (19 článků)

Konec Bohemia Energy: Zastropování cen energií firmy zatím nekomentují

 
Dodavatelé poslední instance (DPI) zatím moc nechtějí komentovat možnost zastropovat ceny energií pro klienty skupiny Bohemia Energy.
14.10.2021 16:25 |

podobné články

Epicentrum: Havlíček o zdražování energií, konci Bohemia Energy i volbách. Má být Babiš prezidentem?

 
V Česku zkrachoval jeden z největších dodavatelů elektřiny a plynu, skupina Bohemia Energy. Více než 910 tisíc zákazníků musí do půl roku najít nového dodavatele a to v situaci, kdy strmě stoupají ceny energií. Měla by vláda zasahovat do trhu s energiemi a jít proti záměru Evropské unie? Věděli velcí hráči o tomto krachu před rozhodnutím o zvýšení cen? Jak vnímá výsledky voleb, přechod do opozice i možnou kandidaturu Andreje Babiše na prezidenta? O tom ve čtvrtečním Epicentru hovořil vicepremiér a nově zvolený poslanec za ANO, Karel Havlíček.
14.10.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24331 článků)